Preskočiť na hlavný obsah

Cesta za hľadaním budúcnosti / Anjel Nádeje

Anjel nádeje napísala americká spisovateľka Lurlene McDanielová. Je známa svojimi inšpirujúcimi príbehmi, ktoré začala písať po tom, čo jej synovi diagnostikovali cukrovku. Medzi jej ďalšie knihy patria: Noc plná hviezd, Zbohom neznamená navždy, Kým nás smrť nerozdelí, Neumieraj, moja láska, Šesť mesiacov života, Príliš mladí na smrť...Anjel nádeje je pokračovaním knihy Anjel milosrdenstva. 

Táto kniha sa ku mne dostala a ani neviem ako. Určite som si ju sama nekupovala, lebo aj od čítania ma odrádzala jej obálka a to, že je to staršia kniha. No našla som ju u seba a minulý týždeň som si povedala, že by som mala čítať aj niečo zo svojich starších kníh, preto som sa do nej pustila. To, že je to pokračovanie inej knihy, som zistila až úplne na konci, našťastie však nejde o také priame pokračovanie a tak sa môže čítať aj samostatne. 

Príbeh je o dvoch sestrách- Heather (ktorej je zrejme venovaná prvá časť) a Amber. Heather sa vrátila Z Ugandy, kde pomáhala ľuďom. Je však iná a chce sa vrátiť späť. Všetko sa začne vybavovať, keď však náhle ochorie a namiesto nej ide do Afriky Amber, ktorá väčšinu času venuje nakupovaniu a priateľom. Afriku berie ako zábavu a dúfa, že spestrí jej život. No i ona má city a veci navôkol začne chápať inak. Medzitým sa zdravotný stav jej staršej sestry rapídne zhorší a čaká sa na najhoršie. 

Veľmi pekne a naozaj inšpirujúco napísaná kniha. Ja som si ani neprečítala o čom to je a len som ju začala čítať. Od začiatku knihy je to však plynulo a celkom dynamicky opisované, nenachádzajú sa tam žiadne naťahovačky, preto som sa nemala ani na čom nudiť. Autorka dala do knihy svoje myšlienky, ktoré by sa nedalo nevšimnúť. Tieto myšlienky sa z niektorých terajších kníh vytratili a pre mňa má taká kniha väčšiu hodnotu, keď viem, že autor s tým mal nejaký zámer. Celkovo bol pre mňa Anjel nádeje veľké prekvapenie. Pochybila som v tom, že som ju odkladala, preto lebo tá obálka ma nijako nepriťahovala ale naozaj vyzerá podľa mňa príšerne...
Koniec knihy je na jednej strane smutný no zároveň i veselý. Záleží to na čitateľovi, aký postoj si k tomu urobí. Kto má možnosť knihu prečítať, určite ju odporúčam. Možno to niekomu nesadne, no i napriek tomu ide o príjemné čítanie. Názov: Anjel nádeje. Originál názov: Anjel of Hope, Autor: Lurlene McDanielová, Vydavateľstvo: Mladé letá, Žáner: literatúra pre deti a mládež

Komentáre

  1. Toto som dostala v škole, keď som mala 14 rokov a vtedy som to hltala jedna radosť :) Ale tiež to bolo tak, že až na konci som zistila, že je to vlastne druhý diel. Knihu ešte stále mám, no neviem, ako by sa mi páčila teraz :)

    OdpovedaťOdstrániť
  2. Och, Lurlene McDaniel, keď som mala cca 13, prečítala som od nej všetky knihy, ktoré u nás v knižnici mali (mám pocit, že úplne všetky, ktoré na Slovensku vyšli). Vtedy to bola moja najobľúbenejšia spisovateľka. Dnes už by ma tie príbehy tak nebrali, napodiv si ich stále ešte trochu pamätám. Máš pravdu, že obálky sú strašne, ale vtedy sa také proste robili :).

    OdpovedaťOdstrániť

Zverejnenie komentára

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Milé listy pre ženy / Listy od tvojho Kráľa, Milovanej Princeznej

Keď mi táto drobná knižka prišla, chcela som si každý deň prečítať po jednom liste. Čo myslíte, ako to dopadlo? Za dva večery som ju mala celú zhltnutú. Okrem krásneho spracovania, ktoré sa ponúka čitateľovi, Sheri Shepher zapísala stránky, ktoré by sa páčili každej žene. Veď kto by sa nechcel cítiť ako princezná? Ale má to svoje ALE. 

Táto krásna mnohofarebná knižka otvorí oči ženám - pomôže im vidieť sa tak, ako ich vidí Boh. Mnohé dokonca ani nevedia, že sú dcérami Kráľa, že boli a sú vybrané aby boli jeho Princeznami. Niekde medzi detstvom a dospelosťou vyjednávajú so svojimi rozprávkovými snami, kde bývajú dotlačené do zmeny svojej identity - zmenu, ktorá bola navrhnutá vlastnými neistotami a pochybnými zlátaninami z médií. No tieto nežné, zamilované listy napísané z pohľadu samého Boha dokazujú, že každá žena je nádherná práve taká, aká je. Každá žena, ktorá kráča s dôverou za Božími zámermi, môže pomôcť a požehnať iných - dokonca aj budúce generácie. Je ťažké pozrieť sa na svoj…

Môj vlastný vyrobený fotoalbum ( darček )

Zachvíľu sa začnem honba za nákupmi na Vianoce. Nepatrím k tým ľuďom, ktorí si spravia nekonečný zoznam a potom chodia po obchodoch a hľadajú to. Väčšinou sa riadim inštinktami, čo sa mi zapáči a myslím si, že by to potešilo obdarovaného, to kúpim. No už dlhší čas som mala vymyslený jeden darček, ktorý som však nechcela kupovať, ale vyrobiť.  Ide o fotoalbum, ktorý som však chcela spraviť na starý spôsob. 
Okrem fotiek, ktoré som dala vyvolať, som všetko kombinovala a vymýšľala sama. 
Teraz sa skôr fotky dávajú do tých jednoduchých fotoalbumov, kde sa len zastrčia a je to hotovo. Mne sa vždy páčili tie, ktoré majú ešte naše babky. Pre mňa je to také čarovné a nostalgické.
Keď som však pozerala také fotoalbumy na nete, prišli mi drahé. Možno som natrafila na zlú stránky, no väčšinou cena bola okolo 30e. To mi prišlo dosť...preto som vymyslela vlastný, na ktorý som potrebovala len dosky, papiere, tapetu, dosky a rošteky na lepenie fotiek. 
Čo sa týka ceny vyšlo ma to okolo 5 e, bez fotiek. …

Jablkovo-maková štrúdla bez cukru

V tomto prípade by som mala napísať, že v jednoduchosti je krása, keďže na tento koláčik som použila minimum surovín. A možno prekvapí aj fakt, že v ňom nie je cukor a to, prečo som namiesto štrúdľového cesta použila lístkové..  Mne ako diabetičke tam cukor vôbec nechýbal....a komu by chýbal, môže si štrúdlu v konečnej fáze pocukriť. 
INGREDIENCIE:1 celozrnné lístkové cesto
mak - podľa oka
2 veľké jablká 1 vajíčko
Na rozvaľkané lístkové cesto nasypeme makovú zmes a poukladáme nadrobno nakrájané jablká. To dôkladne zabalíme. V mištičke si ručne vyšľaháme vajíčko a natrieme ním vrch štrúdli. Dáme do rozohriatej rúry na 180stupňov na 30 minút. 
V prípade ak potrebujete ten cukor, tak si ho môžete dať už spolu s makom, alebo poprípade ním posypať štrúdlu. Mne celkom stačila sladkosť jabĺk, v ktorých je prírodný cukor. 
A ak ste náhodou alergický na mak, pokojne ho môžete zameniť napríklad za vlašské orechy. Buď najemno nakrájané, alebo v sypkej forme. 
Už stačí povedať len DOBRÚ CHUŤ