Preskočiť na hlavný obsah

Kopec a ďalší kopec (Alpy)

Ahojte, 
pred týždňom a niečo som sa vrátil po 3 dňoch strávených na horách. Išla som tam so super ľuďmi, s ujom a ďalšími troma chlapíkmi z Čiech. Veľké plus, nehovorili ty vole!!! Takže už viem, že nie každý Čech tak vraví. 
Mala by som však povedať, že kde vôbec som bola. Hochschwab (2277 m. n. m.)
Tento kopček nájdete v rakúskych Alpách. Pod ním sa nachádza chata (2 154 m n. m.) na, ktorú bolo treba dojsť z dolného parkoviska. Žiadne lanovky! 

1. deň bol dosť náročný. Počasie neprialo, pršalo, fúkalo a viditeľnosť nebola žiadna. No ďalšie dni boli super a bol to nádherný pocit pozerať sa z takej výšky na ďalšie vrcholy. 
Fotky, ktoré pridám k tomuto článku, som nefotila ja. Fotil ich šikovný človiečik, ktorý zrejme ani necítil veľmi chlad, keď v takom zlom počasí dačo odfotil. Rešpekt.. Medzi jeho hobby patrí aj natáčanie udalostí a mnohé z jeho videí sa mi páčili. Môžete si ich pozrieť tu matap.cz.
A niektoré ešte vytvoril môj ujo, tak to bude zmes ich fotiek :) 


 Tu som ešte nevedela, čo ma čaká
Ehm no nevyzerám tam veľmi ako človek..
Toto je spomínaná chata , kde som prespala dve noci.


Na týchto fotkách vidíte izbu a balkón. Tie izbičky boli veľmi malinké, no zato dosť útulné.

Tak toto je ten kopček Hochschwab a spoločná fotka.
Nie je to nejaké veľdielo, no snažila som sa. 

Hádzali do mňa snehové gule.
Bola tam aj zima :P Vyzerám tu príšerne a smiešne, ale mám sa aspoň na čom smiať. 


Večera


Takéto sa nevidí každý deň!

K prírode patria aj zvieratá a kamzíkov tam bolo hodne. Okrem nich na nižších častiach bolo počuť piskot svišťov.
A ide sa doleeeee..
Myslím, že toľkoto fotiek aj stačí. Dúfam, že sa páčili i nadšencom mora, opalovania a leňošenia. Je to iné ísť na pláž a iné do kopca s veľkým baťohom :P.

Komentáre

 1. To musela být nádhera... kamzíky takhle ve volné přírodě jsem nikdy neviděla :)

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Tak to áno...ten výhľad...nádhera...normálne závidím :)

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Tá druhá fotka vyzerá skvelo, škoda, že vás zastihlo aj nepriaznivé počasie. Túry po horách mám tiež v obľube i keď som už dlhšie nikde nebola.:D Naposledy som bola v Tatrách na Teryho chate a počas zostupu sa prihnala taká búrka až sme sa báli, nakoniec padali aj krúpy a chodník bol taký zaliaty, že som ani nemusela dávať pozor kde stúpim pretože to bolo akoby som šla po potoku :D :D

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. No nám už len tie krupy chýbali a topánky plné vody to bola samozrejmosť..tam už ani ten pršiplášť nechránil total oblečenie mokré..no nemôžem si sťažovať, lebo zas v tatrach som nemala ani obláčik

   Odstrániť
 4. Ahojky, moc hezké fotky. A jak vás napadlo jet zrovna na Hochschwab do Rakouska? Děkuji za info! Radka

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Miesto som nevyberala ja ale ujo a ten to vybral neviem prečo. Mne to len ukázal na webe, že kam by sa šlo a že či by som šla tiež. Som rada, že sa fotky páčia :)

   Odstrániť

Zverejnenie komentára

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Milé listy pre ženy / Listy od tvojho Kráľa, Milovanej Princeznej

Keď mi táto drobná knižka prišla, chcela som si každý deň prečítať po jednom liste. Čo myslíte, ako to dopadlo? Za dva večery som ju mala celú zhltnutú. Okrem krásneho spracovania, ktoré sa ponúka čitateľovi, Sheri Shepher zapísala stránky, ktoré by sa páčili každej žene. Veď kto by sa nechcel cítiť ako princezná? Ale má to svoje ALE. 

Táto krásna mnohofarebná knižka otvorí oči ženám - pomôže im vidieť sa tak, ako ich vidí Boh. Mnohé dokonca ani nevedia, že sú dcérami Kráľa, že boli a sú vybrané aby boli jeho Princeznami. Niekde medzi detstvom a dospelosťou vyjednávajú so svojimi rozprávkovými snami, kde bývajú dotlačené do zmeny svojej identity - zmenu, ktorá bola navrhnutá vlastnými neistotami a pochybnými zlátaninami z médií. No tieto nežné, zamilované listy napísané z pohľadu samého Boha dokazujú, že každá žena je nádherná práve taká, aká je. Každá žena, ktorá kráča s dôverou za Božími zámermi, môže pomôcť a požehnať iných - dokonca aj budúce generácie. Je ťažké pozrieť sa na svoj…

Fitness tekvicový koláč

Ingrediencie  Cesto 1 šálka ovsených vločiek 2 lyžičky hnedého cukru pol šálky kokosu olivový olej
Plnka  pol kila maslovej tekvice pol šálky mandľového mlieka 3 lyžice medu 3 bielka 2 lyžičky škorice
Postup 1. Nakrájame tekvicu na malé kúsky a dáme variť do hrnca.  2. Medzitým ako sa varí tekvica si pripravíme základ.  Zmiešame dokopy ovsené vločky, kokos, trocha hnedého cukru a pár kvapiek oleja. Túto zmes natlačíme do formy na pečenie a dáme piecť na 10 minút na 200 stupňov. Pekáč si môžete vystlať papierom, ja som to však nerobila, pretože sa mi to vôbec neprilepovalo.  3. Na plnku požijeme už uvarenú tekvicu, ktorú rozmixujem najemno spolu s medom, škoricou, mandľovým mliekom ( ak nemáte mandľové, použite klasické ) a bielkami.  Rozmixovanú zmes vlejeme do pripravenej formy na pečenie.  4. Najprv dáme piecť na 20 minút po 210 stupňov a potom dopečieme na 170 stupňoch 30 minút.  Prajem dobrú chuť

Po veľmi dlhom čase... nákup kníh cez internet

Nepamätám si, kedy naposledy som si objednávala knihy..a to naozaj. Je to už veľmi dávno, lebo väčšinou som čítala z knižnice, alebo už z tých kníh, ktoré som mala doma a kupovala som len v kamenných kníhkupectvách. A aj tie nákupy sa niesli v duchu jedna maximálne dve knihy a dosť.

Teraz som bola donútená školou si niečo objednať, keďže sme si už vyberali témy bakalárskych prác. Ja som si zvolila literatúru ( logicky že... ) a téma sa viaže na autorku Margitu Kánikovú. Problém je však to, že jej knihy sa zháňajú už ťažšie. V kamenných kníhkupectvách ju vôbec nemali a na internete zväčša len 1. Jediný internetový obchod, ktorý mal AŽ dve jej knihy boli megaknihy.sk. Takže zo všetkej jej prózy som zohnala aspoň dve a zvyšné si budem môcť ísť zobrať do trnavskej knižnice. 

Kniha, ktorá sa ešte dá zohnať je V znamení púpavy, ktorú som naozaj videla vo viacerých internetových obchodoch. O piatej u Thalmeira je síce pokračovaním inej knihy, no aspoň niečo nech mám...Vždy je lepšie pracovať s…