Preskočiť na hlavný obsah

Bláznivé leto - Elisabeth Gänger

Názov : Bláznivé leto 
Orig. názov: Lieber, Lasso, Lagerfeuer
Autor : 
Elisabeth Gänger
Preklad:  Viola Jakubičková
Vydavateľstvo: Fragment
Rok vydania: 2013
Počet strán : 141
Väzba: mäkká
Žáner: Dievčenský román


Najlepšie kamarátky Maria a Lea si naplánovali so svojimi frajermi super prázdniny na ranči. V poslednej chvíli sa však dozvedia, že ich priatelia Niclas a Kerzo na ranč kašlú a radšej idú na splav. Dievčatám sa to ani trochu nepáči a rozhodnú sa, že im to spočítajú. Zamilujú sa do niekoho iného a basta! Ani netušia ako, situácia sa im zrazu vymkne z rúk...Elisabeth Gänger sa narodila na statku v Dolnom Sasku. Pôvodne sa chcela stať krajčírkou, neskôr letuškou a napokon novinárkou ( čo sa jej napokon aj podarilo). V súčastnosti píše najradšej príbehy pre mladých. So svojou rodinou žije V Brémach, kde je mnoho sympatických ľudí, málo stresu a kde sa hrá dobrý futbal.

zdroj kniha

Touto knihou som si nebola istá ani pred čítaním. Prišla mi síce detinská, no chcela som si prečítať niečo ľahšie a príjemné, pri čom nemusím veľmi premýšľať a kniha ubehne rýchlo. 
Požičala som si ju z našej mestskej knižnice a hneď v ten deň, som sa pustila do čítania. 

Príbeh hovorí o dvoch kamarátkach, ktoré si naplánovali výlet na rodinnom ranči. Spolu s nimi mali ísť aj ich priatelia, no tí si to v poslednej chvíli rozmysleli a radšej išli splavovať veľkú vodu. Baby sa na nich nasrali a dali si dohodu, že im to vrátia a obe sa do niekoho zamilujú. 

Už podľa deja je jasné, že ide o kravinu a nemyslím len pre starších, ale ja by som to nečítala ani v desiatich!!
Rozhovory medzi postavami mi prišli prihlúple ako aj správanie hlavných postáv. To už radšej nech si mladé baby vezmú Annu zo zeleného domu a tú čítajú alebo ...ja som čítala Witch, aj keď skôr komiksy. Poprípade som prečítala aj nejaké tie knižky, kde mal hlavný hrdina psa a vlastnili útulok, to mi prišlo oveľa lepšie, ako to čo autorka tlačí do hláv v tejto knihe. 

Pozitívne na tejto knihe bolo prostredie, kde sa dej odohrával. Bolo to v prírode, veľa zvierat, roboty na statku, rybníček, opekačka...to bolo všetko v pohode. No len čo sa tam objavila Mária a Lea všetko kúzlo pominulo. Ich rozhodnutie pomstiť sa priateľom viedlo k tomu, že každý deň sa im páčil niekto iný a vkuse sa hádali. Ich každodenné strápňovanie sa, mi už ani nepripadalo smiešne. Aj keď od knihy som nič nečakala..aj tak som dosť sklamaná. Možno to umocňuje fakt, že čo to musia terajšie deti čítať. 
Neviem ako by som knihu ohodnotila keby mám tých 11 od koľkých je určená...no neverím tomu, že by sa mi to páčilo. Celé mi to prišlo oničom, nudné a stále dokola to isté. Samozrejme na konci Happy end, ktorý ste predpokladali a uhádli hneď na začiatku.. po prečítaní anotácie. 

Hodnotenie 
1,5/5

Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Milé listy pre ženy / Listy od tvojho Kráľa, Milovanej Princeznej

Keď mi táto drobná knižka prišla, chcela som si každý deň prečítať po jednom liste. Čo myslíte, ako to dopadlo? Za dva večery som ju mala celú zhltnutú. Okrem krásneho spracovania, ktoré sa ponúka čitateľovi, Sheri Shepher zapísala stránky, ktoré by sa páčili každej žene. Veď kto by sa nechcel cítiť ako princezná? Ale má to svoje ALE. 

Táto krásna mnohofarebná knižka otvorí oči ženám - pomôže im vidieť sa tak, ako ich vidí Boh. Mnohé dokonca ani nevedia, že sú dcérami Kráľa, že boli a sú vybrané aby boli jeho Princeznami. Niekde medzi detstvom a dospelosťou vyjednávajú so svojimi rozprávkovými snami, kde bývajú dotlačené do zmeny svojej identity - zmenu, ktorá bola navrhnutá vlastnými neistotami a pochybnými zlátaninami z médií. No tieto nežné, zamilované listy napísané z pohľadu samého Boha dokazujú, že každá žena je nádherná práve taká, aká je. Každá žena, ktorá kráča s dôverou za Božími zámermi, môže pomôcť a požehnať iných - dokonca aj budúce generácie. Je ťažké pozrieť sa na svoj…

Fitness tekvicový koláč

Ingrediencie  Cesto 1 šálka ovsených vločiek 2 lyžičky hnedého cukru pol šálky kokosu olivový olej
Plnka  pol kila maslovej tekvice pol šálky mandľového mlieka 3 lyžice medu 3 bielka 2 lyžičky škorice
Postup 1. Nakrájame tekvicu na malé kúsky a dáme variť do hrnca.  2. Medzitým ako sa varí tekvica si pripravíme základ.  Zmiešame dokopy ovsené vločky, kokos, trocha hnedého cukru a pár kvapiek oleja. Túto zmes natlačíme do formy na pečenie a dáme piecť na 10 minút na 200 stupňov. Pekáč si môžete vystlať papierom, ja som to však nerobila, pretože sa mi to vôbec neprilepovalo.  3. Na plnku požijeme už uvarenú tekvicu, ktorú rozmixujem najemno spolu s medom, škoricou, mandľovým mliekom ( ak nemáte mandľové, použite klasické ) a bielkami.  Rozmixovanú zmes vlejeme do pripravenej formy na pečenie.  4. Najprv dáme piecť na 20 minút po 210 stupňov a potom dopečieme na 170 stupňoch 30 minút.  Prajem dobrú chuť

MINIRECENZIE: Muž, který kradl rukopisy, Dokonalý pár, Ten dom je jedna veľká katastrofa

Po dlhom čase je tu opäť článok s minirecenziami. V tejto časti možno hovoriť o dvoch katastrofách a jednej celkom vtipnej vydarenej knihe. Veľmi ma teší, že zrovna tou vydarenou knihou, je kniha slovenského autora. Je celkom originálna a prekvapila už svojim názvom Ten dom je jedna veľká katastrofa. Čo sa však týka zvyšných dvoch kníh, nejde o žiadnu slávu. Kniha, ktorá sa hrá na detektívku - Muž, který kradl rukopisy a kniha, kde máte hneď po prvých stranách chuť zabiť najprv hlavnú hrdinku a potom aj samotnú autorku - Dokonalý pár. Poďme sa však na to pozrieť postupne. 

Ten pocit, keď si kupujete knihu,prečítate si dokonca anotáciu a pozdáva sa vám. Je to spojené s minulosťou, ide o dva príbehy v jednom, celkom to vyzerá na zaujímavú zápletku a môže to byť plné tajuplna, keďže je to aj detektívka. 
Ten pocit, keď knihu dočítate a nemáte to srdce ju hodiť do ohňa kvôli stromom, ktoré kvôli nej vyrúbali...
V tejto knižke máme hlavnú hrdinku, ktorá je neutrálna. Aspoň mne sa tak javila. …