Preskočiť na hlavný obsah

Liebster Award Tag

Ahojte. No tak som sa dostala aj k Tagu, do ktorého ma nominovala Diana z blogu little-and-sweet-blog.blogspot.cz za čo jej veľmi pekne ďakujem a idem sa do toho pustiť :) 

1. Poďakovať za nomináciu
2. Povedať o sebe 11 vecí
3. Odpovedať na otázky 
4. Nominovať ďalších ľudí, ktorí majú menej ako 200 odberateľov

Nebudem nikoho nového nominovať!!!


 1. Dneska som zažila prvý deň v škole ako maturantka
 2. Keď mám zlú náladu, bývam na každého protivná, kým sa neukľudním. :(
 3. Keď som nervózna, pojem veeeeeľa sladkého.
 4. Nemám rada klamstvá. 
 5. Rada sa len tak flákam po obchodoch :D :D
 6. Niekedy som nemohla ani cítiť kávu a v poslednej dobe si až moc na ňu zvykám...
 7. Vždy som chcela mať psa, no nikdy mi ho rodičia nedovolili, kvôli tomu, že bývame v činžiaku. 
 8. Rada by som v budúcnosti veľa cestovala. 
 9. Nemám rada ak niekto mešká, na to som až príliš "alergická".
 10. Ešte stále neviem, čo by som chcela v živote dosiahnuť, aj keď niečo sa mi už začína črtať. 
 11. Vážim si každého čitateľa, ktorý sa vracia k mojim článkom. :) 

1) Pokud bys mohla/mohl vrátit čas kam by jsi chtěl/a?

Vrátila ale z čisto bádateľského zámeru :P. Chcela by som si lepšie prezrieť stredovek na Slovensku. Nevracala by som čas, kvôli nejakým rozhodnutiam. Nemám ani pocit, že by to bolo nutné, zatiaľ som až také katastrofické rozhodnutia nerobila...

2) Jak by ses popsal/a ve 3 slovech?


tvrdohlavá, tvorivá, snívajúca :D :D

3) Kdybys mohl/a změnit nějak svůj život udělal/a by jsi to?

Nad takýmto som sa nezamýšľala. Človek by mal byť vďačný za to má a čo nemá to nech zdokonaluje. 

4) Jaký je tvůj nejoblíbenější blog. 

Nemám najobľúbenejší blog. Sledujem veľa blogov, a každý z nich je obľúbený. 

5)  Jak jsi začal/a s blogováním. 

Heh, nudila som sa a tak to nejak začalo...ale radšej sa k tomu ani nechcem vracať, hrozne mi vtedy blog vyzeral. Vyzeral ako jeden veľký, pokazený experiment. 

6) Co je pro tebe nejdůležitější?

Neviem, či sa toto týka len vecí, ale vec nemám asi nijakú najdôležitejšiu. Keby je to myslené na ľudí, tak by to bol brat a keby na nejaký stav tela a duše tak zdravie a viera :) 


7) Máš cíle s blogováním? 

Úprimne nie. Je to len zábava a zaplnenie voľného času. Možno sa to niekedy zmení. Neviem 

8) Jaký je tvůj nejoblíbenější film/seriál?

Toto je pre mňa zabijácka otázka, lebo ja nepozerávam veľmi filmy a už vôbec nie seriály. Keď tak nejaké relácie. Film si občas pozriem s bratom alebo s priateľom a väčšinou nájdeme rozprávku..:D :D :D 

9) Jaký je tvůj nejoblíbenější sport? 

Hokej, síce ho nehrávam ale aspoň korčulovať sa viem. 


10) Byl/a  jsi někde na dovolené?

Tatry a Alpy, žiadne vylihovanie na pláži. 


11) Za co nejvíce utrácíš?

Hehe jedlo? Zrejme hej. 

Komentáre

 1. Ani nemusím být nervózní a sladké ve mě mizí jak v černé díře :D Sakra...

  OdpovedaťOdstrániť

Zverejnenie komentára

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Milé listy pre ženy / Listy od tvojho Kráľa, Milovanej Princeznej

Keď mi táto drobná knižka prišla, chcela som si každý deň prečítať po jednom liste. Čo myslíte, ako to dopadlo? Za dva večery som ju mala celú zhltnutú. Okrem krásneho spracovania, ktoré sa ponúka čitateľovi, Sheri Shepher zapísala stránky, ktoré by sa páčili každej žene. Veď kto by sa nechcel cítiť ako princezná? Ale má to svoje ALE. 

Táto krásna mnohofarebná knižka otvorí oči ženám - pomôže im vidieť sa tak, ako ich vidí Boh. Mnohé dokonca ani nevedia, že sú dcérami Kráľa, že boli a sú vybrané aby boli jeho Princeznami. Niekde medzi detstvom a dospelosťou vyjednávajú so svojimi rozprávkovými snami, kde bývajú dotlačené do zmeny svojej identity - zmenu, ktorá bola navrhnutá vlastnými neistotami a pochybnými zlátaninami z médií. No tieto nežné, zamilované listy napísané z pohľadu samého Boha dokazujú, že každá žena je nádherná práve taká, aká je. Každá žena, ktorá kráča s dôverou za Božími zámermi, môže pomôcť a požehnať iných - dokonca aj budúce generácie. Je ťažké pozrieť sa na svoj…

Môj vlastný vyrobený fotoalbum ( darček )

Zachvíľu sa začnem honba za nákupmi na Vianoce. Nepatrím k tým ľuďom, ktorí si spravia nekonečný zoznam a potom chodia po obchodoch a hľadajú to. Väčšinou sa riadim inštinktami, čo sa mi zapáči a myslím si, že by to potešilo obdarovaného, to kúpim. No už dlhší čas som mala vymyslený jeden darček, ktorý som však nechcela kupovať, ale vyrobiť.  Ide o fotoalbum, ktorý som však chcela spraviť na starý spôsob. 
Okrem fotiek, ktoré som dala vyvolať, som všetko kombinovala a vymýšľala sama. 
Teraz sa skôr fotky dávajú do tých jednoduchých fotoalbumov, kde sa len zastrčia a je to hotovo. Mne sa vždy páčili tie, ktoré majú ešte naše babky. Pre mňa je to také čarovné a nostalgické.
Keď som však pozerala také fotoalbumy na nete, prišli mi drahé. Možno som natrafila na zlú stránky, no väčšinou cena bola okolo 30e. To mi prišlo dosť...preto som vymyslela vlastný, na ktorý som potrebovala len dosky, papiere, tapetu, dosky a rošteky na lepenie fotiek. 
Čo sa týka ceny vyšlo ma to okolo 5 e, bez fotiek. …

Jablkovo-maková štrúdla bez cukru

V tomto prípade by som mala napísať, že v jednoduchosti je krása, keďže na tento koláčik som použila minimum surovín. A možno prekvapí aj fakt, že v ňom nie je cukor a to, prečo som namiesto štrúdľového cesta použila lístkové..  Mne ako diabetičke tam cukor vôbec nechýbal....a komu by chýbal, môže si štrúdlu v konečnej fáze pocukriť. 
INGREDIENCIE:1 celozrnné lístkové cesto
mak - podľa oka
2 veľké jablká 1 vajíčko
Na rozvaľkané lístkové cesto nasypeme makovú zmes a poukladáme nadrobno nakrájané jablká. To dôkladne zabalíme. V mištičke si ručne vyšľaháme vajíčko a natrieme ním vrch štrúdli. Dáme do rozohriatej rúry na 180stupňov na 30 minút. 
V prípade ak potrebujete ten cukor, tak si ho môžete dať už spolu s makom, alebo poprípade ním posypať štrúdlu. Mne celkom stačila sladkosť jabĺk, v ktorých je prírodný cukor. 
A ak ste náhodou alergický na mak, pokojne ho môžete zameniť napríklad za vlašské orechy. Buď najemno nakrájané, alebo v sypkej forme. 
Už stačí povedať len DOBRÚ CHUŤ