Preskočiť na hlavný obsah

Half Bad – Polozlý - Sally Greenová


Názov : Polozlý
Orig. názov: Half bad
Autor : 
Sally Greenová 
Preklad: Milan Kopecký
Vydavateľstvo: Ikar
Rok vydania: 2014
Počet strán : 348
Väzba: mäkká
Žáner: Fantasy


Nathanovi v žilách koluje dvojaká krv. Splodený zo zakázanej lásky medzi bielou čarodejnicou a najkrutejším a najmocnejším čiernym čarodejníkom uniká pred celým svetom. Mal radšej zomrieť pri narodení, ako si to želala rada Bielych čarodejníc. Nechceného polovičiaka čaká krutý osud. Pre večný boj medzi bielymi a čiernymi čarodejnicami bude žiť ako štvaná zver až do svojich sedemnástych narodenín. Vtedy sa rozhodne, na ktorú stranu skutočne patrí. Pod jednou podmienkou. Musí prijať tri dary a napiť sa krvi svojho predka, inak ho čaká smrť. Nathanova matka si však po jeho narodení siahla na život a o otcovi už dlhé roky nik nepočul. Nezostáva mu nič iné, len sa pokúsiť o nemožné – nájsť najobávanejšieho čierneho čarodejníka na svete. Ale ako, keď nemôže veriť ani svojej láske? 
Sally Greenová býva v severo-západnom Anglicku. Vystriedala niekoľko zamestnaní, dokonca získala stále miesto, ale napokon sa rozhodla pre písanie a zvečnila príbehy, o ktorých celé dni len snívala. Rada číta, miluje prechádzky v prírode a chcela byť piť menej kávy. Half bad - Polozlý je jej románový debut. 
zdroj: kniha

Polozlý je kniha, ktorá vyšla len prednedávnom. Ja som pri jej čítaní dosť váhala, pretože už sa mi stalo ako tieto chválené knihy, sa zrovna mne nezapáčia. Veľmi sa mi však páčil trailer a nakoniec som to riskla a požičala som si ju. 
Hlavná postava románu Nathan, to nemá ľahké už od narodenia. Má tú smolu, že nie čistý. Jeho matka bola biela čarodejnica a otec čierny čarodej. Je polovičiar. To sa nepáči Rade bielych, ktorý ho stále kontrolujú, sledujú a nakoniec zotročujú. Musí utiecť a nájsť otca. Musí dostať na svoje 17. narodeniny tri dary. No ako...Stále ho niekto sleduje!

Táto kniha ma veľmi zaujala. Najprv som bola trocha zaskočená štýlom, akým je napísaná, no v tom dobrom. Niekomu sa to môže zdať trochu ťažšie na čítanie, ale podľa mňa to bolo super. Bola v tom dynamickosť, žiadne naťahovačky, žiadne zbytočné opisy, zaujímavé postavy a celkové to dianie a sledovanie toho sveta čarodejov a trúdov. 
Aj keď som ju čítala dlhšie, mala som ju rozdelenú na tri dni, čítala sa rýchlo a dobre. Má väčší formát a aj písmená sú väčšie, čo som bola v tomto prípade rada. 
Samozrejme autorka dala do knihy aj nejakú tú romantiku, no bolo to tak skôr okrajovo a veľmi sa tým nezaoberala. Myslela som si, že toto bude len jedna kniha, no končí to tak, že je musí byť pokračovanie. Mňa veľmi nebaví čítať na pokračovanie knihy, lebo to trvá celú večnosť, kým vyjde jedna séria a v poslednom čase mám pocit, že skoro všetko sú série..
Tak z tohto som bola trocha smutnejšia  a ešte, čo mi tam chýbalo bolo viac akčnosti. Bolo tam veľakrát ako sa Nathan zamýšľa a v hlave rieši problém, no keď bol nejaký boj, dosť rýchlo bol ukončený. Chýbalo tomu viac opisu. 

Celkovo však knihu hodnotím veľmi dobre. Páčila sa mi, je to zas niečo iné a nápadité.

Hodnotenie 

4,5/5

Komentáre

Zverejnenie komentára

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Milé listy pre ženy / Listy od tvojho Kráľa, Milovanej Princeznej

Keď mi táto drobná knižka prišla, chcela som si každý deň prečítať po jednom liste. Čo myslíte, ako to dopadlo? Za dva večery som ju mala celú zhltnutú. Okrem krásneho spracovania, ktoré sa ponúka čitateľovi, Sheri Shepher zapísala stránky, ktoré by sa páčili každej žene. Veď kto by sa nechcel cítiť ako princezná? Ale má to svoje ALE. 

Táto krásna mnohofarebná knižka otvorí oči ženám - pomôže im vidieť sa tak, ako ich vidí Boh. Mnohé dokonca ani nevedia, že sú dcérami Kráľa, že boli a sú vybrané aby boli jeho Princeznami. Niekde medzi detstvom a dospelosťou vyjednávajú so svojimi rozprávkovými snami, kde bývajú dotlačené do zmeny svojej identity - zmenu, ktorá bola navrhnutá vlastnými neistotami a pochybnými zlátaninami z médií. No tieto nežné, zamilované listy napísané z pohľadu samého Boha dokazujú, že každá žena je nádherná práve taká, aká je. Každá žena, ktorá kráča s dôverou za Božími zámermi, môže pomôcť a požehnať iných - dokonca aj budúce generácie. Je ťažké pozrieť sa na svoj…

Fitness tekvicový koláč

Ingrediencie  Cesto 1 šálka ovsených vločiek 2 lyžičky hnedého cukru pol šálky kokosu olivový olej
Plnka  pol kila maslovej tekvice pol šálky mandľového mlieka 3 lyžice medu 3 bielka 2 lyžičky škorice
Postup 1. Nakrájame tekvicu na malé kúsky a dáme variť do hrnca.  2. Medzitým ako sa varí tekvica si pripravíme základ.  Zmiešame dokopy ovsené vločky, kokos, trocha hnedého cukru a pár kvapiek oleja. Túto zmes natlačíme do formy na pečenie a dáme piecť na 10 minút na 200 stupňov. Pekáč si môžete vystlať papierom, ja som to však nerobila, pretože sa mi to vôbec neprilepovalo.  3. Na plnku požijeme už uvarenú tekvicu, ktorú rozmixujem najemno spolu s medom, škoricou, mandľovým mliekom ( ak nemáte mandľové, použite klasické ) a bielkami.  Rozmixovanú zmes vlejeme do pripravenej formy na pečenie.  4. Najprv dáme piecť na 20 minút po 210 stupňov a potom dopečieme na 170 stupňoch 30 minút.  Prajem dobrú chuť

MINIRECENZIE: Muž, který kradl rukopisy, Dokonalý pár, Ten dom je jedna veľká katastrofa

Po dlhom čase je tu opäť článok s minirecenziami. V tejto časti možno hovoriť o dvoch katastrofách a jednej celkom vtipnej vydarenej knihe. Veľmi ma teší, že zrovna tou vydarenou knihou, je kniha slovenského autora. Je celkom originálna a prekvapila už svojim názvom Ten dom je jedna veľká katastrofa. Čo sa však týka zvyšných dvoch kníh, nejde o žiadnu slávu. Kniha, ktorá sa hrá na detektívku - Muž, který kradl rukopisy a kniha, kde máte hneď po prvých stranách chuť zabiť najprv hlavnú hrdinku a potom aj samotnú autorku - Dokonalý pár. Poďme sa však na to pozrieť postupne. 

Ten pocit, keď si kupujete knihu,prečítate si dokonca anotáciu a pozdáva sa vám. Je to spojené s minulosťou, ide o dva príbehy v jednom, celkom to vyzerá na zaujímavú zápletku a môže to byť plné tajuplna, keďže je to aj detektívka. 
Ten pocit, keď knihu dočítate a nemáte to srdce ju hodiť do ohňa kvôli stromom, ktoré kvôli nej vyrúbali...
V tejto knižke máme hlavnú hrdinku, ktorá je neutrálna. Aspoň mne sa tak javila. …