Preskočiť na hlavný obsah

Pozreté za rok 2014

V tomto príspevku by som chcela ukázať výcuc filmov a rozprávok, ktoré som videla za rok 2014. Najprv však musím poukázať na to, že nepatrím k tým veľkým fanúšikom, ktorý si pozrú každý deň buď nejaký film alebo seriál.

Labyrint : Útek 
Rovnako ako kniha, tak sa aj film stal veľmi populárnym. Zaujme najmä nadšencov sci-fi, akčnosti. Myslím, že mu dá prednosť mladšia generácia a čitatelia románu. 
Mne sa film páčil a v niektorých úsekoch dokonca viac ako kniha, no i napriek tomu nechápem, prečo nafilmovali taký odveci koniec..no ale čo už..

Hodnotenie ČSFD - 67%
Moje hodnotenie 4/5
Film Zázrak má sa svedomí spolupráca Čechov a Slovákov. 

 Ide o skutočný príbeh, kde si hlavnú postavu zahrala samotná aktérka udalosti. I napriek tomu o čom je film a akú vážnu tému rozoberá, mňa neočaril a zaraďujem ho medzi najhoršie filmy aké som videla. Keby naň nemusím ísť nasilu (zo školy) určite by som okolo neho ani nezakopla. 

Hodnotenie ČSFD - 54%
Moje hodnotenie-1/5

Nebo nie je výmysel je skutočným príbehom malého chlapca, ktorý zažil neuveriteľný príbeh, ktorý je pravdivý. 
Keďže som čítala knihu, vedela som o čom to bude, no nevedela som ako presne to zobrazia. Keďže som z knihy úplne nepadala na zadok, film ma nesklamal aj keď je síce pravda, že mohlo to byť aj lepšie. 

Hodnotenie ČSFD - 57%
Moje hodnotenie - 3,5/5Tak po tejto rozprávke, mi musia všetci jej obdivovatelia odpustiť a takto sa im vopred ospravedlňujem, no tak nudný film som nevidela. Netajím sa tým, že som pri nej aj zadriemala, no vážne si ma nijako nezískala a nepomohlo ani hviezdne obsadenie ...

Hodnotenie ČSFD - 73%
Moje hodnotenie 1/5

Moje najväčšie očakávanie roka-Drozdajka. Pre mňa to bola úžasná časť, aj keď mi tam chýbal Peeta a nevadilo mi ani, že to nebolo úplne najakčnejšie, lebo to bude v druhej časti. Takže úplná spokojnosť a teším sa na poslednú časť. 

Hodnotenie ČSFD - 70%
Moje hodnotenie 5/5


Traja bratia je najnovšia česká rozprávka a keď som si ju išla pozrieť nemala som tušenia o čom bude. Nečakala som, že tam 99% bude len spievané, no okrem Červenej Čiapočky mi ten spev nevadil. Páčil sa mi nápad, ako bola spracovaná aj jej jednoduchosť. 

Hodnotenie ČSFD - 63%
Moje hodnotenie - 4/5
Darca bol film, ktorý ma donútil si kúpiť knihu, ktorá inak bola napísaná ešte pred mojím narodením. Je to film o tom ako by vyzeral svet, keby ľudia nič nepociťovali a počúvali by nadradených a nechceli by sa im ani vzoprieť. 

Hodnotenie ČSFD - 60%
Moje hodnotenie - 5/5Moje veľké nadšenie, ktoré počas sledovania padalo až na úplné dno - Noe. 
Ani neviem, čo na to povedať. Úplne niečo iné ako som čakala a myslím, že to bolo sklamanie pre veľa ľudí. 

Hodnotenie ČSFD - 58%
Moje hodnotenie 2/5
A teraz trochu animákov..

Legendárna partia, ktorá ma pobavila a bolo to príjemné pozeranie. Veľmi pekná rozprávka, hlavne keď je zima. 

Hodnotenie ČSFD - 75%
Moje hodnotenie 4/5


Ďalšou rozprávkou  je Dobrodružstvá pána Peabodyho a Shermana, ktorá má  vysoké hodnotenie. Rozprávke nechýba humor a nápad. 

Hodnotenie ČSFD - 75%
Moje hodnotenie 4/5

Viac sa mi už nechcelo písať :P 


Komentáre

  1. Drozdajka bola aj podľa mňa úplne super, ale poslednej časti sa trochu obávam. Vôbec by mi nevadilo, keby vo filme zmenia koniec, lebo s tým knižným nie som spokojná :)

    OdpovedaťOdstrániť
  2. Ani jeden z týchto filmov som nevidela, aj keď chystám sa na Labyrint a aj na Drozdajku :)

    OdpovedaťOdstrániť

Zverejnenie komentára

Obľúbené príspevky z tohto blogu

RECENZIA - Nemecké dievča neplače ( Michaela Ella Hajduková )

Názov: Nemecké dievča neplače,Autor: Michaela Ella Hajduková, Rok vydania: OR/SR- 2016Počet strán: 219Vydavateľstvo: Motýľ, Žáner: román pre ženy, vojnový román,Moje hodnotenie: 4/5

Ľudia sú ako domy. Majú veľa svetlých aj tmavých kútov, zatvorených dverí a svoju trinástu komnatu. Príbeh o tom, čo sa stane, keď sa rozhodneme niektoré dokorán otvoriť. Markus a Emma vyzerajú navonok ako úplne bežný zaľúbený pár. Pracujú však pre tajnú organizáciu, ktorá vznikla po vojne ako pocta súrodencom Schollovcom (Die Weiße Rose - Biela ruža). Organizácia odhaľuje vojnové zločiny a zločincov. Narazia na veľmi dôležitý objav, ale zároveň odhalia inú organizáciu, ktorá je nebezpečná a chce zostať utajená. Všetky stopy vedú k Lebensbornu - nacistami vytvorenému projektu, ktorého cieľom bolo, na základe nacistickej ideológie o rasovej hygiene, zvýšiť počet árijských detí vrátane detí pochádzajúcich z mimomanželských zväzkov. Lenže tam sa ciele nekončili. Svetlovlasé a modrooké deti v nacistami okupo…

RECENZIA - Zmŕtvychvstanie ( Michael Punke )

Názov: Zmŕtvychvstanie, Origin. názov: The Revenant, Autor: Michael Punke, Preklad: Slavomír Hrivnák , Rok vydania: OR-2002/SR- 2016Počet strán: 259Vydavateľstvo: Motýľ, Žáner: román podľa skutočných udalostí, dobrodružný román, Moje hodnotenie: 4.5/5


Román o obdivuhodnej ľudskej nezlomnosti SKUTOČNÝ PRÍBEH Z DRSNEJ DIVOČINY #1 New York Times Bestseller

Píše sa rok 1823 a Hugh Glass sa spolu s lovcami kožušín zúčastňuje výpravy v neprebádaných Skalnatých horách. Uprostred hlbokých lesov muži vzdorujú náročným podmienkam, ako aj útokom miestnych Indiánov. Keď odvážneho Hugha napadne obrovský grizly, podarí sa mu ho zabiť, ale utrpí vážne zranenia, ktoré mu zabránia pokračovať v ceste so zvyškom výpravy. Hugh je vydaný na milosť a nemilosť zradcovi Johnovi Fitzgeraldovi, ktorý sa má podľa dohody oňho postarať spolu s najmladším členom výpravy. Tento strhujúci skutočný príbeh je jasným dôkazom toho, aký nezlomný je ľudský duch a čo všetko dokáže v túžbe po živote prekonať - nezastaví h…

RECENZIA - V Pasci ( Dani Pettreyová )

Názov: V pasci, Origin. názov: Stranded, Autor: Dani Pettreyová, Preklad: Zuzana Venglíková , Rok vydania: OR-2013/SR- 2015Počet strán: 271Vydavateľstvo: i527.net, Žáner: detektívka,  dobrodružný román, kresťanská literatúra, romantika,Moje hodnotenie: 4.5/5Keď jej priateľka záhadne zmizne, ide o každú minútu!Darcy St. Jamesová sa vracia na Aljašku, aby pomohla svojej priateľke, investigatívnej novinárke, pri odhaľovaní veľkého prípadu. Keď však dorazí na miesto, zistí, že jej priateľka je nezvestná. Znepokojí ju ľahostajný prístup posádky lode, preto sa pustí do pátrania na vlastnú päsť.Posledná osoba, ktorú Gage McKenna očakáva na palube lode, na ktorej má pracovať ako vedúci zážitkových aktivít, je Darcy. Najradšej by na ňu zabudol, ale nedokáže. Keď sa ocitnú v odľahlých častiach Aljašky a napokon aj v cudzí vodách, neubráni sa pocitom strachu o jej bezpečnosť. Deje sa niečo čudné a čím hlbšie sa v pátraní dostávajú, tým viac si je istý, že odhalili iba vrchol ľadovca.zdroj Po …