Preskočiť na hlavný obsah

Za pár hodín Nový rok...

Prišiel čas zosumarizovať rok 2014. Zažila som pekné výlety, dostala som možnosť spolupracovať s vydavateľstvami. Úspešne som prežila tretí ročník strednej školy a stužkovú. Keď sa na to pozriem dozadu , bol to pekný rok a viem, že rok 2015 bude oveľa náročnejší a budú ma čakať ťažké rozhodnutia, no už teraz sa na to teším. 

Výlety: 
Na konci školského roku som bola v Nízkych Tatrách. Absolvovala som túru, navštívila Stanisovsku jaskyňu a lepšie som spoznala spolužiakov...nepoviem radšej, či v dobrom alebo zlom..
Cez leto som vymenila kopce a išla s priateľom do Vysokých Tatier, kde sme sa vyštverali na Veľké Solisko. Bolo tam úžasne, pretože nám vyšlo aj krásne počasie a hory sú proste najväčšou vytvorenou dokonalosťou prírody. 
A zrejme som ich ešte stále nemala dosť pretože nasledovali Alpy a vrch  Hochschwab. Išla som spolu s ujom a jeho kamarátmi. Bola to veľmi obtiažna a náročná túra. Veľmi nepomáhalo ani počasie keď neprestajne pršalo niekoľko hodín. No ten pocit, keď ste na mieste a vidíte, čo všetko je okolo vás, sa nedá ani opísať. 
A tým by som kopce aj ukončila. Ďalej som absolvovala pár malých výletov do ZOO, pri zrúcaninu, na prciky komček Zobor, cyklovýlet...No a nakoniec v decembri som išla s rodinou do Rakúska na vianočné trhy. 

Škola, skúsenosti, spolupráce: Tak ako som už písala dokončila som tretí ročník a teraz ma čakajú maturity. Samozrejme, že som sa zúčastňovala súťaží a v tom pokračujem aj teraz. Absolvovala som povinnú prax v jednej firme v meste, kde som robila na personálnom oddelení. Každé ráno som tam chodila na bicykli až ma riť bolela...Okrem toho som istý čas brigádovala ako pokladníčka v Kauflande. Nikomu to neodporúčam, je to nepríjemná práca niekoľko hodín stáť a blokovať. Okrem toho som začala aj spolupráce, čo sa týkali blogu. Ako prvé somnou začalo spolupracovať vydavateľstvo Motýľ, kde som komunikovala s veľmi milou Janou Benkovou. Potom mi vydavateľstvo i527.net ponúklo tiež spoluprácu, ktorú som samozrejme veľmi rada prijala. Istý čas som spolupracovala aj s internetovou stránkou Dobré čítanie. Ďalšie recenzie by som im mala písať, len ak nebudú mať dosť recenzentov. Poslednou spoluprácou je pre mňa vydavateľstvo MarenčinPT, vďaka ktorému som robila aj jeden deň na Bibliotéke, čo bol tiež pre mňa zážitok. Na facebookovej stránke Čiňítam kresťanské knihy, som tiež mala tú česť robiť, no potom čo sa nepáčilo hlavnému majiteľovi stránky, že v niektorých veciach mám iné názory ako on, dal mi padáka :D :D :D . Hlavný dôvod bol ten, že ja uznávam sviatosti a vieru vidím v istých veciach inak ako on...
Nemôžem vynechať ani Silviu Antalíkovú, ktorá mi poskytla svoju knihu na zrecenzovanie. A tiež rozhovory, ktoré som uverejňovala na blog. Tie by som chcela v budúcom roku rozšíriť. Za každú túto spoluprácu veľmi pekne ďakujem a verím, že rovnako to bude aj v budúcom roku. 

Veľa vecí si z tohto roku už ani nepamätám, preto som sa rozhodla, že budúci rok si budem značiť, tie najdôležitejšie okamihy. 

Verím, že budúci rok sa mi bude rovnako páčiť a že môj blog budete navštevovať aj naďalej. Želám vám prekrásny nový rok, veľa šťastia, pekných zážitkov, zdravia a úsmevu na tvári. 


Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Milé listy pre ženy / Listy od tvojho Kráľa, Milovanej Princeznej

Keď mi táto drobná knižka prišla, chcela som si každý deň prečítať po jednom liste. Čo myslíte, ako to dopadlo? Za dva večery som ju mala celú zhltnutú. Okrem krásneho spracovania, ktoré sa ponúka čitateľovi, Sheri Shepher zapísala stránky, ktoré by sa páčili každej žene. Veď kto by sa nechcel cítiť ako princezná? Ale má to svoje ALE. 

Táto krásna mnohofarebná knižka otvorí oči ženám - pomôže im vidieť sa tak, ako ich vidí Boh. Mnohé dokonca ani nevedia, že sú dcérami Kráľa, že boli a sú vybrané aby boli jeho Princeznami. Niekde medzi detstvom a dospelosťou vyjednávajú so svojimi rozprávkovými snami, kde bývajú dotlačené do zmeny svojej identity - zmenu, ktorá bola navrhnutá vlastnými neistotami a pochybnými zlátaninami z médií. No tieto nežné, zamilované listy napísané z pohľadu samého Boha dokazujú, že každá žena je nádherná práve taká, aká je. Každá žena, ktorá kráča s dôverou za Božími zámermi, môže pomôcť a požehnať iných - dokonca aj budúce generácie. Je ťažké pozrieť sa na svoj…

Fitness tekvicový koláč

Ingrediencie  Cesto 1 šálka ovsených vločiek 2 lyžičky hnedého cukru pol šálky kokosu olivový olej
Plnka  pol kila maslovej tekvice pol šálky mandľového mlieka 3 lyžice medu 3 bielka 2 lyžičky škorice
Postup 1. Nakrájame tekvicu na malé kúsky a dáme variť do hrnca.  2. Medzitým ako sa varí tekvica si pripravíme základ.  Zmiešame dokopy ovsené vločky, kokos, trocha hnedého cukru a pár kvapiek oleja. Túto zmes natlačíme do formy na pečenie a dáme piecť na 10 minút na 200 stupňov. Pekáč si môžete vystlať papierom, ja som to však nerobila, pretože sa mi to vôbec neprilepovalo.  3. Na plnku požijeme už uvarenú tekvicu, ktorú rozmixujem najemno spolu s medom, škoricou, mandľovým mliekom ( ak nemáte mandľové, použite klasické ) a bielkami.  Rozmixovanú zmes vlejeme do pripravenej formy na pečenie.  4. Najprv dáme piecť na 20 minút po 210 stupňov a potom dopečieme na 170 stupňoch 30 minút.  Prajem dobrú chuť

MINIRECENZIE: Muž, který kradl rukopisy, Dokonalý pár, Ten dom je jedna veľká katastrofa

Po dlhom čase je tu opäť článok s minirecenziami. V tejto časti možno hovoriť o dvoch katastrofách a jednej celkom vtipnej vydarenej knihe. Veľmi ma teší, že zrovna tou vydarenou knihou, je kniha slovenského autora. Je celkom originálna a prekvapila už svojim názvom Ten dom je jedna veľká katastrofa. Čo sa však týka zvyšných dvoch kníh, nejde o žiadnu slávu. Kniha, ktorá sa hrá na detektívku - Muž, který kradl rukopisy a kniha, kde máte hneď po prvých stranách chuť zabiť najprv hlavnú hrdinku a potom aj samotnú autorku - Dokonalý pár. Poďme sa však na to pozrieť postupne. 

Ten pocit, keď si kupujete knihu,prečítate si dokonca anotáciu a pozdáva sa vám. Je to spojené s minulosťou, ide o dva príbehy v jednom, celkom to vyzerá na zaujímavú zápletku a môže to byť plné tajuplna, keďže je to aj detektívka. 
Ten pocit, keď knihu dočítate a nemáte to srdce ju hodiť do ohňa kvôli stromom, ktoré kvôli nej vyrúbali...
V tejto knižke máme hlavnú hrdinku, ktorá je neutrálna. Aspoň mne sa tak javila. …