Preskočiť na hlavný obsah

Mesačná chvastačka - december, január

December - prečítané knihy

Peter Gregor - Idiotár
Cornelia Funkeová - Atramentové srdce
Svetlana Žuchová - Obrazy zo života M.
Jana Beňová - Café Hyena, Plán odprevádzania
Catharina Ingelmanová-Sundbergová - Zločinecký gang penzistov
Karol Hochmuth, Margaréta Kubelková - A svetlo svieti v temnote
Gilbert Keith Chesterton - Svätý František z Assisi
Julie Klassenová - Učiteľ tanca
Darina Mikolášová - Teraz alebo nikdy
James Dashner - Labyrint
E. Iveyová - Dcéra snehu
Mikuláš Šprinc - Pustovníci zo sklaky, svätý Andrej-Svorad a svätý Beňadik

Január - prečítané knihy

Lois Lowry - Darca
Kristen Jane Andersonová - Živor napriek mojej vôli
Darina Hamarová - Životom nekráčam sama
Sheri Rose Shepherd - Listy od tvojho Kráľa, milovanej princeznej
Ján Rozner - Sedem dní do pohrebu
Viliam Judák - Každý deň so svätými, 2. diel

Recenzné výtlačky

Tentokrát nič. :)

Knihy, ktoré som dostala

Boli Vianoce a mala som aj meniny, tak mi zopár knižiek pribudlo..


Na meniny som dostala od brata Milovanej sestre o od rodičov tie štyri malé kuchárky: Tortičky, zákusky a drobné pečivo, Pečieme s radosťou, Bleskovo pripravené koláče a torty a Najobľúbenejšie pečivo a cukrovinky.
 Prišli Vianoce a pod stromčekom som mala štyri knihy, od brata Darca, od maminy Keď Ježiš zaplakal, od priateľovej maminy Obľúbené babičkine zákusky a od knižíška Strach, ktorý však nie je na fotke.

Darčeky, ktoré neboli priamo kúpené mne, ale mám v pláne si ich prečítať. Bratova Hra o tróny a ocinove : Leningradská blokáda a Sláva a pád šiestej armády.

Knihy, ktoré som vyhrala


Destrukční deník som vyhrala ešte dávnejšie, no prišiel tak, že som ho dala do tejto chvastačky a Milovanej princeznej som vyhrala na začiatku januára. :)

No a uzatvárajú to knihy kúpené. Kupovala som ich na začiatku januára a cestovali so mnou z Oravy: V lavíne, čo je druhý diel Aljašskej odvahy a Tajní veriaci, čo by mala byť kniha o tom, ako berú kresťanov Moslimovia. Jeden z tých autorov je myslím aj bývalý Moslim, ktorý konvertoval na kresťanstvo.

Komentáre

 1. Raz by som si chcela prečítať V lavíne a Keď Ježiš zaplakal. :)

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Tak to je pekná kôpka :) A aj si toho veľa za tie dva mesiace prečítala, čo sa mne asi nikdy nestane-ja najviac jednu alebo dve knihy :D Veľmi sa mi páči knižka Milovanej sestre-kiežby si aj môj brat niekedy na mňa spomenul presne ako aj ten tvoj :) Zo všetkých knižiek, čo si dostala by som si určite chcela prečítať Keď Ježiš zaplakal a Tajní veriaci-znie to ako veľmi zaujímavé a pútavé čítanie. A gratulujem ku výhram :)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. ďakujem..no ja mám dobručkého bračeka :P Keď som kupovala Tajných veriacich, tak som rozhodovala medzi nimi a ešte jednou knihou, no nakoniec táto vyhrala .

   Odstrániť

Zverejnenie komentára

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Milé listy pre ženy / Listy od tvojho Kráľa, Milovanej Princeznej

Keď mi táto drobná knižka prišla, chcela som si každý deň prečítať po jednom liste. Čo myslíte, ako to dopadlo? Za dva večery som ju mala celú zhltnutú. Okrem krásneho spracovania, ktoré sa ponúka čitateľovi, Sheri Shepher zapísala stránky, ktoré by sa páčili každej žene. Veď kto by sa nechcel cítiť ako princezná? Ale má to svoje ALE. 

Táto krásna mnohofarebná knižka otvorí oči ženám - pomôže im vidieť sa tak, ako ich vidí Boh. Mnohé dokonca ani nevedia, že sú dcérami Kráľa, že boli a sú vybrané aby boli jeho Princeznami. Niekde medzi detstvom a dospelosťou vyjednávajú so svojimi rozprávkovými snami, kde bývajú dotlačené do zmeny svojej identity - zmenu, ktorá bola navrhnutá vlastnými neistotami a pochybnými zlátaninami z médií. No tieto nežné, zamilované listy napísané z pohľadu samého Boha dokazujú, že každá žena je nádherná práve taká, aká je. Každá žena, ktorá kráča s dôverou za Božími zámermi, môže pomôcť a požehnať iných - dokonca aj budúce generácie. Je ťažké pozrieť sa na svoj…

Knihy časom zabúdané - Nebo nie je výmysel

Názov : Nebo nie je výmysel
Orig. názov: Heaven is for real
Autor : Todd Burpo
Preklad: Dominika Uhríková
Vydavateľstvo: Tatran
Rok vydania: 2011
Počet strán : 184
Väzba: tvrdá
Žáner: Skutočné príbehy

Keď sa malý Colton Burpo uzdravil zo zápalu slepého čreva, celá rodina jasala. Bol to priam zázrak. Nikto však ani len netušil, aký príbeh sa v najbližších mesiacoch začne vynárať v chlapcových spomienkach – príbeh krásny a nezvyčajný o ceste do neba a naspäť. Len trojročný Colton vyrozprával rodičom, ako počas operácie opustil svoje telo. Dokázal, že neklame, keď presne popísal, čo robili rodičia v inej časti nemocnice, kým on ležal na operačnom stole. Vylíčil, ako navštívil nebo, a opakoval slová ľudí, ktorých tam stretol, hoci predtým ich nikdy nevidel, ba dokonca spomenul udalosti, čo sa odohrali dávno predtým, než prišiel na svet. Navyše ohromil rodičov opismi a záhadnými podrobnosťami o nebesách presne podľa Biblie, hoci nevedel čítať. S dojemnou naivnosťou a detsky smelou úprimnosťou Colto…

Môj vlastný vyrobený fotoalbum ( darček )

Zachvíľu sa začnem honba za nákupmi na Vianoce. Nepatrím k tým ľuďom, ktorí si spravia nekonečný zoznam a potom chodia po obchodoch a hľadajú to. Väčšinou sa riadim inštinktami, čo sa mi zapáči a myslím si, že by to potešilo obdarovaného, to kúpim. No už dlhší čas som mala vymyslený jeden darček, ktorý som však nechcela kupovať, ale vyrobiť.  Ide o fotoalbum, ktorý som však chcela spraviť na starý spôsob. 
Okrem fotiek, ktoré som dala vyvolať, som všetko kombinovala a vymýšľala sama. 
Teraz sa skôr fotky dávajú do tých jednoduchých fotoalbumov, kde sa len zastrčia a je to hotovo. Mne sa vždy páčili tie, ktoré majú ešte naše babky. Pre mňa je to také čarovné a nostalgické.
Keď som však pozerala také fotoalbumy na nete, prišli mi drahé. Možno som natrafila na zlú stránky, no väčšinou cena bola okolo 30e. To mi prišlo dosť...preto som vymyslela vlastný, na ktorý som potrebovala len dosky, papiere, tapetu, dosky a rošteky na lepenie fotiek. 
Čo sa týka ceny vyšlo ma to okolo 5 e, bez fotiek. …