Preskočiť na hlavný obsah

Čo nové z knižníc...

Dlhšie som nepridávala nič, čo mám doma požičané. Teraz sa mi toho celkom nakopilo, tak som sa rozhodla, že vám to ukážem. 
Začnem s knihami zo Zámkov...ešte stále mám doma Serafínu..hmm už celú večnosť a to som ju už dvakrát začala čítať. Ale ja ju už niekedy dočítam!!
Okrem nej som si najnovšie požičala Atramentové srdce, Atramentovú krv a Atramentovú smrť. Tieto knihy mám odložené na vianočné čítanie, lebo cez školu sa takéto hrubé knihy ani nedajú čítať a chcem mať pri tom vytvorenú príjemnú pohodu. 


V Nitre som bola piatok, nemala som síce veľa času, lebo vlak meškal hodinu, no stihla som si vybrať 4 knihy. Najprv zas začnem s tými, ktoré mám už dlhšie doma a to sú Dcéra snehu a Virózu. Na Dcéru snehu sa dosť teším a mám aj veľké očakávania, Virózu mám skôr chuť stále odkladať...
A teraz tie 4 nové...Prvé, čo mi udrelo do očí bola Anjelská láska, ktorá je záverečná časť trilógie. Neviem si ani predstaviť, ako bude tento príbeh nasledovať, preto som na to ešte viac zvedavá.  Potom som si vybrala - Róbert Bezák: Medzi nebom a peklom, čo som už stihla aj prečítať. Ďalšou knihou je Láska a vojna, ktorá rozpráva príbeh o manželoch a o tom ako čelili manželským problémom. Od tohto neviem, čo mám presne čakať. A poslednou voľbou bol Vlak poslednej noci, ktorý hovorí príbeh o väznení židov a o potláčaní nepokojov vo východnej Európe..Poriadna kopa mi z toho vznikla, ale hádam to všetko stihnem prečítať do dátumu termínu vrátenia. 
Komentáre

 1. Vidím, že aj vy máte fakt dobrú knižnicu :D.

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Vždy keď vidím aké úlovky si blogeri nosia z knižníc, tak nerozumiem. Ja asi žijem v Narnii :D

  OdpovedaťOdstrániť
 3. aj tu to tak pred rokom bola bieda...postupne sa to s tými knižnými titulmi zlepšuje :)

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Krásne kúsky z knižnice :) Čo sa týka Serafíny,tak ja osobne som mala tiež problém ju dočítať-pre mňa to bolo nudné a z jedného pohľadu ma aj čítanie tohto príbehu neskutočne hnevalo.A závidím celú sériu Atramentové srdce-veľmi by som ju chcela prečítať,ale nie a nie sa k nej dostať.No a skoro všade je vypredaná takže zohnať ju je tiež problém....

  OdpovedaťOdstrániť
 5. Ahoj, prosím ťa pošli mi e-mail so svojou adresou na môj mail fantaztika.eu@gmail.com, na mojom blogu si vyhrala knihu Destrukční deník (http://fantaztika.eu/sutaz-v-znameni-destrukcie-vyhercovia/)

  OdpovedaťOdstrániť

Zverejnenie komentára

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Milé listy pre ženy / Listy od tvojho Kráľa, Milovanej Princeznej

Keď mi táto drobná knižka prišla, chcela som si každý deň prečítať po jednom liste. Čo myslíte, ako to dopadlo? Za dva večery som ju mala celú zhltnutú. Okrem krásneho spracovania, ktoré sa ponúka čitateľovi, Sheri Shepher zapísala stránky, ktoré by sa páčili každej žene. Veď kto by sa nechcel cítiť ako princezná? Ale má to svoje ALE. 

Táto krásna mnohofarebná knižka otvorí oči ženám - pomôže im vidieť sa tak, ako ich vidí Boh. Mnohé dokonca ani nevedia, že sú dcérami Kráľa, že boli a sú vybrané aby boli jeho Princeznami. Niekde medzi detstvom a dospelosťou vyjednávajú so svojimi rozprávkovými snami, kde bývajú dotlačené do zmeny svojej identity - zmenu, ktorá bola navrhnutá vlastnými neistotami a pochybnými zlátaninami z médií. No tieto nežné, zamilované listy napísané z pohľadu samého Boha dokazujú, že každá žena je nádherná práve taká, aká je. Každá žena, ktorá kráča s dôverou za Božími zámermi, môže pomôcť a požehnať iných - dokonca aj budúce generácie. Je ťažké pozrieť sa na svoj…

Fitness tekvicový koláč

Ingrediencie  Cesto 1 šálka ovsených vločiek 2 lyžičky hnedého cukru pol šálky kokosu olivový olej
Plnka  pol kila maslovej tekvice pol šálky mandľového mlieka 3 lyžice medu 3 bielka 2 lyžičky škorice
Postup 1. Nakrájame tekvicu na malé kúsky a dáme variť do hrnca.  2. Medzitým ako sa varí tekvica si pripravíme základ.  Zmiešame dokopy ovsené vločky, kokos, trocha hnedého cukru a pár kvapiek oleja. Túto zmes natlačíme do formy na pečenie a dáme piecť na 10 minút na 200 stupňov. Pekáč si môžete vystlať papierom, ja som to však nerobila, pretože sa mi to vôbec neprilepovalo.  3. Na plnku požijeme už uvarenú tekvicu, ktorú rozmixujem najemno spolu s medom, škoricou, mandľovým mliekom ( ak nemáte mandľové, použite klasické ) a bielkami.  Rozmixovanú zmes vlejeme do pripravenej formy na pečenie.  4. Najprv dáme piecť na 20 minút po 210 stupňov a potom dopečieme na 170 stupňoch 30 minút.  Prajem dobrú chuť

Po veľmi dlhom čase... nákup kníh cez internet

Nepamätám si, kedy naposledy som si objednávala knihy..a to naozaj. Je to už veľmi dávno, lebo väčšinou som čítala z knižnice, alebo už z tých kníh, ktoré som mala doma a kupovala som len v kamenných kníhkupectvách. A aj tie nákupy sa niesli v duchu jedna maximálne dve knihy a dosť.

Teraz som bola donútená školou si niečo objednať, keďže sme si už vyberali témy bakalárskych prác. Ja som si zvolila literatúru ( logicky že... ) a téma sa viaže na autorku Margitu Kánikovú. Problém je však to, že jej knihy sa zháňajú už ťažšie. V kamenných kníhkupectvách ju vôbec nemali a na internete zväčša len 1. Jediný internetový obchod, ktorý mal AŽ dve jej knihy boli megaknihy.sk. Takže zo všetkej jej prózy som zohnala aspoň dve a zvyšné si budem môcť ísť zobrať do trnavskej knižnice. 

Kniha, ktorá sa ešte dá zohnať je V znamení púpavy, ktorú som naozaj videla vo viacerých internetových obchodoch. O piatej u Thalmeira je síce pokračovaním inej knihy, no aspoň niečo nech mám...Vždy je lepšie pracovať s…