Preskočiť na hlavný obsah

Len počúvaj!


Sarah Deseenová ma svojou knihou Len počúvaj! šokovala a presvedčila, že by som v budúcnosti mala pozrieť viac po jej knihách. Na jej knihy sa kritika hľadá dosť ťažko a skôr pri recenziách je len samá chvála. Po dlhom čase je tu konečne román, ktorý ma zaujal, pri jeho čítaní som sa cítila príjemne a bavil ma. Tu si môžete prezrieť všetky tituly tejto sympatickej autorky. Na Slovensku vyšlo : Len počúvaj a Pravda o večnosti. 

Knižku som mala požičanú z knižnice a veľmi som sa do jej čítania ani nehrnula. Síce som sa na ňu tešila, no nevedela som čo sa dá od nej očakávať. Predsalen každému sa páči niečo iné a veľakrát sa stalo, že bestseller sa mi vôbec nepáčil a taká kniha, ktorá nemala ani reklamu a bola aj stará ma zaujala. No po pár stránkach som si povedala:Toto je fakt dobré! 

Príbeh je o mladom dievčati, ktoré stratí kamarátky, jej rodina má problémy a sama prežila niečo, čo by nechcela žiadna žena. Všetky svoje emócie v sebe dusí, klame a sama sa vo svojom vnútri stráca. Zlom nastane vtedy, keď sa zoznámi s Owenom, ktorý sa jej pokúša pomôcť. 

Autorka napísala veľmi emociálny príbeh, ktorá určite zaujme každého. Je písaný z pohľadu Annabel, ktorá hovorí o súčastnosti, no vracia sa aj do minulosti. Postupne je čitateľovi odhalená celá pravda, čo sa skutočne stalo a prečo sa Annabel chová tak ako sa chová. Niekedy ma hnevalo, že prečo to autorka tak pomaly otvára, no tešila som sa na každú novú stranu. 

Annabel bola postava, ktorú sa nedalo nemať rád. Bol to úplne normálny človek, ktorý mal chyby. Bolo na nej super, že si tie chyby uvedomovala a snažila sa ich zbaviť a bojovať proti tomu. Počas celej knihy dospievala a menila sa. Na konci mi prišla ako úplne iná Annabel. 

Nenašla som na tomto diele žiednej chybičky, ktorá by mi dajako prekážala. Bol to veľmi dobrý príbeh, veľmi dobre premyslený, poučný a naozaj by sa mohol páčiť každému dievčaťu. Možno by tam niekomu chýbala romantika/erotika..no romantiky tam predsalen trošku bolo, len tak okrajovo. Skôr tam bola dôležitejšia rodinná láska a pomoc priateľov. 
Názov: Len počúvaj, Originálny názov : Just listen, Autor: Sarah Dessenová, Vydavateľstvo: CooBoo, Žáner: dievčenský román, 

Komentáre

 1. Kniha bola fajn, čítala som už už dávnejšie, ale oveľa viac ma od autorky zaujala Pravda o večnosti ( http://lyn-von-nightlight.blogspot.sk/2013/11/sarah-dessen-pravda-o-vecnosti.html )
  Inak super recenzia :)

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Súhlasím s Majkou, že viac ma oslovila Pravda o večnosti, ale to nič nemení na tom, že Len počúvaj tiež stojí za to :) Ďakujem, že si mi knihy od Dessenovej pripomenula.

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Ďakujem baby . Určite keď budem mať možnosť, siahnem aj po tej knihe :).

  OdpovedaťOdstrániť
 4. ahoj....tvůj blog občas čtu a baví mě to ! aspon mám nějakou inspiraci po jaké knize sáhnout.....!

  OdpovedaťOdstrániť

Zverejnenie komentára

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Milé listy pre ženy / Listy od tvojho Kráľa, Milovanej Princeznej

Keď mi táto drobná knižka prišla, chcela som si každý deň prečítať po jednom liste. Čo myslíte, ako to dopadlo? Za dva večery som ju mala celú zhltnutú. Okrem krásneho spracovania, ktoré sa ponúka čitateľovi, Sheri Shepher zapísala stránky, ktoré by sa páčili každej žene. Veď kto by sa nechcel cítiť ako princezná? Ale má to svoje ALE. 

Táto krásna mnohofarebná knižka otvorí oči ženám - pomôže im vidieť sa tak, ako ich vidí Boh. Mnohé dokonca ani nevedia, že sú dcérami Kráľa, že boli a sú vybrané aby boli jeho Princeznami. Niekde medzi detstvom a dospelosťou vyjednávajú so svojimi rozprávkovými snami, kde bývajú dotlačené do zmeny svojej identity - zmenu, ktorá bola navrhnutá vlastnými neistotami a pochybnými zlátaninami z médií. No tieto nežné, zamilované listy napísané z pohľadu samého Boha dokazujú, že každá žena je nádherná práve taká, aká je. Každá žena, ktorá kráča s dôverou za Božími zámermi, môže pomôcť a požehnať iných - dokonca aj budúce generácie. Je ťažké pozrieť sa na svoj…

Fitness tekvicový koláč

Ingrediencie  Cesto 1 šálka ovsených vločiek 2 lyžičky hnedého cukru pol šálky kokosu olivový olej
Plnka  pol kila maslovej tekvice pol šálky mandľového mlieka 3 lyžice medu 3 bielka 2 lyžičky škorice
Postup 1. Nakrájame tekvicu na malé kúsky a dáme variť do hrnca.  2. Medzitým ako sa varí tekvica si pripravíme základ.  Zmiešame dokopy ovsené vločky, kokos, trocha hnedého cukru a pár kvapiek oleja. Túto zmes natlačíme do formy na pečenie a dáme piecť na 10 minút na 200 stupňov. Pekáč si môžete vystlať papierom, ja som to však nerobila, pretože sa mi to vôbec neprilepovalo.  3. Na plnku požijeme už uvarenú tekvicu, ktorú rozmixujem najemno spolu s medom, škoricou, mandľovým mliekom ( ak nemáte mandľové, použite klasické ) a bielkami.  Rozmixovanú zmes vlejeme do pripravenej formy na pečenie.  4. Najprv dáme piecť na 20 minút po 210 stupňov a potom dopečieme na 170 stupňoch 30 minút.  Prajem dobrú chuť

Po veľmi dlhom čase... nákup kníh cez internet

Nepamätám si, kedy naposledy som si objednávala knihy..a to naozaj. Je to už veľmi dávno, lebo väčšinou som čítala z knižnice, alebo už z tých kníh, ktoré som mala doma a kupovala som len v kamenných kníhkupectvách. A aj tie nákupy sa niesli v duchu jedna maximálne dve knihy a dosť.

Teraz som bola donútená školou si niečo objednať, keďže sme si už vyberali témy bakalárskych prác. Ja som si zvolila literatúru ( logicky že... ) a téma sa viaže na autorku Margitu Kánikovú. Problém je však to, že jej knihy sa zháňajú už ťažšie. V kamenných kníhkupectvách ju vôbec nemali a na internete zväčša len 1. Jediný internetový obchod, ktorý mal AŽ dve jej knihy boli megaknihy.sk. Takže zo všetkej jej prózy som zohnala aspoň dve a zvyšné si budem môcť ísť zobrať do trnavskej knižnice. 

Kniha, ktorá sa ešte dá zohnať je V znamení púpavy, ktorú som naozaj videla vo viacerých internetových obchodoch. O piatej u Thalmeira je síce pokračovaním inej knihy, no aspoň niečo nech mám...Vždy je lepšie pracovať s…