Preskočiť na hlavný obsah

Trapas za trapasom / Láska, kde si


Niekedy je ťažké nájsť toho správneho partnera. Dôkazom sú aj Laura a Jamie, trapasy sa obom lepia na päty a imak to nebude ani pri ich stretávaní. Nuž nájsť toho pravého je naozaj ťažké, no Nick Spalding to zobral s humorom.


Romantická komédia inšpirovaný skutočnými príbehmi o nevydarených schôdzkach omyloch vo vzťahoch.

Láska, kde si? je venovaná všetkým, ktorí vedia, aké zradné (a niekedy aj absurdne komické) môže byť hľadanie lásky. Postavy sú vymyslené, no príbehy skutočné.

Jamie Newman je nezadaný mladý muž, no vôbec si to neužíva. Najmä keď musí čeliť sexuálne agresívnej rozvádzajúcej sa žene alebo bohyni, ktorá je taká krásna, že by pokojne mohla pochádzať z inej planéty.
Ak ste osamelá žena a hľadáte lásku, tiež to nie je prechádzka ružovou záhradou. Len sa spýtajte Laury McIntyrovej, ktorá zápasila s realitným maklérom posadnutým sexom či s cyklistickým nadšencom.
Keď Jamie s Laurou na seba narazili (a to doslova), zdalo sa, že sa na nich konečne usmialo šťastie. Niekedy však problémy nastanú práve vtedy, keď nájdete toho pravého…
Všetci si môžu naďalej bľabotať o teórii caosu a efekte motýlieho krídla, no v porovnaní so seizmickými zmenami, ktoré sa dejú vo vesmíre na základe toho, čo sa udeje v priebehu TELEFONÁTU, sú bezvýznamné. Napokon, ak všetko pôjde hladko, ľahko sa môže stať, že splodíte dieťa, ktoré bude novým Hitlerom, alebo ešte horšie, Justinom Bieberom. (ukáž. knihy) 
Laura sa pomaly blíži k tridsiatke a uvedomuje si, že je sama abýva v byte so svojou kamarátkou. O nič lepšie na tom nie je ani Jamie, ktorému chce každý dohodiť adeptku na manželku. Oboch sprevádza reťazec nepodarených schôdzok a trapasov. Všetko si zaznamenávajú, Laura do denníka a Jamie na blog. Ani ich stretnutie však neprebehne ľahko. Prerazí ich láska všetky nástrahy a zakopnutia, alebo to skončí katastrofálnym fiaskom.  

Láska, kde si je kniha, pri ktorej sa minimálne stokrát budete musieť zasmiať. Nick Spalding má talent na písanie jednoduchých a zábavných príbehov, pri ktorých sa nedá skryť úsmev. Na druhej strane, by ste však určite nechceli byť na mieste hlavných postáv, no sledovať ich život, zapísaný formou denníkov, je už iná šálka kávy. 
Ja som sa zabávala od prvej po poslednú stranu, tejto podľa mňa krátkej knihy. Čudujem sa, že som si ju nechcela kúpiť už skorej. Je zaručením zábavy, pohodového oddychu i takého ľahkého čitateľského zážitku. I keď je to jednoduchá kniha založená na humore, v tomto roku je to jedna z najlepších kníh, ku ktorým som sa zatiaľ dostala. 

Treba však upozorniť, že aj keď obalom vyzerá neškodne, pre také 13ročné slečny by to nebol veľmi vhodný darček, kvôli niektorým scénam, ktoré kniha obsahuje. Síce neparím medzi nadšencov erotických románov, v tomto prípade mi to nevadilo, lebo to bolo spojené s humorom a nie nejakými trápnymi vetami a opismi. 

Teraz sa teším na jej pokračovanie, ktoré dúfam nijako neuberie na kvalite a bude rovnako dobré. Kto má chuť na romantickú komédiu, mal by siahnuť po tejto knihe. 


Názov: Láska, kde si, Origin. názov: Love...from both sides, Autor: Nick Spalding, Vydavateľstvo: Fortuna Libri, Žáner: romantika, komédia 

Komentáre

 1. Ó ako ja milujem túto knihu a aká som šťastná, že sa páči aj niekomu inému! :) Láska, kde si je naozaj skvelá, vtipná od prvej strany po poslednú! Nikdy nezabudnem na dve scény (Ježišov obraz a potom ich rande uňho :D :D :D :D :D), na ktorých sa smejem doteraz :D

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. ten obraz som už aj zabudla :D až tak ma tá scéna neohúrila, ale tá večera u neho to totálna TOPKA :)

   Odstrániť
 2. Obálka je tak jednoduchá, no pritom tak lákavá :) Knižka vyzerá na také príjemné oddychové čítanie. :3

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Knížku máme doma, četla jsem na ni hodně negativních recenzí.. Každopádně moc se těším, až si ji přečtu a udělám si na ni vlastní názor :)

  OdpovedaťOdstrániť
 4. O této knize slyším prvně, ale již na pohled vypadá jako oddechová kniha, třeba si ji někdy přečtu, ale tobě děkuji za pěknou recenzi :)
  http://milujemekihy.blogspot.cz/

  OdpovedaťOdstrániť

Zverejnenie komentára

Obľúbené príspevky z tohto blogu

RECENZIA - Nemecké dievča neplače ( Michaela Ella Hajduková )

Názov: Nemecké dievča neplače,Autor: Michaela Ella Hajduková, Rok vydania: OR/SR- 2016Počet strán: 219Vydavateľstvo: Motýľ, Žáner: román pre ženy, vojnový román,Moje hodnotenie: 4/5

Ľudia sú ako domy. Majú veľa svetlých aj tmavých kútov, zatvorených dverí a svoju trinástu komnatu. Príbeh o tom, čo sa stane, keď sa rozhodneme niektoré dokorán otvoriť. Markus a Emma vyzerajú navonok ako úplne bežný zaľúbený pár. Pracujú však pre tajnú organizáciu, ktorá vznikla po vojne ako pocta súrodencom Schollovcom (Die Weiße Rose - Biela ruža). Organizácia odhaľuje vojnové zločiny a zločincov. Narazia na veľmi dôležitý objav, ale zároveň odhalia inú organizáciu, ktorá je nebezpečná a chce zostať utajená. Všetky stopy vedú k Lebensbornu - nacistami vytvorenému projektu, ktorého cieľom bolo, na základe nacistickej ideológie o rasovej hygiene, zvýšiť počet árijských detí vrátane detí pochádzajúcich z mimomanželských zväzkov. Lenže tam sa ciele nekončili. Svetlovlasé a modrooké deti v nacistami okupo…

RECENZIA - Zmŕtvychvstanie ( Michael Punke )

Názov: Zmŕtvychvstanie, Origin. názov: The Revenant, Autor: Michael Punke, Preklad: Slavomír Hrivnák , Rok vydania: OR-2002/SR- 2016Počet strán: 259Vydavateľstvo: Motýľ, Žáner: román podľa skutočných udalostí, dobrodružný román, Moje hodnotenie: 4.5/5


Román o obdivuhodnej ľudskej nezlomnosti SKUTOČNÝ PRÍBEH Z DRSNEJ DIVOČINY #1 New York Times Bestseller

Píše sa rok 1823 a Hugh Glass sa spolu s lovcami kožušín zúčastňuje výpravy v neprebádaných Skalnatých horách. Uprostred hlbokých lesov muži vzdorujú náročným podmienkam, ako aj útokom miestnych Indiánov. Keď odvážneho Hugha napadne obrovský grizly, podarí sa mu ho zabiť, ale utrpí vážne zranenia, ktoré mu zabránia pokračovať v ceste so zvyškom výpravy. Hugh je vydaný na milosť a nemilosť zradcovi Johnovi Fitzgeraldovi, ktorý sa má podľa dohody oňho postarať spolu s najmladším členom výpravy. Tento strhujúci skutočný príbeh je jasným dôkazom toho, aký nezlomný je ľudský duch a čo všetko dokáže v túžbe po živote prekonať - nezastaví h…

RECENZIA - V Pasci ( Dani Pettreyová )

Názov: V pasci, Origin. názov: Stranded, Autor: Dani Pettreyová, Preklad: Zuzana Venglíková , Rok vydania: OR-2013/SR- 2015Počet strán: 271Vydavateľstvo: i527.net, Žáner: detektívka,  dobrodružný román, kresťanská literatúra, romantika,Moje hodnotenie: 4.5/5Keď jej priateľka záhadne zmizne, ide o každú minútu!Darcy St. Jamesová sa vracia na Aljašku, aby pomohla svojej priateľke, investigatívnej novinárke, pri odhaľovaní veľkého prípadu. Keď však dorazí na miesto, zistí, že jej priateľka je nezvestná. Znepokojí ju ľahostajný prístup posádky lode, preto sa pustí do pátrania na vlastnú päsť.Posledná osoba, ktorú Gage McKenna očakáva na palube lode, na ktorej má pracovať ako vedúci zážitkových aktivít, je Darcy. Najradšej by na ňu zabudol, ale nedokáže. Keď sa ocitnú v odľahlých častiach Aljašky a napokon aj v cudzí vodách, neubráni sa pocitom strachu o jej bezpečnosť. Deje sa niečo čudné a čím hlbšie sa v pátraní dostávajú, tým viac si je istý, že odhalili iba vrchol ľadovca.zdroj Po …