Preskočiť na hlavný obsah

AlefZas je tu recenzia na knihu od autora, ktorý je celosvetovo známy. Pred pár dňami mu vyšla aj kniha Cudzoložstvo, ktorá však nemá veľmi kladné recenzie. Ja som si od Paula Coelha požičala knihu Alef, ktorá je podľa názorov iných celkom dobrá...Keď som si ju ja vyberala, mala som si to veľmi premyslieť. 

Alef bola kniha, ktorú som nenormálne dlho čítala, aj keď to je tenká kniha. Pre mňa bola totálne nudná a nevedela ma nijako nadchnúť. Celé to čítanie sa naťahovala a ja som sa do čítania musela nútiť. Nenadchla ma ani téma, ktorá pre mňa určite nebola vhodná. Sama som tomu neverila, preto je asi ešte ťažšie také niečo čítať. Ja nie som na energie a silu vesmíru ...fakt. Ja Boha neberiem ako energiu a tiež neverím na prevtelovanie po smrti. Koho takéto niečo baví čítať, myslím, že by pre neho táto kniha bola dobrá voľba. 

Paulo Coelho je známy aj svojimi myšlienkami, pri ktorých sa skoro každý pozastaví a zamyslí. Výnimkou nebola ani táto kniha. Zas sa tam nachádzalo veľa vecí na zamyslenie a ja som mala knihu požičanú a čitateľ predomnou si tam toho strašne veľa aj zaznačoval. Ja by som také nerobila knihe, ktorú mám požičanú. Predsalen, môže to tomu ďalšiemu čitateľovi vadiť a vyrušovať pri čítaní. Radšej nech si to opíše. Keď je to jeho kniha, to už je jeho osobná vec. 

Je jasné, že mňa táto kniha nijako neoslovila. Preto ani nemám v pláne v najbližšej dobe čítať niečo ďalšie od tohto spisovateľa. Toto bola moja tretia kniha od neho a myslím, že nastal čas na takú dlhšiu prestávku. Jeho knihy môže na každého človeka inak zapôsobiť. Preto si myslím, že svojich nadšencov bude mať i naďalej, no fakt to nesadne každému. Ja som toho pravým príkladom...

Paulo Coelho - Alef, str. 25

Podľa tradície si sekundu pred smrťou každý uvedomí skutočný dôvod žitia. A v tej chvíli sa zrodí nebo, alebo peklo. 
Peklo je, keď sa v tom zlomku sekundy obzrieme dozadu a zistíme, že sme premárnili príležitosť uctiť si zázrak života. 
Nebo je, keď v tej chvíli môžeme povedať: ,,Robil som chyby, ale nebol som zbabelec. Prežil som svoj život a konal som, ako som mal". 
Názov: Alef, Originálny názov: Aleph, Autor: Paulo Coelho, Vydavateľstvo: Ikar, Žáner: Filozofické

Komentáre

  1. U coelha je to strašně o tom, co člověk zažil, v co věří... Mně třeba Alef učaroval, je pravda, že jsem ho taky četla déle, ale prostě vše, co jsem v knize našla, mě naprosto dostalo :) ... Ale rozhodně bych ho nezatracovala, když mi kniha nesedla. To bych po Záhiru musela prohodit knihu oknem a zapomenout, že někdo jménem Coelho existuje :D

    OdpovedaťOdstrániť
    Odpovede
    1. písala som že toto bola moja už tretia kniha od autora a nezatracujem! proste sa mi nepáčila a v najbližšej dobe sa na jeho ďalšie nechystám. asi si nezachytila keď som písala recenziu na Piatu horu, ktorá sa mi páčila..

      Odstrániť

Zverejnenie komentára

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Milé listy pre ženy / Listy od tvojho Kráľa, Milovanej Princeznej

Keď mi táto drobná knižka prišla, chcela som si každý deň prečítať po jednom liste. Čo myslíte, ako to dopadlo? Za dva večery som ju mala celú zhltnutú. Okrem krásneho spracovania, ktoré sa ponúka čitateľovi, Sheri Shepher zapísala stránky, ktoré by sa páčili každej žene. Veď kto by sa nechcel cítiť ako princezná? Ale má to svoje ALE. 

Táto krásna mnohofarebná knižka otvorí oči ženám - pomôže im vidieť sa tak, ako ich vidí Boh. Mnohé dokonca ani nevedia, že sú dcérami Kráľa, že boli a sú vybrané aby boli jeho Princeznami. Niekde medzi detstvom a dospelosťou vyjednávajú so svojimi rozprávkovými snami, kde bývajú dotlačené do zmeny svojej identity - zmenu, ktorá bola navrhnutá vlastnými neistotami a pochybnými zlátaninami z médií. No tieto nežné, zamilované listy napísané z pohľadu samého Boha dokazujú, že každá žena je nádherná práve taká, aká je. Každá žena, ktorá kráča s dôverou za Božími zámermi, môže pomôcť a požehnať iných - dokonca aj budúce generácie. Je ťažké pozrieť sa na svoj…

Fitness tekvicový koláč

Ingrediencie  Cesto 1 šálka ovsených vločiek 2 lyžičky hnedého cukru pol šálky kokosu olivový olej
Plnka  pol kila maslovej tekvice pol šálky mandľového mlieka 3 lyžice medu 3 bielka 2 lyžičky škorice
Postup 1. Nakrájame tekvicu na malé kúsky a dáme variť do hrnca.  2. Medzitým ako sa varí tekvica si pripravíme základ.  Zmiešame dokopy ovsené vločky, kokos, trocha hnedého cukru a pár kvapiek oleja. Túto zmes natlačíme do formy na pečenie a dáme piecť na 10 minút na 200 stupňov. Pekáč si môžete vystlať papierom, ja som to však nerobila, pretože sa mi to vôbec neprilepovalo.  3. Na plnku požijeme už uvarenú tekvicu, ktorú rozmixujem najemno spolu s medom, škoricou, mandľovým mliekom ( ak nemáte mandľové, použite klasické ) a bielkami.  Rozmixovanú zmes vlejeme do pripravenej formy na pečenie.  4. Najprv dáme piecť na 20 minút po 210 stupňov a potom dopečieme na 170 stupňoch 30 minút.  Prajem dobrú chuť

Po veľmi dlhom čase... nákup kníh cez internet

Nepamätám si, kedy naposledy som si objednávala knihy..a to naozaj. Je to už veľmi dávno, lebo väčšinou som čítala z knižnice, alebo už z tých kníh, ktoré som mala doma a kupovala som len v kamenných kníhkupectvách. A aj tie nákupy sa niesli v duchu jedna maximálne dve knihy a dosť.

Teraz som bola donútená školou si niečo objednať, keďže sme si už vyberali témy bakalárskych prác. Ja som si zvolila literatúru ( logicky že... ) a téma sa viaže na autorku Margitu Kánikovú. Problém je však to, že jej knihy sa zháňajú už ťažšie. V kamenných kníhkupectvách ju vôbec nemali a na internete zväčša len 1. Jediný internetový obchod, ktorý mal AŽ dve jej knihy boli megaknihy.sk. Takže zo všetkej jej prózy som zohnala aspoň dve a zvyšné si budem môcť ísť zobrať do trnavskej knižnice. 

Kniha, ktorá sa ešte dá zohnať je V znamení púpavy, ktorú som naozaj videla vo viacerých internetových obchodoch. O piatej u Thalmeira je síce pokračovaním inej knihy, no aspoň niečo nech mám...Vždy je lepšie pracovať s…