Preskočiť na hlavný obsah

Čo budem čítať cez vianočné sviatky?

A už horí aj štvrtá sviečka. Už len tri dni a budú tu Vianoce. Pri mne to však pôjdu pomalšie ako slimák a potom čas pri rozbalovaní prefrčí ako rýchlik. Stále je vo mne dieťa, ktoré je z toho celého nadšené a teší sa na ten okamžik, keď zistí, čo sa skrýva v balíčkoch. I keď je to už iné ako keď som bola malá, stále je v tom čaro kúzla. Neviem ako budem stíhať čítať a či sa mi vôbec bude chcieť, no vybrala som pár knižiek, ktorými by som sa chce prekusať, počas týchto sviatkov.Prvé dve knihy, ktoré by som chcela prečítať sú zo série Atramentový svet: Atramentové srdce a Atramentová krv. Sú to dosť hrubé knihy, takže čítanie mi zaberie dosť veľa času. Preto som ani nemohla vybrať veľa kníh. Mám doma požičanú aj tretiu časť, tak ak sa mi tieto dve zapáčia, do tretej by som sa pustila zrejme po novom roku. Podľa ohlasov na knihu, však pevne verím, že nesklamú.Ďalšou knihou na čítanie, ktorú som si vybrala bude Obrazy zo života M. Ide o tenkú knižku, ktorá mi nezaberie ani veľa času. Všimla som si však, že tam nie sú dialógy a je to len akýmsi prerozprávaním života hlavnej hrdinky. Takéto knihy sa mi veľmi ťažko hodnotia, lebo mi tam tie dialógy a tiež mierna akčnosť deja chýba. Štvrtou vybratou knihou je životopis svätého Františka z Assisi. Už ju mám dlhšie doma a myslím, že teraz by bol príjemný čas sa do nej pustiť. Tiež je to hrúbkou tenšia kniha, takže veľa času nezaberie. Tiež som od uja počula, že autor je veľmi dobrý a stojí za to, si od neho niečo prečítať. Ako vidíte tých knižiek nie je veľa, ale ako sa poznám, začnem čítať aj nejaké povedľa nich...Nechcela som však naslubovať viac, lebo čo ak by som ich zas nezačala ani čítať. Myslím si, že i tak toho bude dosť. :) 
Komentáre

 1. Ja osobne úplne milujem sériu Atramentový svet ! Vlastne, keď sa tak zamyslím.. tiež som ju čítala minulý rok o takomto čase :))).

  OdpovedaťOdstrániť
 2. U mňa to bude Narnia, Sibirôčka - budem rada ak stihnem aspoň tieto knižky. :)

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Fíha, tak ten "Atrament" vyzerá naozaj dosť objemne :) Ani jednu knihu nepoznám, takže sa budem tešiť na recenzie.

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. aj je sa toho začínam obávať, do čoho som sa pustila

   Odstrániť

Zverejnenie komentára

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Milé listy pre ženy / Listy od tvojho Kráľa, Milovanej Princeznej

Keď mi táto drobná knižka prišla, chcela som si každý deň prečítať po jednom liste. Čo myslíte, ako to dopadlo? Za dva večery som ju mala celú zhltnutú. Okrem krásneho spracovania, ktoré sa ponúka čitateľovi, Sheri Shepher zapísala stránky, ktoré by sa páčili každej žene. Veď kto by sa nechcel cítiť ako princezná? Ale má to svoje ALE. 

Táto krásna mnohofarebná knižka otvorí oči ženám - pomôže im vidieť sa tak, ako ich vidí Boh. Mnohé dokonca ani nevedia, že sú dcérami Kráľa, že boli a sú vybrané aby boli jeho Princeznami. Niekde medzi detstvom a dospelosťou vyjednávajú so svojimi rozprávkovými snami, kde bývajú dotlačené do zmeny svojej identity - zmenu, ktorá bola navrhnutá vlastnými neistotami a pochybnými zlátaninami z médií. No tieto nežné, zamilované listy napísané z pohľadu samého Boha dokazujú, že každá žena je nádherná práve taká, aká je. Každá žena, ktorá kráča s dôverou za Božími zámermi, môže pomôcť a požehnať iných - dokonca aj budúce generácie. Je ťažké pozrieť sa na svoj…

Fitness tekvicový koláč

Ingrediencie  Cesto 1 šálka ovsených vločiek 2 lyžičky hnedého cukru pol šálky kokosu olivový olej
Plnka  pol kila maslovej tekvice pol šálky mandľového mlieka 3 lyžice medu 3 bielka 2 lyžičky škorice
Postup 1. Nakrájame tekvicu na malé kúsky a dáme variť do hrnca.  2. Medzitým ako sa varí tekvica si pripravíme základ.  Zmiešame dokopy ovsené vločky, kokos, trocha hnedého cukru a pár kvapiek oleja. Túto zmes natlačíme do formy na pečenie a dáme piecť na 10 minút na 200 stupňov. Pekáč si môžete vystlať papierom, ja som to však nerobila, pretože sa mi to vôbec neprilepovalo.  3. Na plnku požijeme už uvarenú tekvicu, ktorú rozmixujem najemno spolu s medom, škoricou, mandľovým mliekom ( ak nemáte mandľové, použite klasické ) a bielkami.  Rozmixovanú zmes vlejeme do pripravenej formy na pečenie.  4. Najprv dáme piecť na 20 minút po 210 stupňov a potom dopečieme na 170 stupňoch 30 minút.  Prajem dobrú chuť

Po veľmi dlhom čase... nákup kníh cez internet

Nepamätám si, kedy naposledy som si objednávala knihy..a to naozaj. Je to už veľmi dávno, lebo väčšinou som čítala z knižnice, alebo už z tých kníh, ktoré som mala doma a kupovala som len v kamenných kníhkupectvách. A aj tie nákupy sa niesli v duchu jedna maximálne dve knihy a dosť.

Teraz som bola donútená školou si niečo objednať, keďže sme si už vyberali témy bakalárskych prác. Ja som si zvolila literatúru ( logicky že... ) a téma sa viaže na autorku Margitu Kánikovú. Problém je však to, že jej knihy sa zháňajú už ťažšie. V kamenných kníhkupectvách ju vôbec nemali a na internete zväčša len 1. Jediný internetový obchod, ktorý mal AŽ dve jej knihy boli megaknihy.sk. Takže zo všetkej jej prózy som zohnala aspoň dve a zvyšné si budem môcť ísť zobrať do trnavskej knižnice. 

Kniha, ktorá sa ešte dá zohnať je V znamení púpavy, ktorú som naozaj videla vo viacerých internetových obchodoch. O piatej u Thalmeira je síce pokračovaním inej knihy, no aspoň niečo nech mám...Vždy je lepšie pracovať s…