Preskočiť na hlavný obsah

Pozreté za rok 2014

V tomto príspevku by som chcela ukázať výcuc filmov a rozprávok, ktoré som videla za rok 2014. Najprv však musím poukázať na to, že nepatrím k tým veľkým fanúšikom, ktorý si pozrú každý deň buď nejaký film alebo seriál.

Labyrint : Útek 
Rovnako ako kniha, tak sa aj film stal veľmi populárnym. Zaujme najmä nadšencov sci-fi, akčnosti. Myslím, že mu dá prednosť mladšia generácia a čitatelia románu. 
Mne sa film páčil a v niektorých úsekoch dokonca viac ako kniha, no i napriek tomu nechápem, prečo nafilmovali taký odveci koniec..no ale čo už..

Hodnotenie ČSFD - 67%
Moje hodnotenie 4/5
Film Zázrak má sa svedomí spolupráca Čechov a Slovákov. 

 Ide o skutočný príbeh, kde si hlavnú postavu zahrala samotná aktérka udalosti. I napriek tomu o čom je film a akú vážnu tému rozoberá, mňa neočaril a zaraďujem ho medzi najhoršie filmy aké som videla. Keby naň nemusím ísť nasilu (zo školy) určite by som okolo neho ani nezakopla. 

Hodnotenie ČSFD - 54%
Moje hodnotenie-1/5

Nebo nie je výmysel je skutočným príbehom malého chlapca, ktorý zažil neuveriteľný príbeh, ktorý je pravdivý. 
Keďže som čítala knihu, vedela som o čom to bude, no nevedela som ako presne to zobrazia. Keďže som z knihy úplne nepadala na zadok, film ma nesklamal aj keď je síce pravda, že mohlo to byť aj lepšie. 

Hodnotenie ČSFD - 57%
Moje hodnotenie - 3,5/5Tak po tejto rozprávke, mi musia všetci jej obdivovatelia odpustiť a takto sa im vopred ospravedlňujem, no tak nudný film som nevidela. Netajím sa tým, že som pri nej aj zadriemala, no vážne si ma nijako nezískala a nepomohlo ani hviezdne obsadenie ...

Hodnotenie ČSFD - 73%
Moje hodnotenie 1/5

Moje najväčšie očakávanie roka-Drozdajka. Pre mňa to bola úžasná časť, aj keď mi tam chýbal Peeta a nevadilo mi ani, že to nebolo úplne najakčnejšie, lebo to bude v druhej časti. Takže úplná spokojnosť a teším sa na poslednú časť. 

Hodnotenie ČSFD - 70%
Moje hodnotenie 5/5


Traja bratia je najnovšia česká rozprávka a keď som si ju išla pozrieť nemala som tušenia o čom bude. Nečakala som, že tam 99% bude len spievané, no okrem Červenej Čiapočky mi ten spev nevadil. Páčil sa mi nápad, ako bola spracovaná aj jej jednoduchosť. 

Hodnotenie ČSFD - 63%
Moje hodnotenie - 4/5
Darca bol film, ktorý ma donútil si kúpiť knihu, ktorá inak bola napísaná ešte pred mojím narodením. Je to film o tom ako by vyzeral svet, keby ľudia nič nepociťovali a počúvali by nadradených a nechceli by sa im ani vzoprieť. 

Hodnotenie ČSFD - 60%
Moje hodnotenie - 5/5Moje veľké nadšenie, ktoré počas sledovania padalo až na úplné dno - Noe. 
Ani neviem, čo na to povedať. Úplne niečo iné ako som čakala a myslím, že to bolo sklamanie pre veľa ľudí. 

Hodnotenie ČSFD - 58%
Moje hodnotenie 2/5
A teraz trochu animákov..

Legendárna partia, ktorá ma pobavila a bolo to príjemné pozeranie. Veľmi pekná rozprávka, hlavne keď je zima. 

Hodnotenie ČSFD - 75%
Moje hodnotenie 4/5


Ďalšou rozprávkou  je Dobrodružstvá pána Peabodyho a Shermana, ktorá má  vysoké hodnotenie. Rozprávke nechýba humor a nápad. 

Hodnotenie ČSFD - 75%
Moje hodnotenie 4/5

Viac sa mi už nechcelo písať :P 


Komentáre

  1. Drozdajka bola aj podľa mňa úplne super, ale poslednej časti sa trochu obávam. Vôbec by mi nevadilo, keby vo filme zmenia koniec, lebo s tým knižným nie som spokojná :)

    OdpovedaťOdstrániť
  2. Ani jeden z týchto filmov som nevidela, aj keď chystám sa na Labyrint a aj na Drozdajku :)

    OdpovedaťOdstrániť

Zverejnenie komentára

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Milé listy pre ženy / Listy od tvojho Kráľa, Milovanej Princeznej

Keď mi táto drobná knižka prišla, chcela som si každý deň prečítať po jednom liste. Čo myslíte, ako to dopadlo? Za dva večery som ju mala celú zhltnutú. Okrem krásneho spracovania, ktoré sa ponúka čitateľovi, Sheri Shepher zapísala stránky, ktoré by sa páčili každej žene. Veď kto by sa nechcel cítiť ako princezná? Ale má to svoje ALE. 

Táto krásna mnohofarebná knižka otvorí oči ženám - pomôže im vidieť sa tak, ako ich vidí Boh. Mnohé dokonca ani nevedia, že sú dcérami Kráľa, že boli a sú vybrané aby boli jeho Princeznami. Niekde medzi detstvom a dospelosťou vyjednávajú so svojimi rozprávkovými snami, kde bývajú dotlačené do zmeny svojej identity - zmenu, ktorá bola navrhnutá vlastnými neistotami a pochybnými zlátaninami z médií. No tieto nežné, zamilované listy napísané z pohľadu samého Boha dokazujú, že každá žena je nádherná práve taká, aká je. Každá žena, ktorá kráča s dôverou za Božími zámermi, môže pomôcť a požehnať iných - dokonca aj budúce generácie. Je ťažké pozrieť sa na svoj…

Fitness tekvicový koláč

Ingrediencie  Cesto 1 šálka ovsených vločiek 2 lyžičky hnedého cukru pol šálky kokosu olivový olej
Plnka  pol kila maslovej tekvice pol šálky mandľového mlieka 3 lyžice medu 3 bielka 2 lyžičky škorice
Postup 1. Nakrájame tekvicu na malé kúsky a dáme variť do hrnca.  2. Medzitým ako sa varí tekvica si pripravíme základ.  Zmiešame dokopy ovsené vločky, kokos, trocha hnedého cukru a pár kvapiek oleja. Túto zmes natlačíme do formy na pečenie a dáme piecť na 10 minút na 200 stupňov. Pekáč si môžete vystlať papierom, ja som to však nerobila, pretože sa mi to vôbec neprilepovalo.  3. Na plnku požijeme už uvarenú tekvicu, ktorú rozmixujem najemno spolu s medom, škoricou, mandľovým mliekom ( ak nemáte mandľové, použite klasické ) a bielkami.  Rozmixovanú zmes vlejeme do pripravenej formy na pečenie.  4. Najprv dáme piecť na 20 minút po 210 stupňov a potom dopečieme na 170 stupňoch 30 minút.  Prajem dobrú chuť

MINIRECENZIE: Muž, který kradl rukopisy, Dokonalý pár, Ten dom je jedna veľká katastrofa

Po dlhom čase je tu opäť článok s minirecenziami. V tejto časti možno hovoriť o dvoch katastrofách a jednej celkom vtipnej vydarenej knihe. Veľmi ma teší, že zrovna tou vydarenou knihou, je kniha slovenského autora. Je celkom originálna a prekvapila už svojim názvom Ten dom je jedna veľká katastrofa. Čo sa však týka zvyšných dvoch kníh, nejde o žiadnu slávu. Kniha, ktorá sa hrá na detektívku - Muž, který kradl rukopisy a kniha, kde máte hneď po prvých stranách chuť zabiť najprv hlavnú hrdinku a potom aj samotnú autorku - Dokonalý pár. Poďme sa však na to pozrieť postupne. 

Ten pocit, keď si kupujete knihu,prečítate si dokonca anotáciu a pozdáva sa vám. Je to spojené s minulosťou, ide o dva príbehy v jednom, celkom to vyzerá na zaujímavú zápletku a môže to byť plné tajuplna, keďže je to aj detektívka. 
Ten pocit, keď knihu dočítate a nemáte to srdce ju hodiť do ohňa kvôli stromom, ktoré kvôli nej vyrúbali...
V tejto knižke máme hlavnú hrdinku, ktorá je neutrálna. Aspoň mne sa tak javila. …