Preskočiť na hlavný obsah

Vieš čo veriš a prečo?


Nenechávaj si mozog pred dverami je kniha hlavne pre násťročných, ktorá je spracovaná formou úloh, textov a ilustrácií. Rovnako si ju však môžu prečítať aj mladšie a staršie generácie alebo tí, ktorí si kladú otázky a hľadajú na ne odpovede. Pre autorov to nie je jediná vydaná kniha, ale majú ich už peknú kôpku.  


Známy obranca viery Josh McDowell a spoluautor Bob Hostetler ponúkajú jasné a humorné odhalenie bežných mýtov o Bohu, Biblii, náboženstve a živote kresťana.
Kniha Nenechávaj si mozog pred dverami dáva mladým ľudom odpovede, ktoré dávajú zmysel. Odpovedá aj na tie najťažšie otázky. Mladí sa tak budú lepšie pridŕžať svojej viery, keď začnú rozumieť, komu vlastne uverili a prečo je dôležitý celoživotný záväzok voči Kristovi a Cirkvi.- Modlitba nie je minca, ktorú treba strčiť do automatu a viera nie je tlačidlo. Boh nepodlieha našim náladám a túžbam. Nezáleží na tom, ako dlho sa malý Bob modlil za milión dolárov, ako intenzívne by verim, ráno by ich pod posteľou aj tak nenašiel. Nie preto, že ho Boh nemiluje. Nie preto, že neodpovedá na modlitby a ani preto, že pod posteľou nebolo dosť miesta- Bob ich nedostal, pretože sa v skutočnosti ani nemodlil, iba si niečo želal.  (str.15)
Možno ste si všimli, že Nenechávaj mozog pred dverami, nie je takou klasickou knihou. Svojim spracovaním a témami je určená najmä pre deti a mládež, ale skôr pre tú nižšiu vekovú hranicu. Je doplnená ilustráciami, často vtipnými a  úlohami, ktoré sa vypracúvajú s pomocou Biblie. Preto vyzerá ako pracovný zošit. 
Čo sa týka obsahovej stránky, knihu tvorí väčší okruh tém, ktoré sú vysvetľované aj na konkrétnych prípadoch. Skladá sa z mýtusov o Bohu, o Ježišovi, o Biblii, o zmŕtvychstaní, o náboženstve, o kresťanstve a o živote a šťastí. V každej tejto téme sú rôzne mýtusy vyvrátené na základe rôznych faktov..napríklad historických. 
Keď som si knihu kupovala, zaujalo ma na nej ako prvé grafické spracovanie, až potom som si prečítala aj anotáciu, ktorá ma aj celkom zaujala. Síce som úplne nespĺňala kritéria čitateľa, pre ktorých bola kniha určená, tešila som sa, že sa niečo nové naučím. 
Je písaná veľmi ľahko a sviežo, no v mojom prípade som už musela aj krútiť očami, keď som tam zbadala charakteristické veci, čo tak s obľubou píšu Američania v kresťanskej literatúre ( ak nejde o beletriu ). Oni musia do tých kníh strkať citáty alebo výroky z iných kníh alebo filmov, niekedy aj z pesničiek...a to mne osobne lezie na nervy!!! A celkovo kazí dojem z čítanie. 
Myslím si, že pri deťoch a tej rastúcej mládeži, táto kniha splní ten účel, lebo naozaj zodpovedá na mnohé otázky, ktoré môže mať človek. Pri tých starších, je to už iné, lebo aj keď sa to príjemne číta, veľa nového sa nedozvedáme. 
Boh ťa nestvoril ako centrum vesmíru, ale chce, sa stať centrom tvojho života. (str.126)


 Názov: Nenechávaj mozog pred dverami, Origin. názov: Don't check your brains at the door, Autor: Creativpress, Žáner: Pre mládež

Komentáre

  1. Pěkný článek, ale já tyto knihy nemám ráda. Knihy, které jsou zaměřené na psychologii :( Takže si to asi nepřečtu, ale díky za info :)
    http://milujemekihy.blogspot.cz/

    OdpovedaťOdstrániť
  2. Vyzerá to zaujímavo :) taká knižka :)

    OdpovedaťOdstrániť

Zverejnenie komentára

Obľúbené príspevky z tohto blogu

RECENZIA - Nemecké dievča neplače ( Michaela Ella Hajduková )

Názov: Nemecké dievča neplače,Autor: Michaela Ella Hajduková, Rok vydania: OR/SR- 2016Počet strán: 219Vydavateľstvo: Motýľ, Žáner: román pre ženy, vojnový román,Moje hodnotenie: 4/5

Ľudia sú ako domy. Majú veľa svetlých aj tmavých kútov, zatvorených dverí a svoju trinástu komnatu. Príbeh o tom, čo sa stane, keď sa rozhodneme niektoré dokorán otvoriť. Markus a Emma vyzerajú navonok ako úplne bežný zaľúbený pár. Pracujú však pre tajnú organizáciu, ktorá vznikla po vojne ako pocta súrodencom Schollovcom (Die Weiße Rose - Biela ruža). Organizácia odhaľuje vojnové zločiny a zločincov. Narazia na veľmi dôležitý objav, ale zároveň odhalia inú organizáciu, ktorá je nebezpečná a chce zostať utajená. Všetky stopy vedú k Lebensbornu - nacistami vytvorenému projektu, ktorého cieľom bolo, na základe nacistickej ideológie o rasovej hygiene, zvýšiť počet árijských detí vrátane detí pochádzajúcich z mimomanželských zväzkov. Lenže tam sa ciele nekončili. Svetlovlasé a modrooké deti v nacistami okupo…

RECENZIA - Zmŕtvychvstanie ( Michael Punke )

Názov: Zmŕtvychvstanie, Origin. názov: The Revenant, Autor: Michael Punke, Preklad: Slavomír Hrivnák , Rok vydania: OR-2002/SR- 2016Počet strán: 259Vydavateľstvo: Motýľ, Žáner: román podľa skutočných udalostí, dobrodružný román, Moje hodnotenie: 4.5/5


Román o obdivuhodnej ľudskej nezlomnosti SKUTOČNÝ PRÍBEH Z DRSNEJ DIVOČINY #1 New York Times Bestseller

Píše sa rok 1823 a Hugh Glass sa spolu s lovcami kožušín zúčastňuje výpravy v neprebádaných Skalnatých horách. Uprostred hlbokých lesov muži vzdorujú náročným podmienkam, ako aj útokom miestnych Indiánov. Keď odvážneho Hugha napadne obrovský grizly, podarí sa mu ho zabiť, ale utrpí vážne zranenia, ktoré mu zabránia pokračovať v ceste so zvyškom výpravy. Hugh je vydaný na milosť a nemilosť zradcovi Johnovi Fitzgeraldovi, ktorý sa má podľa dohody oňho postarať spolu s najmladším členom výpravy. Tento strhujúci skutočný príbeh je jasným dôkazom toho, aký nezlomný je ľudský duch a čo všetko dokáže v túžbe po živote prekonať - nezastaví h…

RECENZIA - V Pasci ( Dani Pettreyová )

Názov: V pasci, Origin. názov: Stranded, Autor: Dani Pettreyová, Preklad: Zuzana Venglíková , Rok vydania: OR-2013/SR- 2015Počet strán: 271Vydavateľstvo: i527.net, Žáner: detektívka,  dobrodružný román, kresťanská literatúra, romantika,Moje hodnotenie: 4.5/5Keď jej priateľka záhadne zmizne, ide o každú minútu!Darcy St. Jamesová sa vracia na Aljašku, aby pomohla svojej priateľke, investigatívnej novinárke, pri odhaľovaní veľkého prípadu. Keď však dorazí na miesto, zistí, že jej priateľka je nezvestná. Znepokojí ju ľahostajný prístup posádky lode, preto sa pustí do pátrania na vlastnú päsť.Posledná osoba, ktorú Gage McKenna očakáva na palube lode, na ktorej má pracovať ako vedúci zážitkových aktivít, je Darcy. Najradšej by na ňu zabudol, ale nedokáže. Keď sa ocitnú v odľahlých častiach Aljašky a napokon aj v cudzí vodách, neubráni sa pocitom strachu o jej bezpečnosť. Deje sa niečo čudné a čím hlbšie sa v pátraní dostávajú, tým viac si je istý, že odhalili iba vrchol ľadovca.zdroj Po …