Preskočiť na hlavný obsah

Racioláska s extra horkou príchuťou

Meno Silvia Antalíková ste si mohli na tomto blogu už všimnúť. Okrem recenzie na jej prvú knihu, sa tu objavil aj rozhovor s ňou. Jej druhá kniha Racioláska s extra horkou príchuťou bola moja jasná voľba pri výbere, ktorý mi umožnil Marenčin PT. 

Silvia Antalíková sa zaoberá témami, ktoré sú v dnešnej dobe dosť aktuálne a dôležité. Rovnako je to aj v tejto knihe. Čo pre ľudí znamená láska a peniaze? Každý má na to svoj pohľad. Niekto sa skôr zaujíma o priateľov a rodinu, no a niekoho môžu peniaze zničiť, lebo sú pre neho prvoradé. 
V knihe sú dve hlavné postavy, veľmi dobré priateľky. Každá je z odlišnej rodiny. Kým jedna pochádza z úžasnej rodiny, kde jej nič nechýbalo, druhá má problémov vyše hlavy. Jediná vec, ktorá jej vie pomôcť sú peniaze. No ako ich získať. Každý si vie predstaviť v akej dobe žijeme a najstaršie remeslo ešte nevymrelo, tak vás asi napadne, čo začnú tieto kamarátky robiť. 
Nech už mám k tomuto akýkoľvek veľký odpor a vždy si poviem, že vždy existuje nejaké riešenie ako tomu predísť, neodradilo ma to a bola som zvedavá ako kniha bude pokračovať. 

Ak ste od Silvii Antalíkovej nič nečítali, radím vám to napraviť. Patrí medzi moje najobľúbenejšie spisovateľky, tak možno je to trošku  subjektívne, no stojím si za svojim. Je to jedna z mála spisovateliek, ktorá píše veľmi pútavo a nenudí čitateľa nekonečnými opismi. Práve naopak opisy sú krátke a konkrétne. Nič odveci. Nesklamala ma ani v tejto knihe. Ja sa veľmi teším, aké témy vyťahuje a je mi tým sympatická. 
Myslím, že pochvál bolo už aj dosť :D :D . Bola tam však jedna vec, ktorá by mohla čitateľom prekážať. Viacero knižných blogerov a recenzentov nemá rado, keď hlavná postava je úplne dokonalá. Ja som v tejto knihe mala z toho blbý pocit. Človek je šťastný, má všetko čo chce, učí sa brutálne dobre, žiadne problémy. Ja viem, že hovoríme o knihách a svete fantázií, ale toto bol až veľmi bezchybný svet hlavnej hrdinky. Na druhej strane však to môže ukazovať čitateľovi, aký môže byť človek šťastný, keď nehľadí na materiálne veci ale skôr sleduje ľudí okolo seba a možno aj nesníva nad vecami, ktoré vie že nemôže mať a nakoniec bude mať také príjemné prekvapenie. 

Som veľmi rada za túto knižku a čakám na ďalšie veci od spisovateľky :P. 
Za recenzný výtlačok ďakujem vydavateľstvu Marenčin PT. Ak vás kniha zaujala môžete si ju zakúpiť v ich internetovom obchode.

 Názov: Racioláska s extra horkou príchuťou, Autor: Silvia Antalíková,  Vydavateľstvo: Marenčin PT, Žáner: romány pre ženy


Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Milé listy pre ženy / Listy od tvojho Kráľa, Milovanej Princeznej

Keď mi táto drobná knižka prišla, chcela som si každý deň prečítať po jednom liste. Čo myslíte, ako to dopadlo? Za dva večery som ju mala celú zhltnutú. Okrem krásneho spracovania, ktoré sa ponúka čitateľovi, Sheri Shepher zapísala stránky, ktoré by sa páčili každej žene. Veď kto by sa nechcel cítiť ako princezná? Ale má to svoje ALE. 

Táto krásna mnohofarebná knižka otvorí oči ženám - pomôže im vidieť sa tak, ako ich vidí Boh. Mnohé dokonca ani nevedia, že sú dcérami Kráľa, že boli a sú vybrané aby boli jeho Princeznami. Niekde medzi detstvom a dospelosťou vyjednávajú so svojimi rozprávkovými snami, kde bývajú dotlačené do zmeny svojej identity - zmenu, ktorá bola navrhnutá vlastnými neistotami a pochybnými zlátaninami z médií. No tieto nežné, zamilované listy napísané z pohľadu samého Boha dokazujú, že každá žena je nádherná práve taká, aká je. Každá žena, ktorá kráča s dôverou za Božími zámermi, môže pomôcť a požehnať iných - dokonca aj budúce generácie. Je ťažké pozrieť sa na svoj…

Knihy časom zabúdané - Nebo nie je výmysel

Názov : Nebo nie je výmysel
Orig. názov: Heaven is for real
Autor : Todd Burpo
Preklad: Dominika Uhríková
Vydavateľstvo: Tatran
Rok vydania: 2011
Počet strán : 184
Väzba: tvrdá
Žáner: Skutočné príbehy

Keď sa malý Colton Burpo uzdravil zo zápalu slepého čreva, celá rodina jasala. Bol to priam zázrak. Nikto však ani len netušil, aký príbeh sa v najbližších mesiacoch začne vynárať v chlapcových spomienkach – príbeh krásny a nezvyčajný o ceste do neba a naspäť. Len trojročný Colton vyrozprával rodičom, ako počas operácie opustil svoje telo. Dokázal, že neklame, keď presne popísal, čo robili rodičia v inej časti nemocnice, kým on ležal na operačnom stole. Vylíčil, ako navštívil nebo, a opakoval slová ľudí, ktorých tam stretol, hoci predtým ich nikdy nevidel, ba dokonca spomenul udalosti, čo sa odohrali dávno predtým, než prišiel na svet. Navyše ohromil rodičov opismi a záhadnými podrobnosťami o nebesách presne podľa Biblie, hoci nevedel čítať. S dojemnou naivnosťou a detsky smelou úprimnosťou Colto…

Môj vlastný vyrobený fotoalbum ( darček )

Zachvíľu sa začnem honba za nákupmi na Vianoce. Nepatrím k tým ľuďom, ktorí si spravia nekonečný zoznam a potom chodia po obchodoch a hľadajú to. Väčšinou sa riadim inštinktami, čo sa mi zapáči a myslím si, že by to potešilo obdarovaného, to kúpim. No už dlhší čas som mala vymyslený jeden darček, ktorý som však nechcela kupovať, ale vyrobiť.  Ide o fotoalbum, ktorý som však chcela spraviť na starý spôsob. 
Okrem fotiek, ktoré som dala vyvolať, som všetko kombinovala a vymýšľala sama. 
Teraz sa skôr fotky dávajú do tých jednoduchých fotoalbumov, kde sa len zastrčia a je to hotovo. Mne sa vždy páčili tie, ktoré majú ešte naše babky. Pre mňa je to také čarovné a nostalgické.
Keď som však pozerala také fotoalbumy na nete, prišli mi drahé. Možno som natrafila na zlú stránky, no väčšinou cena bola okolo 30e. To mi prišlo dosť...preto som vymyslela vlastný, na ktorý som potrebovala len dosky, papiere, tapetu, dosky a rošteky na lepenie fotiek. 
Čo sa týka ceny vyšlo ma to okolo 5 e, bez fotiek. …