Preskočiť na hlavný obsah

Čítam, čítam ... a neviem dočítať....

Koľko kníh máte momentálne rozčítaných? Ja mám totižto teraz taký problém, že ich mám takú väčšiu kôpku rozčítaných, no dajako ich neviem dočítať. Je síce pravda, že pomenej čítam, no snažím sa na to nájsť čas aspoň cez víkend. Možno ste si všimli, že na blogu mám, že teraz čítam druhý diel Atramentového sveta. Popravde som túto knihu nečítala niekoľko týždňov, lebo vždy som čítala niečo iné...

    päť klasických kníh a dve knihy mám v tablete rozčítané...

Atramentovú krv nemusím ani bližšie opisovať, lebo ju mám načatú už dosť dlho a neviem sa ňou pohnúť. Nejak ma to nechytilo. Zabiť otca som začala už dávnejšie čítať a potom som to odložila, lebo mi to prišlo ako kravina, no musím to dočítať, lebo ide o recenzný výtlačok. Virózu musím do nedele prečítať, lebo ju treba vrátiť do knižnice a Nenechávaj si mozog pred dverami mám už skoro aj dočítaný, len cvičenia nemám porobené. Pride and Prejudice sa mi nechce ani otvoriť kvôli mojej milovanej angličtine :D :D ..


V tablete mám stále rozčítaný S.P.O.L.O.K a knihu od Jany Pronskej - Zradená ľúbosť. 

Tento víkend by som sa posnažila pohnúť s Virózou, čo vlastne aj musím, lebo už keby si ju mám znova predlžovať, tak sa cítim dosť trápne..a popri nej by som mohla prečítať aj jednu z tých tenkých, no jak sa poznám, zas si nájdem nejakú inú činnosť. 

Mávate také, že niečo začnete čítať a po pár stranách vás to začne nudiť a máte chuť na nejaký iný žáner? Lebo ja niečo také mám v tomto čase. Stále by som čítala niečo iné a potom neviem nič dočítať. No tiež má na tom podiel to, že nevedia ma tieto knihy tak upútať a často čítam knihy, z ktorých som nakoniec sklamaná :( .

Komentáre

 1. Tak ja tedy ctu vzdy jen jednu knihu a po precteni teprve beru novou.
  Knižní regál

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Tak to ja túto chybu robím tiež, lebo sa vždy nechám zlákať nejakou zaujímavejšou a potom ostatné chúďatká stoja v poličke. Aj teraz Nádherné tvory už čítam asi aj vyše roka, ostatné niečo cez mesiac - dva, musím sa polepšiť a nezačať nič nové kým nedočítam všetky rozčítané :D

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Teda-to máš skutočne veľkú kôpku rozčítaných kníh :) Ja čítam vždy len jednu-viacej by som nedala pretože by sa mi mýlili ich deje, postavy a tak podobne. Inak aj mne sa stáva, že čítam knihu, ktorá ma nudí a nie a nie ju dočítať. Niekedy ju tak nechám a idem čítať niečo iné, a potom sa k nej vrátim. A vždy som prekvapená, keď ma začne baviť. Asi bol potrebný len oddych od daného žánru....:)

  OdpovedaťOdstrániť

Zverejnenie komentára

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Milé listy pre ženy / Listy od tvojho Kráľa, Milovanej Princeznej

Keď mi táto drobná knižka prišla, chcela som si každý deň prečítať po jednom liste. Čo myslíte, ako to dopadlo? Za dva večery som ju mala celú zhltnutú. Okrem krásneho spracovania, ktoré sa ponúka čitateľovi, Sheri Shepher zapísala stránky, ktoré by sa páčili každej žene. Veď kto by sa nechcel cítiť ako princezná? Ale má to svoje ALE. 

Táto krásna mnohofarebná knižka otvorí oči ženám - pomôže im vidieť sa tak, ako ich vidí Boh. Mnohé dokonca ani nevedia, že sú dcérami Kráľa, že boli a sú vybrané aby boli jeho Princeznami. Niekde medzi detstvom a dospelosťou vyjednávajú so svojimi rozprávkovými snami, kde bývajú dotlačené do zmeny svojej identity - zmenu, ktorá bola navrhnutá vlastnými neistotami a pochybnými zlátaninami z médií. No tieto nežné, zamilované listy napísané z pohľadu samého Boha dokazujú, že každá žena je nádherná práve taká, aká je. Každá žena, ktorá kráča s dôverou za Božími zámermi, môže pomôcť a požehnať iných - dokonca aj budúce generácie. Je ťažké pozrieť sa na svoj…

Fitness tekvicový koláč

Ingrediencie  Cesto 1 šálka ovsených vločiek 2 lyžičky hnedého cukru pol šálky kokosu olivový olej
Plnka  pol kila maslovej tekvice pol šálky mandľového mlieka 3 lyžice medu 3 bielka 2 lyžičky škorice
Postup 1. Nakrájame tekvicu na malé kúsky a dáme variť do hrnca.  2. Medzitým ako sa varí tekvica si pripravíme základ.  Zmiešame dokopy ovsené vločky, kokos, trocha hnedého cukru a pár kvapiek oleja. Túto zmes natlačíme do formy na pečenie a dáme piecť na 10 minút na 200 stupňov. Pekáč si môžete vystlať papierom, ja som to však nerobila, pretože sa mi to vôbec neprilepovalo.  3. Na plnku požijeme už uvarenú tekvicu, ktorú rozmixujem najemno spolu s medom, škoricou, mandľovým mliekom ( ak nemáte mandľové, použite klasické ) a bielkami.  Rozmixovanú zmes vlejeme do pripravenej formy na pečenie.  4. Najprv dáme piecť na 20 minút po 210 stupňov a potom dopečieme na 170 stupňoch 30 minút.  Prajem dobrú chuť

MINIRECENZIE: Muž, který kradl rukopisy, Dokonalý pár, Ten dom je jedna veľká katastrofa

Po dlhom čase je tu opäť článok s minirecenziami. V tejto časti možno hovoriť o dvoch katastrofách a jednej celkom vtipnej vydarenej knihe. Veľmi ma teší, že zrovna tou vydarenou knihou, je kniha slovenského autora. Je celkom originálna a prekvapila už svojim názvom Ten dom je jedna veľká katastrofa. Čo sa však týka zvyšných dvoch kníh, nejde o žiadnu slávu. Kniha, ktorá sa hrá na detektívku - Muž, který kradl rukopisy a kniha, kde máte hneď po prvých stranách chuť zabiť najprv hlavnú hrdinku a potom aj samotnú autorku - Dokonalý pár. Poďme sa však na to pozrieť postupne. 

Ten pocit, keď si kupujete knihu,prečítate si dokonca anotáciu a pozdáva sa vám. Je to spojené s minulosťou, ide o dva príbehy v jednom, celkom to vyzerá na zaujímavú zápletku a môže to byť plné tajuplna, keďže je to aj detektívka. 
Ten pocit, keď knihu dočítate a nemáte to srdce ju hodiť do ohňa kvôli stromom, ktoré kvôli nej vyrúbali...
V tejto knižke máme hlavnú hrdinku, ktorá je neutrálna. Aspoň mne sa tak javila. …