Preskočiť na hlavný obsah

TAG: troška jesene do blogu

Ahoj po dlhom čase pridávam článok, ktorý nie je recenzia a tiež nemá nič spoločné s knihami. Ide o krátky Tag, ktorý som našla na tomto blogu. Je to síce dosť krátke, no aspoň som napísala niečo iné ako stále o knihách. :D Dúfam, že sa vám to bude dobre čítať. 

1. Obľúbená vec na jeseň ??? 

Jeseň mám rada ako ročné obdobie, ak stále neprší. Na jednej strane je jeseň pekná, veď všade sa vyskytuje oranžová a žltá farba a vyzerá to veľmi príjemne, no keď je zatiahnuté a prší...žiadna sláva. Aj keby nad touto otázkou premýšľam hodinu, neprídem na žiadnu vec, ktorú mám rada. Páči sa mi vysedávanie v kaviarničke ( hlavne vtedy, keď som v teple a vonku je zima ) alebo sa mi páči, keď na zemi je kopa lístia, no ani jedno z toho nie je vec. 2. Najlepšia halloweenská spomienka ??? 

Neuznávam Halloween...Nikdy som sa na žiadnych jeho oslavách nezapodievala a ani ma to nijako neláka. Pre mňa sú oveľa dôležitejšie dušičky a spomienka nad nimi. Žiadny večierok v maskách a vlastne ani neviem, čo presne sa na Slovensku vtedy robí. Nikdy som nevidela chodiť malé deti po sladkosti od domu k domu ako je to v Amerike. 

3. Footbal alebo filmové večery ???

Ja veľmi filmy nepozerám, preto asi skôr futbal, aj keď ani tomu veľmi nedávam. Ja som pri športoch tak, že skôr pozerám len vtedy, keď hrajú naši, inak ma to veľmi nezaujíma a filmy si pozriem keď tak s bratom a to ma na to musí nahovoriť. 

4. Meno pesničky, ktorá ťa prenesie do jesennej nálady ??? 

Haha žiadna ..

5. Horká čokoláda alebo čaj ??? 
Čajíček. Ja som veľmi čajová a tak to asi zostane už navždy. Dávam prednosť sypaným čajom pred sáčkovými, ale rada si dám vlastne hocijaký. 

6. Sveter alebo mikina ??? 

Úplne mi to je jedno, hlavne nech mi nie je zima...


7. Skočila si do hromady lístia ??? 

Nie, načo by som to robila. Neverím tomu, že je to až také mäkké a nechcem si nijako ublížiť :D :D :D

8. Šály alebo čapice ??? 

Čiapka áno a šál veľmi nie, to až keď je fakt krutá zima, a to tu na juhu až tak často nebýva. 

Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Milé listy pre ženy / Listy od tvojho Kráľa, Milovanej Princeznej

Keď mi táto drobná knižka prišla, chcela som si každý deň prečítať po jednom liste. Čo myslíte, ako to dopadlo? Za dva večery som ju mala celú zhltnutú. Okrem krásneho spracovania, ktoré sa ponúka čitateľovi, Sheri Shepher zapísala stránky, ktoré by sa páčili každej žene. Veď kto by sa nechcel cítiť ako princezná? Ale má to svoje ALE. 

Táto krásna mnohofarebná knižka otvorí oči ženám - pomôže im vidieť sa tak, ako ich vidí Boh. Mnohé dokonca ani nevedia, že sú dcérami Kráľa, že boli a sú vybrané aby boli jeho Princeznami. Niekde medzi detstvom a dospelosťou vyjednávajú so svojimi rozprávkovými snami, kde bývajú dotlačené do zmeny svojej identity - zmenu, ktorá bola navrhnutá vlastnými neistotami a pochybnými zlátaninami z médií. No tieto nežné, zamilované listy napísané z pohľadu samého Boha dokazujú, že každá žena je nádherná práve taká, aká je. Každá žena, ktorá kráča s dôverou za Božími zámermi, môže pomôcť a požehnať iných - dokonca aj budúce generácie. Je ťažké pozrieť sa na svoj…

Fitness tekvicový koláč

Ingrediencie  Cesto 1 šálka ovsených vločiek 2 lyžičky hnedého cukru pol šálky kokosu olivový olej
Plnka  pol kila maslovej tekvice pol šálky mandľového mlieka 3 lyžice medu 3 bielka 2 lyžičky škorice
Postup 1. Nakrájame tekvicu na malé kúsky a dáme variť do hrnca.  2. Medzitým ako sa varí tekvica si pripravíme základ.  Zmiešame dokopy ovsené vločky, kokos, trocha hnedého cukru a pár kvapiek oleja. Túto zmes natlačíme do formy na pečenie a dáme piecť na 10 minút na 200 stupňov. Pekáč si môžete vystlať papierom, ja som to však nerobila, pretože sa mi to vôbec neprilepovalo.  3. Na plnku požijeme už uvarenú tekvicu, ktorú rozmixujem najemno spolu s medom, škoricou, mandľovým mliekom ( ak nemáte mandľové, použite klasické ) a bielkami.  Rozmixovanú zmes vlejeme do pripravenej formy na pečenie.  4. Najprv dáme piecť na 20 minút po 210 stupňov a potom dopečieme na 170 stupňoch 30 minút.  Prajem dobrú chuť

MINIRECENZIE: Muž, který kradl rukopisy, Dokonalý pár, Ten dom je jedna veľká katastrofa

Po dlhom čase je tu opäť článok s minirecenziami. V tejto časti možno hovoriť o dvoch katastrofách a jednej celkom vtipnej vydarenej knihe. Veľmi ma teší, že zrovna tou vydarenou knihou, je kniha slovenského autora. Je celkom originálna a prekvapila už svojim názvom Ten dom je jedna veľká katastrofa. Čo sa však týka zvyšných dvoch kníh, nejde o žiadnu slávu. Kniha, ktorá sa hrá na detektívku - Muž, který kradl rukopisy a kniha, kde máte hneď po prvých stranách chuť zabiť najprv hlavnú hrdinku a potom aj samotnú autorku - Dokonalý pár. Poďme sa však na to pozrieť postupne. 

Ten pocit, keď si kupujete knihu,prečítate si dokonca anotáciu a pozdáva sa vám. Je to spojené s minulosťou, ide o dva príbehy v jednom, celkom to vyzerá na zaujímavú zápletku a môže to byť plné tajuplna, keďže je to aj detektívka. 
Ten pocit, keď knihu dočítate a nemáte to srdce ju hodiť do ohňa kvôli stromom, ktoré kvôli nej vyrúbali...
V tejto knižke máme hlavnú hrdinku, ktorá je neutrálna. Aspoň mne sa tak javila. …