Preskočiť na hlavný obsah

menšie info

Ahojte, 

tento článoček bude kratší a skôr informačný. 

Som v takej fáze, že by som chcela spraviť zmeny na blogu a v recenziách. Čo sa týka recenzií tak už mám akú-takú predstavu, no s blogom som sa zatiaľ viac nezaoberala. Problém je však taký, že je obdobie, kedy čas zrejme ani veľmi nebudem mať. 

Mám teraz po písomných maturitách ( u mňa katastrofa ) a o 3 týždne mám praktické a potom ešte ústne, takže je toho dosť veľa. Ešte sme aj postúpili v biblickej olympiáde, takže ešte tá. 
Preto chcem obmedziť aj čítanie, čo by nebol až taký problém, lebo mám na čo písať recenzie. No nemám čas na iné články ( čo v poslednom čase som ani nepridávala a preto blog vyzerá tak biedne.. ). Preto vás chcem len poprosiť o trpezlivosť a podľa mňa v júni to už bude úplne v pohodičke. 
A ešte v máji bude aj súťaž a už mám aj niektoré knižky, ktoré do nej chcem dať. Tipujem, že budú traja výhercovia. Tak aspoň niečo, na čo sa môžete tešiť. 

Tak dúfam, že sa nebudete hnevať, ale skôr mi držať palčeky na maturitách :) 


Komentáre

  1. Ja mám síce matury až o dva roky, ale už momentálne nič nestíham. A to som ešte týždeň marodovala, tak uvidíme, ako doženiem to učivo zo školy. :/
    Ale tebe gratulujem k postupe v biblickej olympiáde a držím prsty v ďalšom kole aj na ústnych maturách! :) Určite si tie písomné zvládla, neboj sa, a tie ústne tiež zvládneš. :)

    OdpovedaťOdstrániť
  2. Tak som zvedavá na zmeny na blogu a hlavne v recenziách :) Určite si písomné dala dobre ( fúúú, ešteže ja mám tie svoje už dávno za sebou :D ) Budem ti držať palce, aby si zvládla aj praktické, aj ústne a gratulujem k postupu na olympiáde ( ja som v nej tiež raz bola, ale to som vyhrala len triedne kolo a ďalej to bola len účasť v školskom, takže nič výnimočné :D - ale pekná skúsenosť ) - aj v tom držím palce....tak sa pekne uč a budem sa tešiť, kedy budeš opäť prispievať na blog :)

    OdpovedaťOdstrániť

Zverejnenie komentára

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Milé listy pre ženy / Listy od tvojho Kráľa, Milovanej Princeznej

Keď mi táto drobná knižka prišla, chcela som si každý deň prečítať po jednom liste. Čo myslíte, ako to dopadlo? Za dva večery som ju mala celú zhltnutú. Okrem krásneho spracovania, ktoré sa ponúka čitateľovi, Sheri Shepher zapísala stránky, ktoré by sa páčili každej žene. Veď kto by sa nechcel cítiť ako princezná? Ale má to svoje ALE. 

Táto krásna mnohofarebná knižka otvorí oči ženám - pomôže im vidieť sa tak, ako ich vidí Boh. Mnohé dokonca ani nevedia, že sú dcérami Kráľa, že boli a sú vybrané aby boli jeho Princeznami. Niekde medzi detstvom a dospelosťou vyjednávajú so svojimi rozprávkovými snami, kde bývajú dotlačené do zmeny svojej identity - zmenu, ktorá bola navrhnutá vlastnými neistotami a pochybnými zlátaninami z médií. No tieto nežné, zamilované listy napísané z pohľadu samého Boha dokazujú, že každá žena je nádherná práve taká, aká je. Každá žena, ktorá kráča s dôverou za Božími zámermi, môže pomôcť a požehnať iných - dokonca aj budúce generácie. Je ťažké pozrieť sa na svoj…

Fitness tekvicový koláč

Ingrediencie  Cesto 1 šálka ovsených vločiek 2 lyžičky hnedého cukru pol šálky kokosu olivový olej
Plnka  pol kila maslovej tekvice pol šálky mandľového mlieka 3 lyžice medu 3 bielka 2 lyžičky škorice
Postup 1. Nakrájame tekvicu na malé kúsky a dáme variť do hrnca.  2. Medzitým ako sa varí tekvica si pripravíme základ.  Zmiešame dokopy ovsené vločky, kokos, trocha hnedého cukru a pár kvapiek oleja. Túto zmes natlačíme do formy na pečenie a dáme piecť na 10 minút na 200 stupňov. Pekáč si môžete vystlať papierom, ja som to však nerobila, pretože sa mi to vôbec neprilepovalo.  3. Na plnku požijeme už uvarenú tekvicu, ktorú rozmixujem najemno spolu s medom, škoricou, mandľovým mliekom ( ak nemáte mandľové, použite klasické ) a bielkami.  Rozmixovanú zmes vlejeme do pripravenej formy na pečenie.  4. Najprv dáme piecť na 20 minút po 210 stupňov a potom dopečieme na 170 stupňoch 30 minút.  Prajem dobrú chuť

Knihy časom zabúdané - Nebo nie je výmysel

Názov : Nebo nie je výmysel
Orig. názov: Heaven is for real
Autor : Todd Burpo
Preklad: Dominika Uhríková
Vydavateľstvo: Tatran
Rok vydania: 2011
Počet strán : 184
Väzba: tvrdá
Žáner: Skutočné príbehy

Keď sa malý Colton Burpo uzdravil zo zápalu slepého čreva, celá rodina jasala. Bol to priam zázrak. Nikto však ani len netušil, aký príbeh sa v najbližších mesiacoch začne vynárať v chlapcových spomienkach – príbeh krásny a nezvyčajný o ceste do neba a naspäť. Len trojročný Colton vyrozprával rodičom, ako počas operácie opustil svoje telo. Dokázal, že neklame, keď presne popísal, čo robili rodičia v inej časti nemocnice, kým on ležal na operačnom stole. Vylíčil, ako navštívil nebo, a opakoval slová ľudí, ktorých tam stretol, hoci predtým ich nikdy nevidel, ba dokonca spomenul udalosti, čo sa odohrali dávno predtým, než prišiel na svet. Navyše ohromil rodičov opismi a záhadnými podrobnosťami o nebesách presne podľa Biblie, hoci nevedel čítať. S dojemnou naivnosťou a detsky smelou úprimnosťou Colto…