Preskočiť na hlavný obsah

Vražda z pomsty


Keď som hľadala knihy od autora Miroslava Horáka, našla som len Vraždu z pomsty. Musím sa priznať, že ani samotné vydavateľstvo mi nič nehovorilo a knihu som si zobrala hlavne kvôli dobrej cene. 
Knižka je malý paperback, v ktorom sa nachádzajú vyšetrovania majora Karola Drozdu. Je tam opísaných niekoľko kriminálnych prípadov, hľadanie vinníkov a a nakoniec odhalenie vraha. 

Nad touto knihou som dlho premýšľala, aký konečný pocit z nej mám. Totižto, po prečítaní to vo mne bol dosť zmiešané a na jednej strane som aj bola rada, že ju už ďalej nemusím čítať. Samotné prípady boli zaujímavé, no pri každom sa toho strašne veľa opakovalo. Ten prípad bol vyriešený za pár malých stránok a strácalo to tajuplnosť. Všetko to prebehlo veľmi rýchlo a ja ako čitateľ som ani nemala šancu uhádnuť, kto bude nakoniec ten vrah. Nemala som ani šancu spoznať postavy, len keď boli možno 4 vetami opísané. Nie som síce nejaký nadšenec dlhočizných opisov, no tu mi to prišlo zanedbané. Ja som mala z toho zvláštne pocity, lebo ani obľúbenú postavu som nemala a vlastne všetko, čo sa tam stalo mi bolo úplne jedno. Áno, hneď na začiatku knihy je napísané, že ich zámerom bolo aby poviedka nemala viac ako 10 strán, nech si ju človek môže prečítať aj po ceste do roboty, no ja by som si už radšej zobrala aj 500 stranovú knihu ako čítať niečo takéto. 

Posledné prípady som len preletela očami, však nech to už skončí. Myslím si, že keby je vzatý jeden prípad a spraví sa z toho kriminálka na 200 strán, malo by to oveľa lepší efekt a možno by sa mi to aj oveľa viac páčilo. Takto som z toho veľa nemala. Nevravím, že to bola katastrofa, no mne to určite nesadlo. Aj keď to je malá knižka, mala som s jej čítaním problém. 

Som rada, že som to kúpila vo veľkej zľave, lebo inak by som si to dosť vyčítala. Čo sa týka grafického upravenia, v knihe sú menšie písmená, prípady sú od seba rozdelené a pri niektorých sa nachádza aj obrázok. Mňa veľmi tie kresby "nechytili", nepáčia sa mi a nebola by som proti keby tam vôbec nie sú. Názov : Vražda z pomsty, Autor: Miroslav Horák, Vydavateľstvo: Plat4M Books, Žáner: detektívky


Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Milé listy pre ženy / Listy od tvojho Kráľa, Milovanej Princeznej

Keď mi táto drobná knižka prišla, chcela som si každý deň prečítať po jednom liste. Čo myslíte, ako to dopadlo? Za dva večery som ju mala celú zhltnutú. Okrem krásneho spracovania, ktoré sa ponúka čitateľovi, Sheri Shepher zapísala stránky, ktoré by sa páčili každej žene. Veď kto by sa nechcel cítiť ako princezná? Ale má to svoje ALE. 

Táto krásna mnohofarebná knižka otvorí oči ženám - pomôže im vidieť sa tak, ako ich vidí Boh. Mnohé dokonca ani nevedia, že sú dcérami Kráľa, že boli a sú vybrané aby boli jeho Princeznami. Niekde medzi detstvom a dospelosťou vyjednávajú so svojimi rozprávkovými snami, kde bývajú dotlačené do zmeny svojej identity - zmenu, ktorá bola navrhnutá vlastnými neistotami a pochybnými zlátaninami z médií. No tieto nežné, zamilované listy napísané z pohľadu samého Boha dokazujú, že každá žena je nádherná práve taká, aká je. Každá žena, ktorá kráča s dôverou za Božími zámermi, môže pomôcť a požehnať iných - dokonca aj budúce generácie. Je ťažké pozrieť sa na svoj…

Fitness tekvicový koláč

Ingrediencie  Cesto 1 šálka ovsených vločiek 2 lyžičky hnedého cukru pol šálky kokosu olivový olej
Plnka  pol kila maslovej tekvice pol šálky mandľového mlieka 3 lyžice medu 3 bielka 2 lyžičky škorice
Postup 1. Nakrájame tekvicu na malé kúsky a dáme variť do hrnca.  2. Medzitým ako sa varí tekvica si pripravíme základ.  Zmiešame dokopy ovsené vločky, kokos, trocha hnedého cukru a pár kvapiek oleja. Túto zmes natlačíme do formy na pečenie a dáme piecť na 10 minút na 200 stupňov. Pekáč si môžete vystlať papierom, ja som to však nerobila, pretože sa mi to vôbec neprilepovalo.  3. Na plnku požijeme už uvarenú tekvicu, ktorú rozmixujem najemno spolu s medom, škoricou, mandľovým mliekom ( ak nemáte mandľové, použite klasické ) a bielkami.  Rozmixovanú zmes vlejeme do pripravenej formy na pečenie.  4. Najprv dáme piecť na 20 minút po 210 stupňov a potom dopečieme na 170 stupňoch 30 minút.  Prajem dobrú chuť

Po veľmi dlhom čase... nákup kníh cez internet

Nepamätám si, kedy naposledy som si objednávala knihy..a to naozaj. Je to už veľmi dávno, lebo väčšinou som čítala z knižnice, alebo už z tých kníh, ktoré som mala doma a kupovala som len v kamenných kníhkupectvách. A aj tie nákupy sa niesli v duchu jedna maximálne dve knihy a dosť.

Teraz som bola donútená školou si niečo objednať, keďže sme si už vyberali témy bakalárskych prác. Ja som si zvolila literatúru ( logicky že... ) a téma sa viaže na autorku Margitu Kánikovú. Problém je však to, že jej knihy sa zháňajú už ťažšie. V kamenných kníhkupectvách ju vôbec nemali a na internete zväčša len 1. Jediný internetový obchod, ktorý mal AŽ dve jej knihy boli megaknihy.sk. Takže zo všetkej jej prózy som zohnala aspoň dve a zvyšné si budem môcť ísť zobrať do trnavskej knižnice. 

Kniha, ktorá sa ešte dá zohnať je V znamení púpavy, ktorú som naozaj videla vo viacerých internetových obchodoch. O piatej u Thalmeira je síce pokračovaním inej knihy, no aspoň niečo nech mám...Vždy je lepšie pracovať s…