Preskočiť na hlavný obsah

Týždeň s knižkou 14

Ahooj. Tak znovu píšem týždeň s knižkou, ktorý bude obsahovať dva týždne. Ukážem vám ako zvyčajne rozčítané a dočítané knihy. 

Dočítala som knihu Slepačia polievka pre dušu, Anjeli medzi nami. S touto knihou som sa strašne namáhala a vôbec ma nezaujala. Možno ste registrovali na blogu recenziu, ktorá nebola pozitívna a určite by som ju nikomu neodporúčala k čítaniu. 
Ja som ju mala ako recenzný výtlačok od blogu Dobré čítanie, a veľmi ma prekvapili tým, že ju aj uverejnia na svojom blogu a vlastne tým pôjdu proti sebe. Ale naozaj chcú ľuďom ukázať aj zlú recenziu a nielen dobré, aby sa im zvyšovali objednávky. Takže tým majú u mňa palec hore. A teraz celé prečítané knihy. Tie budú tri. A tie som všetky stihla tento týždeň. V minulom som prečítala len tých Anjelov. 

Takže Etiketa a špionáž. K tejto knihe nemám veľa vytknúť. Bolo to originálne a zaujímavé. Celý autorkin svet ma zaujal a tá obálka je prekráááásna. Jediné, čo môžem vytknúť, bol vek postáv...ten bol trošku odveci. A ešte to, že niekedy to skôr vyzeralo ako rozprávka a chýbala tomu akčnosť. Hádam v ďalších častiach to už bude vyzerať ako z mojich predstáv :P. Nechajte ma odísť je životopis Jána Pavla II., ku ktorému som sa dostala vďaka babke. Túto knihu som v recenzii dosť vychválila a neviem, čo by som k nej ešte povedala. Určite neľutujem, že som si ju prečítala. Bolo to veľmi príjemné čítanie, aj keď také smutnejšie, lebo ukazovalo len bolestivé chvíle. Ďalšou knihou, ktorá padla za obeť je veľmi jednoduchá, no o to viac príjemnejšia detektívka od autorky M.C. Beaton. No jej knihy nájdete aj pod ním skutočným menom. Agatha Raisinová a otrávený koláč je prvý diel zo série prípadov Agathy. Ak ste na detektívky, no nečakáte nič zložité a skôr také ľahšie, toto je určite správna voľba. Mňa veľmi pozitívne prekvapila a tak trochu navnadila, nech sa začnem obzerať aj po detektívkach. Tak ak viete o niečom dobrom, kľudne mi poraďte. 

Posledná kniha, ktorá sa mi tento týždeň dostala do ruky je Mechanický anjel. Už mi zostáva len 40 strán a veľmi som zvedavá ako to celé skončí. Ale toto je úplne perfektná kniha, mne sa páči viac jak Nástroje smrteľníkov. A nie je tu ani toľko zbytočných zdĺhavých opisov. Len charaktery postáv mi prídu také dosť podobné...
No ale zajtra určite napíšem aj recenziu, aj keď asi väčšina z vás už túto knihu má za sebou. Ja ak budem mať šancu, tak by som si rada prečítala aj ďalšie časti. No ešte uvidím. 

Tak to je asi všetko, ešte jednu knihu som rozčítala, ale len 24 strán som z nej prečítala a to mi prišlo trocha zbytočné sem dávať. No na tú knihu sa tiež určite teším, lebo zas je to niečo nové, s akým som sa ešte nestretla. 
Dúfam, že u vás nie je také počasie ako u mňa.. Teplo a upršane. Rozmýšľam, či si nepojdem spraviť aj čaj. Pri takomto počasí naň vždy dostanem chuť. A potom si vkľude môžem ďalej sadnúť ku knižke....
Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Milé listy pre ženy / Listy od tvojho Kráľa, Milovanej Princeznej

Keď mi táto drobná knižka prišla, chcela som si každý deň prečítať po jednom liste. Čo myslíte, ako to dopadlo? Za dva večery som ju mala celú zhltnutú. Okrem krásneho spracovania, ktoré sa ponúka čitateľovi, Sheri Shepher zapísala stránky, ktoré by sa páčili každej žene. Veď kto by sa nechcel cítiť ako princezná? Ale má to svoje ALE. 

Táto krásna mnohofarebná knižka otvorí oči ženám - pomôže im vidieť sa tak, ako ich vidí Boh. Mnohé dokonca ani nevedia, že sú dcérami Kráľa, že boli a sú vybrané aby boli jeho Princeznami. Niekde medzi detstvom a dospelosťou vyjednávajú so svojimi rozprávkovými snami, kde bývajú dotlačené do zmeny svojej identity - zmenu, ktorá bola navrhnutá vlastnými neistotami a pochybnými zlátaninami z médií. No tieto nežné, zamilované listy napísané z pohľadu samého Boha dokazujú, že každá žena je nádherná práve taká, aká je. Každá žena, ktorá kráča s dôverou za Božími zámermi, môže pomôcť a požehnať iných - dokonca aj budúce generácie. Je ťažké pozrieť sa na svoj…

Fitness tekvicový koláč

Ingrediencie  Cesto 1 šálka ovsených vločiek 2 lyžičky hnedého cukru pol šálky kokosu olivový olej
Plnka  pol kila maslovej tekvice pol šálky mandľového mlieka 3 lyžice medu 3 bielka 2 lyžičky škorice
Postup 1. Nakrájame tekvicu na malé kúsky a dáme variť do hrnca.  2. Medzitým ako sa varí tekvica si pripravíme základ.  Zmiešame dokopy ovsené vločky, kokos, trocha hnedého cukru a pár kvapiek oleja. Túto zmes natlačíme do formy na pečenie a dáme piecť na 10 minút na 200 stupňov. Pekáč si môžete vystlať papierom, ja som to však nerobila, pretože sa mi to vôbec neprilepovalo.  3. Na plnku požijeme už uvarenú tekvicu, ktorú rozmixujem najemno spolu s medom, škoricou, mandľovým mliekom ( ak nemáte mandľové, použite klasické ) a bielkami.  Rozmixovanú zmes vlejeme do pripravenej formy na pečenie.  4. Najprv dáme piecť na 20 minút po 210 stupňov a potom dopečieme na 170 stupňoch 30 minút.  Prajem dobrú chuť

MINIRECENZIE: Muž, který kradl rukopisy, Dokonalý pár, Ten dom je jedna veľká katastrofa

Po dlhom čase je tu opäť článok s minirecenziami. V tejto časti možno hovoriť o dvoch katastrofách a jednej celkom vtipnej vydarenej knihe. Veľmi ma teší, že zrovna tou vydarenou knihou, je kniha slovenského autora. Je celkom originálna a prekvapila už svojim názvom Ten dom je jedna veľká katastrofa. Čo sa však týka zvyšných dvoch kníh, nejde o žiadnu slávu. Kniha, ktorá sa hrá na detektívku - Muž, který kradl rukopisy a kniha, kde máte hneď po prvých stranách chuť zabiť najprv hlavnú hrdinku a potom aj samotnú autorku - Dokonalý pár. Poďme sa však na to pozrieť postupne. 

Ten pocit, keď si kupujete knihu,prečítate si dokonca anotáciu a pozdáva sa vám. Je to spojené s minulosťou, ide o dva príbehy v jednom, celkom to vyzerá na zaujímavú zápletku a môže to byť plné tajuplna, keďže je to aj detektívka. 
Ten pocit, keď knihu dočítate a nemáte to srdce ju hodiť do ohňa kvôli stromom, ktoré kvôli nej vyrúbali...
V tejto knižke máme hlavnú hrdinku, ktorá je neutrálna. Aspoň mne sa tak javila. …