Preskočiť na hlavný obsah

Vanilkovo-kokosové rohlíčky / Ja viem, že ešte nie sú Vianoce

Už dlhšie som mala chuť niečo ukuchtiť alebo skôr upiecť. Dneska som sa na to aj odhodlala, lebo konečne na to bol aj čas!! Koľko ste mali vy tento týždeň písomiek? Ja 7 a úplne mi z toho začalo preskakovať. O nič lepšie to nebude ani budúci týždeň, aj keď je skrátený :(.
Prejdem radšej k môjmu receptu. Určite poznáte vianočné pečivo a medzi ním aj vanilkové rožky. Pamätám si, že ako malá som to "vyžierala" u babky a doteraz to patrí medzi moje najobľúbenejšie koláčiky. Keďže ja sa veľmi nedržím originál receptov, aj tento prešiel menšími zmenami. Namiesto hladkej múky som dala polohrubú a pridala som kokos. Myslím, že by sa namiesto kokosu mohli pridať kľudne aj pomleté orechy.

Čo potrebujete?

280g polohrubá múka
250g masla
30g práškového cukru
jeden balíček vanilínového cukru
2 žĺtka
kokos

Postup

Zmiešate všetky suroviny. Vypracujete poriadne cesto a dáte do chladničky chladiť. Ten čas sa píše rôzne, koľko to tam má byť. Ja som to tam nechala hodinku a dobre sa mi s ním potom pracovalo.
Rúru si predhrejte na 180 stupňov a pečte okolo 15 minút. Aj toto je individuálne, lebo prvú várku som tam nechala 18 minút a druhá bola už len 12 minút. Treba to sledovať.
Môžte ich namáčať do cukru alebo si to len posypať, poprípade, ak nemáte radi veľmi sladké, nechať to bez cukru.
Komentáre

Zverejnenie komentára

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Milé listy pre ženy / Listy od tvojho Kráľa, Milovanej Princeznej

Keď mi táto drobná knižka prišla, chcela som si každý deň prečítať po jednom liste. Čo myslíte, ako to dopadlo? Za dva večery som ju mala celú zhltnutú. Okrem krásneho spracovania, ktoré sa ponúka čitateľovi, Sheri Shepher zapísala stránky, ktoré by sa páčili každej žene. Veď kto by sa nechcel cítiť ako princezná? Ale má to svoje ALE. 

Táto krásna mnohofarebná knižka otvorí oči ženám - pomôže im vidieť sa tak, ako ich vidí Boh. Mnohé dokonca ani nevedia, že sú dcérami Kráľa, že boli a sú vybrané aby boli jeho Princeznami. Niekde medzi detstvom a dospelosťou vyjednávajú so svojimi rozprávkovými snami, kde bývajú dotlačené do zmeny svojej identity - zmenu, ktorá bola navrhnutá vlastnými neistotami a pochybnými zlátaninami z médií. No tieto nežné, zamilované listy napísané z pohľadu samého Boha dokazujú, že každá žena je nádherná práve taká, aká je. Každá žena, ktorá kráča s dôverou za Božími zámermi, môže pomôcť a požehnať iných - dokonca aj budúce generácie. Je ťažké pozrieť sa na svoj…

Fitness tekvicový koláč

Ingrediencie  Cesto 1 šálka ovsených vločiek 2 lyžičky hnedého cukru pol šálky kokosu olivový olej
Plnka  pol kila maslovej tekvice pol šálky mandľového mlieka 3 lyžice medu 3 bielka 2 lyžičky škorice
Postup 1. Nakrájame tekvicu na malé kúsky a dáme variť do hrnca.  2. Medzitým ako sa varí tekvica si pripravíme základ.  Zmiešame dokopy ovsené vločky, kokos, trocha hnedého cukru a pár kvapiek oleja. Túto zmes natlačíme do formy na pečenie a dáme piecť na 10 minút na 200 stupňov. Pekáč si môžete vystlať papierom, ja som to však nerobila, pretože sa mi to vôbec neprilepovalo.  3. Na plnku požijeme už uvarenú tekvicu, ktorú rozmixujem najemno spolu s medom, škoricou, mandľovým mliekom ( ak nemáte mandľové, použite klasické ) a bielkami.  Rozmixovanú zmes vlejeme do pripravenej formy na pečenie.  4. Najprv dáme piecť na 20 minút po 210 stupňov a potom dopečieme na 170 stupňoch 30 minút.  Prajem dobrú chuť

Po veľmi dlhom čase... nákup kníh cez internet

Nepamätám si, kedy naposledy som si objednávala knihy..a to naozaj. Je to už veľmi dávno, lebo väčšinou som čítala z knižnice, alebo už z tých kníh, ktoré som mala doma a kupovala som len v kamenných kníhkupectvách. A aj tie nákupy sa niesli v duchu jedna maximálne dve knihy a dosť.

Teraz som bola donútená školou si niečo objednať, keďže sme si už vyberali témy bakalárskych prác. Ja som si zvolila literatúru ( logicky že... ) a téma sa viaže na autorku Margitu Kánikovú. Problém je však to, že jej knihy sa zháňajú už ťažšie. V kamenných kníhkupectvách ju vôbec nemali a na internete zväčša len 1. Jediný internetový obchod, ktorý mal AŽ dve jej knihy boli megaknihy.sk. Takže zo všetkej jej prózy som zohnala aspoň dve a zvyšné si budem môcť ísť zobrať do trnavskej knižnice. 

Kniha, ktorá sa ešte dá zohnať je V znamení púpavy, ktorú som naozaj videla vo viacerých internetových obchodoch. O piatej u Thalmeira je síce pokračovaním inej knihy, no aspoň niečo nech mám...Vždy je lepšie pracovať s…