Preskočiť na hlavný obsah

Jednou větou


Jednou větou je malinká knižka, ktorá sa skladá z dvoch častí. Prvou je úvod a druhou, krátke správy, ktoré uverejňoval pápež František na Twitter minulý rok. V knižke sú ukázané správy za prvý polrok roka 2013. Sú krátke a prihovárajú sa každému človeku. 

64 stranovú knižočku vydali Paulínky ako svoju 335. publikáciu. Pri jej objednávaní som nemala utvorenú predstavu, že čo môžem od knihy očakávať. Naskytli sa aj menšie obavy, čo ak sa mi to nebude páčiť, veď to je krátke, nemá to žiadny dej len nejaké krátke správičky. Po prečítaní môžem povedať, že ma to veľmi chytilo. Ja síce nie som na Twitteri a ani to neplánujem v budúcnosti, prišla mi táto komunikácia medzi pápežom a ľuďmi veľmi dobrá. Už sú preč časy na písanie listov ( aj keď mne sa také veľmi páči ), preto je potrebné, aby sa vytvoril internetový vzťah, ktorý by možno aj prilákal nových zvedavcov. Aké veľké " haló" nastalo, keď sa tam zaregistroval pápež Benedikt XVI..a prečo? Aj pápež je človek, ktorý chce komunikovať s ľuďmi a nemusí to byť len cez omše alebo Anjel pána...

Niekedy aj tie najmenšie veci, môžu spôsobiť veľkú radosť. Tak je to aj s touto knižkou. Obsahuje krátke správy, ktoré keď si ich niekto prečíta, zamyslí sa nad nimi, popremýšľa nad sebou, možno sa pousmeje alebo sa pomodlí. Je písaná veľmi jednoducho a ľudsky. Pápež nehovorí zložité slová a odborné termíny, hovorí tak, aby každý rozumel, aj malé dieťa.  Okrem pekných myšlienok a rád, ktoré písal svätý otec, knižka je veľmi pekne ilustrovaná a graficky spracovaná. Číta sa pohodlne a nemusí ju človek prečítať naraz aby vedel, ako skončí. Môže aj po kúštičkoch, každý deň niečo. Alebo sa k nej môže hocikedy vrátiť a opäť si to prečítať. 

Ja som ju prečítala za necelú hodinku, lebo som bola do nej poriadne "zažratá". Viem však, že to nebolo ani posledné čítanie. Určite sa k nej niekedy ešte vrátim. Aj keď možno neprečítam ju hneď znova celú, ale kúsok, aby som popremýšľala a spríjemnila si deň. 


Názov: Jednou větou, Originálny názov: I messaggi del Papa su Twitter, Autor: svätá otec František, Vydavateľstvo: Paulínky, Žáner: kresťanské knihy, myšlienky, komunikácia 

Komentáre

 1. Ta kniha vypadá zajímavě. František je velmi moderní a má hodně průkopnické názory, takže vážně věřím, že kniha stojí za přečtení.

  Maru UltimateChic

  OdpovedaťOdstrániť
 2. O knižke som ešte nepočula,ale znie to naozoaj zaujímavo...:)

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Vďaka, Slávka, navnadila si ma. :)

  OdpovedaťOdstrániť

Zverejnenie komentára

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Milé listy pre ženy / Listy od tvojho Kráľa, Milovanej Princeznej

Keď mi táto drobná knižka prišla, chcela som si každý deň prečítať po jednom liste. Čo myslíte, ako to dopadlo? Za dva večery som ju mala celú zhltnutú. Okrem krásneho spracovania, ktoré sa ponúka čitateľovi, Sheri Shepher zapísala stránky, ktoré by sa páčili každej žene. Veď kto by sa nechcel cítiť ako princezná? Ale má to svoje ALE. 

Táto krásna mnohofarebná knižka otvorí oči ženám - pomôže im vidieť sa tak, ako ich vidí Boh. Mnohé dokonca ani nevedia, že sú dcérami Kráľa, že boli a sú vybrané aby boli jeho Princeznami. Niekde medzi detstvom a dospelosťou vyjednávajú so svojimi rozprávkovými snami, kde bývajú dotlačené do zmeny svojej identity - zmenu, ktorá bola navrhnutá vlastnými neistotami a pochybnými zlátaninami z médií. No tieto nežné, zamilované listy napísané z pohľadu samého Boha dokazujú, že každá žena je nádherná práve taká, aká je. Každá žena, ktorá kráča s dôverou za Božími zámermi, môže pomôcť a požehnať iných - dokonca aj budúce generácie. Je ťažké pozrieť sa na svoj…

Fitness tekvicový koláč

Ingrediencie  Cesto 1 šálka ovsených vločiek 2 lyžičky hnedého cukru pol šálky kokosu olivový olej
Plnka  pol kila maslovej tekvice pol šálky mandľového mlieka 3 lyžice medu 3 bielka 2 lyžičky škorice
Postup 1. Nakrájame tekvicu na malé kúsky a dáme variť do hrnca.  2. Medzitým ako sa varí tekvica si pripravíme základ.  Zmiešame dokopy ovsené vločky, kokos, trocha hnedého cukru a pár kvapiek oleja. Túto zmes natlačíme do formy na pečenie a dáme piecť na 10 minút na 200 stupňov. Pekáč si môžete vystlať papierom, ja som to však nerobila, pretože sa mi to vôbec neprilepovalo.  3. Na plnku požijeme už uvarenú tekvicu, ktorú rozmixujem najemno spolu s medom, škoricou, mandľovým mliekom ( ak nemáte mandľové, použite klasické ) a bielkami.  Rozmixovanú zmes vlejeme do pripravenej formy na pečenie.  4. Najprv dáme piecť na 20 minút po 210 stupňov a potom dopečieme na 170 stupňoch 30 minút.  Prajem dobrú chuť

MINIRECENZIE: Muž, který kradl rukopisy, Dokonalý pár, Ten dom je jedna veľká katastrofa

Po dlhom čase je tu opäť článok s minirecenziami. V tejto časti možno hovoriť o dvoch katastrofách a jednej celkom vtipnej vydarenej knihe. Veľmi ma teší, že zrovna tou vydarenou knihou, je kniha slovenského autora. Je celkom originálna a prekvapila už svojim názvom Ten dom je jedna veľká katastrofa. Čo sa však týka zvyšných dvoch kníh, nejde o žiadnu slávu. Kniha, ktorá sa hrá na detektívku - Muž, který kradl rukopisy a kniha, kde máte hneď po prvých stranách chuť zabiť najprv hlavnú hrdinku a potom aj samotnú autorku - Dokonalý pár. Poďme sa však na to pozrieť postupne. 

Ten pocit, keď si kupujete knihu,prečítate si dokonca anotáciu a pozdáva sa vám. Je to spojené s minulosťou, ide o dva príbehy v jednom, celkom to vyzerá na zaujímavú zápletku a môže to byť plné tajuplna, keďže je to aj detektívka. 
Ten pocit, keď knihu dočítate a nemáte to srdce ju hodiť do ohňa kvôli stromom, ktoré kvôli nej vyrúbali...
V tejto knižke máme hlavnú hrdinku, ktorá je neutrálna. Aspoň mne sa tak javila. …