Preskočiť na hlavný obsah

Týždeň s knižkou 15

Už som naspäť z Álp a je asi jasné, že na kopcoch sa veľmi toho čítať nedá...preto tento týždeň bude menej bohatý na prečítané knihy. No ale aspoň nejaké budú, tak si ich môžete pozrieť. 


Dočítala som prvý diel série Pekelné stroje - Mechanický anjel. Bolo to len 40 strán do konca, takže to bolo úplne už ľahučké. Túto knihu určite odporúčam !!! Veľmi sa mi páčila a prišla mi lepšia ako séria Nástroje smrteľníkov. Aj keď tú som neprečítala celú, ani sa nechystám ju ďalej čítať. Brat a iní čitatelia, ktorí hovoria, že nie je to už také dobré ma presvedčilo, že som s ňou skončila. 
Na Mechanického anjela si môžete prečítať recenziu aj na blogu. 
Dúfam, že sa mi niekedy do rúk dostanú aj ďalšie časti. 
Jedinú knihu, ktorú som prečítala je Kruté leto. Je to dievčenský román, ktorý sa veľmi rýchlo a príjemne číta. Ja som to dala za pár hodiniek. Recenziu som už nestihla napísať, no teraz niekedy to zameškané dorobím. Tiež si plánujem pridať nejaké fotky z Álp a nejaké tie moje dojmy. Kedy to však bude ešte neviem..
K tejto knihe by som rada pripomenula, že o ňu môžete súťažiť na mojom blogu. 

Krásnu katastrofu som začala čítať pred odchodom, no prečítala som len 100 strán. 
Ku knihe sa vrátim, keď prečítam Zlodejku kníh a Silo. 
Zatiaľ na knihu nemám žiadny názor, no začínam mať pocit, že to bude strašne sladká romantika...až taká prehnaná. No nechcem hovoriť skôr ako to dočítam. Konečný názor si utvorím až potom a ten sa samozrejme dozviete...

A posledná knihu, ktorú som rozčítala a ťahala som ju do hôr je Zlodejka kníh. Zatiaľ sa mi to veľmi páči. Včera som si aj opäť pozrela film a som strašne zvedavá, koľko ešte nových vecí bude v knihe, čo vo filme nie sú spomenuté. Rada by som ju dočítala tak zajtra. 


A to je všetko..

Komentáre

  1. Páni, pekný zoznam :) Mechanického anjela si chcem prečítať už dllllllho, ale nejak sa k tomu nie a nie dostať.. :/

    OdpovedaťOdstrániť
  2. Zlodejka kníh... nádherné čítanie, toto ma fakt dostalo Jana

    OdpovedaťOdstrániť
  3. Katastrofa a Zlodejka kníh je výborné čítanie :)

    OdpovedaťOdstrániť

Zverejnenie komentára

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Milé listy pre ženy / Listy od tvojho Kráľa, Milovanej Princeznej

Keď mi táto drobná knižka prišla, chcela som si každý deň prečítať po jednom liste. Čo myslíte, ako to dopadlo? Za dva večery som ju mala celú zhltnutú. Okrem krásneho spracovania, ktoré sa ponúka čitateľovi, Sheri Shepher zapísala stránky, ktoré by sa páčili každej žene. Veď kto by sa nechcel cítiť ako princezná? Ale má to svoje ALE. 

Táto krásna mnohofarebná knižka otvorí oči ženám - pomôže im vidieť sa tak, ako ich vidí Boh. Mnohé dokonca ani nevedia, že sú dcérami Kráľa, že boli a sú vybrané aby boli jeho Princeznami. Niekde medzi detstvom a dospelosťou vyjednávajú so svojimi rozprávkovými snami, kde bývajú dotlačené do zmeny svojej identity - zmenu, ktorá bola navrhnutá vlastnými neistotami a pochybnými zlátaninami z médií. No tieto nežné, zamilované listy napísané z pohľadu samého Boha dokazujú, že každá žena je nádherná práve taká, aká je. Každá žena, ktorá kráča s dôverou za Božími zámermi, môže pomôcť a požehnať iných - dokonca aj budúce generácie. Je ťažké pozrieť sa na svoj…

Knihy časom zabúdané - Nebo nie je výmysel

Názov : Nebo nie je výmysel
Orig. názov: Heaven is for real
Autor : Todd Burpo
Preklad: Dominika Uhríková
Vydavateľstvo: Tatran
Rok vydania: 2011
Počet strán : 184
Väzba: tvrdá
Žáner: Skutočné príbehy

Keď sa malý Colton Burpo uzdravil zo zápalu slepého čreva, celá rodina jasala. Bol to priam zázrak. Nikto však ani len netušil, aký príbeh sa v najbližších mesiacoch začne vynárať v chlapcových spomienkach – príbeh krásny a nezvyčajný o ceste do neba a naspäť. Len trojročný Colton vyrozprával rodičom, ako počas operácie opustil svoje telo. Dokázal, že neklame, keď presne popísal, čo robili rodičia v inej časti nemocnice, kým on ležal na operačnom stole. Vylíčil, ako navštívil nebo, a opakoval slová ľudí, ktorých tam stretol, hoci predtým ich nikdy nevidel, ba dokonca spomenul udalosti, čo sa odohrali dávno predtým, než prišiel na svet. Navyše ohromil rodičov opismi a záhadnými podrobnosťami o nebesách presne podľa Biblie, hoci nevedel čítať. S dojemnou naivnosťou a detsky smelou úprimnosťou Colto…

Môj vlastný vyrobený fotoalbum ( darček )

Zachvíľu sa začnem honba za nákupmi na Vianoce. Nepatrím k tým ľuďom, ktorí si spravia nekonečný zoznam a potom chodia po obchodoch a hľadajú to. Väčšinou sa riadim inštinktami, čo sa mi zapáči a myslím si, že by to potešilo obdarovaného, to kúpim. No už dlhší čas som mala vymyslený jeden darček, ktorý som však nechcela kupovať, ale vyrobiť.  Ide o fotoalbum, ktorý som však chcela spraviť na starý spôsob. 
Okrem fotiek, ktoré som dala vyvolať, som všetko kombinovala a vymýšľala sama. 
Teraz sa skôr fotky dávajú do tých jednoduchých fotoalbumov, kde sa len zastrčia a je to hotovo. Mne sa vždy páčili tie, ktoré majú ešte naše babky. Pre mňa je to také čarovné a nostalgické.
Keď som však pozerala také fotoalbumy na nete, prišli mi drahé. Možno som natrafila na zlú stránky, no väčšinou cena bola okolo 30e. To mi prišlo dosť...preto som vymyslela vlastný, na ktorý som potrebovala len dosky, papiere, tapetu, dosky a rošteky na lepenie fotiek. 
Čo sa týka ceny vyšlo ma to okolo 5 e, bez fotiek. …