Preskočiť na hlavný obsah

Trapas za trapasom / Láska, kde si


Niekedy je ťažké nájsť toho správneho partnera. Dôkazom sú aj Laura a Jamie, trapasy sa obom lepia na päty a imak to nebude ani pri ich stretávaní. Nuž nájsť toho pravého je naozaj ťažké, no Nick Spalding to zobral s humorom.


Romantická komédia inšpirovaný skutočnými príbehmi o nevydarených schôdzkach omyloch vo vzťahoch.

Láska, kde si? je venovaná všetkým, ktorí vedia, aké zradné (a niekedy aj absurdne komické) môže byť hľadanie lásky. Postavy sú vymyslené, no príbehy skutočné.

Jamie Newman je nezadaný mladý muž, no vôbec si to neužíva. Najmä keď musí čeliť sexuálne agresívnej rozvádzajúcej sa žene alebo bohyni, ktorá je taká krásna, že by pokojne mohla pochádzať z inej planéty.
Ak ste osamelá žena a hľadáte lásku, tiež to nie je prechádzka ružovou záhradou. Len sa spýtajte Laury McIntyrovej, ktorá zápasila s realitným maklérom posadnutým sexom či s cyklistickým nadšencom.
Keď Jamie s Laurou na seba narazili (a to doslova), zdalo sa, že sa na nich konečne usmialo šťastie. Niekedy však problémy nastanú práve vtedy, keď nájdete toho pravého…
Všetci si môžu naďalej bľabotať o teórii caosu a efekte motýlieho krídla, no v porovnaní so seizmickými zmenami, ktoré sa dejú vo vesmíre na základe toho, čo sa udeje v priebehu TELEFONÁTU, sú bezvýznamné. Napokon, ak všetko pôjde hladko, ľahko sa môže stať, že splodíte dieťa, ktoré bude novým Hitlerom, alebo ešte horšie, Justinom Bieberom. (ukáž. knihy) 
Laura sa pomaly blíži k tridsiatke a uvedomuje si, že je sama abýva v byte so svojou kamarátkou. O nič lepšie na tom nie je ani Jamie, ktorému chce každý dohodiť adeptku na manželku. Oboch sprevádza reťazec nepodarených schôdzok a trapasov. Všetko si zaznamenávajú, Laura do denníka a Jamie na blog. Ani ich stretnutie však neprebehne ľahko. Prerazí ich láska všetky nástrahy a zakopnutia, alebo to skončí katastrofálnym fiaskom.  

Láska, kde si je kniha, pri ktorej sa minimálne stokrát budete musieť zasmiať. Nick Spalding má talent na písanie jednoduchých a zábavných príbehov, pri ktorých sa nedá skryť úsmev. Na druhej strane, by ste však určite nechceli byť na mieste hlavných postáv, no sledovať ich život, zapísaný formou denníkov, je už iná šálka kávy. 
Ja som sa zabávala od prvej po poslednú stranu, tejto podľa mňa krátkej knihy. Čudujem sa, že som si ju nechcela kúpiť už skorej. Je zaručením zábavy, pohodového oddychu i takého ľahkého čitateľského zážitku. I keď je to jednoduchá kniha založená na humore, v tomto roku je to jedna z najlepších kníh, ku ktorým som sa zatiaľ dostala. 

Treba však upozorniť, že aj keď obalom vyzerá neškodne, pre také 13ročné slečny by to nebol veľmi vhodný darček, kvôli niektorým scénam, ktoré kniha obsahuje. Síce neparím medzi nadšencov erotických románov, v tomto prípade mi to nevadilo, lebo to bolo spojené s humorom a nie nejakými trápnymi vetami a opismi. 

Teraz sa teším na jej pokračovanie, ktoré dúfam nijako neuberie na kvalite a bude rovnako dobré. Kto má chuť na romantickú komédiu, mal by siahnuť po tejto knihe. 


Názov: Láska, kde si, Origin. názov: Love...from both sides, Autor: Nick Spalding, Vydavateľstvo: Fortuna Libri, Žáner: romantika, komédia 

Komentáre

 1. Ó ako ja milujem túto knihu a aká som šťastná, že sa páči aj niekomu inému! :) Láska, kde si je naozaj skvelá, vtipná od prvej strany po poslednú! Nikdy nezabudnem na dve scény (Ježišov obraz a potom ich rande uňho :D :D :D :D :D), na ktorých sa smejem doteraz :D

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. ten obraz som už aj zabudla :D až tak ma tá scéna neohúrila, ale tá večera u neho to totálna TOPKA :)

   Odstrániť
 2. Obálka je tak jednoduchá, no pritom tak lákavá :) Knižka vyzerá na také príjemné oddychové čítanie. :3

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Knížku máme doma, četla jsem na ni hodně negativních recenzí.. Každopádně moc se těším, až si ji přečtu a udělám si na ni vlastní názor :)

  OdpovedaťOdstrániť
 4. O této knize slyším prvně, ale již na pohled vypadá jako oddechová kniha, třeba si ji někdy přečtu, ale tobě děkuji za pěknou recenzi :)
  http://milujemekihy.blogspot.cz/

  OdpovedaťOdstrániť

Zverejnenie komentára

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Milé listy pre ženy / Listy od tvojho Kráľa, Milovanej Princeznej

Keď mi táto drobná knižka prišla, chcela som si každý deň prečítať po jednom liste. Čo myslíte, ako to dopadlo? Za dva večery som ju mala celú zhltnutú. Okrem krásneho spracovania, ktoré sa ponúka čitateľovi, Sheri Shepher zapísala stránky, ktoré by sa páčili každej žene. Veď kto by sa nechcel cítiť ako princezná? Ale má to svoje ALE. 

Táto krásna mnohofarebná knižka otvorí oči ženám - pomôže im vidieť sa tak, ako ich vidí Boh. Mnohé dokonca ani nevedia, že sú dcérami Kráľa, že boli a sú vybrané aby boli jeho Princeznami. Niekde medzi detstvom a dospelosťou vyjednávajú so svojimi rozprávkovými snami, kde bývajú dotlačené do zmeny svojej identity - zmenu, ktorá bola navrhnutá vlastnými neistotami a pochybnými zlátaninami z médií. No tieto nežné, zamilované listy napísané z pohľadu samého Boha dokazujú, že každá žena je nádherná práve taká, aká je. Každá žena, ktorá kráča s dôverou za Božími zámermi, môže pomôcť a požehnať iných - dokonca aj budúce generácie. Je ťažké pozrieť sa na svoj…

Knihy časom zabúdané - Nebo nie je výmysel

Názov : Nebo nie je výmysel
Orig. názov: Heaven is for real
Autor : Todd Burpo
Preklad: Dominika Uhríková
Vydavateľstvo: Tatran
Rok vydania: 2011
Počet strán : 184
Väzba: tvrdá
Žáner: Skutočné príbehy

Keď sa malý Colton Burpo uzdravil zo zápalu slepého čreva, celá rodina jasala. Bol to priam zázrak. Nikto však ani len netušil, aký príbeh sa v najbližších mesiacoch začne vynárať v chlapcových spomienkach – príbeh krásny a nezvyčajný o ceste do neba a naspäť. Len trojročný Colton vyrozprával rodičom, ako počas operácie opustil svoje telo. Dokázal, že neklame, keď presne popísal, čo robili rodičia v inej časti nemocnice, kým on ležal na operačnom stole. Vylíčil, ako navštívil nebo, a opakoval slová ľudí, ktorých tam stretol, hoci predtým ich nikdy nevidel, ba dokonca spomenul udalosti, čo sa odohrali dávno predtým, než prišiel na svet. Navyše ohromil rodičov opismi a záhadnými podrobnosťami o nebesách presne podľa Biblie, hoci nevedel čítať. S dojemnou naivnosťou a detsky smelou úprimnosťou Colto…

Môj vlastný vyrobený fotoalbum ( darček )

Zachvíľu sa začnem honba za nákupmi na Vianoce. Nepatrím k tým ľuďom, ktorí si spravia nekonečný zoznam a potom chodia po obchodoch a hľadajú to. Väčšinou sa riadim inštinktami, čo sa mi zapáči a myslím si, že by to potešilo obdarovaného, to kúpim. No už dlhší čas som mala vymyslený jeden darček, ktorý som však nechcela kupovať, ale vyrobiť.  Ide o fotoalbum, ktorý som však chcela spraviť na starý spôsob. 
Okrem fotiek, ktoré som dala vyvolať, som všetko kombinovala a vymýšľala sama. 
Teraz sa skôr fotky dávajú do tých jednoduchých fotoalbumov, kde sa len zastrčia a je to hotovo. Mne sa vždy páčili tie, ktoré majú ešte naše babky. Pre mňa je to také čarovné a nostalgické.
Keď som však pozerala také fotoalbumy na nete, prišli mi drahé. Možno som natrafila na zlú stránky, no väčšinou cena bola okolo 30e. To mi prišlo dosť...preto som vymyslela vlastný, na ktorý som potrebovala len dosky, papiere, tapetu, dosky a rošteky na lepenie fotiek. 
Čo sa týka ceny vyšlo ma to okolo 5 e, bez fotiek. …