Preskočiť na hlavný obsah

Milujem ťa na smrť


Milujem ťa na smrť je druhou knihou Ivany Klein. Okrem nej jej vyšla kniha Zlatá kreditka (2012) a cez leto tohto roku Chyť si svoje šťastie. Ivana Klein je slovenská spisovateľka, ktorá má písanie ako vášeň a pracuje ako učiteľka. 

Od Ivany Klein som čítala Zlatú kreditku, ktorá však žánrovo bola úplne odlišná od tohto diela. 
Možno vám už podľa obálky knihy, ktorá je veľmi pekne spracovaná, napadne, že ide o niečo záhadné a detektívne. Je to pravda. Príbeh je o žene, ktorá sa zobudí dobitá na zemi a nič si nepamätá. Nájde ju Peter, ktorý sa o ňu začne starať, no i on sa správa záhadne. Mladá žena má nočné mory a bojí sa o svoj život. 

Nápad a téma bola super. Na čítanie som sa veľmi tešila a čítalo sa mi dobre. Kniha je malého formátu, preto som to prečítala za dve hodinky. S touto témou som sa zatiaľ nestretla v žiadnej knihe, ktorú som čítala. Myslím si, že sa skôr vyskytuje pri filmoch. Asi som však mala priveľké očakávania..Podľa anotácie som čakala veľké akcie a "strielačky". Nechcel tým však povedať, že to tam nebolo. Mne to však prišlo skôr ako oddychovka, ktorá však mala krvavé rozuzlenie.  

Postáv sa v knihe nachádzalo málo. Dôležitými postavami bol Peter a žena bez pamäti. Peter mi bol strašne nesympatický od začiatku. Nevedela som veriť tomu, čo vravel a ako konal. Naopak hlavnú ženskú postavu som si veľmi obľúbila a držala som jej palce. Okrem týchto postáv sa tam vyskytla psychicky chorá žena, totálny zvrhlý človek a na konci príbehu aj policajti. 
I keď postáv tam bolo málo, príbeh bol dobre a kvalitne vymyslený. Boli tam len dve drobnosti, ktoré mi prekážali. Prvou bolo, že vraha som tipovala už od začiatku správne a druhá, že tam autorka viackrát opakovala fakty a informácie. Mne by to stačilo aj raz napísať a pochopila by som. Inakšie chyby som na tejto knihe nenašla a i napriek tým drobnostiam sa mi čítanie knihy veľmi páčilo. 

Knihu by som odporúčala hlavne ako oddychovku a myslím si, že by si ju mohol prečítať ktokoľvek. Ivana Klein ma nesklamala a teším sa jej ďalšie knihy.

Za recenzný výtlačok ďakujem vydavateľstvu Marenčin PT

Knihu si môžete zakúpiť v ich obchode.


Názov: Milujem ťa na smrť, Autor: Ivana Klein, Vydavateľstvo: Marenčin PT, Žáner: detektívka

Komentáre

  1. Milujem ťa na smrť bola moja prvá knižka od autorky a príjemne ma prekvapila. :) Rýchlo prečítaná a aj príbeh bol super.
    Mám doma Chyť si svoje šťastie a som veľmi na ňu zvedavá. :)

    OdpovedaťOdstrániť

Zverejnenie komentára

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Milé listy pre ženy / Listy od tvojho Kráľa, Milovanej Princeznej

Keď mi táto drobná knižka prišla, chcela som si každý deň prečítať po jednom liste. Čo myslíte, ako to dopadlo? Za dva večery som ju mala celú zhltnutú. Okrem krásneho spracovania, ktoré sa ponúka čitateľovi, Sheri Shepher zapísala stránky, ktoré by sa páčili každej žene. Veď kto by sa nechcel cítiť ako princezná? Ale má to svoje ALE. 

Táto krásna mnohofarebná knižka otvorí oči ženám - pomôže im vidieť sa tak, ako ich vidí Boh. Mnohé dokonca ani nevedia, že sú dcérami Kráľa, že boli a sú vybrané aby boli jeho Princeznami. Niekde medzi detstvom a dospelosťou vyjednávajú so svojimi rozprávkovými snami, kde bývajú dotlačené do zmeny svojej identity - zmenu, ktorá bola navrhnutá vlastnými neistotami a pochybnými zlátaninami z médií. No tieto nežné, zamilované listy napísané z pohľadu samého Boha dokazujú, že každá žena je nádherná práve taká, aká je. Každá žena, ktorá kráča s dôverou za Božími zámermi, môže pomôcť a požehnať iných - dokonca aj budúce generácie. Je ťažké pozrieť sa na svoj…

Fitness tekvicový koláč

Ingrediencie  Cesto 1 šálka ovsených vločiek 2 lyžičky hnedého cukru pol šálky kokosu olivový olej
Plnka  pol kila maslovej tekvice pol šálky mandľového mlieka 3 lyžice medu 3 bielka 2 lyžičky škorice
Postup 1. Nakrájame tekvicu na malé kúsky a dáme variť do hrnca.  2. Medzitým ako sa varí tekvica si pripravíme základ.  Zmiešame dokopy ovsené vločky, kokos, trocha hnedého cukru a pár kvapiek oleja. Túto zmes natlačíme do formy na pečenie a dáme piecť na 10 minút na 200 stupňov. Pekáč si môžete vystlať papierom, ja som to však nerobila, pretože sa mi to vôbec neprilepovalo.  3. Na plnku požijeme už uvarenú tekvicu, ktorú rozmixujem najemno spolu s medom, škoricou, mandľovým mliekom ( ak nemáte mandľové, použite klasické ) a bielkami.  Rozmixovanú zmes vlejeme do pripravenej formy na pečenie.  4. Najprv dáme piecť na 20 minút po 210 stupňov a potom dopečieme na 170 stupňoch 30 minút.  Prajem dobrú chuť

MINIRECENZIE: Muž, který kradl rukopisy, Dokonalý pár, Ten dom je jedna veľká katastrofa

Po dlhom čase je tu opäť článok s minirecenziami. V tejto časti možno hovoriť o dvoch katastrofách a jednej celkom vtipnej vydarenej knihe. Veľmi ma teší, že zrovna tou vydarenou knihou, je kniha slovenského autora. Je celkom originálna a prekvapila už svojim názvom Ten dom je jedna veľká katastrofa. Čo sa však týka zvyšných dvoch kníh, nejde o žiadnu slávu. Kniha, ktorá sa hrá na detektívku - Muž, který kradl rukopisy a kniha, kde máte hneď po prvých stranách chuť zabiť najprv hlavnú hrdinku a potom aj samotnú autorku - Dokonalý pár. Poďme sa však na to pozrieť postupne. 

Ten pocit, keď si kupujete knihu,prečítate si dokonca anotáciu a pozdáva sa vám. Je to spojené s minulosťou, ide o dva príbehy v jednom, celkom to vyzerá na zaujímavú zápletku a môže to byť plné tajuplna, keďže je to aj detektívka. 
Ten pocit, keď knihu dočítate a nemáte to srdce ju hodiť do ohňa kvôli stromom, ktoré kvôli nej vyrúbali...
V tejto knižke máme hlavnú hrdinku, ktorá je neutrálna. Aspoň mne sa tak javila. …