Preskočiť na hlavný obsah

Týždeň s knižkou 17

A ďalší týždeň je už preč. Tak ako zvyčajne v pondelok, je tu ďalší týždeň s knižkou, kde vám ukážem prečítané no i nové knižky. Ja som nezvykla veľmi ukazovať knihy, keď som ich dostala alebo kúpila, skôr som ich prezentovala až v mesačnej chvastačke. Teraz by som sa chcela pokúsiť, vždy ich ukázať aj v tomto príspevku. 

Najprv prečítané...

Dočítala som knihu Keď na Haiti padá dážď. Kniha sa mi páčila a som veľmi rada, že som mala možnosť si ju prečítať. Ukazuje totižto inú krajinu, iné správanie ľudí, no i zmenu človeka. Recenziu na ňu si môžete prečítať tu .

Ďalšou prečítanou je Polozlý. Je to fantasy kniha, boj medzi dobrými a zlými. Ja patrím do skupiny ľudí, ktorým sa kniha páčila. Čítala sa veľmi dobre a nenudila som sa. Jediné, čo mi tam chýbalo, bolo viac akčnosti. Aj na ňu som už napísala recenziu. odkaz


Stále sa trápim s Krásnou katastrofou, lebo sa do čítania musím nútiť. Táto kniha ma zatiaľ nijako nezaujala a dúfam, že sa to zlepší, inak ju budem čítať do Vianoc....

A poslednou rozčítanou je Vražda z pomsty. Je to súbor krimi poviedok, ktoré sú dosť krátke, takže asi to stihnem aj rýchlo prečítať. A teraz nové. Dneska som bola u dedka a hrabala som sa tam trocha v knihách. Viem, že dedko nečíta a babka už nežije :( , preto som sa ho spýtala, či by som si niečo nemohla vziať. Objavila som tam totiž knižku, ktorá sa mi veľmi zapáčila. Potom som ešte viac hľadala a našla som aj pokračovanie. Ide o životopisy svätých, ktoré sú kratšie a sú doplnené ilustráciami. 


Teraz dobehnem júl, august, no potom to budem čítať pekne po jednom dni :) 

A to je za tento týždeň všetko. Čo ste prečítali vy? 

Komentáre

 1. Half Bad je podľa mňa super. A Krásna katastrofa je pre mňa srdcovka :3

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Asi by som mala nájsť tvoju recenziu a zistiť, čo sa ti tak na katastrofe páčilo :)

   Odstrániť
 2. Tie dva diely sú moc pekné, dáš mi potom vedieť, či je tam aj svätá Rita alebo Bernadetta, prosím? :)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. To naozaj? :O Tak to si musím čo najskôr kúpiť! :)

   Odstrániť
  2. podľa zoznamu mien hej :) Rita z Kassie a Bernadeta- panna a rehoľníčka. Hádam sa ti to podarí zohnať, lebo to je ešte z r. 2006 .

   Odstrániť

Zverejnenie komentára

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Milé listy pre ženy / Listy od tvojho Kráľa, Milovanej Princeznej

Keď mi táto drobná knižka prišla, chcela som si každý deň prečítať po jednom liste. Čo myslíte, ako to dopadlo? Za dva večery som ju mala celú zhltnutú. Okrem krásneho spracovania, ktoré sa ponúka čitateľovi, Sheri Shepher zapísala stránky, ktoré by sa páčili každej žene. Veď kto by sa nechcel cítiť ako princezná? Ale má to svoje ALE. 

Táto krásna mnohofarebná knižka otvorí oči ženám - pomôže im vidieť sa tak, ako ich vidí Boh. Mnohé dokonca ani nevedia, že sú dcérami Kráľa, že boli a sú vybrané aby boli jeho Princeznami. Niekde medzi detstvom a dospelosťou vyjednávajú so svojimi rozprávkovými snami, kde bývajú dotlačené do zmeny svojej identity - zmenu, ktorá bola navrhnutá vlastnými neistotami a pochybnými zlátaninami z médií. No tieto nežné, zamilované listy napísané z pohľadu samého Boha dokazujú, že každá žena je nádherná práve taká, aká je. Každá žena, ktorá kráča s dôverou za Božími zámermi, môže pomôcť a požehnať iných - dokonca aj budúce generácie. Je ťažké pozrieť sa na svoj…

Fitness tekvicový koláč

Ingrediencie  Cesto 1 šálka ovsených vločiek 2 lyžičky hnedého cukru pol šálky kokosu olivový olej
Plnka  pol kila maslovej tekvice pol šálky mandľového mlieka 3 lyžice medu 3 bielka 2 lyžičky škorice
Postup 1. Nakrájame tekvicu na malé kúsky a dáme variť do hrnca.  2. Medzitým ako sa varí tekvica si pripravíme základ.  Zmiešame dokopy ovsené vločky, kokos, trocha hnedého cukru a pár kvapiek oleja. Túto zmes natlačíme do formy na pečenie a dáme piecť na 10 minút na 200 stupňov. Pekáč si môžete vystlať papierom, ja som to však nerobila, pretože sa mi to vôbec neprilepovalo.  3. Na plnku požijeme už uvarenú tekvicu, ktorú rozmixujem najemno spolu s medom, škoricou, mandľovým mliekom ( ak nemáte mandľové, použite klasické ) a bielkami.  Rozmixovanú zmes vlejeme do pripravenej formy na pečenie.  4. Najprv dáme piecť na 20 minút po 210 stupňov a potom dopečieme na 170 stupňoch 30 minút.  Prajem dobrú chuť

MINIRECENZIE: Muž, který kradl rukopisy, Dokonalý pár, Ten dom je jedna veľká katastrofa

Po dlhom čase je tu opäť článok s minirecenziami. V tejto časti možno hovoriť o dvoch katastrofách a jednej celkom vtipnej vydarenej knihe. Veľmi ma teší, že zrovna tou vydarenou knihou, je kniha slovenského autora. Je celkom originálna a prekvapila už svojim názvom Ten dom je jedna veľká katastrofa. Čo sa však týka zvyšných dvoch kníh, nejde o žiadnu slávu. Kniha, ktorá sa hrá na detektívku - Muž, který kradl rukopisy a kniha, kde máte hneď po prvých stranách chuť zabiť najprv hlavnú hrdinku a potom aj samotnú autorku - Dokonalý pár. Poďme sa však na to pozrieť postupne. 

Ten pocit, keď si kupujete knihu,prečítate si dokonca anotáciu a pozdáva sa vám. Je to spojené s minulosťou, ide o dva príbehy v jednom, celkom to vyzerá na zaujímavú zápletku a môže to byť plné tajuplna, keďže je to aj detektívka. 
Ten pocit, keď knihu dočítate a nemáte to srdce ju hodiť do ohňa kvôli stromom, ktoré kvôli nej vyrúbali...
V tejto knižke máme hlavnú hrdinku, ktorá je neutrálna. Aspoň mne sa tak javila. …