Preskočiť na hlavný obsah

Týždeň s knižkou 14

Ahooj. Tak znovu píšem týždeň s knižkou, ktorý bude obsahovať dva týždne. Ukážem vám ako zvyčajne rozčítané a dočítané knihy. 

Dočítala som knihu Slepačia polievka pre dušu, Anjeli medzi nami. S touto knihou som sa strašne namáhala a vôbec ma nezaujala. Možno ste registrovali na blogu recenziu, ktorá nebola pozitívna a určite by som ju nikomu neodporúčala k čítaniu. 
Ja som ju mala ako recenzný výtlačok od blogu Dobré čítanie, a veľmi ma prekvapili tým, že ju aj uverejnia na svojom blogu a vlastne tým pôjdu proti sebe. Ale naozaj chcú ľuďom ukázať aj zlú recenziu a nielen dobré, aby sa im zvyšovali objednávky. Takže tým majú u mňa palec hore. A teraz celé prečítané knihy. Tie budú tri. A tie som všetky stihla tento týždeň. V minulom som prečítala len tých Anjelov. 

Takže Etiketa a špionáž. K tejto knihe nemám veľa vytknúť. Bolo to originálne a zaujímavé. Celý autorkin svet ma zaujal a tá obálka je prekráááásna. Jediné, čo môžem vytknúť, bol vek postáv...ten bol trošku odveci. A ešte to, že niekedy to skôr vyzeralo ako rozprávka a chýbala tomu akčnosť. Hádam v ďalších častiach to už bude vyzerať ako z mojich predstáv :P. Nechajte ma odísť je životopis Jána Pavla II., ku ktorému som sa dostala vďaka babke. Túto knihu som v recenzii dosť vychválila a neviem, čo by som k nej ešte povedala. Určite neľutujem, že som si ju prečítala. Bolo to veľmi príjemné čítanie, aj keď také smutnejšie, lebo ukazovalo len bolestivé chvíle. Ďalšou knihou, ktorá padla za obeť je veľmi jednoduchá, no o to viac príjemnejšia detektívka od autorky M.C. Beaton. No jej knihy nájdete aj pod ním skutočným menom. Agatha Raisinová a otrávený koláč je prvý diel zo série prípadov Agathy. Ak ste na detektívky, no nečakáte nič zložité a skôr také ľahšie, toto je určite správna voľba. Mňa veľmi pozitívne prekvapila a tak trochu navnadila, nech sa začnem obzerať aj po detektívkach. Tak ak viete o niečom dobrom, kľudne mi poraďte. 

Posledná kniha, ktorá sa mi tento týždeň dostala do ruky je Mechanický anjel. Už mi zostáva len 40 strán a veľmi som zvedavá ako to celé skončí. Ale toto je úplne perfektná kniha, mne sa páči viac jak Nástroje smrteľníkov. A nie je tu ani toľko zbytočných zdĺhavých opisov. Len charaktery postáv mi prídu také dosť podobné...
No ale zajtra určite napíšem aj recenziu, aj keď asi väčšina z vás už túto knihu má za sebou. Ja ak budem mať šancu, tak by som si rada prečítala aj ďalšie časti. No ešte uvidím. 

Tak to je asi všetko, ešte jednu knihu som rozčítala, ale len 24 strán som z nej prečítala a to mi prišlo trocha zbytočné sem dávať. No na tú knihu sa tiež určite teším, lebo zas je to niečo nové, s akým som sa ešte nestretla. 
Dúfam, že u vás nie je také počasie ako u mňa.. Teplo a upršane. Rozmýšľam, či si nepojdem spraviť aj čaj. Pri takomto počasí naň vždy dostanem chuť. A potom si vkľude môžem ďalej sadnúť ku knižke....
Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Milé listy pre ženy / Listy od tvojho Kráľa, Milovanej Princeznej

Keď mi táto drobná knižka prišla, chcela som si každý deň prečítať po jednom liste. Čo myslíte, ako to dopadlo? Za dva večery som ju mala celú zhltnutú. Okrem krásneho spracovania, ktoré sa ponúka čitateľovi, Sheri Shepher zapísala stránky, ktoré by sa páčili každej žene. Veď kto by sa nechcel cítiť ako princezná? Ale má to svoje ALE. 

Táto krásna mnohofarebná knižka otvorí oči ženám - pomôže im vidieť sa tak, ako ich vidí Boh. Mnohé dokonca ani nevedia, že sú dcérami Kráľa, že boli a sú vybrané aby boli jeho Princeznami. Niekde medzi detstvom a dospelosťou vyjednávajú so svojimi rozprávkovými snami, kde bývajú dotlačené do zmeny svojej identity - zmenu, ktorá bola navrhnutá vlastnými neistotami a pochybnými zlátaninami z médií. No tieto nežné, zamilované listy napísané z pohľadu samého Boha dokazujú, že každá žena je nádherná práve taká, aká je. Každá žena, ktorá kráča s dôverou za Božími zámermi, môže pomôcť a požehnať iných - dokonca aj budúce generácie. Je ťažké pozrieť sa na svoj…

Knihy časom zabúdané - Nebo nie je výmysel

Názov : Nebo nie je výmysel
Orig. názov: Heaven is for real
Autor : Todd Burpo
Preklad: Dominika Uhríková
Vydavateľstvo: Tatran
Rok vydania: 2011
Počet strán : 184
Väzba: tvrdá
Žáner: Skutočné príbehy

Keď sa malý Colton Burpo uzdravil zo zápalu slepého čreva, celá rodina jasala. Bol to priam zázrak. Nikto však ani len netušil, aký príbeh sa v najbližších mesiacoch začne vynárať v chlapcových spomienkach – príbeh krásny a nezvyčajný o ceste do neba a naspäť. Len trojročný Colton vyrozprával rodičom, ako počas operácie opustil svoje telo. Dokázal, že neklame, keď presne popísal, čo robili rodičia v inej časti nemocnice, kým on ležal na operačnom stole. Vylíčil, ako navštívil nebo, a opakoval slová ľudí, ktorých tam stretol, hoci predtým ich nikdy nevidel, ba dokonca spomenul udalosti, čo sa odohrali dávno predtým, než prišiel na svet. Navyše ohromil rodičov opismi a záhadnými podrobnosťami o nebesách presne podľa Biblie, hoci nevedel čítať. S dojemnou naivnosťou a detsky smelou úprimnosťou Colto…

Môj vlastný vyrobený fotoalbum ( darček )

Zachvíľu sa začnem honba za nákupmi na Vianoce. Nepatrím k tým ľuďom, ktorí si spravia nekonečný zoznam a potom chodia po obchodoch a hľadajú to. Väčšinou sa riadim inštinktami, čo sa mi zapáči a myslím si, že by to potešilo obdarovaného, to kúpim. No už dlhší čas som mala vymyslený jeden darček, ktorý som však nechcela kupovať, ale vyrobiť.  Ide o fotoalbum, ktorý som však chcela spraviť na starý spôsob. 
Okrem fotiek, ktoré som dala vyvolať, som všetko kombinovala a vymýšľala sama. 
Teraz sa skôr fotky dávajú do tých jednoduchých fotoalbumov, kde sa len zastrčia a je to hotovo. Mne sa vždy páčili tie, ktoré majú ešte naše babky. Pre mňa je to také čarovné a nostalgické.
Keď som však pozerala také fotoalbumy na nete, prišli mi drahé. Možno som natrafila na zlú stránky, no väčšinou cena bola okolo 30e. To mi prišlo dosť...preto som vymyslela vlastný, na ktorý som potrebovala len dosky, papiere, tapetu, dosky a rošteky na lepenie fotiek. 
Čo sa týka ceny vyšlo ma to okolo 5 e, bez fotiek. …