Preskočiť na hlavný obsah

Neúprosný boj o život / Moje nové srdce


Aline Feuvrier-Boulangerová je hlavnou hrdinkou tohto skutočného príbehu o záchrane jej samej. Ide o Francúzsku, ktorá sa rozhodla svoj boj napísať a prezentovať a tiež upriamiť pozornosť na to, ako je dôležité darovanie orgánov. Vďaka tomu, že sa našiel jeden ochotný darca a srdiečko sa prestalo vzpierať jej telu, mohla vyrozprávať príbeh, ktorý chytí za srdce. Moje nové srdce nie je metafora ale skutočnosť. 

Ako sa kniha dostala ku mne? Ešte nejak pred 6 rokmi som ju dostala za školskú aktivitu a reprezentáciu školy na základnej škole. Vtedy som ešte veľmi nečítala a myslím, že som aj knihu začala čítať, no odložila som ju lebo mi nesedela. Teraz sa tomu ani nečudujem. Nie je to veľmi téma pre 12-13 ročných. Vtedy som ani len netušila, že aj ja raz budem musieť stráviť čas v nemocniciach. 

Môj druhý pokus o prečítanie dopadol však úplne inak. Kniha je veľmi tenká, má len 151 strán a všetko sa točí okolo Aline a jej pobytoch v nemocnici, jej liečení a samotných príznakoch choroby. 

Pred časom mi jeden človek povedal, že som odvážna. Nechápala som prečo. Odpovedal, že preto, lebo keď som dostala cukrovku, hneď som to brala ako samozrejmosť a nerobila som si s tým ťažkú hlavu. Ja som to teraz videla na Aline. Tá baba bola odvážna a nechýbala jej nádej. Verila doktorom (čo na Slovensku sa síce nedá) a verila tomu, že všetko dobre dopadne a bude zdravá a bude fungovať ako iní ľudia. Samozrejme boli momenty, keď to bolo inak. Pri chorobe človek nikdy nevie ako sa vyvinie a vznikajú komplikácie. Tomu sa nevyhla ani Aline a vtedy nastávali stresy a obavy. 

Kniha je svedectvom jedného mladého dievčaťa, ktoré chcelo žiť a tešiť sa, ktoré malo veľa problémov, no bojovalo s nimi. A nakoniec sa boj vyplatil. 

Chorý človek nie je iný ako ostatní! Život ho viac zráža k zemi, no o to je silnejší, lebo sa vždy zdvihne!!
Názov: Moje nové srdce, Originál názov: Mon coeur qui bat n´est pas le mien, Autor: Aline Feuvrier-Boulanger, Vydavateľstvo: Ikar, Žáner: Skutočné príbehy

Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Milé listy pre ženy / Listy od tvojho Kráľa, Milovanej Princeznej

Keď mi táto drobná knižka prišla, chcela som si každý deň prečítať po jednom liste. Čo myslíte, ako to dopadlo? Za dva večery som ju mala celú zhltnutú. Okrem krásneho spracovania, ktoré sa ponúka čitateľovi, Sheri Shepher zapísala stránky, ktoré by sa páčili každej žene. Veď kto by sa nechcel cítiť ako princezná? Ale má to svoje ALE. 

Táto krásna mnohofarebná knižka otvorí oči ženám - pomôže im vidieť sa tak, ako ich vidí Boh. Mnohé dokonca ani nevedia, že sú dcérami Kráľa, že boli a sú vybrané aby boli jeho Princeznami. Niekde medzi detstvom a dospelosťou vyjednávajú so svojimi rozprávkovými snami, kde bývajú dotlačené do zmeny svojej identity - zmenu, ktorá bola navrhnutá vlastnými neistotami a pochybnými zlátaninami z médií. No tieto nežné, zamilované listy napísané z pohľadu samého Boha dokazujú, že každá žena je nádherná práve taká, aká je. Každá žena, ktorá kráča s dôverou za Božími zámermi, môže pomôcť a požehnať iných - dokonca aj budúce generácie. Je ťažké pozrieť sa na svoj…

Fitness tekvicový koláč

Ingrediencie  Cesto 1 šálka ovsených vločiek 2 lyžičky hnedého cukru pol šálky kokosu olivový olej
Plnka  pol kila maslovej tekvice pol šálky mandľového mlieka 3 lyžice medu 3 bielka 2 lyžičky škorice
Postup 1. Nakrájame tekvicu na malé kúsky a dáme variť do hrnca.  2. Medzitým ako sa varí tekvica si pripravíme základ.  Zmiešame dokopy ovsené vločky, kokos, trocha hnedého cukru a pár kvapiek oleja. Túto zmes natlačíme do formy na pečenie a dáme piecť na 10 minút na 200 stupňov. Pekáč si môžete vystlať papierom, ja som to však nerobila, pretože sa mi to vôbec neprilepovalo.  3. Na plnku požijeme už uvarenú tekvicu, ktorú rozmixujem najemno spolu s medom, škoricou, mandľovým mliekom ( ak nemáte mandľové, použite klasické ) a bielkami.  Rozmixovanú zmes vlejeme do pripravenej formy na pečenie.  4. Najprv dáme piecť na 20 minút po 210 stupňov a potom dopečieme na 170 stupňoch 30 minút.  Prajem dobrú chuť

MINIRECENZIE: Muž, který kradl rukopisy, Dokonalý pár, Ten dom je jedna veľká katastrofa

Po dlhom čase je tu opäť článok s minirecenziami. V tejto časti možno hovoriť o dvoch katastrofách a jednej celkom vtipnej vydarenej knihe. Veľmi ma teší, že zrovna tou vydarenou knihou, je kniha slovenského autora. Je celkom originálna a prekvapila už svojim názvom Ten dom je jedna veľká katastrofa. Čo sa však týka zvyšných dvoch kníh, nejde o žiadnu slávu. Kniha, ktorá sa hrá na detektívku - Muž, který kradl rukopisy a kniha, kde máte hneď po prvých stranách chuť zabiť najprv hlavnú hrdinku a potom aj samotnú autorku - Dokonalý pár. Poďme sa však na to pozrieť postupne. 

Ten pocit, keď si kupujete knihu,prečítate si dokonca anotáciu a pozdáva sa vám. Je to spojené s minulosťou, ide o dva príbehy v jednom, celkom to vyzerá na zaujímavú zápletku a môže to byť plné tajuplna, keďže je to aj detektívka. 
Ten pocit, keď knihu dočítate a nemáte to srdce ju hodiť do ohňa kvôli stromom, ktoré kvôli nej vyrúbali...
V tejto knižke máme hlavnú hrdinku, ktorá je neutrálna. Aspoň mne sa tak javila. …