Preskočiť na hlavný obsah

Čo sa stalo Mare Dyerovej?


Čo sa stalo Mare Dyerovej od Michelle Hodkin je veľmi komentovaná kniha. Ja som sa aj na základe článkov, ktoré boli na blogoch, o ňu začala zaujímať. Ide o paranormálny román, kde hlavná postava, Mara, prežila zosypanie budovy a začína mať halucinácie a začnú sa v jej okolí diať zvláštne veci. 

Všetky jej problémy a ťažkosti nastanú, keď sa zobudí v nemocnici a dozvedá sa čo sa stalo. Vravia jej, že je jediná, ktorá prežila. No naozaj? A prečo sa vlastne budova zosypala? Mara si na nič nevie spomenúť a chodí ako troska. Rodina sa presťahuje a Mara nastúpi do novej školy. Počet halucinácií sa zvyšuje,no teraz sa k nim už pridávajú vraždy. Do knihy sa dostáva láska v podobe dokonalého, perfektného a bohatého Noaha, ktorý nemá najlepšiu povesť, čo sa týka dievčat. Mara s ním začnem tráviť voľný čas a zamiluje sa. Spolu sa snažia prísť na riešenie nevysvetliteľných vecí...

Po toľkých skvelých recenziách som si myslela, že Mara bude knihou, ktorú začnem čítať a nebudem vedieť prestať. Na začiatku to aj trocha tak bolo. Naozaj som dychtivo čítala, čo bude nasledovať, no pri konci som mala problém to aj dočítať. Nápad a téma knihy je zaujimavá, no čím viac som čítala, tak som sa od knihy odďalovala. Jedným z hlavných dôvodov bol aj Noah. Mne už tieto perfektné postavy chlapov v knihách niekedy tak lezú na nervy. Pochopila by som to, keby čítam nejaký romantický román alebo dievčenský..no pri tejto knihe mi to skazilo to, čomu som sa tešila. A potom to padlo na celú knihu. Tiež som si nevedela vytvoriť vzťah k Mare a asi k žiadnej postave. 


I keď mne kniha úplne nesadla. Bola pre mňa skôr priemerom, verím tomu, že mnoho ľudí na ňu pozerá inak. Predsa len je to zaujímavé čítanie. 
Ja som sa rozhodovala, či sa aj pustiť do dvojky, no nakoniec som si povedala, že to nechám tak. Aj keď som dočítala jednotku, necítila som niečo, že by som musela hneď pokračovať a vedieť, čo bude ďalej. 


Názov: Čo sa stalo Mare Dyerovej, Originál názov: The Unbecoming of Mara Dyer, Autor: Michelle Hodkin, Vydavateľstvo: Slovart, Žáner: Dobrodružstvo, paranormálne, pre mládežKomentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Milé listy pre ženy / Listy od tvojho Kráľa, Milovanej Princeznej

Keď mi táto drobná knižka prišla, chcela som si každý deň prečítať po jednom liste. Čo myslíte, ako to dopadlo? Za dva večery som ju mala celú zhltnutú. Okrem krásneho spracovania, ktoré sa ponúka čitateľovi, Sheri Shepher zapísala stránky, ktoré by sa páčili každej žene. Veď kto by sa nechcel cítiť ako princezná? Ale má to svoje ALE. 

Táto krásna mnohofarebná knižka otvorí oči ženám - pomôže im vidieť sa tak, ako ich vidí Boh. Mnohé dokonca ani nevedia, že sú dcérami Kráľa, že boli a sú vybrané aby boli jeho Princeznami. Niekde medzi detstvom a dospelosťou vyjednávajú so svojimi rozprávkovými snami, kde bývajú dotlačené do zmeny svojej identity - zmenu, ktorá bola navrhnutá vlastnými neistotami a pochybnými zlátaninami z médií. No tieto nežné, zamilované listy napísané z pohľadu samého Boha dokazujú, že každá žena je nádherná práve taká, aká je. Každá žena, ktorá kráča s dôverou za Božími zámermi, môže pomôcť a požehnať iných - dokonca aj budúce generácie. Je ťažké pozrieť sa na svoj…

Fitness tekvicový koláč

Ingrediencie  Cesto 1 šálka ovsených vločiek 2 lyžičky hnedého cukru pol šálky kokosu olivový olej
Plnka  pol kila maslovej tekvice pol šálky mandľového mlieka 3 lyžice medu 3 bielka 2 lyžičky škorice
Postup 1. Nakrájame tekvicu na malé kúsky a dáme variť do hrnca.  2. Medzitým ako sa varí tekvica si pripravíme základ.  Zmiešame dokopy ovsené vločky, kokos, trocha hnedého cukru a pár kvapiek oleja. Túto zmes natlačíme do formy na pečenie a dáme piecť na 10 minút na 200 stupňov. Pekáč si môžete vystlať papierom, ja som to však nerobila, pretože sa mi to vôbec neprilepovalo.  3. Na plnku požijeme už uvarenú tekvicu, ktorú rozmixujem najemno spolu s medom, škoricou, mandľovým mliekom ( ak nemáte mandľové, použite klasické ) a bielkami.  Rozmixovanú zmes vlejeme do pripravenej formy na pečenie.  4. Najprv dáme piecť na 20 minút po 210 stupňov a potom dopečieme na 170 stupňoch 30 minút.  Prajem dobrú chuť

MINIRECENZIE: Muž, který kradl rukopisy, Dokonalý pár, Ten dom je jedna veľká katastrofa

Po dlhom čase je tu opäť článok s minirecenziami. V tejto časti možno hovoriť o dvoch katastrofách a jednej celkom vtipnej vydarenej knihe. Veľmi ma teší, že zrovna tou vydarenou knihou, je kniha slovenského autora. Je celkom originálna a prekvapila už svojim názvom Ten dom je jedna veľká katastrofa. Čo sa však týka zvyšných dvoch kníh, nejde o žiadnu slávu. Kniha, ktorá sa hrá na detektívku - Muž, který kradl rukopisy a kniha, kde máte hneď po prvých stranách chuť zabiť najprv hlavnú hrdinku a potom aj samotnú autorku - Dokonalý pár. Poďme sa však na to pozrieť postupne. 

Ten pocit, keď si kupujete knihu,prečítate si dokonca anotáciu a pozdáva sa vám. Je to spojené s minulosťou, ide o dva príbehy v jednom, celkom to vyzerá na zaujímavú zápletku a môže to byť plné tajuplna, keďže je to aj detektívka. 
Ten pocit, keď knihu dočítate a nemáte to srdce ju hodiť do ohňa kvôli stromom, ktoré kvôli nej vyrúbali...
V tejto knižke máme hlavnú hrdinku, ktorá je neutrálna. Aspoň mne sa tak javila. …