Preskočiť na hlavný obsah

Pozreté za rok 2014

V tomto príspevku by som chcela ukázať výcuc filmov a rozprávok, ktoré som videla za rok 2014. Najprv však musím poukázať na to, že nepatrím k tým veľkým fanúšikom, ktorý si pozrú každý deň buď nejaký film alebo seriál.

Labyrint : Útek 
Rovnako ako kniha, tak sa aj film stal veľmi populárnym. Zaujme najmä nadšencov sci-fi, akčnosti. Myslím, že mu dá prednosť mladšia generácia a čitatelia románu. 
Mne sa film páčil a v niektorých úsekoch dokonca viac ako kniha, no i napriek tomu nechápem, prečo nafilmovali taký odveci koniec..no ale čo už..

Hodnotenie ČSFD - 67%
Moje hodnotenie 4/5
Film Zázrak má sa svedomí spolupráca Čechov a Slovákov. 

 Ide o skutočný príbeh, kde si hlavnú postavu zahrala samotná aktérka udalosti. I napriek tomu o čom je film a akú vážnu tému rozoberá, mňa neočaril a zaraďujem ho medzi najhoršie filmy aké som videla. Keby naň nemusím ísť nasilu (zo školy) určite by som okolo neho ani nezakopla. 

Hodnotenie ČSFD - 54%
Moje hodnotenie-1/5

Nebo nie je výmysel je skutočným príbehom malého chlapca, ktorý zažil neuveriteľný príbeh, ktorý je pravdivý. 
Keďže som čítala knihu, vedela som o čom to bude, no nevedela som ako presne to zobrazia. Keďže som z knihy úplne nepadala na zadok, film ma nesklamal aj keď je síce pravda, že mohlo to byť aj lepšie. 

Hodnotenie ČSFD - 57%
Moje hodnotenie - 3,5/5Tak po tejto rozprávke, mi musia všetci jej obdivovatelia odpustiť a takto sa im vopred ospravedlňujem, no tak nudný film som nevidela. Netajím sa tým, že som pri nej aj zadriemala, no vážne si ma nijako nezískala a nepomohlo ani hviezdne obsadenie ...

Hodnotenie ČSFD - 73%
Moje hodnotenie 1/5

Moje najväčšie očakávanie roka-Drozdajka. Pre mňa to bola úžasná časť, aj keď mi tam chýbal Peeta a nevadilo mi ani, že to nebolo úplne najakčnejšie, lebo to bude v druhej časti. Takže úplná spokojnosť a teším sa na poslednú časť. 

Hodnotenie ČSFD - 70%
Moje hodnotenie 5/5


Traja bratia je najnovšia česká rozprávka a keď som si ju išla pozrieť nemala som tušenia o čom bude. Nečakala som, že tam 99% bude len spievané, no okrem Červenej Čiapočky mi ten spev nevadil. Páčil sa mi nápad, ako bola spracovaná aj jej jednoduchosť. 

Hodnotenie ČSFD - 63%
Moje hodnotenie - 4/5
Darca bol film, ktorý ma donútil si kúpiť knihu, ktorá inak bola napísaná ešte pred mojím narodením. Je to film o tom ako by vyzeral svet, keby ľudia nič nepociťovali a počúvali by nadradených a nechceli by sa im ani vzoprieť. 

Hodnotenie ČSFD - 60%
Moje hodnotenie - 5/5Moje veľké nadšenie, ktoré počas sledovania padalo až na úplné dno - Noe. 
Ani neviem, čo na to povedať. Úplne niečo iné ako som čakala a myslím, že to bolo sklamanie pre veľa ľudí. 

Hodnotenie ČSFD - 58%
Moje hodnotenie 2/5
A teraz trochu animákov..

Legendárna partia, ktorá ma pobavila a bolo to príjemné pozeranie. Veľmi pekná rozprávka, hlavne keď je zima. 

Hodnotenie ČSFD - 75%
Moje hodnotenie 4/5


Ďalšou rozprávkou  je Dobrodružstvá pána Peabodyho a Shermana, ktorá má  vysoké hodnotenie. Rozprávke nechýba humor a nápad. 

Hodnotenie ČSFD - 75%
Moje hodnotenie 4/5

Viac sa mi už nechcelo písať :P 


Komentáre

  1. Drozdajka bola aj podľa mňa úplne super, ale poslednej časti sa trochu obávam. Vôbec by mi nevadilo, keby vo filme zmenia koniec, lebo s tým knižným nie som spokojná :)

    OdpovedaťOdstrániť
  2. Ani jeden z týchto filmov som nevidela, aj keď chystám sa na Labyrint a aj na Drozdajku :)

    OdpovedaťOdstrániť

Zverejnenie komentára

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Milé listy pre ženy / Listy od tvojho Kráľa, Milovanej Princeznej

Keď mi táto drobná knižka prišla, chcela som si každý deň prečítať po jednom liste. Čo myslíte, ako to dopadlo? Za dva večery som ju mala celú zhltnutú. Okrem krásneho spracovania, ktoré sa ponúka čitateľovi, Sheri Shepher zapísala stránky, ktoré by sa páčili každej žene. Veď kto by sa nechcel cítiť ako princezná? Ale má to svoje ALE. 

Táto krásna mnohofarebná knižka otvorí oči ženám - pomôže im vidieť sa tak, ako ich vidí Boh. Mnohé dokonca ani nevedia, že sú dcérami Kráľa, že boli a sú vybrané aby boli jeho Princeznami. Niekde medzi detstvom a dospelosťou vyjednávajú so svojimi rozprávkovými snami, kde bývajú dotlačené do zmeny svojej identity - zmenu, ktorá bola navrhnutá vlastnými neistotami a pochybnými zlátaninami z médií. No tieto nežné, zamilované listy napísané z pohľadu samého Boha dokazujú, že každá žena je nádherná práve taká, aká je. Každá žena, ktorá kráča s dôverou za Božími zámermi, môže pomôcť a požehnať iných - dokonca aj budúce generácie. Je ťažké pozrieť sa na svoj…

Fitness tekvicový koláč

Ingrediencie  Cesto 1 šálka ovsených vločiek 2 lyžičky hnedého cukru pol šálky kokosu olivový olej
Plnka  pol kila maslovej tekvice pol šálky mandľového mlieka 3 lyžice medu 3 bielka 2 lyžičky škorice
Postup 1. Nakrájame tekvicu na malé kúsky a dáme variť do hrnca.  2. Medzitým ako sa varí tekvica si pripravíme základ.  Zmiešame dokopy ovsené vločky, kokos, trocha hnedého cukru a pár kvapiek oleja. Túto zmes natlačíme do formy na pečenie a dáme piecť na 10 minút na 200 stupňov. Pekáč si môžete vystlať papierom, ja som to však nerobila, pretože sa mi to vôbec neprilepovalo.  3. Na plnku požijeme už uvarenú tekvicu, ktorú rozmixujem najemno spolu s medom, škoricou, mandľovým mliekom ( ak nemáte mandľové, použite klasické ) a bielkami.  Rozmixovanú zmes vlejeme do pripravenej formy na pečenie.  4. Najprv dáme piecť na 20 minút po 210 stupňov a potom dopečieme na 170 stupňoch 30 minút.  Prajem dobrú chuť

Po veľmi dlhom čase... nákup kníh cez internet

Nepamätám si, kedy naposledy som si objednávala knihy..a to naozaj. Je to už veľmi dávno, lebo väčšinou som čítala z knižnice, alebo už z tých kníh, ktoré som mala doma a kupovala som len v kamenných kníhkupectvách. A aj tie nákupy sa niesli v duchu jedna maximálne dve knihy a dosť.

Teraz som bola donútená školou si niečo objednať, keďže sme si už vyberali témy bakalárskych prác. Ja som si zvolila literatúru ( logicky že... ) a téma sa viaže na autorku Margitu Kánikovú. Problém je však to, že jej knihy sa zháňajú už ťažšie. V kamenných kníhkupectvách ju vôbec nemali a na internete zväčša len 1. Jediný internetový obchod, ktorý mal AŽ dve jej knihy boli megaknihy.sk. Takže zo všetkej jej prózy som zohnala aspoň dve a zvyšné si budem môcť ísť zobrať do trnavskej knižnice. 

Kniha, ktorá sa ešte dá zohnať je V znamení púpavy, ktorú som naozaj videla vo viacerých internetových obchodoch. O piatej u Thalmeira je síce pokračovaním inej knihy, no aspoň niečo nech mám...Vždy je lepšie pracovať s…