Preskočiť na hlavný obsah

Mesačná chvastačka - august, september

Tento mesiac som sa už rozhodla napísať chvastačku, lebo minulý bolo tých kníh málo, tak by sa nedalo veľmi čo ukázať. Ja som rozmýšľala aj nad natočením videa, no načo niečo točiť, keď nemám foťák dobrý a potom je konečný výsledok oničom...

Nakoniec sa mi nahromadila veliká kôpka, z čoho som dosť prekvapená. A za celý čas blogovania, je v tejto chvastačke najviac kníh.

Prečítané knihy

August

Paulo Coelho - Piata hora
Kate Mossová - Zimní duchovia
Miroslav Horák - Vražda z pomsty
Sally Greenová - Half bad (Polozlý)
Veronika Savarijová - Keď na Haiti padá dážď
Elisabeth Gänger - Bláznivé leto
Hugh Howey - Silo
Markus Zusak - Zlodejka kníh


September

Paulo Coelho - Alef
Agatha Christie - Vražda je zvyk
brat Šavol - Náš Boh nosí zásteru
pápež František - Jednou větou
Jana Benková - Dievča s mačacím menom 
Sarah Deseenová - Len počúvaj
Jamie McGuireová - Krásna katastrofa
Philippa Gregoryová - Deti búrky ( Rád temnoty )
Paulo Coelho - Na brehu Rio Piedra som si sadla a plakala

Knihy, ktoré som dostala 

Každý deň so svätými som dostala ešte v auguste od dedka. Alebo som si ich skôr vypýtala, keď som ich našla u nich v knižnici. Na každý deň je jeden svätý, ktorý je čitateľovi priblížený skráteným životopisom. Ja momentálne čítam druhý diel, ktorý sa končí 31.12. 

Od kamarátky som dostala Dcéru šialenca, no keby viem, že ju dostanem, tak si ju mesiac predtým nekúpim. Takto ich mám dve, ale nevadí mi to. Na knihu sa teším a zaujala ma ešte predtým ako mala vyjsť. 

Knihy na zrecenzovanie

Tieto knihy ste si mohli všimnúť na blogu ešte, keď mi prišli: Tanec s nepriateľom, Africká láska, Dievča s maskou. Sú od vydavateľstva Motýľ. Rada by som sa do ich čítania pustila, no brzdia ma knižné resty, ktoré mám z knižnice a do polovice októbra ich musím vrátiť. Podľa obáliek a anotácií vyzerajú super, už len aby ma o tom aj presvedčili. 

Vyhrané knihy

Prvýkrát v živote som vyhrala knihy a to sa do súťaží často zapájam. V septembri sa na mňa usmialo obrovské šťastie lebo som vyhrala hneď na dvoch blogoch a to knihy: Hon, Prvých 100 a Jmenuju se Nikki. Zatiaľ na ani na jednu nechystám, lebo radšej by som si počkala aj na ďalšie časti. Nemám veľmi rada série, lebo je to nekonečné čakanie a naťahovanie. 


Kúpené knihy

Najviac kníh mám zrovna kúpených. Na internetovom obchode Zachej som si k narodeninám kúpila: Jednou větou, Náš Boh nosí zásteru, Nenechávaj si mozog pred dverami a Svätý František z Assisi. Dve z toho mám už prečítaných a tiež sú na blogu recenzie. Čítam Nenechávaj si mozog pred dverami, čo nie je úplne kniha, ale nachádza sa v nej aj kopa cvičení. 
V auguste som si kúpila Dcéru šialenca, Kapitánovu dcéru a Vražda je zvyk. Kapitánovu dcéru som čítala ako povinné čítanie v prvom ročníku. Veľmi sa mi ten príbeh páčil a v Leviciach som na ňu narazila v dosť veľkej zľave, tak som si ju vzala. Vražda je zvyk je moja prvá kniha od Agathy Christie a vôbec nesklamala, preto som si kúpila ja ďalšiu. No a Dcéra šialenca vyzerá úplne super. 
V septembri som si ešte v kamennom obchode kúpila tri knihy a to: Smrť v oblakoch, Školský lexikón slovenských spisovateľov a pracovný zošit na precvičovanie anglickej gramatiky. Smrť v oblakoch je ďalšia detektívka od Christie a tie dve ďalšie knižky sú skôr na učenie. ♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥
Všetko spolu :)

Komentáre

 1. úplne najviac ma zaujal Tanec s nepriateľom a aj tá Africká láska môže byť skvelým príbehom :)
  Bohatá a hodnotná nádielka :)

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Pekná zbierka teda. Najviac sa mi pozdáva Dievča s maskou. :)

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Dcéru šialenca mám vo wishliste. Má celkom dobré hodnotenia, tak som zvedavá. Pekná kôpka nových kníh :)

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Pekná kôpka a dodatočne všetko naj k narodeninám. :)

  OdpovedaťOdstrániť
 5. Krásne prírastky-tých je-máš čo čítať :) Mňa zaujali recenzné výtlačky-majú krásne obálky a príbehy,ktoré skrývajú budú určite zaujímavé....a gratulujem k výhram-zaujímavé knižky :D

  OdpovedaťOdstrániť
 6. Skvělé kousky! Prvních 100 si chci přečíst. Jmenuju se Nikki je úžasná kniha! :-)

  OdpovedaťOdstrániť

Zverejnenie komentára

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Milé listy pre ženy / Listy od tvojho Kráľa, Milovanej Princeznej

Keď mi táto drobná knižka prišla, chcela som si každý deň prečítať po jednom liste. Čo myslíte, ako to dopadlo? Za dva večery som ju mala celú zhltnutú. Okrem krásneho spracovania, ktoré sa ponúka čitateľovi, Sheri Shepher zapísala stránky, ktoré by sa páčili každej žene. Veď kto by sa nechcel cítiť ako princezná? Ale má to svoje ALE. 

Táto krásna mnohofarebná knižka otvorí oči ženám - pomôže im vidieť sa tak, ako ich vidí Boh. Mnohé dokonca ani nevedia, že sú dcérami Kráľa, že boli a sú vybrané aby boli jeho Princeznami. Niekde medzi detstvom a dospelosťou vyjednávajú so svojimi rozprávkovými snami, kde bývajú dotlačené do zmeny svojej identity - zmenu, ktorá bola navrhnutá vlastnými neistotami a pochybnými zlátaninami z médií. No tieto nežné, zamilované listy napísané z pohľadu samého Boha dokazujú, že každá žena je nádherná práve taká, aká je. Každá žena, ktorá kráča s dôverou za Božími zámermi, môže pomôcť a požehnať iných - dokonca aj budúce generácie. Je ťažké pozrieť sa na svoj…

Knihy časom zabúdané - Nebo nie je výmysel

Názov : Nebo nie je výmysel
Orig. názov: Heaven is for real
Autor : Todd Burpo
Preklad: Dominika Uhríková
Vydavateľstvo: Tatran
Rok vydania: 2011
Počet strán : 184
Väzba: tvrdá
Žáner: Skutočné príbehy

Keď sa malý Colton Burpo uzdravil zo zápalu slepého čreva, celá rodina jasala. Bol to priam zázrak. Nikto však ani len netušil, aký príbeh sa v najbližších mesiacoch začne vynárať v chlapcových spomienkach – príbeh krásny a nezvyčajný o ceste do neba a naspäť. Len trojročný Colton vyrozprával rodičom, ako počas operácie opustil svoje telo. Dokázal, že neklame, keď presne popísal, čo robili rodičia v inej časti nemocnice, kým on ležal na operačnom stole. Vylíčil, ako navštívil nebo, a opakoval slová ľudí, ktorých tam stretol, hoci predtým ich nikdy nevidel, ba dokonca spomenul udalosti, čo sa odohrali dávno predtým, než prišiel na svet. Navyše ohromil rodičov opismi a záhadnými podrobnosťami o nebesách presne podľa Biblie, hoci nevedel čítať. S dojemnou naivnosťou a detsky smelou úprimnosťou Colto…

Môj vlastný vyrobený fotoalbum ( darček )

Zachvíľu sa začnem honba za nákupmi na Vianoce. Nepatrím k tým ľuďom, ktorí si spravia nekonečný zoznam a potom chodia po obchodoch a hľadajú to. Väčšinou sa riadim inštinktami, čo sa mi zapáči a myslím si, že by to potešilo obdarovaného, to kúpim. No už dlhší čas som mala vymyslený jeden darček, ktorý som však nechcela kupovať, ale vyrobiť.  Ide o fotoalbum, ktorý som však chcela spraviť na starý spôsob. 
Okrem fotiek, ktoré som dala vyvolať, som všetko kombinovala a vymýšľala sama. 
Teraz sa skôr fotky dávajú do tých jednoduchých fotoalbumov, kde sa len zastrčia a je to hotovo. Mne sa vždy páčili tie, ktoré majú ešte naše babky. Pre mňa je to také čarovné a nostalgické.
Keď som však pozerala také fotoalbumy na nete, prišli mi drahé. Možno som natrafila na zlú stránky, no väčšinou cena bola okolo 30e. To mi prišlo dosť...preto som vymyslela vlastný, na ktorý som potrebovala len dosky, papiere, tapetu, dosky a rošteky na lepenie fotiek. 
Čo sa týka ceny vyšlo ma to okolo 5 e, bez fotiek. …