Preskočiť na hlavný obsah

AlefZas je tu recenzia na knihu od autora, ktorý je celosvetovo známy. Pred pár dňami mu vyšla aj kniha Cudzoložstvo, ktorá však nemá veľmi kladné recenzie. Ja som si od Paula Coelha požičala knihu Alef, ktorá je podľa názorov iných celkom dobrá...Keď som si ju ja vyberala, mala som si to veľmi premyslieť. 

Alef bola kniha, ktorú som nenormálne dlho čítala, aj keď to je tenká kniha. Pre mňa bola totálne nudná a nevedela ma nijako nadchnúť. Celé to čítanie sa naťahovala a ja som sa do čítania musela nútiť. Nenadchla ma ani téma, ktorá pre mňa určite nebola vhodná. Sama som tomu neverila, preto je asi ešte ťažšie také niečo čítať. Ja nie som na energie a silu vesmíru ...fakt. Ja Boha neberiem ako energiu a tiež neverím na prevtelovanie po smrti. Koho takéto niečo baví čítať, myslím, že by pre neho táto kniha bola dobrá voľba. 

Paulo Coelho je známy aj svojimi myšlienkami, pri ktorých sa skoro každý pozastaví a zamyslí. Výnimkou nebola ani táto kniha. Zas sa tam nachádzalo veľa vecí na zamyslenie a ja som mala knihu požičanú a čitateľ predomnou si tam toho strašne veľa aj zaznačoval. Ja by som také nerobila knihe, ktorú mám požičanú. Predsalen, môže to tomu ďalšiemu čitateľovi vadiť a vyrušovať pri čítaní. Radšej nech si to opíše. Keď je to jeho kniha, to už je jeho osobná vec. 

Je jasné, že mňa táto kniha nijako neoslovila. Preto ani nemám v pláne v najbližšej dobe čítať niečo ďalšie od tohto spisovateľa. Toto bola moja tretia kniha od neho a myslím, že nastal čas na takú dlhšiu prestávku. Jeho knihy môže na každého človeka inak zapôsobiť. Preto si myslím, že svojich nadšencov bude mať i naďalej, no fakt to nesadne každému. Ja som toho pravým príkladom...

Paulo Coelho - Alef, str. 25

Podľa tradície si sekundu pred smrťou každý uvedomí skutočný dôvod žitia. A v tej chvíli sa zrodí nebo, alebo peklo. 
Peklo je, keď sa v tom zlomku sekundy obzrieme dozadu a zistíme, že sme premárnili príležitosť uctiť si zázrak života. 
Nebo je, keď v tej chvíli môžeme povedať: ,,Robil som chyby, ale nebol som zbabelec. Prežil som svoj život a konal som, ako som mal". 
Názov: Alef, Originálny názov: Aleph, Autor: Paulo Coelho, Vydavateľstvo: Ikar, Žáner: Filozofické

Komentáre

  1. U coelha je to strašně o tom, co člověk zažil, v co věří... Mně třeba Alef učaroval, je pravda, že jsem ho taky četla déle, ale prostě vše, co jsem v knize našla, mě naprosto dostalo :) ... Ale rozhodně bych ho nezatracovala, když mi kniha nesedla. To bych po Záhiru musela prohodit knihu oknem a zapomenout, že někdo jménem Coelho existuje :D

    OdpovedaťOdstrániť
    Odpovede
    1. písala som že toto bola moja už tretia kniha od autora a nezatracujem! proste sa mi nepáčila a v najbližšej dobe sa na jeho ďalšie nechystám. asi si nezachytila keď som písala recenziu na Piatu horu, ktorá sa mi páčila..

      Odstrániť

Zverejnenie komentára

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Milé listy pre ženy / Listy od tvojho Kráľa, Milovanej Princeznej

Keď mi táto drobná knižka prišla, chcela som si každý deň prečítať po jednom liste. Čo myslíte, ako to dopadlo? Za dva večery som ju mala celú zhltnutú. Okrem krásneho spracovania, ktoré sa ponúka čitateľovi, Sheri Shepher zapísala stránky, ktoré by sa páčili každej žene. Veď kto by sa nechcel cítiť ako princezná? Ale má to svoje ALE. 

Táto krásna mnohofarebná knižka otvorí oči ženám - pomôže im vidieť sa tak, ako ich vidí Boh. Mnohé dokonca ani nevedia, že sú dcérami Kráľa, že boli a sú vybrané aby boli jeho Princeznami. Niekde medzi detstvom a dospelosťou vyjednávajú so svojimi rozprávkovými snami, kde bývajú dotlačené do zmeny svojej identity - zmenu, ktorá bola navrhnutá vlastnými neistotami a pochybnými zlátaninami z médií. No tieto nežné, zamilované listy napísané z pohľadu samého Boha dokazujú, že každá žena je nádherná práve taká, aká je. Každá žena, ktorá kráča s dôverou za Božími zámermi, môže pomôcť a požehnať iných - dokonca aj budúce generácie. Je ťažké pozrieť sa na svoj…

Knihy časom zabúdané - Nebo nie je výmysel

Názov : Nebo nie je výmysel
Orig. názov: Heaven is for real
Autor : Todd Burpo
Preklad: Dominika Uhríková
Vydavateľstvo: Tatran
Rok vydania: 2011
Počet strán : 184
Väzba: tvrdá
Žáner: Skutočné príbehy

Keď sa malý Colton Burpo uzdravil zo zápalu slepého čreva, celá rodina jasala. Bol to priam zázrak. Nikto však ani len netušil, aký príbeh sa v najbližších mesiacoch začne vynárať v chlapcových spomienkach – príbeh krásny a nezvyčajný o ceste do neba a naspäť. Len trojročný Colton vyrozprával rodičom, ako počas operácie opustil svoje telo. Dokázal, že neklame, keď presne popísal, čo robili rodičia v inej časti nemocnice, kým on ležal na operačnom stole. Vylíčil, ako navštívil nebo, a opakoval slová ľudí, ktorých tam stretol, hoci predtým ich nikdy nevidel, ba dokonca spomenul udalosti, čo sa odohrali dávno predtým, než prišiel na svet. Navyše ohromil rodičov opismi a záhadnými podrobnosťami o nebesách presne podľa Biblie, hoci nevedel čítať. S dojemnou naivnosťou a detsky smelou úprimnosťou Colto…

Môj vlastný vyrobený fotoalbum ( darček )

Zachvíľu sa začnem honba za nákupmi na Vianoce. Nepatrím k tým ľuďom, ktorí si spravia nekonečný zoznam a potom chodia po obchodoch a hľadajú to. Väčšinou sa riadim inštinktami, čo sa mi zapáči a myslím si, že by to potešilo obdarovaného, to kúpim. No už dlhší čas som mala vymyslený jeden darček, ktorý som však nechcela kupovať, ale vyrobiť.  Ide o fotoalbum, ktorý som však chcela spraviť na starý spôsob. 
Okrem fotiek, ktoré som dala vyvolať, som všetko kombinovala a vymýšľala sama. 
Teraz sa skôr fotky dávajú do tých jednoduchých fotoalbumov, kde sa len zastrčia a je to hotovo. Mne sa vždy páčili tie, ktoré majú ešte naše babky. Pre mňa je to také čarovné a nostalgické.
Keď som však pozerala také fotoalbumy na nete, prišli mi drahé. Možno som natrafila na zlú stránky, no väčšinou cena bola okolo 30e. To mi prišlo dosť...preto som vymyslela vlastný, na ktorý som potrebovala len dosky, papiere, tapetu, dosky a rošteky na lepenie fotiek. 
Čo sa týka ceny vyšlo ma to okolo 5 e, bez fotiek. …