Preskočiť na hlavný obsah

Mesačná chvastačka - december, január

December - prečítané knihy

Peter Gregor - Idiotár
Cornelia Funkeová - Atramentové srdce
Svetlana Žuchová - Obrazy zo života M.
Jana Beňová - Café Hyena, Plán odprevádzania
Catharina Ingelmanová-Sundbergová - Zločinecký gang penzistov
Karol Hochmuth, Margaréta Kubelková - A svetlo svieti v temnote
Gilbert Keith Chesterton - Svätý František z Assisi
Julie Klassenová - Učiteľ tanca
Darina Mikolášová - Teraz alebo nikdy
James Dashner - Labyrint
E. Iveyová - Dcéra snehu
Mikuláš Šprinc - Pustovníci zo sklaky, svätý Andrej-Svorad a svätý Beňadik

Január - prečítané knihy

Lois Lowry - Darca
Kristen Jane Andersonová - Živor napriek mojej vôli
Darina Hamarová - Životom nekráčam sama
Sheri Rose Shepherd - Listy od tvojho Kráľa, milovanej princeznej
Ján Rozner - Sedem dní do pohrebu
Viliam Judák - Každý deň so svätými, 2. diel

Recenzné výtlačky

Tentokrát nič. :)

Knihy, ktoré som dostala

Boli Vianoce a mala som aj meniny, tak mi zopár knižiek pribudlo..


Na meniny som dostala od brata Milovanej sestre o od rodičov tie štyri malé kuchárky: Tortičky, zákusky a drobné pečivo, Pečieme s radosťou, Bleskovo pripravené koláče a torty a Najobľúbenejšie pečivo a cukrovinky.
 Prišli Vianoce a pod stromčekom som mala štyri knihy, od brata Darca, od maminy Keď Ježiš zaplakal, od priateľovej maminy Obľúbené babičkine zákusky a od knižíška Strach, ktorý však nie je na fotke.

Darčeky, ktoré neboli priamo kúpené mne, ale mám v pláne si ich prečítať. Bratova Hra o tróny a ocinove : Leningradská blokáda a Sláva a pád šiestej armády.

Knihy, ktoré som vyhrala


Destrukční deník som vyhrala ešte dávnejšie, no prišiel tak, že som ho dala do tejto chvastačky a Milovanej princeznej som vyhrala na začiatku januára. :)

No a uzatvárajú to knihy kúpené. Kupovala som ich na začiatku januára a cestovali so mnou z Oravy: V lavíne, čo je druhý diel Aljašskej odvahy a Tajní veriaci, čo by mala byť kniha o tom, ako berú kresťanov Moslimovia. Jeden z tých autorov je myslím aj bývalý Moslim, ktorý konvertoval na kresťanstvo.

Komentáre

 1. Raz by som si chcela prečítať V lavíne a Keď Ježiš zaplakal. :)

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Tak to je pekná kôpka :) A aj si toho veľa za tie dva mesiace prečítala, čo sa mne asi nikdy nestane-ja najviac jednu alebo dve knihy :D Veľmi sa mi páči knižka Milovanej sestre-kiežby si aj môj brat niekedy na mňa spomenul presne ako aj ten tvoj :) Zo všetkých knižiek, čo si dostala by som si určite chcela prečítať Keď Ježiš zaplakal a Tajní veriaci-znie to ako veľmi zaujímavé a pútavé čítanie. A gratulujem ku výhram :)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. ďakujem..no ja mám dobručkého bračeka :P Keď som kupovala Tajných veriacich, tak som rozhodovala medzi nimi a ešte jednou knihou, no nakoniec táto vyhrala .

   Odstrániť

Zverejnenie komentára

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Milé listy pre ženy / Listy od tvojho Kráľa, Milovanej Princeznej

Keď mi táto drobná knižka prišla, chcela som si každý deň prečítať po jednom liste. Čo myslíte, ako to dopadlo? Za dva večery som ju mala celú zhltnutú. Okrem krásneho spracovania, ktoré sa ponúka čitateľovi, Sheri Shepher zapísala stránky, ktoré by sa páčili každej žene. Veď kto by sa nechcel cítiť ako princezná? Ale má to svoje ALE. 

Táto krásna mnohofarebná knižka otvorí oči ženám - pomôže im vidieť sa tak, ako ich vidí Boh. Mnohé dokonca ani nevedia, že sú dcérami Kráľa, že boli a sú vybrané aby boli jeho Princeznami. Niekde medzi detstvom a dospelosťou vyjednávajú so svojimi rozprávkovými snami, kde bývajú dotlačené do zmeny svojej identity - zmenu, ktorá bola navrhnutá vlastnými neistotami a pochybnými zlátaninami z médií. No tieto nežné, zamilované listy napísané z pohľadu samého Boha dokazujú, že každá žena je nádherná práve taká, aká je. Každá žena, ktorá kráča s dôverou za Božími zámermi, môže pomôcť a požehnať iných - dokonca aj budúce generácie. Je ťažké pozrieť sa na svoj…

Fitness tekvicový koláč

Ingrediencie  Cesto 1 šálka ovsených vločiek 2 lyžičky hnedého cukru pol šálky kokosu olivový olej
Plnka  pol kila maslovej tekvice pol šálky mandľového mlieka 3 lyžice medu 3 bielka 2 lyžičky škorice
Postup 1. Nakrájame tekvicu na malé kúsky a dáme variť do hrnca.  2. Medzitým ako sa varí tekvica si pripravíme základ.  Zmiešame dokopy ovsené vločky, kokos, trocha hnedého cukru a pár kvapiek oleja. Túto zmes natlačíme do formy na pečenie a dáme piecť na 10 minút na 200 stupňov. Pekáč si môžete vystlať papierom, ja som to však nerobila, pretože sa mi to vôbec neprilepovalo.  3. Na plnku požijeme už uvarenú tekvicu, ktorú rozmixujem najemno spolu s medom, škoricou, mandľovým mliekom ( ak nemáte mandľové, použite klasické ) a bielkami.  Rozmixovanú zmes vlejeme do pripravenej formy na pečenie.  4. Najprv dáme piecť na 20 minút po 210 stupňov a potom dopečieme na 170 stupňoch 30 minút.  Prajem dobrú chuť

Po veľmi dlhom čase... nákup kníh cez internet

Nepamätám si, kedy naposledy som si objednávala knihy..a to naozaj. Je to už veľmi dávno, lebo väčšinou som čítala z knižnice, alebo už z tých kníh, ktoré som mala doma a kupovala som len v kamenných kníhkupectvách. A aj tie nákupy sa niesli v duchu jedna maximálne dve knihy a dosť.

Teraz som bola donútená školou si niečo objednať, keďže sme si už vyberali témy bakalárskych prác. Ja som si zvolila literatúru ( logicky že... ) a téma sa viaže na autorku Margitu Kánikovú. Problém je však to, že jej knihy sa zháňajú už ťažšie. V kamenných kníhkupectvách ju vôbec nemali a na internete zväčša len 1. Jediný internetový obchod, ktorý mal AŽ dve jej knihy boli megaknihy.sk. Takže zo všetkej jej prózy som zohnala aspoň dve a zvyšné si budem môcť ísť zobrať do trnavskej knižnice. 

Kniha, ktorá sa ešte dá zohnať je V znamení púpavy, ktorú som naozaj videla vo viacerých internetových obchodoch. O piatej u Thalmeira je síce pokračovaním inej knihy, no aspoň niečo nech mám...Vždy je lepšie pracovať s…