Preskočiť na hlavný obsah

Neúprosný boj o život / Moje nové srdce


Aline Feuvrier-Boulangerová je hlavnou hrdinkou tohto skutočného príbehu o záchrane jej samej. Ide o Francúzsku, ktorá sa rozhodla svoj boj napísať a prezentovať a tiež upriamiť pozornosť na to, ako je dôležité darovanie orgánov. Vďaka tomu, že sa našiel jeden ochotný darca a srdiečko sa prestalo vzpierať jej telu, mohla vyrozprávať príbeh, ktorý chytí za srdce. Moje nové srdce nie je metafora ale skutočnosť. 

Ako sa kniha dostala ku mne? Ešte nejak pred 6 rokmi som ju dostala za školskú aktivitu a reprezentáciu školy na základnej škole. Vtedy som ešte veľmi nečítala a myslím, že som aj knihu začala čítať, no odložila som ju lebo mi nesedela. Teraz sa tomu ani nečudujem. Nie je to veľmi téma pre 12-13 ročných. Vtedy som ani len netušila, že aj ja raz budem musieť stráviť čas v nemocniciach. 

Môj druhý pokus o prečítanie dopadol však úplne inak. Kniha je veľmi tenká, má len 151 strán a všetko sa točí okolo Aline a jej pobytoch v nemocnici, jej liečení a samotných príznakoch choroby. 

Pred časom mi jeden človek povedal, že som odvážna. Nechápala som prečo. Odpovedal, že preto, lebo keď som dostala cukrovku, hneď som to brala ako samozrejmosť a nerobila som si s tým ťažkú hlavu. Ja som to teraz videla na Aline. Tá baba bola odvážna a nechýbala jej nádej. Verila doktorom (čo na Slovensku sa síce nedá) a verila tomu, že všetko dobre dopadne a bude zdravá a bude fungovať ako iní ľudia. Samozrejme boli momenty, keď to bolo inak. Pri chorobe človek nikdy nevie ako sa vyvinie a vznikajú komplikácie. Tomu sa nevyhla ani Aline a vtedy nastávali stresy a obavy. 

Kniha je svedectvom jedného mladého dievčaťa, ktoré chcelo žiť a tešiť sa, ktoré malo veľa problémov, no bojovalo s nimi. A nakoniec sa boj vyplatil. 

Chorý človek nie je iný ako ostatní! Život ho viac zráža k zemi, no o to je silnejší, lebo sa vždy zdvihne!!
Názov: Moje nové srdce, Originál názov: Mon coeur qui bat n´est pas le mien, Autor: Aline Feuvrier-Boulanger, Vydavateľstvo: Ikar, Žáner: Skutočné príbehy

Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Milé listy pre ženy / Listy od tvojho Kráľa, Milovanej Princeznej

Keď mi táto drobná knižka prišla, chcela som si každý deň prečítať po jednom liste. Čo myslíte, ako to dopadlo? Za dva večery som ju mala celú zhltnutú. Okrem krásneho spracovania, ktoré sa ponúka čitateľovi, Sheri Shepher zapísala stránky, ktoré by sa páčili každej žene. Veď kto by sa nechcel cítiť ako princezná? Ale má to svoje ALE. 

Táto krásna mnohofarebná knižka otvorí oči ženám - pomôže im vidieť sa tak, ako ich vidí Boh. Mnohé dokonca ani nevedia, že sú dcérami Kráľa, že boli a sú vybrané aby boli jeho Princeznami. Niekde medzi detstvom a dospelosťou vyjednávajú so svojimi rozprávkovými snami, kde bývajú dotlačené do zmeny svojej identity - zmenu, ktorá bola navrhnutá vlastnými neistotami a pochybnými zlátaninami z médií. No tieto nežné, zamilované listy napísané z pohľadu samého Boha dokazujú, že každá žena je nádherná práve taká, aká je. Každá žena, ktorá kráča s dôverou za Božími zámermi, môže pomôcť a požehnať iných - dokonca aj budúce generácie. Je ťažké pozrieť sa na svoj…

Fitness tekvicový koláč

Ingrediencie  Cesto 1 šálka ovsených vločiek 2 lyžičky hnedého cukru pol šálky kokosu olivový olej
Plnka  pol kila maslovej tekvice pol šálky mandľového mlieka 3 lyžice medu 3 bielka 2 lyžičky škorice
Postup 1. Nakrájame tekvicu na malé kúsky a dáme variť do hrnca.  2. Medzitým ako sa varí tekvica si pripravíme základ.  Zmiešame dokopy ovsené vločky, kokos, trocha hnedého cukru a pár kvapiek oleja. Túto zmes natlačíme do formy na pečenie a dáme piecť na 10 minút na 200 stupňov. Pekáč si môžete vystlať papierom, ja som to však nerobila, pretože sa mi to vôbec neprilepovalo.  3. Na plnku požijeme už uvarenú tekvicu, ktorú rozmixujem najemno spolu s medom, škoricou, mandľovým mliekom ( ak nemáte mandľové, použite klasické ) a bielkami.  Rozmixovanú zmes vlejeme do pripravenej formy na pečenie.  4. Najprv dáme piecť na 20 minút po 210 stupňov a potom dopečieme na 170 stupňoch 30 minút.  Prajem dobrú chuť

Po veľmi dlhom čase... nákup kníh cez internet

Nepamätám si, kedy naposledy som si objednávala knihy..a to naozaj. Je to už veľmi dávno, lebo väčšinou som čítala z knižnice, alebo už z tých kníh, ktoré som mala doma a kupovala som len v kamenných kníhkupectvách. A aj tie nákupy sa niesli v duchu jedna maximálne dve knihy a dosť.

Teraz som bola donútená školou si niečo objednať, keďže sme si už vyberali témy bakalárskych prác. Ja som si zvolila literatúru ( logicky že... ) a téma sa viaže na autorku Margitu Kánikovú. Problém je však to, že jej knihy sa zháňajú už ťažšie. V kamenných kníhkupectvách ju vôbec nemali a na internete zväčša len 1. Jediný internetový obchod, ktorý mal AŽ dve jej knihy boli megaknihy.sk. Takže zo všetkej jej prózy som zohnala aspoň dve a zvyšné si budem môcť ísť zobrať do trnavskej knižnice. 

Kniha, ktorá sa ešte dá zohnať je V znamení púpavy, ktorú som naozaj videla vo viacerých internetových obchodoch. O piatej u Thalmeira je síce pokračovaním inej knihy, no aspoň niečo nech mám...Vždy je lepšie pracovať s…