Preskočiť na hlavný obsah

Half Bad – Polozlý - Sally Greenová


Názov : Polozlý
Orig. názov: Half bad
Autor : 
Sally Greenová 
Preklad: Milan Kopecký
Vydavateľstvo: Ikar
Rok vydania: 2014
Počet strán : 348
Väzba: mäkká
Žáner: Fantasy


Nathanovi v žilách koluje dvojaká krv. Splodený zo zakázanej lásky medzi bielou čarodejnicou a najkrutejším a najmocnejším čiernym čarodejníkom uniká pred celým svetom. Mal radšej zomrieť pri narodení, ako si to želala rada Bielych čarodejníc. Nechceného polovičiaka čaká krutý osud. Pre večný boj medzi bielymi a čiernymi čarodejnicami bude žiť ako štvaná zver až do svojich sedemnástych narodenín. Vtedy sa rozhodne, na ktorú stranu skutočne patrí. Pod jednou podmienkou. Musí prijať tri dary a napiť sa krvi svojho predka, inak ho čaká smrť. Nathanova matka si však po jeho narodení siahla na život a o otcovi už dlhé roky nik nepočul. Nezostáva mu nič iné, len sa pokúsiť o nemožné – nájsť najobávanejšieho čierneho čarodejníka na svete. Ale ako, keď nemôže veriť ani svojej láske? 
Sally Greenová býva v severo-západnom Anglicku. Vystriedala niekoľko zamestnaní, dokonca získala stále miesto, ale napokon sa rozhodla pre písanie a zvečnila príbehy, o ktorých celé dni len snívala. Rada číta, miluje prechádzky v prírode a chcela byť piť menej kávy. Half bad - Polozlý je jej románový debut. 
zdroj: kniha

Polozlý je kniha, ktorá vyšla len prednedávnom. Ja som pri jej čítaní dosť váhala, pretože už sa mi stalo ako tieto chválené knihy, sa zrovna mne nezapáčia. Veľmi sa mi však páčil trailer a nakoniec som to riskla a požičala som si ju. 
Hlavná postava románu Nathan, to nemá ľahké už od narodenia. Má tú smolu, že nie čistý. Jeho matka bola biela čarodejnica a otec čierny čarodej. Je polovičiar. To sa nepáči Rade bielych, ktorý ho stále kontrolujú, sledujú a nakoniec zotročujú. Musí utiecť a nájsť otca. Musí dostať na svoje 17. narodeniny tri dary. No ako...Stále ho niekto sleduje!

Táto kniha ma veľmi zaujala. Najprv som bola trocha zaskočená štýlom, akým je napísaná, no v tom dobrom. Niekomu sa to môže zdať trochu ťažšie na čítanie, ale podľa mňa to bolo super. Bola v tom dynamickosť, žiadne naťahovačky, žiadne zbytočné opisy, zaujímavé postavy a celkové to dianie a sledovanie toho sveta čarodejov a trúdov. 
Aj keď som ju čítala dlhšie, mala som ju rozdelenú na tri dni, čítala sa rýchlo a dobre. Má väčší formát a aj písmená sú väčšie, čo som bola v tomto prípade rada. 
Samozrejme autorka dala do knihy aj nejakú tú romantiku, no bolo to tak skôr okrajovo a veľmi sa tým nezaoberala. Myslela som si, že toto bude len jedna kniha, no končí to tak, že je musí byť pokračovanie. Mňa veľmi nebaví čítať na pokračovanie knihy, lebo to trvá celú večnosť, kým vyjde jedna séria a v poslednom čase mám pocit, že skoro všetko sú série..
Tak z tohto som bola trocha smutnejšia  a ešte, čo mi tam chýbalo bolo viac akčnosti. Bolo tam veľakrát ako sa Nathan zamýšľa a v hlave rieši problém, no keď bol nejaký boj, dosť rýchlo bol ukončený. Chýbalo tomu viac opisu. 

Celkovo však knihu hodnotím veľmi dobre. Páčila sa mi, je to zas niečo iné a nápadité.

Hodnotenie 

4,5/5

Komentáre

Zverejnenie komentára

Obľúbené príspevky z tohto blogu

RECENZIA - Nemecké dievča neplače ( Michaela Ella Hajduková )

Názov: Nemecké dievča neplače,Autor: Michaela Ella Hajduková, Rok vydania: OR/SR- 2016Počet strán: 219Vydavateľstvo: Motýľ, Žáner: román pre ženy, vojnový román,Moje hodnotenie: 4/5

Ľudia sú ako domy. Majú veľa svetlých aj tmavých kútov, zatvorených dverí a svoju trinástu komnatu. Príbeh o tom, čo sa stane, keď sa rozhodneme niektoré dokorán otvoriť. Markus a Emma vyzerajú navonok ako úplne bežný zaľúbený pár. Pracujú však pre tajnú organizáciu, ktorá vznikla po vojne ako pocta súrodencom Schollovcom (Die Weiße Rose - Biela ruža). Organizácia odhaľuje vojnové zločiny a zločincov. Narazia na veľmi dôležitý objav, ale zároveň odhalia inú organizáciu, ktorá je nebezpečná a chce zostať utajená. Všetky stopy vedú k Lebensbornu - nacistami vytvorenému projektu, ktorého cieľom bolo, na základe nacistickej ideológie o rasovej hygiene, zvýšiť počet árijských detí vrátane detí pochádzajúcich z mimomanželských zväzkov. Lenže tam sa ciele nekončili. Svetlovlasé a modrooké deti v nacistami okupo…

RECENZIA - Zmŕtvychvstanie ( Michael Punke )

Názov: Zmŕtvychvstanie, Origin. názov: The Revenant, Autor: Michael Punke, Preklad: Slavomír Hrivnák , Rok vydania: OR-2002/SR- 2016Počet strán: 259Vydavateľstvo: Motýľ, Žáner: román podľa skutočných udalostí, dobrodružný román, Moje hodnotenie: 4.5/5


Román o obdivuhodnej ľudskej nezlomnosti SKUTOČNÝ PRÍBEH Z DRSNEJ DIVOČINY #1 New York Times Bestseller

Píše sa rok 1823 a Hugh Glass sa spolu s lovcami kožušín zúčastňuje výpravy v neprebádaných Skalnatých horách. Uprostred hlbokých lesov muži vzdorujú náročným podmienkam, ako aj útokom miestnych Indiánov. Keď odvážneho Hugha napadne obrovský grizly, podarí sa mu ho zabiť, ale utrpí vážne zranenia, ktoré mu zabránia pokračovať v ceste so zvyškom výpravy. Hugh je vydaný na milosť a nemilosť zradcovi Johnovi Fitzgeraldovi, ktorý sa má podľa dohody oňho postarať spolu s najmladším členom výpravy. Tento strhujúci skutočný príbeh je jasným dôkazom toho, aký nezlomný je ľudský duch a čo všetko dokáže v túžbe po živote prekonať - nezastaví h…

RECENZIA - V Pasci ( Dani Pettreyová )

Názov: V pasci, Origin. názov: Stranded, Autor: Dani Pettreyová, Preklad: Zuzana Venglíková , Rok vydania: OR-2013/SR- 2015Počet strán: 271Vydavateľstvo: i527.net, Žáner: detektívka,  dobrodružný román, kresťanská literatúra, romantika,Moje hodnotenie: 4.5/5Keď jej priateľka záhadne zmizne, ide o každú minútu!Darcy St. Jamesová sa vracia na Aljašku, aby pomohla svojej priateľke, investigatívnej novinárke, pri odhaľovaní veľkého prípadu. Keď však dorazí na miesto, zistí, že jej priateľka je nezvestná. Znepokojí ju ľahostajný prístup posádky lode, preto sa pustí do pátrania na vlastnú päsť.Posledná osoba, ktorú Gage McKenna očakáva na palube lode, na ktorej má pracovať ako vedúci zážitkových aktivít, je Darcy. Najradšej by na ňu zabudol, ale nedokáže. Keď sa ocitnú v odľahlých častiach Aljašky a napokon aj v cudzí vodách, neubráni sa pocitom strachu o jej bezpečnosť. Deje sa niečo čudné a čím hlbšie sa v pátraní dostávajú, tým viac si je istý, že odhalili iba vrchol ľadovca.zdroj Po …