Preskočiť na hlavný obsah

Ja, že to bude horor / Stretneme sa v pekle


Stretneme sa v pekle napísala mladá spisovateľka Michaela Izsáková. Venovala sa dabingu, cez herectvo sa dostala k písaniu krátkych poviedok. Žije v Bratislave. 

Poznáte ten pocit keď je všetko priam ideálne? Je to klam. Domček z karát. Muž, ktorý zničil dotyky šťastia, prežije každú jednu vraždu. Stačí len jedna myšlienka venovaná tomuto príbehu a osud vás nezastihne úplne bezbranných. V zlomku sekundy sa môže nájsť odbočka, pred ktorou už nestihnete zabrzdiť.


Prvým čím kniha zaujme je určite obálka. Dodáva knihe pocit nebezpečenstva, teroru, hrôzy. Preto som aj od knihy čakala niečo napínavé, strašidelné a najmä hororové. 


Príbeh je o mladej rodine, ktorej zavraždia ich jedinú dcérku a oni sa psychicky zosypú. Jedinou mŕtvou nebude však len ich dcéra, ale život im pripraví aj ďalšiu ranu a v priebehu niekoľkých dní prídu o svoju celú rodinu. 


Je písaný zvláštnym spôsobom, na ktorý si treba zvyknúť. Často sa tam mení, kto práve danú situáciu opisuje, preto to môže byť mätúce. Okrem toho je dej písaný aj z pohľadu vraha, jeho pocity po vražde a po ozrejmení niekoľkých zistení. Dej plynie celkom rýchlo, no niektoré veci mi tam prišli zbytočné a pri niektorých autorka neozrejmila, prečo sa tak postava správa. ( Najmä manželka, ktorá podvádzala s chlapom, ktorý ju mlátil) 


Čakala som horor, dočkala som sa drámy. No i napriek tomu, to neradím čítať, ak máte veľmi dobrú náladu, lebo tá kniha je dosť smutná a nedá sa byť pri nej veselý. Tiež je to dosť psychologické a ja sama som musela dať čas tomu kým som napísala túto recenziu. Nie som zvyknutá čítať takýto žáner, celkovo nemám veľmi rada psychologické drámy, no táto kniha má čo ponúknuť. I keď sa tam vyskytli časti, ktoré mi úplne nesadli, boli aj také, na ktoré som sa naopak tešila. Bolo zaujímavé hlavne čítať pocity vraha a o jeho pobyte vo väzení po vražde. Tiež okrem prítomnosti autorka predostrela aj minulosť postáv. Nie je to síce romantika, ani nič zábavné a jej čítanie môže byť risk, myslím si však, že jej treba dať šancu. Je to od mladej šikovnej spisovateľky, ktorá z toho spravila veľmi zaujímavý a pútavý príbeh. 


Za recenzný výtlačok ďakujem vydavateľstvu Marenčin PT.Názov: Stretneme sa v pekle, Autor: Michaela Iszáková, Vydavateľstvo: Marenčin PT, Žáner: dráma

Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Milé listy pre ženy / Listy od tvojho Kráľa, Milovanej Princeznej

Keď mi táto drobná knižka prišla, chcela som si každý deň prečítať po jednom liste. Čo myslíte, ako to dopadlo? Za dva večery som ju mala celú zhltnutú. Okrem krásneho spracovania, ktoré sa ponúka čitateľovi, Sheri Shepher zapísala stránky, ktoré by sa páčili každej žene. Veď kto by sa nechcel cítiť ako princezná? Ale má to svoje ALE. 

Táto krásna mnohofarebná knižka otvorí oči ženám - pomôže im vidieť sa tak, ako ich vidí Boh. Mnohé dokonca ani nevedia, že sú dcérami Kráľa, že boli a sú vybrané aby boli jeho Princeznami. Niekde medzi detstvom a dospelosťou vyjednávajú so svojimi rozprávkovými snami, kde bývajú dotlačené do zmeny svojej identity - zmenu, ktorá bola navrhnutá vlastnými neistotami a pochybnými zlátaninami z médií. No tieto nežné, zamilované listy napísané z pohľadu samého Boha dokazujú, že každá žena je nádherná práve taká, aká je. Každá žena, ktorá kráča s dôverou za Božími zámermi, môže pomôcť a požehnať iných - dokonca aj budúce generácie. Je ťažké pozrieť sa na svoj…

Knihy časom zabúdané - Nebo nie je výmysel

Názov : Nebo nie je výmysel
Orig. názov: Heaven is for real
Autor : Todd Burpo
Preklad: Dominika Uhríková
Vydavateľstvo: Tatran
Rok vydania: 2011
Počet strán : 184
Väzba: tvrdá
Žáner: Skutočné príbehy

Keď sa malý Colton Burpo uzdravil zo zápalu slepého čreva, celá rodina jasala. Bol to priam zázrak. Nikto však ani len netušil, aký príbeh sa v najbližších mesiacoch začne vynárať v chlapcových spomienkach – príbeh krásny a nezvyčajný o ceste do neba a naspäť. Len trojročný Colton vyrozprával rodičom, ako počas operácie opustil svoje telo. Dokázal, že neklame, keď presne popísal, čo robili rodičia v inej časti nemocnice, kým on ležal na operačnom stole. Vylíčil, ako navštívil nebo, a opakoval slová ľudí, ktorých tam stretol, hoci predtým ich nikdy nevidel, ba dokonca spomenul udalosti, čo sa odohrali dávno predtým, než prišiel na svet. Navyše ohromil rodičov opismi a záhadnými podrobnosťami o nebesách presne podľa Biblie, hoci nevedel čítať. S dojemnou naivnosťou a detsky smelou úprimnosťou Colto…

Môj vlastný vyrobený fotoalbum ( darček )

Zachvíľu sa začnem honba za nákupmi na Vianoce. Nepatrím k tým ľuďom, ktorí si spravia nekonečný zoznam a potom chodia po obchodoch a hľadajú to. Väčšinou sa riadim inštinktami, čo sa mi zapáči a myslím si, že by to potešilo obdarovaného, to kúpim. No už dlhší čas som mala vymyslený jeden darček, ktorý som však nechcela kupovať, ale vyrobiť.  Ide o fotoalbum, ktorý som však chcela spraviť na starý spôsob. 
Okrem fotiek, ktoré som dala vyvolať, som všetko kombinovala a vymýšľala sama. 
Teraz sa skôr fotky dávajú do tých jednoduchých fotoalbumov, kde sa len zastrčia a je to hotovo. Mne sa vždy páčili tie, ktoré majú ešte naše babky. Pre mňa je to také čarovné a nostalgické.
Keď som však pozerala také fotoalbumy na nete, prišli mi drahé. Možno som natrafila na zlú stránky, no väčšinou cena bola okolo 30e. To mi prišlo dosť...preto som vymyslela vlastný, na ktorý som potrebovala len dosky, papiere, tapetu, dosky a rošteky na lepenie fotiek. 
Čo sa týka ceny vyšlo ma to okolo 5 e, bez fotiek. …