Preskočiť na hlavný obsah

Playlist

Ahojte. Dúfam, že sa máte dobre, nie tak ako ja..
Playlist som už dávnejšie chcela dať na blog, no vždy ma od toho niečo odrádzalo. No hudba je pre mňa taký malý liek, zlepšuje aspoň trošku náladu a dobre sa pri nej relaxuje. Ja som vybrala niekoľko pesničiek, ktoré sa mi páčia a hádam sa aj vám budú páčiť a oddýchnete si. Samozrejme, keď vám taký žáner nič nehovorí, nemusíte to počúvať. :)

Pavla Calltu som spoznala vďaka jeho pesničke Naštestí, čo už ani neviem kedy bolo, potom prišla pesnička Zrska, ktorá bola veľmi energetická a dobre sa počúvala. Dneska som sa náhodou dostala k jeho pesničke Mami, ktorá je zas smutná, no ten text je krásny. Ja si neviem predstaviť prísť o niektorého z rodiča, je to také neočakávané, keď niekto v takom pomerne ešte mladom veku zomrie. No žiaľ aj také sa deje, a aj ja poznám ľudí, ktorí majú jedného rodiča a niektorí aj od toho veku, keď boli malými drobcami.


Na Suverena veľa ľudí kydá za to, že zmenil svoje pesničky. Či sa to týka hudby alebo textov. Mne osobne sa páčia teraz. Mám z nich pocit, že sú úprimné a zo srdca, žiadna pretvárka a majú aj hlavu a pätu. Motto je taká motivačka, ktoré ja môžem, aj keď je na nej aj niečo, čo sa mi nepáči, stále sa rodí medzi moje obľúbené.

Druhou je pesnička Musím mať nádej od Suverena a Dominiky Mirgovej. A úprimne strašne sa čudujem ľuďom, ktorý na ňu napíšu, že je trápna...Bolo to na pomoc a zrejme takí "múdri" si nevedia predstaviť, ako je tým ľuďom a hlavne deťom, ktoré polku detstva strávia v nemocniciach. Ja som mala tú "úžasnú" možnosť a vyskúšala som si to viackrát..no a nič moc a to som ani nebola, tak vážne chorá. 




Poslednú pesničku, ktorú som teraz vybrala je niečo romantickejšie. Zbúchali ju dokopy Lipo a Supa. Textovo sa mi veľmi páči, jediné, čo by tam fakt nemuselo byť je ten čudný hlas, čo do toho vydáva zvuky po anglicky. Inak suprová. 

Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Milé listy pre ženy / Listy od tvojho Kráľa, Milovanej Princeznej

Keď mi táto drobná knižka prišla, chcela som si každý deň prečítať po jednom liste. Čo myslíte, ako to dopadlo? Za dva večery som ju mala celú zhltnutú. Okrem krásneho spracovania, ktoré sa ponúka čitateľovi, Sheri Shepher zapísala stránky, ktoré by sa páčili každej žene. Veď kto by sa nechcel cítiť ako princezná? Ale má to svoje ALE. 

Táto krásna mnohofarebná knižka otvorí oči ženám - pomôže im vidieť sa tak, ako ich vidí Boh. Mnohé dokonca ani nevedia, že sú dcérami Kráľa, že boli a sú vybrané aby boli jeho Princeznami. Niekde medzi detstvom a dospelosťou vyjednávajú so svojimi rozprávkovými snami, kde bývajú dotlačené do zmeny svojej identity - zmenu, ktorá bola navrhnutá vlastnými neistotami a pochybnými zlátaninami z médií. No tieto nežné, zamilované listy napísané z pohľadu samého Boha dokazujú, že každá žena je nádherná práve taká, aká je. Každá žena, ktorá kráča s dôverou za Božími zámermi, môže pomôcť a požehnať iných - dokonca aj budúce generácie. Je ťažké pozrieť sa na svoj…

Knihy časom zabúdané - Nebo nie je výmysel

Názov : Nebo nie je výmysel
Orig. názov: Heaven is for real
Autor : Todd Burpo
Preklad: Dominika Uhríková
Vydavateľstvo: Tatran
Rok vydania: 2011
Počet strán : 184
Väzba: tvrdá
Žáner: Skutočné príbehy

Keď sa malý Colton Burpo uzdravil zo zápalu slepého čreva, celá rodina jasala. Bol to priam zázrak. Nikto však ani len netušil, aký príbeh sa v najbližších mesiacoch začne vynárať v chlapcových spomienkach – príbeh krásny a nezvyčajný o ceste do neba a naspäť. Len trojročný Colton vyrozprával rodičom, ako počas operácie opustil svoje telo. Dokázal, že neklame, keď presne popísal, čo robili rodičia v inej časti nemocnice, kým on ležal na operačnom stole. Vylíčil, ako navštívil nebo, a opakoval slová ľudí, ktorých tam stretol, hoci predtým ich nikdy nevidel, ba dokonca spomenul udalosti, čo sa odohrali dávno predtým, než prišiel na svet. Navyše ohromil rodičov opismi a záhadnými podrobnosťami o nebesách presne podľa Biblie, hoci nevedel čítať. S dojemnou naivnosťou a detsky smelou úprimnosťou Colto…

Fitness tekvicový koláč

Ingrediencie  Cesto 1 šálka ovsených vločiek 2 lyžičky hnedého cukru pol šálky kokosu olivový olej
Plnka  pol kila maslovej tekvice pol šálky mandľového mlieka 3 lyžice medu 3 bielka 2 lyžičky škorice
Postup 1. Nakrájame tekvicu na malé kúsky a dáme variť do hrnca.  2. Medzitým ako sa varí tekvica si pripravíme základ.  Zmiešame dokopy ovsené vločky, kokos, trocha hnedého cukru a pár kvapiek oleja. Túto zmes natlačíme do formy na pečenie a dáme piecť na 10 minút na 200 stupňov. Pekáč si môžete vystlať papierom, ja som to však nerobila, pretože sa mi to vôbec neprilepovalo.  3. Na plnku požijeme už uvarenú tekvicu, ktorú rozmixujem najemno spolu s medom, škoricou, mandľovým mliekom ( ak nemáte mandľové, použite klasické ) a bielkami.  Rozmixovanú zmes vlejeme do pripravenej formy na pečenie.  4. Najprv dáme piecť na 20 minút po 210 stupňov a potom dopečieme na 170 stupňoch 30 minút.  Prajem dobrú chuť