Preskočiť na hlavný obsah

Krásna katastrofa


Krásna katastrofa je kniha, ktorú nie je ani treba predstavovať. Množstvo blogerov ju čítalo a recenzie na ne sú na veľa blogoch. Ide o romantiku ( až veľmi sladkú..) pre násťročných. 
Spisovateľka Jamie McGuireová rozpísala svoje pero a okrem Krásnej katastrofe vyšlo u nás aj Chodiaca katastrofa ( 2. časť ), Ranč na Červenom vrchu, Prozreteľnosť, Proroctvo. 

Pri knihe Krásna katastrofa sa čitatelia rozdelili do dvoch táborov. V jednom sa nachádzajú nadšenci tejto knihy a v druhom sklamaní a udivení, že čo sa páčilo tej druhej skupinke na knihe..
Je jasné, že som od knihy mala veľké očakávania a do čítania som sa vrhla. To trvalo po stranu 100, potom nastala velikánska prestávka. Ani už neviem koľko týždňov som strávila s touto knihou ( trápenie ), stále som čakala niečo bombastické a úžasné. Hovorila som si, že keď si tú knihu toľko ľudí vychvaľuje, musí nastať niečo dobré. 

Celé to však bola presladená romantika a nepochopiteľné správanie hlavných postáv. Som si istá, že veľké romantičky túto knihu musia vychvaľovať. Lenže na mňa to bolo priveľa. Celá tá naháňačka,   / budeme spolu chodiť, nebudeme, nemôžeme, nehodíme sa sebe, priťahuješ ma, chcem ťa, som na tebe závislý, dáme sa dokopy a o týždeň sa rozídeme, treba žiarliť/ , ja som fakt nečakala takúto telenovelu. No a koniec ma už totálne zabil!!! Z tohto je vidno, že sa skôr radím do druhého táboru a je mi to aj ľúto. Naozaj som sa na román tešila, dúfala som, že to bude dobrá oddychovka s trochou romantiky...Dočkala som sa však príbehu, ktorý podľa mňa by sa ani v skutočnosti nestal, lebo takýto ľudia ( aspoň dúfam ) ani neexistujú. Samozrejme hlavná chlapská postava je veľký bitkár, každý sa ho bojí, potetovaný s pohľadom na zabíjanie sa zamiluje do ženy, ktorá si ho ani nevšíma. On sa ju všemožne snaží zbaliť a ona sa bráni aj keď s ním chce chodiť. No a z veľkého bitkára sa stane milujúci, prítulný chlapík, ktorý nenormálne žiarli :) . Tie postavy by sa ešte dali predýchať, no ten príbeh bol..no proste jak telenovela..Sladké, neuveriteľné. 

Predtým ako si vezmite túto knihu, rozmyslite si koľko naivnej romantiky zvládnete a až potom sa do nej pustite. Názov: Krásna katastrofa, Originálny názov: Beautiful Disaster, Autor: Jamie McGuireová, Vydavateľstvo: Fortuna Libri, Žáner: Romantika, pre dievčatá, zo súčastnosti

Komentáre

  1. Ja som citala tu aj tu druhu a podla mna sa to ani neoplati kupovat, lebo v dvojke je cely pribeh opisany takisto iba z pohladu chalana. Naco by som to citala ked uz viem ten pribeh cely? No bola som dost zklamana. Ale normalne pribeh sa mi docela paci. :D
    www.myownblog14.blogspot.com

    OdpovedaťOdstrániť
  2. Máme na knihu stejný názor. Taky jsem od ní hodně očekávala a nakonec mě zklamala. Žádnou postavu z knihy jsem si nedokázala oblíbit. Jejich chování bylo strašné :-)

    OdpovedaťOdstrániť

Zverejnenie komentára

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Milé listy pre ženy / Listy od tvojho Kráľa, Milovanej Princeznej

Keď mi táto drobná knižka prišla, chcela som si každý deň prečítať po jednom liste. Čo myslíte, ako to dopadlo? Za dva večery som ju mala celú zhltnutú. Okrem krásneho spracovania, ktoré sa ponúka čitateľovi, Sheri Shepher zapísala stránky, ktoré by sa páčili každej žene. Veď kto by sa nechcel cítiť ako princezná? Ale má to svoje ALE. 

Táto krásna mnohofarebná knižka otvorí oči ženám - pomôže im vidieť sa tak, ako ich vidí Boh. Mnohé dokonca ani nevedia, že sú dcérami Kráľa, že boli a sú vybrané aby boli jeho Princeznami. Niekde medzi detstvom a dospelosťou vyjednávajú so svojimi rozprávkovými snami, kde bývajú dotlačené do zmeny svojej identity - zmenu, ktorá bola navrhnutá vlastnými neistotami a pochybnými zlátaninami z médií. No tieto nežné, zamilované listy napísané z pohľadu samého Boha dokazujú, že každá žena je nádherná práve taká, aká je. Každá žena, ktorá kráča s dôverou za Božími zámermi, môže pomôcť a požehnať iných - dokonca aj budúce generácie. Je ťažké pozrieť sa na svoj…

Môj vlastný vyrobený fotoalbum ( darček )

Zachvíľu sa začnem honba za nákupmi na Vianoce. Nepatrím k tým ľuďom, ktorí si spravia nekonečný zoznam a potom chodia po obchodoch a hľadajú to. Väčšinou sa riadim inštinktami, čo sa mi zapáči a myslím si, že by to potešilo obdarovaného, to kúpim. No už dlhší čas som mala vymyslený jeden darček, ktorý som však nechcela kupovať, ale vyrobiť.  Ide o fotoalbum, ktorý som však chcela spraviť na starý spôsob. 
Okrem fotiek, ktoré som dala vyvolať, som všetko kombinovala a vymýšľala sama. 
Teraz sa skôr fotky dávajú do tých jednoduchých fotoalbumov, kde sa len zastrčia a je to hotovo. Mne sa vždy páčili tie, ktoré majú ešte naše babky. Pre mňa je to také čarovné a nostalgické.
Keď som však pozerala také fotoalbumy na nete, prišli mi drahé. Možno som natrafila na zlú stránky, no väčšinou cena bola okolo 30e. To mi prišlo dosť...preto som vymyslela vlastný, na ktorý som potrebovala len dosky, papiere, tapetu, dosky a rošteky na lepenie fotiek. 
Čo sa týka ceny vyšlo ma to okolo 5 e, bez fotiek. …

Jablkovo-maková štrúdla bez cukru

V tomto prípade by som mala napísať, že v jednoduchosti je krása, keďže na tento koláčik som použila minimum surovín. A možno prekvapí aj fakt, že v ňom nie je cukor a to, prečo som namiesto štrúdľového cesta použila lístkové..  Mne ako diabetičke tam cukor vôbec nechýbal....a komu by chýbal, môže si štrúdlu v konečnej fáze pocukriť. 
INGREDIENCIE:1 celozrnné lístkové cesto
mak - podľa oka
2 veľké jablká 1 vajíčko
Na rozvaľkané lístkové cesto nasypeme makovú zmes a poukladáme nadrobno nakrájané jablká. To dôkladne zabalíme. V mištičke si ručne vyšľaháme vajíčko a natrieme ním vrch štrúdli. Dáme do rozohriatej rúry na 180stupňov na 30 minút. 
V prípade ak potrebujete ten cukor, tak si ho môžete dať už spolu s makom, alebo poprípade ním posypať štrúdlu. Mne celkom stačila sladkosť jabĺk, v ktorých je prírodný cukor. 
A ak ste náhodou alergický na mak, pokojne ho môžete zameniť napríklad za vlašské orechy. Buď najemno nakrájané, alebo v sypkej forme. 
Už stačí povedať len DOBRÚ CHUŤ