Preskočiť na hlavný obsah

Čokoládovo-ovocná dobrota


Čo potrebujete? 
Cesto3 vajcia
150 g cukru
200 g polohrubej múky
5 PL vody
3 PL oleja
1 kypriaci prášok do pečiva
2-3 PL kakaa

Krém1 l mlieka
250 g masla
6 PL cukru ( múčkový) 
4,5 banány 
4 pudingy ( banánové) 

Ovocie sa môže použiť aj iné. Je to podľa vašeho výberu. Napríklad sa môžu použiť jahody a jahodové pudingy. 

Šľahačka
3 smotany na šľahanie 
4 Smetafix
3 PL kakaa
cukor podľa chuti

Na povrch môžete posypať ozdobné cukrovinky. 

Postup

Bielka vyšľaháme do snehu. Cukor a žĺtka vymiešame. Pridáme do toho vodu, olej, múku s kypriacim práškom a kakaom. Pridáme vyšľahaný sneh a jemne zmiešame. Cesto vylejeme  na plech a dáme piecť na 160 stupňov na 20-25 minút. 

Maslo a cukor spolu zmiešame. Uvaríme puding a vychladnutý pridáme do misy so zmiešaným cukrom a maslo. Pridávame postupne, aby sa to náhodou neseklo. Keď je krém pripravený natrieme ho na cesto. Ak chcete do koláča dať aj ovocie natriete jednu vrstvu, dáte ovocie a znovu dáte druhú vrstvu. Takto viete spraviť aj niekoľko poschodí.

Posledným krokom je čokoládová šľahačka. Vyšľaháme dokopy ingrediencie a natrieme na krém. Šľahačku môžete ešte posypať nejakými ozdobnými cukrovinkami a koláč sa môže dať chladiť do chladničky. 
Komentáre

Zverejnenie komentára

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Milé listy pre ženy / Listy od tvojho Kráľa, Milovanej Princeznej

Keď mi táto drobná knižka prišla, chcela som si každý deň prečítať po jednom liste. Čo myslíte, ako to dopadlo? Za dva večery som ju mala celú zhltnutú. Okrem krásneho spracovania, ktoré sa ponúka čitateľovi, Sheri Shepher zapísala stránky, ktoré by sa páčili každej žene. Veď kto by sa nechcel cítiť ako princezná? Ale má to svoje ALE. 

Táto krásna mnohofarebná knižka otvorí oči ženám - pomôže im vidieť sa tak, ako ich vidí Boh. Mnohé dokonca ani nevedia, že sú dcérami Kráľa, že boli a sú vybrané aby boli jeho Princeznami. Niekde medzi detstvom a dospelosťou vyjednávajú so svojimi rozprávkovými snami, kde bývajú dotlačené do zmeny svojej identity - zmenu, ktorá bola navrhnutá vlastnými neistotami a pochybnými zlátaninami z médií. No tieto nežné, zamilované listy napísané z pohľadu samého Boha dokazujú, že každá žena je nádherná práve taká, aká je. Každá žena, ktorá kráča s dôverou za Božími zámermi, môže pomôcť a požehnať iných - dokonca aj budúce generácie. Je ťažké pozrieť sa na svoj…

Fitness tekvicový koláč

Ingrediencie  Cesto 1 šálka ovsených vločiek 2 lyžičky hnedého cukru pol šálky kokosu olivový olej
Plnka  pol kila maslovej tekvice pol šálky mandľového mlieka 3 lyžice medu 3 bielka 2 lyžičky škorice
Postup 1. Nakrájame tekvicu na malé kúsky a dáme variť do hrnca.  2. Medzitým ako sa varí tekvica si pripravíme základ.  Zmiešame dokopy ovsené vločky, kokos, trocha hnedého cukru a pár kvapiek oleja. Túto zmes natlačíme do formy na pečenie a dáme piecť na 10 minút na 200 stupňov. Pekáč si môžete vystlať papierom, ja som to však nerobila, pretože sa mi to vôbec neprilepovalo.  3. Na plnku požijeme už uvarenú tekvicu, ktorú rozmixujem najemno spolu s medom, škoricou, mandľovým mliekom ( ak nemáte mandľové, použite klasické ) a bielkami.  Rozmixovanú zmes vlejeme do pripravenej formy na pečenie.  4. Najprv dáme piecť na 20 minút po 210 stupňov a potom dopečieme na 170 stupňoch 30 minút.  Prajem dobrú chuť

Po veľmi dlhom čase... nákup kníh cez internet

Nepamätám si, kedy naposledy som si objednávala knihy..a to naozaj. Je to už veľmi dávno, lebo väčšinou som čítala z knižnice, alebo už z tých kníh, ktoré som mala doma a kupovala som len v kamenných kníhkupectvách. A aj tie nákupy sa niesli v duchu jedna maximálne dve knihy a dosť.

Teraz som bola donútená školou si niečo objednať, keďže sme si už vyberali témy bakalárskych prác. Ja som si zvolila literatúru ( logicky že... ) a téma sa viaže na autorku Margitu Kánikovú. Problém je však to, že jej knihy sa zháňajú už ťažšie. V kamenných kníhkupectvách ju vôbec nemali a na internete zväčša len 1. Jediný internetový obchod, ktorý mal AŽ dve jej knihy boli megaknihy.sk. Takže zo všetkej jej prózy som zohnala aspoň dve a zvyšné si budem môcť ísť zobrať do trnavskej knižnice. 

Kniha, ktorá sa ešte dá zohnať je V znamení púpavy, ktorú som naozaj videla vo viacerých internetových obchodoch. O piatej u Thalmeira je síce pokračovaním inej knihy, no aspoň niečo nech mám...Vždy je lepšie pracovať s…