Preskočiť na hlavný obsah

Vieš čo veriš a prečo?


Nenechávaj si mozog pred dverami je kniha hlavne pre násťročných, ktorá je spracovaná formou úloh, textov a ilustrácií. Rovnako si ju však môžu prečítať aj mladšie a staršie generácie alebo tí, ktorí si kladú otázky a hľadajú na ne odpovede. Pre autorov to nie je jediná vydaná kniha, ale majú ich už peknú kôpku.  


Známy obranca viery Josh McDowell a spoluautor Bob Hostetler ponúkajú jasné a humorné odhalenie bežných mýtov o Bohu, Biblii, náboženstve a živote kresťana.
Kniha Nenechávaj si mozog pred dverami dáva mladým ľudom odpovede, ktoré dávajú zmysel. Odpovedá aj na tie najťažšie otázky. Mladí sa tak budú lepšie pridŕžať svojej viery, keď začnú rozumieť, komu vlastne uverili a prečo je dôležitý celoživotný záväzok voči Kristovi a Cirkvi.- Modlitba nie je minca, ktorú treba strčiť do automatu a viera nie je tlačidlo. Boh nepodlieha našim náladám a túžbam. Nezáleží na tom, ako dlho sa malý Bob modlil za milión dolárov, ako intenzívne by verim, ráno by ich pod posteľou aj tak nenašiel. Nie preto, že ho Boh nemiluje. Nie preto, že neodpovedá na modlitby a ani preto, že pod posteľou nebolo dosť miesta- Bob ich nedostal, pretože sa v skutočnosti ani nemodlil, iba si niečo želal.  (str.15)
Možno ste si všimli, že Nenechávaj mozog pred dverami, nie je takou klasickou knihou. Svojim spracovaním a témami je určená najmä pre deti a mládež, ale skôr pre tú nižšiu vekovú hranicu. Je doplnená ilustráciami, často vtipnými a  úlohami, ktoré sa vypracúvajú s pomocou Biblie. Preto vyzerá ako pracovný zošit. 
Čo sa týka obsahovej stránky, knihu tvorí väčší okruh tém, ktoré sú vysvetľované aj na konkrétnych prípadoch. Skladá sa z mýtusov o Bohu, o Ježišovi, o Biblii, o zmŕtvychstaní, o náboženstve, o kresťanstve a o živote a šťastí. V každej tejto téme sú rôzne mýtusy vyvrátené na základe rôznych faktov..napríklad historických. 
Keď som si knihu kupovala, zaujalo ma na nej ako prvé grafické spracovanie, až potom som si prečítala aj anotáciu, ktorá ma aj celkom zaujala. Síce som úplne nespĺňala kritéria čitateľa, pre ktorých bola kniha určená, tešila som sa, že sa niečo nové naučím. 
Je písaná veľmi ľahko a sviežo, no v mojom prípade som už musela aj krútiť očami, keď som tam zbadala charakteristické veci, čo tak s obľubou píšu Američania v kresťanskej literatúre ( ak nejde o beletriu ). Oni musia do tých kníh strkať citáty alebo výroky z iných kníh alebo filmov, niekedy aj z pesničiek...a to mne osobne lezie na nervy!!! A celkovo kazí dojem z čítanie. 
Myslím si, že pri deťoch a tej rastúcej mládeži, táto kniha splní ten účel, lebo naozaj zodpovedá na mnohé otázky, ktoré môže mať človek. Pri tých starších, je to už iné, lebo aj keď sa to príjemne číta, veľa nového sa nedozvedáme. 
Boh ťa nestvoril ako centrum vesmíru, ale chce, sa stať centrom tvojho života. (str.126)


 Názov: Nenechávaj mozog pred dverami, Origin. názov: Don't check your brains at the door, Autor: Creativpress, Žáner: Pre mládež

Komentáre

  1. Pěkný článek, ale já tyto knihy nemám ráda. Knihy, které jsou zaměřené na psychologii :( Takže si to asi nepřečtu, ale díky za info :)
    http://milujemekihy.blogspot.cz/

    OdpovedaťOdstrániť
  2. Vyzerá to zaujímavo :) taká knižka :)

    OdpovedaťOdstrániť

Zverejnenie komentára

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Milé listy pre ženy / Listy od tvojho Kráľa, Milovanej Princeznej

Keď mi táto drobná knižka prišla, chcela som si každý deň prečítať po jednom liste. Čo myslíte, ako to dopadlo? Za dva večery som ju mala celú zhltnutú. Okrem krásneho spracovania, ktoré sa ponúka čitateľovi, Sheri Shepher zapísala stránky, ktoré by sa páčili každej žene. Veď kto by sa nechcel cítiť ako princezná? Ale má to svoje ALE. 

Táto krásna mnohofarebná knižka otvorí oči ženám - pomôže im vidieť sa tak, ako ich vidí Boh. Mnohé dokonca ani nevedia, že sú dcérami Kráľa, že boli a sú vybrané aby boli jeho Princeznami. Niekde medzi detstvom a dospelosťou vyjednávajú so svojimi rozprávkovými snami, kde bývajú dotlačené do zmeny svojej identity - zmenu, ktorá bola navrhnutá vlastnými neistotami a pochybnými zlátaninami z médií. No tieto nežné, zamilované listy napísané z pohľadu samého Boha dokazujú, že každá žena je nádherná práve taká, aká je. Každá žena, ktorá kráča s dôverou za Božími zámermi, môže pomôcť a požehnať iných - dokonca aj budúce generácie. Je ťažké pozrieť sa na svoj…

Fitness tekvicový koláč

Ingrediencie  Cesto 1 šálka ovsených vločiek 2 lyžičky hnedého cukru pol šálky kokosu olivový olej
Plnka  pol kila maslovej tekvice pol šálky mandľového mlieka 3 lyžice medu 3 bielka 2 lyžičky škorice
Postup 1. Nakrájame tekvicu na malé kúsky a dáme variť do hrnca.  2. Medzitým ako sa varí tekvica si pripravíme základ.  Zmiešame dokopy ovsené vločky, kokos, trocha hnedého cukru a pár kvapiek oleja. Túto zmes natlačíme do formy na pečenie a dáme piecť na 10 minút na 200 stupňov. Pekáč si môžete vystlať papierom, ja som to však nerobila, pretože sa mi to vôbec neprilepovalo.  3. Na plnku požijeme už uvarenú tekvicu, ktorú rozmixujem najemno spolu s medom, škoricou, mandľovým mliekom ( ak nemáte mandľové, použite klasické ) a bielkami.  Rozmixovanú zmes vlejeme do pripravenej formy na pečenie.  4. Najprv dáme piecť na 20 minút po 210 stupňov a potom dopečieme na 170 stupňoch 30 minút.  Prajem dobrú chuť

MINIRECENZIE: Muž, který kradl rukopisy, Dokonalý pár, Ten dom je jedna veľká katastrofa

Po dlhom čase je tu opäť článok s minirecenziami. V tejto časti možno hovoriť o dvoch katastrofách a jednej celkom vtipnej vydarenej knihe. Veľmi ma teší, že zrovna tou vydarenou knihou, je kniha slovenského autora. Je celkom originálna a prekvapila už svojim názvom Ten dom je jedna veľká katastrofa. Čo sa však týka zvyšných dvoch kníh, nejde o žiadnu slávu. Kniha, ktorá sa hrá na detektívku - Muž, který kradl rukopisy a kniha, kde máte hneď po prvých stranách chuť zabiť najprv hlavnú hrdinku a potom aj samotnú autorku - Dokonalý pár. Poďme sa však na to pozrieť postupne. 

Ten pocit, keď si kupujete knihu,prečítate si dokonca anotáciu a pozdáva sa vám. Je to spojené s minulosťou, ide o dva príbehy v jednom, celkom to vyzerá na zaujímavú zápletku a môže to byť plné tajuplna, keďže je to aj detektívka. 
Ten pocit, keď knihu dočítate a nemáte to srdce ju hodiť do ohňa kvôli stromom, ktoré kvôli nej vyrúbali...
V tejto knižke máme hlavnú hrdinku, ktorá je neutrálna. Aspoň mne sa tak javila. …