Preskočiť na hlavný obsah

Dievča s mačacím menom
Jana Benková je veľmi známa slovenská spisovateľka, ktorú určite slovenskí čitatelia poznajú. Na svojom konte má veľa ( 16 ) úspešných titulov. Ja som teraz mala možnosť, prečítať si od nej knihu s názvom Dievča s mačacím menom. Kniha vyšla v roku 2014 a dá sa kúpiť v  klasickej knižnej forme ale aj v E-kniha forme. 

Príbeh je určený pre ženy a rozpráva príbeh Saši, ktorej život je ako tornádo. Ak čakáte bláznivú romancu, ste na omyle. V knihe autorka píše o riešení vzťahov, o moci peňazí a skutočných hodnotách, Aká láska je skutočná a hodnotná a či človek má dávať druhé šance. 

Milovníci reálnych príbehov a slovenskej tvorby si prídu na svoje. Ja som sa na začiatku knihy trocha zamotávala, lebo kniha ma úplne neupútala. Nemôžem povedať, že by sa to pomaly rozbiehalo, práveže naopak. Dej bol dynamický, vystupovali tam postavy, s ktorými som si aj vytvorila vzťah. Najviac som si obľúbila Sašinu sestru, ktorá bola pre ňu oporou a aj opačne. Mali veľmi pekný sesterský vzťah, aj keď nie vždy sa zhodli a aj sa hádali. Nepáčila sa mi však Natália, no to bolo asi tým, že mala úplne iný pohľad na svet ,vzťahy a žitie ako ja. 
Je to aj pre mňa prekvapujúce, koľko sa toho udialo za 220 strán. Neboli tam zbytočné opisy a naťahovačky. Celé mi to prišlo aj reálne ( také bratislavské... ) . Páčilo sa mi, že to nebolo len o láske takej partnerskej, ale boli tam aj súrodenci, tiež rodičovská láska, láska k určitému prostrediu. Možno sa v tých problémoch, ktoré sú v knihe spomenuté aj niektoré ženy našli. Ich by to určite upútalo ešte viac. 

Aj keď bol koniec, taký ako bol ( musíte si prečítať ), mne sa páčil. Saša bola dobrá a milá postava ( aj keď som ju niekedy nechápala ) a to, čo chcela spraviť, by veľa žien neurobilo. Dalo by sa na ňu pozerať s obdivom. 
Aj keď som sa tejto knižky strašne bála, nebolo to zlé. Bolo to príjemné čítanie, niekedy som sa zasmiala, inokedy som nechápavo pozerala, že čo to tá postava robí a prečo. Knihu by som odporučila fanúšikom Jany Benkovej a ženám, ktoré rady čítajú ženské romány, kde sa riešia vzťahy. 
Čo mi tak trochu nepasuje je obálka a dej...Obálka je jednoznačne jedna z najlepších, aké má vydavateľstvo Motýľ, ale neviem, nejde mi nejak k deju. 

Za recenzný výtlačok ďakujem vydavateľstvu Motýľ, ak vás kniha zaujala, môžete si ju kúpiť v ich obchode za dobrú cenu. 
Názov: Dievča s mačacím menom, Autor: Jana Benková, Vydavateľstvo: Motýľ, Žáner: román pre ženy


Komentáre

  1. Knižka ma zaujala obálkou, po prečítaní recenzie myslím, že by sa mi mohla páčiť :)

    OdpovedaťOdstrániť
  2. vyzerá to ako veľmi zaujímavá kniha, určite si ju prečítam :)

    http://biiibsworld.blogspot.sk/

    OdpovedaťOdstrániť

Zverejnenie komentára

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Milé listy pre ženy / Listy od tvojho Kráľa, Milovanej Princeznej

Keď mi táto drobná knižka prišla, chcela som si každý deň prečítať po jednom liste. Čo myslíte, ako to dopadlo? Za dva večery som ju mala celú zhltnutú. Okrem krásneho spracovania, ktoré sa ponúka čitateľovi, Sheri Shepher zapísala stránky, ktoré by sa páčili každej žene. Veď kto by sa nechcel cítiť ako princezná? Ale má to svoje ALE. 

Táto krásna mnohofarebná knižka otvorí oči ženám - pomôže im vidieť sa tak, ako ich vidí Boh. Mnohé dokonca ani nevedia, že sú dcérami Kráľa, že boli a sú vybrané aby boli jeho Princeznami. Niekde medzi detstvom a dospelosťou vyjednávajú so svojimi rozprávkovými snami, kde bývajú dotlačené do zmeny svojej identity - zmenu, ktorá bola navrhnutá vlastnými neistotami a pochybnými zlátaninami z médií. No tieto nežné, zamilované listy napísané z pohľadu samého Boha dokazujú, že každá žena je nádherná práve taká, aká je. Každá žena, ktorá kráča s dôverou za Božími zámermi, môže pomôcť a požehnať iných - dokonca aj budúce generácie. Je ťažké pozrieť sa na svoj…

Môj vlastný vyrobený fotoalbum ( darček )

Zachvíľu sa začnem honba za nákupmi na Vianoce. Nepatrím k tým ľuďom, ktorí si spravia nekonečný zoznam a potom chodia po obchodoch a hľadajú to. Väčšinou sa riadim inštinktami, čo sa mi zapáči a myslím si, že by to potešilo obdarovaného, to kúpim. No už dlhší čas som mala vymyslený jeden darček, ktorý som však nechcela kupovať, ale vyrobiť.  Ide o fotoalbum, ktorý som však chcela spraviť na starý spôsob. 
Okrem fotiek, ktoré som dala vyvolať, som všetko kombinovala a vymýšľala sama. 
Teraz sa skôr fotky dávajú do tých jednoduchých fotoalbumov, kde sa len zastrčia a je to hotovo. Mne sa vždy páčili tie, ktoré majú ešte naše babky. Pre mňa je to také čarovné a nostalgické.
Keď som však pozerala také fotoalbumy na nete, prišli mi drahé. Možno som natrafila na zlú stránky, no väčšinou cena bola okolo 30e. To mi prišlo dosť...preto som vymyslela vlastný, na ktorý som potrebovala len dosky, papiere, tapetu, dosky a rošteky na lepenie fotiek. 
Čo sa týka ceny vyšlo ma to okolo 5 e, bez fotiek. …

Jablkovo-maková štrúdla bez cukru

V tomto prípade by som mala napísať, že v jednoduchosti je krása, keďže na tento koláčik som použila minimum surovín. A možno prekvapí aj fakt, že v ňom nie je cukor a to, prečo som namiesto štrúdľového cesta použila lístkové..  Mne ako diabetičke tam cukor vôbec nechýbal....a komu by chýbal, môže si štrúdlu v konečnej fáze pocukriť. 
INGREDIENCIE:1 celozrnné lístkové cesto
mak - podľa oka
2 veľké jablká 1 vajíčko
Na rozvaľkané lístkové cesto nasypeme makovú zmes a poukladáme nadrobno nakrájané jablká. To dôkladne zabalíme. V mištičke si ručne vyšľaháme vajíčko a natrieme ním vrch štrúdli. Dáme do rozohriatej rúry na 180stupňov na 30 minút. 
V prípade ak potrebujete ten cukor, tak si ho môžete dať už spolu s makom, alebo poprípade ním posypať štrúdlu. Mne celkom stačila sladkosť jabĺk, v ktorých je prírodný cukor. 
A ak ste náhodou alergický na mak, pokojne ho môžete zameniť napríklad za vlašské orechy. Buď najemno nakrájané, alebo v sypkej forme. 
Už stačí povedať len DOBRÚ CHUŤ