Preskočiť na hlavný obsah

TAG: troška jesene do blogu

Ahoj po dlhom čase pridávam článok, ktorý nie je recenzia a tiež nemá nič spoločné s knihami. Ide o krátky Tag, ktorý som našla na tomto blogu. Je to síce dosť krátke, no aspoň som napísala niečo iné ako stále o knihách. :D Dúfam, že sa vám to bude dobre čítať. 

1. Obľúbená vec na jeseň ??? 

Jeseň mám rada ako ročné obdobie, ak stále neprší. Na jednej strane je jeseň pekná, veď všade sa vyskytuje oranžová a žltá farba a vyzerá to veľmi príjemne, no keď je zatiahnuté a prší...žiadna sláva. Aj keby nad touto otázkou premýšľam hodinu, neprídem na žiadnu vec, ktorú mám rada. Páči sa mi vysedávanie v kaviarničke ( hlavne vtedy, keď som v teple a vonku je zima ) alebo sa mi páči, keď na zemi je kopa lístia, no ani jedno z toho nie je vec. 2. Najlepšia halloweenská spomienka ??? 

Neuznávam Halloween...Nikdy som sa na žiadnych jeho oslavách nezapodievala a ani ma to nijako neláka. Pre mňa sú oveľa dôležitejšie dušičky a spomienka nad nimi. Žiadny večierok v maskách a vlastne ani neviem, čo presne sa na Slovensku vtedy robí. Nikdy som nevidela chodiť malé deti po sladkosti od domu k domu ako je to v Amerike. 

3. Footbal alebo filmové večery ???

Ja veľmi filmy nepozerám, preto asi skôr futbal, aj keď ani tomu veľmi nedávam. Ja som pri športoch tak, že skôr pozerám len vtedy, keď hrajú naši, inak ma to veľmi nezaujíma a filmy si pozriem keď tak s bratom a to ma na to musí nahovoriť. 

4. Meno pesničky, ktorá ťa prenesie do jesennej nálady ??? 

Haha žiadna ..

5. Horká čokoláda alebo čaj ??? 
Čajíček. Ja som veľmi čajová a tak to asi zostane už navždy. Dávam prednosť sypaným čajom pred sáčkovými, ale rada si dám vlastne hocijaký. 

6. Sveter alebo mikina ??? 

Úplne mi to je jedno, hlavne nech mi nie je zima...


7. Skočila si do hromady lístia ??? 

Nie, načo by som to robila. Neverím tomu, že je to až také mäkké a nechcem si nijako ublížiť :D :D :D

8. Šály alebo čapice ??? 

Čiapka áno a šál veľmi nie, to až keď je fakt krutá zima, a to tu na juhu až tak často nebýva. 

Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Milé listy pre ženy / Listy od tvojho Kráľa, Milovanej Princeznej

Keď mi táto drobná knižka prišla, chcela som si každý deň prečítať po jednom liste. Čo myslíte, ako to dopadlo? Za dva večery som ju mala celú zhltnutú. Okrem krásneho spracovania, ktoré sa ponúka čitateľovi, Sheri Shepher zapísala stránky, ktoré by sa páčili každej žene. Veď kto by sa nechcel cítiť ako princezná? Ale má to svoje ALE. 

Táto krásna mnohofarebná knižka otvorí oči ženám - pomôže im vidieť sa tak, ako ich vidí Boh. Mnohé dokonca ani nevedia, že sú dcérami Kráľa, že boli a sú vybrané aby boli jeho Princeznami. Niekde medzi detstvom a dospelosťou vyjednávajú so svojimi rozprávkovými snami, kde bývajú dotlačené do zmeny svojej identity - zmenu, ktorá bola navrhnutá vlastnými neistotami a pochybnými zlátaninami z médií. No tieto nežné, zamilované listy napísané z pohľadu samého Boha dokazujú, že každá žena je nádherná práve taká, aká je. Každá žena, ktorá kráča s dôverou za Božími zámermi, môže pomôcť a požehnať iných - dokonca aj budúce generácie. Je ťažké pozrieť sa na svoj…

Fitness tekvicový koláč

Ingrediencie  Cesto 1 šálka ovsených vločiek 2 lyžičky hnedého cukru pol šálky kokosu olivový olej
Plnka  pol kila maslovej tekvice pol šálky mandľového mlieka 3 lyžice medu 3 bielka 2 lyžičky škorice
Postup 1. Nakrájame tekvicu na malé kúsky a dáme variť do hrnca.  2. Medzitým ako sa varí tekvica si pripravíme základ.  Zmiešame dokopy ovsené vločky, kokos, trocha hnedého cukru a pár kvapiek oleja. Túto zmes natlačíme do formy na pečenie a dáme piecť na 10 minút na 200 stupňov. Pekáč si môžete vystlať papierom, ja som to však nerobila, pretože sa mi to vôbec neprilepovalo.  3. Na plnku požijeme už uvarenú tekvicu, ktorú rozmixujem najemno spolu s medom, škoricou, mandľovým mliekom ( ak nemáte mandľové, použite klasické ) a bielkami.  Rozmixovanú zmes vlejeme do pripravenej formy na pečenie.  4. Najprv dáme piecť na 20 minút po 210 stupňov a potom dopečieme na 170 stupňoch 30 minút.  Prajem dobrú chuť

Po veľmi dlhom čase... nákup kníh cez internet

Nepamätám si, kedy naposledy som si objednávala knihy..a to naozaj. Je to už veľmi dávno, lebo väčšinou som čítala z knižnice, alebo už z tých kníh, ktoré som mala doma a kupovala som len v kamenných kníhkupectvách. A aj tie nákupy sa niesli v duchu jedna maximálne dve knihy a dosť.

Teraz som bola donútená školou si niečo objednať, keďže sme si už vyberali témy bakalárskych prác. Ja som si zvolila literatúru ( logicky že... ) a téma sa viaže na autorku Margitu Kánikovú. Problém je však to, že jej knihy sa zháňajú už ťažšie. V kamenných kníhkupectvách ju vôbec nemali a na internete zväčša len 1. Jediný internetový obchod, ktorý mal AŽ dve jej knihy boli megaknihy.sk. Takže zo všetkej jej prózy som zohnala aspoň dve a zvyšné si budem môcť ísť zobrať do trnavskej knižnice. 

Kniha, ktorá sa ešte dá zohnať je V znamení púpavy, ktorú som naozaj videla vo viacerých internetových obchodoch. O piatej u Thalmeira je síce pokračovaním inej knihy, no aspoň niečo nech mám...Vždy je lepšie pracovať s…