Preskočiť na hlavný obsah

Týždeň s knižkou 15

Už som naspäť z Álp a je asi jasné, že na kopcoch sa veľmi toho čítať nedá...preto tento týždeň bude menej bohatý na prečítané knihy. No ale aspoň nejaké budú, tak si ich môžete pozrieť. 


Dočítala som prvý diel série Pekelné stroje - Mechanický anjel. Bolo to len 40 strán do konca, takže to bolo úplne už ľahučké. Túto knihu určite odporúčam !!! Veľmi sa mi páčila a prišla mi lepšia ako séria Nástroje smrteľníkov. Aj keď tú som neprečítala celú, ani sa nechystám ju ďalej čítať. Brat a iní čitatelia, ktorí hovoria, že nie je to už také dobré ma presvedčilo, že som s ňou skončila. 
Na Mechanického anjela si môžete prečítať recenziu aj na blogu. 
Dúfam, že sa mi niekedy do rúk dostanú aj ďalšie časti. 
Jedinú knihu, ktorú som prečítala je Kruté leto. Je to dievčenský román, ktorý sa veľmi rýchlo a príjemne číta. Ja som to dala za pár hodiniek. Recenziu som už nestihla napísať, no teraz niekedy to zameškané dorobím. Tiež si plánujem pridať nejaké fotky z Álp a nejaké tie moje dojmy. Kedy to však bude ešte neviem..
K tejto knihe by som rada pripomenula, že o ňu môžete súťažiť na mojom blogu. 

Krásnu katastrofu som začala čítať pred odchodom, no prečítala som len 100 strán. 
Ku knihe sa vrátim, keď prečítam Zlodejku kníh a Silo. 
Zatiaľ na knihu nemám žiadny názor, no začínam mať pocit, že to bude strašne sladká romantika...až taká prehnaná. No nechcem hovoriť skôr ako to dočítam. Konečný názor si utvorím až potom a ten sa samozrejme dozviete...

A posledná knihu, ktorú som rozčítala a ťahala som ju do hôr je Zlodejka kníh. Zatiaľ sa mi to veľmi páči. Včera som si aj opäť pozrela film a som strašne zvedavá, koľko ešte nových vecí bude v knihe, čo vo filme nie sú spomenuté. Rada by som ju dočítala tak zajtra. 


A to je všetko..

Komentáre

  1. Páni, pekný zoznam :) Mechanického anjela si chcem prečítať už dllllllho, ale nejak sa k tomu nie a nie dostať.. :/

    OdpovedaťOdstrániť
  2. Zlodejka kníh... nádherné čítanie, toto ma fakt dostalo Jana

    OdpovedaťOdstrániť
  3. Katastrofa a Zlodejka kníh je výborné čítanie :)

    OdpovedaťOdstrániť

Zverejnenie komentára

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Milé listy pre ženy / Listy od tvojho Kráľa, Milovanej Princeznej

Keď mi táto drobná knižka prišla, chcela som si každý deň prečítať po jednom liste. Čo myslíte, ako to dopadlo? Za dva večery som ju mala celú zhltnutú. Okrem krásneho spracovania, ktoré sa ponúka čitateľovi, Sheri Shepher zapísala stránky, ktoré by sa páčili každej žene. Veď kto by sa nechcel cítiť ako princezná? Ale má to svoje ALE. 

Táto krásna mnohofarebná knižka otvorí oči ženám - pomôže im vidieť sa tak, ako ich vidí Boh. Mnohé dokonca ani nevedia, že sú dcérami Kráľa, že boli a sú vybrané aby boli jeho Princeznami. Niekde medzi detstvom a dospelosťou vyjednávajú so svojimi rozprávkovými snami, kde bývajú dotlačené do zmeny svojej identity - zmenu, ktorá bola navrhnutá vlastnými neistotami a pochybnými zlátaninami z médií. No tieto nežné, zamilované listy napísané z pohľadu samého Boha dokazujú, že každá žena je nádherná práve taká, aká je. Každá žena, ktorá kráča s dôverou za Božími zámermi, môže pomôcť a požehnať iných - dokonca aj budúce generácie. Je ťažké pozrieť sa na svoj…

Fitness tekvicový koláč

Ingrediencie  Cesto 1 šálka ovsených vločiek 2 lyžičky hnedého cukru pol šálky kokosu olivový olej
Plnka  pol kila maslovej tekvice pol šálky mandľového mlieka 3 lyžice medu 3 bielka 2 lyžičky škorice
Postup 1. Nakrájame tekvicu na malé kúsky a dáme variť do hrnca.  2. Medzitým ako sa varí tekvica si pripravíme základ.  Zmiešame dokopy ovsené vločky, kokos, trocha hnedého cukru a pár kvapiek oleja. Túto zmes natlačíme do formy na pečenie a dáme piecť na 10 minút na 200 stupňov. Pekáč si môžete vystlať papierom, ja som to však nerobila, pretože sa mi to vôbec neprilepovalo.  3. Na plnku požijeme už uvarenú tekvicu, ktorú rozmixujem najemno spolu s medom, škoricou, mandľovým mliekom ( ak nemáte mandľové, použite klasické ) a bielkami.  Rozmixovanú zmes vlejeme do pripravenej formy na pečenie.  4. Najprv dáme piecť na 20 minút po 210 stupňov a potom dopečieme na 170 stupňoch 30 minút.  Prajem dobrú chuť

MINIRECENZIE: Muž, který kradl rukopisy, Dokonalý pár, Ten dom je jedna veľká katastrofa

Po dlhom čase je tu opäť článok s minirecenziami. V tejto časti možno hovoriť o dvoch katastrofách a jednej celkom vtipnej vydarenej knihe. Veľmi ma teší, že zrovna tou vydarenou knihou, je kniha slovenského autora. Je celkom originálna a prekvapila už svojim názvom Ten dom je jedna veľká katastrofa. Čo sa však týka zvyšných dvoch kníh, nejde o žiadnu slávu. Kniha, ktorá sa hrá na detektívku - Muž, který kradl rukopisy a kniha, kde máte hneď po prvých stranách chuť zabiť najprv hlavnú hrdinku a potom aj samotnú autorku - Dokonalý pár. Poďme sa však na to pozrieť postupne. 

Ten pocit, keď si kupujete knihu,prečítate si dokonca anotáciu a pozdáva sa vám. Je to spojené s minulosťou, ide o dva príbehy v jednom, celkom to vyzerá na zaujímavú zápletku a môže to byť plné tajuplna, keďže je to aj detektívka. 
Ten pocit, keď knihu dočítate a nemáte to srdce ju hodiť do ohňa kvôli stromom, ktoré kvôli nej vyrúbali...
V tejto knižke máme hlavnú hrdinku, ktorá je neutrálna. Aspoň mne sa tak javila. …