Preskočiť na hlavný obsah

Milé listy pre ženy / Listy od tvojho Kráľa, Milovanej PrinceznejKeď mi táto drobná knižka prišla, chcela som si každý deň prečítať po jednom liste. Čo myslíte, ako to dopadlo? Za dva večery som ju mala celú zhltnutú. Okrem krásneho spracovania, ktoré sa ponúka čitateľovi, Sheri Shepher zapísala stránky, ktoré by sa páčili každej žene. Veď kto by sa nechcel cítiť ako princezná? Ale má to svoje ALE. 

Táto krásna mnohofarebná knižka otvorí oči ženám - pomôže im vidieť sa tak, ako ich vidí Boh. Mnohé dokonca ani nevedia, že sú dcérami Kráľa, že boli a sú vybrané aby boli jeho Princeznami. Niekde medzi detstvom a dospelosťou vyjednávajú so svojimi rozprávkovými snami, kde bývajú dotlačené do zmeny svojej identity - zmenu, ktorá bola navrhnutá vlastnými neistotami a pochybnými zlátaninami z médií.
No tieto nežné, zamilované listy napísané z pohľadu samého Boha dokazujú, že každá žena je nádherná práve taká, aká je. Každá žena, ktorá kráča s dôverou za Božími zámermi, môže pomôcť a požehnať iných - dokonca aj budúce generácie.
Je ťažké pozrieť sa na svoj život a zamyslieť sa nad sebou samou ako nad Jej veličenstvom. Ale pravdou je, že Boh je náš Kráľ a každá z nás bola vybraná Ním, lebo on Ťa chcel za svoju Princeznú. A ako sa Tvoja duša ponorí do týchto listov, písaných samotným Kráľom, On sám Ti povie kto si, prečo si tu a ako veľmi si milovaná.


Kniha určená pre dámy, listy v ktorých sa dá nájsť útecha, pochopenie, pomoc a láska. Tak by sa jednoducho dalo charakterizovať tých pár stránok tejto knižočky. Sama autorka prešla obdobím, kedy nepoznala Boha. Ničila sa diétami, drogami a vie, že korunka krásy jej to nevynahradila. Boh si však k nej našiel cestu a ona sa touto knihou chce prihovoriť ženám  a ukázať im, čo všetko pekné sa v nich skrýva. Mnohým môže byť tieto listy odpoveďou na otázky, ktoré sa skrývajú v hĺbke ich srdca. 
Ako sa to číta? Veľmi rýchlo a príjemne. Listy sú písané dosť osobne a na druhej strane sa nachádza citát z písma. Celé grafické spracovanie knihy je veľmi dobre prepracované od prvej strany až po koniec. Nachádzajú sa v nej fotografie rôznych miest, vecí a ľudí. V niektorých prípadoch však fotografia a písmo sú zhodné a je to menej čitateľné. 
Na začiatku som však použila ALE...aj keď to tak pekne vyzerá a aj sa to dobre číta, prečo však niekto píše v Božom mene??? Myslím si, že to malo mať iné spracovanie a z tejto strany ma to dosť nemilo prekvapilo.  Asi by som si to znovu neprečítala, lebo u mňa má väčšie slovo Biblia a to, čo vtedy Ježiš konal, vravel a tam je množstvo právd, ktoré nemusela nejaká americká spisovateľka písať podľa seba, aj keď to mohla myslieť dobre. 
Kniha má však veľa nadšencov a to svedčí o tom, že je to naozaj príjemné čítanie, ale... :) Názov: Listy od tvojho Kráľa-Milovanej princeznej, Origin. názov: His Princess, Autor: Sheri Rose Shepherd, Vydavateľstvo: Ver.sk, Žáner: náboženstvo 

Komentáre

  1. Ja som nad tým tak nikdy neuvažovala. Ja to skôr beriem tak, že ak mi takto pekne znejú slová od človeka, o čo krajšie a nádhernejšie sa mi musí prihovárať Boh. A ten pocit, keď si to človek uvedomí, je povznášajúci a zas o niečo bližšie si viem Jeho nežnú lásku predstaviť a pocítiť. :) Ale je pravda, že by som sa sama neodvážila takto písať... No tiež to netreba porovnávať s Bibliou a Svätým písmom, pretože sú neporovnateľné a nenahraditeľné. :)

    OdpovedaťOdstrániť
    Odpovede
    1. samozrejme kazdy to berie inak..aj ja ja som to docitala tak som bola z toho paf ale casom to dako opadlo a potom som nad tym tak zacala uvazovat a vtedy som si uvedomila ze to nie je take uzasne :) a nechcela som to porovnavat ale je to pisane uplne tak akoby to mal vraviet Boh a to podla mna nie je spravne :)

      Odstrániť

Zverejnenie komentára

Obľúbené príspevky z tohto blogu

RECENZIA - Zmŕtvychvstanie ( Michael Punke )

Názov: Zmŕtvychvstanie, Origin. názov: The Revenant, Autor: Michael Punke, Preklad: Slavomír Hrivnák , Rok vydania: OR-2002/SR- 2016Počet strán: 259Vydavateľstvo: Motýľ, Žáner: román podľa skutočných udalostí, dobrodružný román, Moje hodnotenie: 4.5/5


Román o obdivuhodnej ľudskej nezlomnosti SKUTOČNÝ PRÍBEH Z DRSNEJ DIVOČINY #1 New York Times Bestseller

Píše sa rok 1823 a Hugh Glass sa spolu s lovcami kožušín zúčastňuje výpravy v neprebádaných Skalnatých horách. Uprostred hlbokých lesov muži vzdorujú náročným podmienkam, ako aj útokom miestnych Indiánov. Keď odvážneho Hugha napadne obrovský grizly, podarí sa mu ho zabiť, ale utrpí vážne zranenia, ktoré mu zabránia pokračovať v ceste so zvyškom výpravy. Hugh je vydaný na milosť a nemilosť zradcovi Johnovi Fitzgeraldovi, ktorý sa má podľa dohody oňho postarať spolu s najmladším členom výpravy. Tento strhujúci skutočný príbeh je jasným dôkazom toho, aký nezlomný je ľudský duch a čo všetko dokáže v túžbe po živote prekonať - nezastaví h…

RECENZIA - V Pasci ( Dani Pettreyová )

Názov: V pasci, Origin. názov: Stranded, Autor: Dani Pettreyová, Preklad: Zuzana Venglíková , Rok vydania: OR-2013/SR- 2015Počet strán: 271Vydavateľstvo: i527.net, Žáner: detektívka,  dobrodružný román, kresťanská literatúra, romantika,Moje hodnotenie: 4.5/5Keď jej priateľka záhadne zmizne, ide o každú minútu!Darcy St. Jamesová sa vracia na Aljašku, aby pomohla svojej priateľke, investigatívnej novinárke, pri odhaľovaní veľkého prípadu. Keď však dorazí na miesto, zistí, že jej priateľka je nezvestná. Znepokojí ju ľahostajný prístup posádky lode, preto sa pustí do pátrania na vlastnú päsť.Posledná osoba, ktorú Gage McKenna očakáva na palube lode, na ktorej má pracovať ako vedúci zážitkových aktivít, je Darcy. Najradšej by na ňu zabudol, ale nedokáže. Keď sa ocitnú v odľahlých častiach Aljašky a napokon aj v cudzí vodách, neubráni sa pocitom strachu o jej bezpečnosť. Deje sa niečo čudné a čím hlbšie sa v pátraní dostávajú, tým viac si je istý, že odhalili iba vrchol ľadovca.zdroj Po …