Preskočiť na hlavný obsah

Ja, že to bude horor / Stretneme sa v pekle


Stretneme sa v pekle napísala mladá spisovateľka Michaela Izsáková. Venovala sa dabingu, cez herectvo sa dostala k písaniu krátkych poviedok. Žije v Bratislave. 

Poznáte ten pocit keď je všetko priam ideálne? Je to klam. Domček z karát. Muž, ktorý zničil dotyky šťastia, prežije každú jednu vraždu. Stačí len jedna myšlienka venovaná tomuto príbehu a osud vás nezastihne úplne bezbranných. V zlomku sekundy sa môže nájsť odbočka, pred ktorou už nestihnete zabrzdiť.


Prvým čím kniha zaujme je určite obálka. Dodáva knihe pocit nebezpečenstva, teroru, hrôzy. Preto som aj od knihy čakala niečo napínavé, strašidelné a najmä hororové. 


Príbeh je o mladej rodine, ktorej zavraždia ich jedinú dcérku a oni sa psychicky zosypú. Jedinou mŕtvou nebude však len ich dcéra, ale život im pripraví aj ďalšiu ranu a v priebehu niekoľkých dní prídu o svoju celú rodinu. 


Je písaný zvláštnym spôsobom, na ktorý si treba zvyknúť. Často sa tam mení, kto práve danú situáciu opisuje, preto to môže byť mätúce. Okrem toho je dej písaný aj z pohľadu vraha, jeho pocity po vražde a po ozrejmení niekoľkých zistení. Dej plynie celkom rýchlo, no niektoré veci mi tam prišli zbytočné a pri niektorých autorka neozrejmila, prečo sa tak postava správa. ( Najmä manželka, ktorá podvádzala s chlapom, ktorý ju mlátil) 


Čakala som horor, dočkala som sa drámy. No i napriek tomu, to neradím čítať, ak máte veľmi dobrú náladu, lebo tá kniha je dosť smutná a nedá sa byť pri nej veselý. Tiež je to dosť psychologické a ja sama som musela dať čas tomu kým som napísala túto recenziu. Nie som zvyknutá čítať takýto žáner, celkovo nemám veľmi rada psychologické drámy, no táto kniha má čo ponúknuť. I keď sa tam vyskytli časti, ktoré mi úplne nesadli, boli aj také, na ktoré som sa naopak tešila. Bolo zaujímavé hlavne čítať pocity vraha a o jeho pobyte vo väzení po vražde. Tiež okrem prítomnosti autorka predostrela aj minulosť postáv. Nie je to síce romantika, ani nič zábavné a jej čítanie môže byť risk, myslím si však, že jej treba dať šancu. Je to od mladej šikovnej spisovateľky, ktorá z toho spravila veľmi zaujímavý a pútavý príbeh. 


Za recenzný výtlačok ďakujem vydavateľstvu Marenčin PT.Názov: Stretneme sa v pekle, Autor: Michaela Iszáková, Vydavateľstvo: Marenčin PT, Žáner: dráma

Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Milé listy pre ženy / Listy od tvojho Kráľa, Milovanej Princeznej

Keď mi táto drobná knižka prišla, chcela som si každý deň prečítať po jednom liste. Čo myslíte, ako to dopadlo? Za dva večery som ju mala celú zhltnutú. Okrem krásneho spracovania, ktoré sa ponúka čitateľovi, Sheri Shepher zapísala stránky, ktoré by sa páčili každej žene. Veď kto by sa nechcel cítiť ako princezná? Ale má to svoje ALE. 

Táto krásna mnohofarebná knižka otvorí oči ženám - pomôže im vidieť sa tak, ako ich vidí Boh. Mnohé dokonca ani nevedia, že sú dcérami Kráľa, že boli a sú vybrané aby boli jeho Princeznami. Niekde medzi detstvom a dospelosťou vyjednávajú so svojimi rozprávkovými snami, kde bývajú dotlačené do zmeny svojej identity - zmenu, ktorá bola navrhnutá vlastnými neistotami a pochybnými zlátaninami z médií. No tieto nežné, zamilované listy napísané z pohľadu samého Boha dokazujú, že každá žena je nádherná práve taká, aká je. Každá žena, ktorá kráča s dôverou za Božími zámermi, môže pomôcť a požehnať iných - dokonca aj budúce generácie. Je ťažké pozrieť sa na svoj…

Fitness tekvicový koláč

Ingrediencie  Cesto 1 šálka ovsených vločiek 2 lyžičky hnedého cukru pol šálky kokosu olivový olej
Plnka  pol kila maslovej tekvice pol šálky mandľového mlieka 3 lyžice medu 3 bielka 2 lyžičky škorice
Postup 1. Nakrájame tekvicu na malé kúsky a dáme variť do hrnca.  2. Medzitým ako sa varí tekvica si pripravíme základ.  Zmiešame dokopy ovsené vločky, kokos, trocha hnedého cukru a pár kvapiek oleja. Túto zmes natlačíme do formy na pečenie a dáme piecť na 10 minút na 200 stupňov. Pekáč si môžete vystlať papierom, ja som to však nerobila, pretože sa mi to vôbec neprilepovalo.  3. Na plnku požijeme už uvarenú tekvicu, ktorú rozmixujem najemno spolu s medom, škoricou, mandľovým mliekom ( ak nemáte mandľové, použite klasické ) a bielkami.  Rozmixovanú zmes vlejeme do pripravenej formy na pečenie.  4. Najprv dáme piecť na 20 minút po 210 stupňov a potom dopečieme na 170 stupňoch 30 minút.  Prajem dobrú chuť

MINIRECENZIE: Muž, který kradl rukopisy, Dokonalý pár, Ten dom je jedna veľká katastrofa

Po dlhom čase je tu opäť článok s minirecenziami. V tejto časti možno hovoriť o dvoch katastrofách a jednej celkom vtipnej vydarenej knihe. Veľmi ma teší, že zrovna tou vydarenou knihou, je kniha slovenského autora. Je celkom originálna a prekvapila už svojim názvom Ten dom je jedna veľká katastrofa. Čo sa však týka zvyšných dvoch kníh, nejde o žiadnu slávu. Kniha, ktorá sa hrá na detektívku - Muž, který kradl rukopisy a kniha, kde máte hneď po prvých stranách chuť zabiť najprv hlavnú hrdinku a potom aj samotnú autorku - Dokonalý pár. Poďme sa však na to pozrieť postupne. 

Ten pocit, keď si kupujete knihu,prečítate si dokonca anotáciu a pozdáva sa vám. Je to spojené s minulosťou, ide o dva príbehy v jednom, celkom to vyzerá na zaujímavú zápletku a môže to byť plné tajuplna, keďže je to aj detektívka. 
Ten pocit, keď knihu dočítate a nemáte to srdce ju hodiť do ohňa kvôli stromom, ktoré kvôli nej vyrúbali...
V tejto knižke máme hlavnú hrdinku, ktorá je neutrálna. Aspoň mne sa tak javila. …