Preskočiť na hlavný obsah

AlefZas je tu recenzia na knihu od autora, ktorý je celosvetovo známy. Pred pár dňami mu vyšla aj kniha Cudzoložstvo, ktorá však nemá veľmi kladné recenzie. Ja som si od Paula Coelha požičala knihu Alef, ktorá je podľa názorov iných celkom dobrá...Keď som si ju ja vyberala, mala som si to veľmi premyslieť. 

Alef bola kniha, ktorú som nenormálne dlho čítala, aj keď to je tenká kniha. Pre mňa bola totálne nudná a nevedela ma nijako nadchnúť. Celé to čítanie sa naťahovala a ja som sa do čítania musela nútiť. Nenadchla ma ani téma, ktorá pre mňa určite nebola vhodná. Sama som tomu neverila, preto je asi ešte ťažšie také niečo čítať. Ja nie som na energie a silu vesmíru ...fakt. Ja Boha neberiem ako energiu a tiež neverím na prevtelovanie po smrti. Koho takéto niečo baví čítať, myslím, že by pre neho táto kniha bola dobrá voľba. 

Paulo Coelho je známy aj svojimi myšlienkami, pri ktorých sa skoro každý pozastaví a zamyslí. Výnimkou nebola ani táto kniha. Zas sa tam nachádzalo veľa vecí na zamyslenie a ja som mala knihu požičanú a čitateľ predomnou si tam toho strašne veľa aj zaznačoval. Ja by som také nerobila knihe, ktorú mám požičanú. Predsalen, môže to tomu ďalšiemu čitateľovi vadiť a vyrušovať pri čítaní. Radšej nech si to opíše. Keď je to jeho kniha, to už je jeho osobná vec. 

Je jasné, že mňa táto kniha nijako neoslovila. Preto ani nemám v pláne v najbližšej dobe čítať niečo ďalšie od tohto spisovateľa. Toto bola moja tretia kniha od neho a myslím, že nastal čas na takú dlhšiu prestávku. Jeho knihy môže na každého človeka inak zapôsobiť. Preto si myslím, že svojich nadšencov bude mať i naďalej, no fakt to nesadne každému. Ja som toho pravým príkladom...

Paulo Coelho - Alef, str. 25

Podľa tradície si sekundu pred smrťou každý uvedomí skutočný dôvod žitia. A v tej chvíli sa zrodí nebo, alebo peklo. 
Peklo je, keď sa v tom zlomku sekundy obzrieme dozadu a zistíme, že sme premárnili príležitosť uctiť si zázrak života. 
Nebo je, keď v tej chvíli môžeme povedať: ,,Robil som chyby, ale nebol som zbabelec. Prežil som svoj život a konal som, ako som mal". 
Názov: Alef, Originálny názov: Aleph, Autor: Paulo Coelho, Vydavateľstvo: Ikar, Žáner: Filozofické

Komentáre

  1. U coelha je to strašně o tom, co člověk zažil, v co věří... Mně třeba Alef učaroval, je pravda, že jsem ho taky četla déle, ale prostě vše, co jsem v knize našla, mě naprosto dostalo :) ... Ale rozhodně bych ho nezatracovala, když mi kniha nesedla. To bych po Záhiru musela prohodit knihu oknem a zapomenout, že někdo jménem Coelho existuje :D

    OdpovedaťOdstrániť
    Odpovede
    1. písala som že toto bola moja už tretia kniha od autora a nezatracujem! proste sa mi nepáčila a v najbližšej dobe sa na jeho ďalšie nechystám. asi si nezachytila keď som písala recenziu na Piatu horu, ktorá sa mi páčila..

      Odstrániť

Zverejnenie komentára

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Milé listy pre ženy / Listy od tvojho Kráľa, Milovanej Princeznej

Keď mi táto drobná knižka prišla, chcela som si každý deň prečítať po jednom liste. Čo myslíte, ako to dopadlo? Za dva večery som ju mala celú zhltnutú. Okrem krásneho spracovania, ktoré sa ponúka čitateľovi, Sheri Shepher zapísala stránky, ktoré by sa páčili každej žene. Veď kto by sa nechcel cítiť ako princezná? Ale má to svoje ALE. 

Táto krásna mnohofarebná knižka otvorí oči ženám - pomôže im vidieť sa tak, ako ich vidí Boh. Mnohé dokonca ani nevedia, že sú dcérami Kráľa, že boli a sú vybrané aby boli jeho Princeznami. Niekde medzi detstvom a dospelosťou vyjednávajú so svojimi rozprávkovými snami, kde bývajú dotlačené do zmeny svojej identity - zmenu, ktorá bola navrhnutá vlastnými neistotami a pochybnými zlátaninami z médií. No tieto nežné, zamilované listy napísané z pohľadu samého Boha dokazujú, že každá žena je nádherná práve taká, aká je. Každá žena, ktorá kráča s dôverou za Božími zámermi, môže pomôcť a požehnať iných - dokonca aj budúce generácie. Je ťažké pozrieť sa na svoj…

Fitness tekvicový koláč

Ingrediencie  Cesto 1 šálka ovsených vločiek 2 lyžičky hnedého cukru pol šálky kokosu olivový olej
Plnka  pol kila maslovej tekvice pol šálky mandľového mlieka 3 lyžice medu 3 bielka 2 lyžičky škorice
Postup 1. Nakrájame tekvicu na malé kúsky a dáme variť do hrnca.  2. Medzitým ako sa varí tekvica si pripravíme základ.  Zmiešame dokopy ovsené vločky, kokos, trocha hnedého cukru a pár kvapiek oleja. Túto zmes natlačíme do formy na pečenie a dáme piecť na 10 minút na 200 stupňov. Pekáč si môžete vystlať papierom, ja som to však nerobila, pretože sa mi to vôbec neprilepovalo.  3. Na plnku požijeme už uvarenú tekvicu, ktorú rozmixujem najemno spolu s medom, škoricou, mandľovým mliekom ( ak nemáte mandľové, použite klasické ) a bielkami.  Rozmixovanú zmes vlejeme do pripravenej formy na pečenie.  4. Najprv dáme piecť na 20 minút po 210 stupňov a potom dopečieme na 170 stupňoch 30 minút.  Prajem dobrú chuť

MINIRECENZIE: Muž, který kradl rukopisy, Dokonalý pár, Ten dom je jedna veľká katastrofa

Po dlhom čase je tu opäť článok s minirecenziami. V tejto časti možno hovoriť o dvoch katastrofách a jednej celkom vtipnej vydarenej knihe. Veľmi ma teší, že zrovna tou vydarenou knihou, je kniha slovenského autora. Je celkom originálna a prekvapila už svojim názvom Ten dom je jedna veľká katastrofa. Čo sa však týka zvyšných dvoch kníh, nejde o žiadnu slávu. Kniha, ktorá sa hrá na detektívku - Muž, který kradl rukopisy a kniha, kde máte hneď po prvých stranách chuť zabiť najprv hlavnú hrdinku a potom aj samotnú autorku - Dokonalý pár. Poďme sa však na to pozrieť postupne. 

Ten pocit, keď si kupujete knihu,prečítate si dokonca anotáciu a pozdáva sa vám. Je to spojené s minulosťou, ide o dva príbehy v jednom, celkom to vyzerá na zaujímavú zápletku a môže to byť plné tajuplna, keďže je to aj detektívka. 
Ten pocit, keď knihu dočítate a nemáte to srdce ju hodiť do ohňa kvôli stromom, ktoré kvôli nej vyrúbali...
V tejto knižke máme hlavnú hrdinku, ktorá je neutrálna. Aspoň mne sa tak javila. …