Preskočiť na hlavný obsah

Mesačná chvastačka - december, január

December - prečítané knihy

Peter Gregor - Idiotár
Cornelia Funkeová - Atramentové srdce
Svetlana Žuchová - Obrazy zo života M.
Jana Beňová - Café Hyena, Plán odprevádzania
Catharina Ingelmanová-Sundbergová - Zločinecký gang penzistov
Karol Hochmuth, Margaréta Kubelková - A svetlo svieti v temnote
Gilbert Keith Chesterton - Svätý František z Assisi
Julie Klassenová - Učiteľ tanca
Darina Mikolášová - Teraz alebo nikdy
James Dashner - Labyrint
E. Iveyová - Dcéra snehu
Mikuláš Šprinc - Pustovníci zo sklaky, svätý Andrej-Svorad a svätý Beňadik

Január - prečítané knihy

Lois Lowry - Darca
Kristen Jane Andersonová - Živor napriek mojej vôli
Darina Hamarová - Životom nekráčam sama
Sheri Rose Shepherd - Listy od tvojho Kráľa, milovanej princeznej
Ján Rozner - Sedem dní do pohrebu
Viliam Judák - Každý deň so svätými, 2. diel

Recenzné výtlačky

Tentokrát nič. :)

Knihy, ktoré som dostala

Boli Vianoce a mala som aj meniny, tak mi zopár knižiek pribudlo..


Na meniny som dostala od brata Milovanej sestre o od rodičov tie štyri malé kuchárky: Tortičky, zákusky a drobné pečivo, Pečieme s radosťou, Bleskovo pripravené koláče a torty a Najobľúbenejšie pečivo a cukrovinky.
 Prišli Vianoce a pod stromčekom som mala štyri knihy, od brata Darca, od maminy Keď Ježiš zaplakal, od priateľovej maminy Obľúbené babičkine zákusky a od knižíška Strach, ktorý však nie je na fotke.

Darčeky, ktoré neboli priamo kúpené mne, ale mám v pláne si ich prečítať. Bratova Hra o tróny a ocinove : Leningradská blokáda a Sláva a pád šiestej armády.

Knihy, ktoré som vyhrala


Destrukční deník som vyhrala ešte dávnejšie, no prišiel tak, že som ho dala do tejto chvastačky a Milovanej princeznej som vyhrala na začiatku januára. :)

No a uzatvárajú to knihy kúpené. Kupovala som ich na začiatku januára a cestovali so mnou z Oravy: V lavíne, čo je druhý diel Aljašskej odvahy a Tajní veriaci, čo by mala byť kniha o tom, ako berú kresťanov Moslimovia. Jeden z tých autorov je myslím aj bývalý Moslim, ktorý konvertoval na kresťanstvo.

Komentáre

 1. Raz by som si chcela prečítať V lavíne a Keď Ježiš zaplakal. :)

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Tak to je pekná kôpka :) A aj si toho veľa za tie dva mesiace prečítala, čo sa mne asi nikdy nestane-ja najviac jednu alebo dve knihy :D Veľmi sa mi páči knižka Milovanej sestre-kiežby si aj môj brat niekedy na mňa spomenul presne ako aj ten tvoj :) Zo všetkých knižiek, čo si dostala by som si určite chcela prečítať Keď Ježiš zaplakal a Tajní veriaci-znie to ako veľmi zaujímavé a pútavé čítanie. A gratulujem ku výhram :)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. ďakujem..no ja mám dobručkého bračeka :P Keď som kupovala Tajných veriacich, tak som rozhodovala medzi nimi a ešte jednou knihou, no nakoniec táto vyhrala .

   Odstrániť

Zverejnenie komentára

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Milé listy pre ženy / Listy od tvojho Kráľa, Milovanej Princeznej

Keď mi táto drobná knižka prišla, chcela som si každý deň prečítať po jednom liste. Čo myslíte, ako to dopadlo? Za dva večery som ju mala celú zhltnutú. Okrem krásneho spracovania, ktoré sa ponúka čitateľovi, Sheri Shepher zapísala stránky, ktoré by sa páčili každej žene. Veď kto by sa nechcel cítiť ako princezná? Ale má to svoje ALE. 

Táto krásna mnohofarebná knižka otvorí oči ženám - pomôže im vidieť sa tak, ako ich vidí Boh. Mnohé dokonca ani nevedia, že sú dcérami Kráľa, že boli a sú vybrané aby boli jeho Princeznami. Niekde medzi detstvom a dospelosťou vyjednávajú so svojimi rozprávkovými snami, kde bývajú dotlačené do zmeny svojej identity - zmenu, ktorá bola navrhnutá vlastnými neistotami a pochybnými zlátaninami z médií. No tieto nežné, zamilované listy napísané z pohľadu samého Boha dokazujú, že každá žena je nádherná práve taká, aká je. Každá žena, ktorá kráča s dôverou za Božími zámermi, môže pomôcť a požehnať iných - dokonca aj budúce generácie. Je ťažké pozrieť sa na svoj…

Fitness tekvicový koláč

Ingrediencie  Cesto 1 šálka ovsených vločiek 2 lyžičky hnedého cukru pol šálky kokosu olivový olej
Plnka  pol kila maslovej tekvice pol šálky mandľového mlieka 3 lyžice medu 3 bielka 2 lyžičky škorice
Postup 1. Nakrájame tekvicu na malé kúsky a dáme variť do hrnca.  2. Medzitým ako sa varí tekvica si pripravíme základ.  Zmiešame dokopy ovsené vločky, kokos, trocha hnedého cukru a pár kvapiek oleja. Túto zmes natlačíme do formy na pečenie a dáme piecť na 10 minút na 200 stupňov. Pekáč si môžete vystlať papierom, ja som to však nerobila, pretože sa mi to vôbec neprilepovalo.  3. Na plnku požijeme už uvarenú tekvicu, ktorú rozmixujem najemno spolu s medom, škoricou, mandľovým mliekom ( ak nemáte mandľové, použite klasické ) a bielkami.  Rozmixovanú zmes vlejeme do pripravenej formy na pečenie.  4. Najprv dáme piecť na 20 minút po 210 stupňov a potom dopečieme na 170 stupňoch 30 minút.  Prajem dobrú chuť

MINIRECENZIE: Muž, který kradl rukopisy, Dokonalý pár, Ten dom je jedna veľká katastrofa

Po dlhom čase je tu opäť článok s minirecenziami. V tejto časti možno hovoriť o dvoch katastrofách a jednej celkom vtipnej vydarenej knihe. Veľmi ma teší, že zrovna tou vydarenou knihou, je kniha slovenského autora. Je celkom originálna a prekvapila už svojim názvom Ten dom je jedna veľká katastrofa. Čo sa však týka zvyšných dvoch kníh, nejde o žiadnu slávu. Kniha, ktorá sa hrá na detektívku - Muž, který kradl rukopisy a kniha, kde máte hneď po prvých stranách chuť zabiť najprv hlavnú hrdinku a potom aj samotnú autorku - Dokonalý pár. Poďme sa však na to pozrieť postupne. 

Ten pocit, keď si kupujete knihu,prečítate si dokonca anotáciu a pozdáva sa vám. Je to spojené s minulosťou, ide o dva príbehy v jednom, celkom to vyzerá na zaujímavú zápletku a môže to byť plné tajuplna, keďže je to aj detektívka. 
Ten pocit, keď knihu dočítate a nemáte to srdce ju hodiť do ohňa kvôli stromom, ktoré kvôli nej vyrúbali...
V tejto knižke máme hlavnú hrdinku, ktorá je neutrálna. Aspoň mne sa tak javila. …