Preskočiť na hlavný obsah

menšie info

Ahojte, 

tento článoček bude kratší a skôr informačný. 

Som v takej fáze, že by som chcela spraviť zmeny na blogu a v recenziách. Čo sa týka recenzií tak už mám akú-takú predstavu, no s blogom som sa zatiaľ viac nezaoberala. Problém je však taký, že je obdobie, kedy čas zrejme ani veľmi nebudem mať. 

Mám teraz po písomných maturitách ( u mňa katastrofa ) a o 3 týždne mám praktické a potom ešte ústne, takže je toho dosť veľa. Ešte sme aj postúpili v biblickej olympiáde, takže ešte tá. 
Preto chcem obmedziť aj čítanie, čo by nebol až taký problém, lebo mám na čo písať recenzie. No nemám čas na iné články ( čo v poslednom čase som ani nepridávala a preto blog vyzerá tak biedne.. ). Preto vás chcem len poprosiť o trpezlivosť a podľa mňa v júni to už bude úplne v pohodičke. 
A ešte v máji bude aj súťaž a už mám aj niektoré knižky, ktoré do nej chcem dať. Tipujem, že budú traja výhercovia. Tak aspoň niečo, na čo sa môžete tešiť. 

Tak dúfam, že sa nebudete hnevať, ale skôr mi držať palčeky na maturitách :) 


Komentáre

  1. Ja mám síce matury až o dva roky, ale už momentálne nič nestíham. A to som ešte týždeň marodovala, tak uvidíme, ako doženiem to učivo zo školy. :/
    Ale tebe gratulujem k postupe v biblickej olympiáde a držím prsty v ďalšom kole aj na ústnych maturách! :) Určite si tie písomné zvládla, neboj sa, a tie ústne tiež zvládneš. :)

    OdpovedaťOdstrániť
  2. Tak som zvedavá na zmeny na blogu a hlavne v recenziách :) Určite si písomné dala dobre ( fúúú, ešteže ja mám tie svoje už dávno za sebou :D ) Budem ti držať palce, aby si zvládla aj praktické, aj ústne a gratulujem k postupu na olympiáde ( ja som v nej tiež raz bola, ale to som vyhrala len triedne kolo a ďalej to bola len účasť v školskom, takže nič výnimočné :D - ale pekná skúsenosť ) - aj v tom držím palce....tak sa pekne uč a budem sa tešiť, kedy budeš opäť prispievať na blog :)

    OdpovedaťOdstrániť

Zverejnenie komentára

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Milé listy pre ženy / Listy od tvojho Kráľa, Milovanej Princeznej

Keď mi táto drobná knižka prišla, chcela som si každý deň prečítať po jednom liste. Čo myslíte, ako to dopadlo? Za dva večery som ju mala celú zhltnutú. Okrem krásneho spracovania, ktoré sa ponúka čitateľovi, Sheri Shepher zapísala stránky, ktoré by sa páčili každej žene. Veď kto by sa nechcel cítiť ako princezná? Ale má to svoje ALE. 

Táto krásna mnohofarebná knižka otvorí oči ženám - pomôže im vidieť sa tak, ako ich vidí Boh. Mnohé dokonca ani nevedia, že sú dcérami Kráľa, že boli a sú vybrané aby boli jeho Princeznami. Niekde medzi detstvom a dospelosťou vyjednávajú so svojimi rozprávkovými snami, kde bývajú dotlačené do zmeny svojej identity - zmenu, ktorá bola navrhnutá vlastnými neistotami a pochybnými zlátaninami z médií. No tieto nežné, zamilované listy napísané z pohľadu samého Boha dokazujú, že každá žena je nádherná práve taká, aká je. Každá žena, ktorá kráča s dôverou za Božími zámermi, môže pomôcť a požehnať iných - dokonca aj budúce generácie. Je ťažké pozrieť sa na svoj…

Fitness tekvicový koláč

Ingrediencie  Cesto 1 šálka ovsených vločiek 2 lyžičky hnedého cukru pol šálky kokosu olivový olej
Plnka  pol kila maslovej tekvice pol šálky mandľového mlieka 3 lyžice medu 3 bielka 2 lyžičky škorice
Postup 1. Nakrájame tekvicu na malé kúsky a dáme variť do hrnca.  2. Medzitým ako sa varí tekvica si pripravíme základ.  Zmiešame dokopy ovsené vločky, kokos, trocha hnedého cukru a pár kvapiek oleja. Túto zmes natlačíme do formy na pečenie a dáme piecť na 10 minút na 200 stupňov. Pekáč si môžete vystlať papierom, ja som to však nerobila, pretože sa mi to vôbec neprilepovalo.  3. Na plnku požijeme už uvarenú tekvicu, ktorú rozmixujem najemno spolu s medom, škoricou, mandľovým mliekom ( ak nemáte mandľové, použite klasické ) a bielkami.  Rozmixovanú zmes vlejeme do pripravenej formy na pečenie.  4. Najprv dáme piecť na 20 minút po 210 stupňov a potom dopečieme na 170 stupňoch 30 minút.  Prajem dobrú chuť

MINIRECENZIE: Muž, který kradl rukopisy, Dokonalý pár, Ten dom je jedna veľká katastrofa

Po dlhom čase je tu opäť článok s minirecenziami. V tejto časti možno hovoriť o dvoch katastrofách a jednej celkom vtipnej vydarenej knihe. Veľmi ma teší, že zrovna tou vydarenou knihou, je kniha slovenského autora. Je celkom originálna a prekvapila už svojim názvom Ten dom je jedna veľká katastrofa. Čo sa však týka zvyšných dvoch kníh, nejde o žiadnu slávu. Kniha, ktorá sa hrá na detektívku - Muž, který kradl rukopisy a kniha, kde máte hneď po prvých stranách chuť zabiť najprv hlavnú hrdinku a potom aj samotnú autorku - Dokonalý pár. Poďme sa však na to pozrieť postupne. 

Ten pocit, keď si kupujete knihu,prečítate si dokonca anotáciu a pozdáva sa vám. Je to spojené s minulosťou, ide o dva príbehy v jednom, celkom to vyzerá na zaujímavú zápletku a môže to byť plné tajuplna, keďže je to aj detektívka. 
Ten pocit, keď knihu dočítate a nemáte to srdce ju hodiť do ohňa kvôli stromom, ktoré kvôli nej vyrúbali...
V tejto knižke máme hlavnú hrdinku, ktorá je neutrálna. Aspoň mne sa tak javila. …