Preskočiť na hlavný obsah

Týždeň s knižkou 14

Ahooj. Tak znovu píšem týždeň s knižkou, ktorý bude obsahovať dva týždne. Ukážem vám ako zvyčajne rozčítané a dočítané knihy. 

Dočítala som knihu Slepačia polievka pre dušu, Anjeli medzi nami. S touto knihou som sa strašne namáhala a vôbec ma nezaujala. Možno ste registrovali na blogu recenziu, ktorá nebola pozitívna a určite by som ju nikomu neodporúčala k čítaniu. 
Ja som ju mala ako recenzný výtlačok od blogu Dobré čítanie, a veľmi ma prekvapili tým, že ju aj uverejnia na svojom blogu a vlastne tým pôjdu proti sebe. Ale naozaj chcú ľuďom ukázať aj zlú recenziu a nielen dobré, aby sa im zvyšovali objednávky. Takže tým majú u mňa palec hore. A teraz celé prečítané knihy. Tie budú tri. A tie som všetky stihla tento týždeň. V minulom som prečítala len tých Anjelov. 

Takže Etiketa a špionáž. K tejto knihe nemám veľa vytknúť. Bolo to originálne a zaujímavé. Celý autorkin svet ma zaujal a tá obálka je prekráááásna. Jediné, čo môžem vytknúť, bol vek postáv...ten bol trošku odveci. A ešte to, že niekedy to skôr vyzeralo ako rozprávka a chýbala tomu akčnosť. Hádam v ďalších častiach to už bude vyzerať ako z mojich predstáv :P. Nechajte ma odísť je životopis Jána Pavla II., ku ktorému som sa dostala vďaka babke. Túto knihu som v recenzii dosť vychválila a neviem, čo by som k nej ešte povedala. Určite neľutujem, že som si ju prečítala. Bolo to veľmi príjemné čítanie, aj keď také smutnejšie, lebo ukazovalo len bolestivé chvíle. Ďalšou knihou, ktorá padla za obeť je veľmi jednoduchá, no o to viac príjemnejšia detektívka od autorky M.C. Beaton. No jej knihy nájdete aj pod ním skutočným menom. Agatha Raisinová a otrávený koláč je prvý diel zo série prípadov Agathy. Ak ste na detektívky, no nečakáte nič zložité a skôr také ľahšie, toto je určite správna voľba. Mňa veľmi pozitívne prekvapila a tak trochu navnadila, nech sa začnem obzerať aj po detektívkach. Tak ak viete o niečom dobrom, kľudne mi poraďte. 

Posledná kniha, ktorá sa mi tento týždeň dostala do ruky je Mechanický anjel. Už mi zostáva len 40 strán a veľmi som zvedavá ako to celé skončí. Ale toto je úplne perfektná kniha, mne sa páči viac jak Nástroje smrteľníkov. A nie je tu ani toľko zbytočných zdĺhavých opisov. Len charaktery postáv mi prídu také dosť podobné...
No ale zajtra určite napíšem aj recenziu, aj keď asi väčšina z vás už túto knihu má za sebou. Ja ak budem mať šancu, tak by som si rada prečítala aj ďalšie časti. No ešte uvidím. 

Tak to je asi všetko, ešte jednu knihu som rozčítala, ale len 24 strán som z nej prečítala a to mi prišlo trocha zbytočné sem dávať. No na tú knihu sa tiež určite teším, lebo zas je to niečo nové, s akým som sa ešte nestretla. 
Dúfam, že u vás nie je také počasie ako u mňa.. Teplo a upršane. Rozmýšľam, či si nepojdem spraviť aj čaj. Pri takomto počasí naň vždy dostanem chuť. A potom si vkľude môžem ďalej sadnúť ku knižke....
Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Milé listy pre ženy / Listy od tvojho Kráľa, Milovanej Princeznej

Keď mi táto drobná knižka prišla, chcela som si každý deň prečítať po jednom liste. Čo myslíte, ako to dopadlo? Za dva večery som ju mala celú zhltnutú. Okrem krásneho spracovania, ktoré sa ponúka čitateľovi, Sheri Shepher zapísala stránky, ktoré by sa páčili každej žene. Veď kto by sa nechcel cítiť ako princezná? Ale má to svoje ALE. 

Táto krásna mnohofarebná knižka otvorí oči ženám - pomôže im vidieť sa tak, ako ich vidí Boh. Mnohé dokonca ani nevedia, že sú dcérami Kráľa, že boli a sú vybrané aby boli jeho Princeznami. Niekde medzi detstvom a dospelosťou vyjednávajú so svojimi rozprávkovými snami, kde bývajú dotlačené do zmeny svojej identity - zmenu, ktorá bola navrhnutá vlastnými neistotami a pochybnými zlátaninami z médií. No tieto nežné, zamilované listy napísané z pohľadu samého Boha dokazujú, že každá žena je nádherná práve taká, aká je. Každá žena, ktorá kráča s dôverou za Božími zámermi, môže pomôcť a požehnať iných - dokonca aj budúce generácie. Je ťažké pozrieť sa na svoj…

Fitness tekvicový koláč

Ingrediencie  Cesto 1 šálka ovsených vločiek 2 lyžičky hnedého cukru pol šálky kokosu olivový olej
Plnka  pol kila maslovej tekvice pol šálky mandľového mlieka 3 lyžice medu 3 bielka 2 lyžičky škorice
Postup 1. Nakrájame tekvicu na malé kúsky a dáme variť do hrnca.  2. Medzitým ako sa varí tekvica si pripravíme základ.  Zmiešame dokopy ovsené vločky, kokos, trocha hnedého cukru a pár kvapiek oleja. Túto zmes natlačíme do formy na pečenie a dáme piecť na 10 minút na 200 stupňov. Pekáč si môžete vystlať papierom, ja som to však nerobila, pretože sa mi to vôbec neprilepovalo.  3. Na plnku požijeme už uvarenú tekvicu, ktorú rozmixujem najemno spolu s medom, škoricou, mandľovým mliekom ( ak nemáte mandľové, použite klasické ) a bielkami.  Rozmixovanú zmes vlejeme do pripravenej formy na pečenie.  4. Najprv dáme piecť na 20 minút po 210 stupňov a potom dopečieme na 170 stupňoch 30 minút.  Prajem dobrú chuť

Po veľmi dlhom čase... nákup kníh cez internet

Nepamätám si, kedy naposledy som si objednávala knihy..a to naozaj. Je to už veľmi dávno, lebo väčšinou som čítala z knižnice, alebo už z tých kníh, ktoré som mala doma a kupovala som len v kamenných kníhkupectvách. A aj tie nákupy sa niesli v duchu jedna maximálne dve knihy a dosť.

Teraz som bola donútená školou si niečo objednať, keďže sme si už vyberali témy bakalárskych prác. Ja som si zvolila literatúru ( logicky že... ) a téma sa viaže na autorku Margitu Kánikovú. Problém je však to, že jej knihy sa zháňajú už ťažšie. V kamenných kníhkupectvách ju vôbec nemali a na internete zväčša len 1. Jediný internetový obchod, ktorý mal AŽ dve jej knihy boli megaknihy.sk. Takže zo všetkej jej prózy som zohnala aspoň dve a zvyšné si budem môcť ísť zobrať do trnavskej knižnice. 

Kniha, ktorá sa ešte dá zohnať je V znamení púpavy, ktorú som naozaj videla vo viacerých internetových obchodoch. O piatej u Thalmeira je síce pokračovaním inej knihy, no aspoň niečo nech mám...Vždy je lepšie pracovať s…