Preskočiť na hlavný obsah

Half Bad – Polozlý - Sally Greenová


Názov : Polozlý
Orig. názov: Half bad
Autor : 
Sally Greenová 
Preklad: Milan Kopecký
Vydavateľstvo: Ikar
Rok vydania: 2014
Počet strán : 348
Väzba: mäkká
Žáner: Fantasy


Nathanovi v žilách koluje dvojaká krv. Splodený zo zakázanej lásky medzi bielou čarodejnicou a najkrutejším a najmocnejším čiernym čarodejníkom uniká pred celým svetom. Mal radšej zomrieť pri narodení, ako si to želala rada Bielych čarodejníc. Nechceného polovičiaka čaká krutý osud. Pre večný boj medzi bielymi a čiernymi čarodejnicami bude žiť ako štvaná zver až do svojich sedemnástych narodenín. Vtedy sa rozhodne, na ktorú stranu skutočne patrí. Pod jednou podmienkou. Musí prijať tri dary a napiť sa krvi svojho predka, inak ho čaká smrť. Nathanova matka si však po jeho narodení siahla na život a o otcovi už dlhé roky nik nepočul. Nezostáva mu nič iné, len sa pokúsiť o nemožné – nájsť najobávanejšieho čierneho čarodejníka na svete. Ale ako, keď nemôže veriť ani svojej láske? 
Sally Greenová býva v severo-západnom Anglicku. Vystriedala niekoľko zamestnaní, dokonca získala stále miesto, ale napokon sa rozhodla pre písanie a zvečnila príbehy, o ktorých celé dni len snívala. Rada číta, miluje prechádzky v prírode a chcela byť piť menej kávy. Half bad - Polozlý je jej románový debut. 
zdroj: kniha

Polozlý je kniha, ktorá vyšla len prednedávnom. Ja som pri jej čítaní dosť váhala, pretože už sa mi stalo ako tieto chválené knihy, sa zrovna mne nezapáčia. Veľmi sa mi však páčil trailer a nakoniec som to riskla a požičala som si ju. 
Hlavná postava románu Nathan, to nemá ľahké už od narodenia. Má tú smolu, že nie čistý. Jeho matka bola biela čarodejnica a otec čierny čarodej. Je polovičiar. To sa nepáči Rade bielych, ktorý ho stále kontrolujú, sledujú a nakoniec zotročujú. Musí utiecť a nájsť otca. Musí dostať na svoje 17. narodeniny tri dary. No ako...Stále ho niekto sleduje!

Táto kniha ma veľmi zaujala. Najprv som bola trocha zaskočená štýlom, akým je napísaná, no v tom dobrom. Niekomu sa to môže zdať trochu ťažšie na čítanie, ale podľa mňa to bolo super. Bola v tom dynamickosť, žiadne naťahovačky, žiadne zbytočné opisy, zaujímavé postavy a celkové to dianie a sledovanie toho sveta čarodejov a trúdov. 
Aj keď som ju čítala dlhšie, mala som ju rozdelenú na tri dni, čítala sa rýchlo a dobre. Má väčší formát a aj písmená sú väčšie, čo som bola v tomto prípade rada. 
Samozrejme autorka dala do knihy aj nejakú tú romantiku, no bolo to tak skôr okrajovo a veľmi sa tým nezaoberala. Myslela som si, že toto bude len jedna kniha, no končí to tak, že je musí byť pokračovanie. Mňa veľmi nebaví čítať na pokračovanie knihy, lebo to trvá celú večnosť, kým vyjde jedna séria a v poslednom čase mám pocit, že skoro všetko sú série..
Tak z tohto som bola trocha smutnejšia  a ešte, čo mi tam chýbalo bolo viac akčnosti. Bolo tam veľakrát ako sa Nathan zamýšľa a v hlave rieši problém, no keď bol nejaký boj, dosť rýchlo bol ukončený. Chýbalo tomu viac opisu. 

Celkovo však knihu hodnotím veľmi dobre. Páčila sa mi, je to zas niečo iné a nápadité.

Hodnotenie 

4,5/5

Komentáre

Zverejnenie komentára

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Milé listy pre ženy / Listy od tvojho Kráľa, Milovanej Princeznej

Keď mi táto drobná knižka prišla, chcela som si každý deň prečítať po jednom liste. Čo myslíte, ako to dopadlo? Za dva večery som ju mala celú zhltnutú. Okrem krásneho spracovania, ktoré sa ponúka čitateľovi, Sheri Shepher zapísala stránky, ktoré by sa páčili každej žene. Veď kto by sa nechcel cítiť ako princezná? Ale má to svoje ALE. 

Táto krásna mnohofarebná knižka otvorí oči ženám - pomôže im vidieť sa tak, ako ich vidí Boh. Mnohé dokonca ani nevedia, že sú dcérami Kráľa, že boli a sú vybrané aby boli jeho Princeznami. Niekde medzi detstvom a dospelosťou vyjednávajú so svojimi rozprávkovými snami, kde bývajú dotlačené do zmeny svojej identity - zmenu, ktorá bola navrhnutá vlastnými neistotami a pochybnými zlátaninami z médií. No tieto nežné, zamilované listy napísané z pohľadu samého Boha dokazujú, že každá žena je nádherná práve taká, aká je. Každá žena, ktorá kráča s dôverou za Božími zámermi, môže pomôcť a požehnať iných - dokonca aj budúce generácie. Je ťažké pozrieť sa na svoj…

Knihy časom zabúdané - Nebo nie je výmysel

Názov : Nebo nie je výmysel
Orig. názov: Heaven is for real
Autor : Todd Burpo
Preklad: Dominika Uhríková
Vydavateľstvo: Tatran
Rok vydania: 2011
Počet strán : 184
Väzba: tvrdá
Žáner: Skutočné príbehy

Keď sa malý Colton Burpo uzdravil zo zápalu slepého čreva, celá rodina jasala. Bol to priam zázrak. Nikto však ani len netušil, aký príbeh sa v najbližších mesiacoch začne vynárať v chlapcových spomienkach – príbeh krásny a nezvyčajný o ceste do neba a naspäť. Len trojročný Colton vyrozprával rodičom, ako počas operácie opustil svoje telo. Dokázal, že neklame, keď presne popísal, čo robili rodičia v inej časti nemocnice, kým on ležal na operačnom stole. Vylíčil, ako navštívil nebo, a opakoval slová ľudí, ktorých tam stretol, hoci predtým ich nikdy nevidel, ba dokonca spomenul udalosti, čo sa odohrali dávno predtým, než prišiel na svet. Navyše ohromil rodičov opismi a záhadnými podrobnosťami o nebesách presne podľa Biblie, hoci nevedel čítať. S dojemnou naivnosťou a detsky smelou úprimnosťou Colto…

Môj vlastný vyrobený fotoalbum ( darček )

Zachvíľu sa začnem honba za nákupmi na Vianoce. Nepatrím k tým ľuďom, ktorí si spravia nekonečný zoznam a potom chodia po obchodoch a hľadajú to. Väčšinou sa riadim inštinktami, čo sa mi zapáči a myslím si, že by to potešilo obdarovaného, to kúpim. No už dlhší čas som mala vymyslený jeden darček, ktorý som však nechcela kupovať, ale vyrobiť.  Ide o fotoalbum, ktorý som však chcela spraviť na starý spôsob. 
Okrem fotiek, ktoré som dala vyvolať, som všetko kombinovala a vymýšľala sama. 
Teraz sa skôr fotky dávajú do tých jednoduchých fotoalbumov, kde sa len zastrčia a je to hotovo. Mne sa vždy páčili tie, ktoré majú ešte naše babky. Pre mňa je to také čarovné a nostalgické.
Keď som však pozerala také fotoalbumy na nete, prišli mi drahé. Možno som natrafila na zlú stránky, no väčšinou cena bola okolo 30e. To mi prišlo dosť...preto som vymyslela vlastný, na ktorý som potrebovala len dosky, papiere, tapetu, dosky a rošteky na lepenie fotiek. 
Čo sa týka ceny vyšlo ma to okolo 5 e, bez fotiek. …