Preskočiť na hlavný obsah

Cesta za hľadaním budúcnosti / Anjel Nádeje

Anjel nádeje napísala americká spisovateľka Lurlene McDanielová. Je známa svojimi inšpirujúcimi príbehmi, ktoré začala písať po tom, čo jej synovi diagnostikovali cukrovku. Medzi jej ďalšie knihy patria: Noc plná hviezd, Zbohom neznamená navždy, Kým nás smrť nerozdelí, Neumieraj, moja láska, Šesť mesiacov života, Príliš mladí na smrť...Anjel nádeje je pokračovaním knihy Anjel milosrdenstva. 

Táto kniha sa ku mne dostala a ani neviem ako. Určite som si ju sama nekupovala, lebo aj od čítania ma odrádzala jej obálka a to, že je to staršia kniha. No našla som ju u seba a minulý týždeň som si povedala, že by som mala čítať aj niečo zo svojich starších kníh, preto som sa do nej pustila. To, že je to pokračovanie inej knihy, som zistila až úplne na konci, našťastie však nejde o také priame pokračovanie a tak sa môže čítať aj samostatne. 

Príbeh je o dvoch sestrách- Heather (ktorej je zrejme venovaná prvá časť) a Amber. Heather sa vrátila Z Ugandy, kde pomáhala ľuďom. Je však iná a chce sa vrátiť späť. Všetko sa začne vybavovať, keď však náhle ochorie a namiesto nej ide do Afriky Amber, ktorá väčšinu času venuje nakupovaniu a priateľom. Afriku berie ako zábavu a dúfa, že spestrí jej život. No i ona má city a veci navôkol začne chápať inak. Medzitým sa zdravotný stav jej staršej sestry rapídne zhorší a čaká sa na najhoršie. 

Veľmi pekne a naozaj inšpirujúco napísaná kniha. Ja som si ani neprečítala o čom to je a len som ju začala čítať. Od začiatku knihy je to však plynulo a celkom dynamicky opisované, nenachádzajú sa tam žiadne naťahovačky, preto som sa nemala ani na čom nudiť. Autorka dala do knihy svoje myšlienky, ktoré by sa nedalo nevšimnúť. Tieto myšlienky sa z niektorých terajších kníh vytratili a pre mňa má taká kniha väčšiu hodnotu, keď viem, že autor s tým mal nejaký zámer. Celkovo bol pre mňa Anjel nádeje veľké prekvapenie. Pochybila som v tom, že som ju odkladala, preto lebo tá obálka ma nijako nepriťahovala ale naozaj vyzerá podľa mňa príšerne...
Koniec knihy je na jednej strane smutný no zároveň i veselý. Záleží to na čitateľovi, aký postoj si k tomu urobí. Kto má možnosť knihu prečítať, určite ju odporúčam. Možno to niekomu nesadne, no i napriek tomu ide o príjemné čítanie. Názov: Anjel nádeje. Originál názov: Anjel of Hope, Autor: Lurlene McDanielová, Vydavateľstvo: Mladé letá, Žáner: literatúra pre deti a mládež

Komentáre

  1. Toto som dostala v škole, keď som mala 14 rokov a vtedy som to hltala jedna radosť :) Ale tiež to bolo tak, že až na konci som zistila, že je to vlastne druhý diel. Knihu ešte stále mám, no neviem, ako by sa mi páčila teraz :)

    OdpovedaťOdstrániť
  2. Och, Lurlene McDaniel, keď som mala cca 13, prečítala som od nej všetky knihy, ktoré u nás v knižnici mali (mám pocit, že úplne všetky, ktoré na Slovensku vyšli). Vtedy to bola moja najobľúbenejšia spisovateľka. Dnes už by ma tie príbehy tak nebrali, napodiv si ich stále ešte trochu pamätám. Máš pravdu, že obálky sú strašne, ale vtedy sa také proste robili :).

    OdpovedaťOdstrániť

Zverejnenie komentára

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Milé listy pre ženy / Listy od tvojho Kráľa, Milovanej Princeznej

Keď mi táto drobná knižka prišla, chcela som si každý deň prečítať po jednom liste. Čo myslíte, ako to dopadlo? Za dva večery som ju mala celú zhltnutú. Okrem krásneho spracovania, ktoré sa ponúka čitateľovi, Sheri Shepher zapísala stránky, ktoré by sa páčili každej žene. Veď kto by sa nechcel cítiť ako princezná? Ale má to svoje ALE. 

Táto krásna mnohofarebná knižka otvorí oči ženám - pomôže im vidieť sa tak, ako ich vidí Boh. Mnohé dokonca ani nevedia, že sú dcérami Kráľa, že boli a sú vybrané aby boli jeho Princeznami. Niekde medzi detstvom a dospelosťou vyjednávajú so svojimi rozprávkovými snami, kde bývajú dotlačené do zmeny svojej identity - zmenu, ktorá bola navrhnutá vlastnými neistotami a pochybnými zlátaninami z médií. No tieto nežné, zamilované listy napísané z pohľadu samého Boha dokazujú, že každá žena je nádherná práve taká, aká je. Každá žena, ktorá kráča s dôverou za Božími zámermi, môže pomôcť a požehnať iných - dokonca aj budúce generácie. Je ťažké pozrieť sa na svoj…

Fitness tekvicový koláč

Ingrediencie  Cesto 1 šálka ovsených vločiek 2 lyžičky hnedého cukru pol šálky kokosu olivový olej
Plnka  pol kila maslovej tekvice pol šálky mandľového mlieka 3 lyžice medu 3 bielka 2 lyžičky škorice
Postup 1. Nakrájame tekvicu na malé kúsky a dáme variť do hrnca.  2. Medzitým ako sa varí tekvica si pripravíme základ.  Zmiešame dokopy ovsené vločky, kokos, trocha hnedého cukru a pár kvapiek oleja. Túto zmes natlačíme do formy na pečenie a dáme piecť na 10 minút na 200 stupňov. Pekáč si môžete vystlať papierom, ja som to však nerobila, pretože sa mi to vôbec neprilepovalo.  3. Na plnku požijeme už uvarenú tekvicu, ktorú rozmixujem najemno spolu s medom, škoricou, mandľovým mliekom ( ak nemáte mandľové, použite klasické ) a bielkami.  Rozmixovanú zmes vlejeme do pripravenej formy na pečenie.  4. Najprv dáme piecť na 20 minút po 210 stupňov a potom dopečieme na 170 stupňoch 30 minút.  Prajem dobrú chuť

Po veľmi dlhom čase... nákup kníh cez internet

Nepamätám si, kedy naposledy som si objednávala knihy..a to naozaj. Je to už veľmi dávno, lebo väčšinou som čítala z knižnice, alebo už z tých kníh, ktoré som mala doma a kupovala som len v kamenných kníhkupectvách. A aj tie nákupy sa niesli v duchu jedna maximálne dve knihy a dosť.

Teraz som bola donútená školou si niečo objednať, keďže sme si už vyberali témy bakalárskych prác. Ja som si zvolila literatúru ( logicky že... ) a téma sa viaže na autorku Margitu Kánikovú. Problém je však to, že jej knihy sa zháňajú už ťažšie. V kamenných kníhkupectvách ju vôbec nemali a na internete zväčša len 1. Jediný internetový obchod, ktorý mal AŽ dve jej knihy boli megaknihy.sk. Takže zo všetkej jej prózy som zohnala aspoň dve a zvyšné si budem môcť ísť zobrať do trnavskej knižnice. 

Kniha, ktorá sa ešte dá zohnať je V znamení púpavy, ktorú som naozaj videla vo viacerých internetových obchodoch. O piatej u Thalmeira je síce pokračovaním inej knihy, no aspoň niečo nech mám...Vždy je lepšie pracovať s…