Preskočiť na hlavný obsah

Dievča s mačacím menom
Jana Benková je veľmi známa slovenská spisovateľka, ktorú určite slovenskí čitatelia poznajú. Na svojom konte má veľa ( 16 ) úspešných titulov. Ja som teraz mala možnosť, prečítať si od nej knihu s názvom Dievča s mačacím menom. Kniha vyšla v roku 2014 a dá sa kúpiť v  klasickej knižnej forme ale aj v E-kniha forme. 

Príbeh je určený pre ženy a rozpráva príbeh Saši, ktorej život je ako tornádo. Ak čakáte bláznivú romancu, ste na omyle. V knihe autorka píše o riešení vzťahov, o moci peňazí a skutočných hodnotách, Aká láska je skutočná a hodnotná a či človek má dávať druhé šance. 

Milovníci reálnych príbehov a slovenskej tvorby si prídu na svoje. Ja som sa na začiatku knihy trocha zamotávala, lebo kniha ma úplne neupútala. Nemôžem povedať, že by sa to pomaly rozbiehalo, práveže naopak. Dej bol dynamický, vystupovali tam postavy, s ktorými som si aj vytvorila vzťah. Najviac som si obľúbila Sašinu sestru, ktorá bola pre ňu oporou a aj opačne. Mali veľmi pekný sesterský vzťah, aj keď nie vždy sa zhodli a aj sa hádali. Nepáčila sa mi však Natália, no to bolo asi tým, že mala úplne iný pohľad na svet ,vzťahy a žitie ako ja. 
Je to aj pre mňa prekvapujúce, koľko sa toho udialo za 220 strán. Neboli tam zbytočné opisy a naťahovačky. Celé mi to prišlo aj reálne ( také bratislavské... ) . Páčilo sa mi, že to nebolo len o láske takej partnerskej, ale boli tam aj súrodenci, tiež rodičovská láska, láska k určitému prostrediu. Možno sa v tých problémoch, ktoré sú v knihe spomenuté aj niektoré ženy našli. Ich by to určite upútalo ešte viac. 

Aj keď bol koniec, taký ako bol ( musíte si prečítať ), mne sa páčil. Saša bola dobrá a milá postava ( aj keď som ju niekedy nechápala ) a to, čo chcela spraviť, by veľa žien neurobilo. Dalo by sa na ňu pozerať s obdivom. 
Aj keď som sa tejto knižky strašne bála, nebolo to zlé. Bolo to príjemné čítanie, niekedy som sa zasmiala, inokedy som nechápavo pozerala, že čo to tá postava robí a prečo. Knihu by som odporučila fanúšikom Jany Benkovej a ženám, ktoré rady čítajú ženské romány, kde sa riešia vzťahy. 
Čo mi tak trochu nepasuje je obálka a dej...Obálka je jednoznačne jedna z najlepších, aké má vydavateľstvo Motýľ, ale neviem, nejde mi nejak k deju. 

Za recenzný výtlačok ďakujem vydavateľstvu Motýľ, ak vás kniha zaujala, môžete si ju kúpiť v ich obchode za dobrú cenu. 
Názov: Dievča s mačacím menom, Autor: Jana Benková, Vydavateľstvo: Motýľ, Žáner: román pre ženy


Komentáre

  1. Knižka ma zaujala obálkou, po prečítaní recenzie myslím, že by sa mi mohla páčiť :)

    OdpovedaťOdstrániť
  2. vyzerá to ako veľmi zaujímavá kniha, určite si ju prečítam :)

    http://biiibsworld.blogspot.sk/

    OdpovedaťOdstrániť

Zverejnenie komentára

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Milé listy pre ženy / Listy od tvojho Kráľa, Milovanej Princeznej

Keď mi táto drobná knižka prišla, chcela som si každý deň prečítať po jednom liste. Čo myslíte, ako to dopadlo? Za dva večery som ju mala celú zhltnutú. Okrem krásneho spracovania, ktoré sa ponúka čitateľovi, Sheri Shepher zapísala stránky, ktoré by sa páčili každej žene. Veď kto by sa nechcel cítiť ako princezná? Ale má to svoje ALE. 

Táto krásna mnohofarebná knižka otvorí oči ženám - pomôže im vidieť sa tak, ako ich vidí Boh. Mnohé dokonca ani nevedia, že sú dcérami Kráľa, že boli a sú vybrané aby boli jeho Princeznami. Niekde medzi detstvom a dospelosťou vyjednávajú so svojimi rozprávkovými snami, kde bývajú dotlačené do zmeny svojej identity - zmenu, ktorá bola navrhnutá vlastnými neistotami a pochybnými zlátaninami z médií. No tieto nežné, zamilované listy napísané z pohľadu samého Boha dokazujú, že každá žena je nádherná práve taká, aká je. Každá žena, ktorá kráča s dôverou za Božími zámermi, môže pomôcť a požehnať iných - dokonca aj budúce generácie. Je ťažké pozrieť sa na svoj…

Fitness tekvicový koláč

Ingrediencie  Cesto 1 šálka ovsených vločiek 2 lyžičky hnedého cukru pol šálky kokosu olivový olej
Plnka  pol kila maslovej tekvice pol šálky mandľového mlieka 3 lyžice medu 3 bielka 2 lyžičky škorice
Postup 1. Nakrájame tekvicu na malé kúsky a dáme variť do hrnca.  2. Medzitým ako sa varí tekvica si pripravíme základ.  Zmiešame dokopy ovsené vločky, kokos, trocha hnedého cukru a pár kvapiek oleja. Túto zmes natlačíme do formy na pečenie a dáme piecť na 10 minút na 200 stupňov. Pekáč si môžete vystlať papierom, ja som to však nerobila, pretože sa mi to vôbec neprilepovalo.  3. Na plnku požijeme už uvarenú tekvicu, ktorú rozmixujem najemno spolu s medom, škoricou, mandľovým mliekom ( ak nemáte mandľové, použite klasické ) a bielkami.  Rozmixovanú zmes vlejeme do pripravenej formy na pečenie.  4. Najprv dáme piecť na 20 minút po 210 stupňov a potom dopečieme na 170 stupňoch 30 minút.  Prajem dobrú chuť

MINIRECENZIE: Muž, který kradl rukopisy, Dokonalý pár, Ten dom je jedna veľká katastrofa

Po dlhom čase je tu opäť článok s minirecenziami. V tejto časti možno hovoriť o dvoch katastrofách a jednej celkom vtipnej vydarenej knihe. Veľmi ma teší, že zrovna tou vydarenou knihou, je kniha slovenského autora. Je celkom originálna a prekvapila už svojim názvom Ten dom je jedna veľká katastrofa. Čo sa však týka zvyšných dvoch kníh, nejde o žiadnu slávu. Kniha, ktorá sa hrá na detektívku - Muž, který kradl rukopisy a kniha, kde máte hneď po prvých stranách chuť zabiť najprv hlavnú hrdinku a potom aj samotnú autorku - Dokonalý pár. Poďme sa však na to pozrieť postupne. 

Ten pocit, keď si kupujete knihu,prečítate si dokonca anotáciu a pozdáva sa vám. Je to spojené s minulosťou, ide o dva príbehy v jednom, celkom to vyzerá na zaujímavú zápletku a môže to byť plné tajuplna, keďže je to aj detektívka. 
Ten pocit, keď knihu dočítate a nemáte to srdce ju hodiť do ohňa kvôli stromom, ktoré kvôli nej vyrúbali...
V tejto knižke máme hlavnú hrdinku, ktorá je neutrálna. Aspoň mne sa tak javila. …