Preskočiť na hlavný obsah

Čo je nového v knihách za február a marec

Ahojte, spravila som knižný súhrn dvoch mesiacov. Zaradila som do neho prečítané knihy a ich menšie hodnotenie a aj knihy, ktoré mi pribudli. 


Február - prečítané knihy
Ivana Gibová - Usadenina
Jean Giono - Muž, ktorý sadil stromy
Bodie a Brock Thoeneový - Keď Ježiš zaplakal
Kathy Reichs - Viróza
Amélie Nothomb - Zabiť otca
Patrik Süskind - Príbeh pána Letka
Josh McDowell a Bob Hostetler - Nenechávaj si mozog pred dverami
Jane Austenová - Pride and prejudice/Pýcha a predsudok
Fiona Paulová - JedVo februári sa mi podarilo prečítať dokopy 9 kníh. Svojimi témami boli rôznorodé, ale nebol to zrovna mesiac plný skvelých kníh. Medzi najväčšie sklamania som zaradila Príbeh pána Letka a Usadeninu. V priemerových knihách sa ocitli : Viróza, Nenechávaj si mozog pred dverami, Zabiť otca, Jed a Keď Ježiš zaplakala. Z toho vyplýva, že spokojná som bola s Mužom, ktorý sadil stromy a aj keď dosť skrátenou verziou Pýchy a predsudku. 

Marec - prečítané knihy
John Boyne - Chlapec v pásikavom pyžame
Bill O Reailly, Martin Dugard - Atentát na Ježiša
L. Marie Adeline - Spolok
Neil Gaiman - Oceán na konci ulice
Matt Baglio - Rituál
Neal Lozano - Návrat staršieho brata
Ivana Klein -  Chyť si svoje šťastie

Tento mesiac v porovnaní s predchádzajúcim dopadol lepšie. Jedinú katastrofu tvorila kniha Spolok...fakt príšerná kniha. Našťastie už nič strašné som nečítala. Návrat staršieho brata, Chyť si svoje šťastie a  Atentát na Ježiša zaraďujem ku knihám, ktoré nijako neublížili, no ani nespôsobili wau efekt. Ten sa vyskytol pri knihách Rituál, Chlapec v pásikavom pyžame a Oceán na konci ulice.

A teraz knihy, ktoré mi pribudli za tieto dva mesiace 

Bola som poslušná tak som dostala 3 knižky
-Vek zázrakov 

-Láska, kde si?
-Ranč na Červenom vrchu


Všetky som si sama vybrala, takže sa nekonalo žiadne prekvapenie. Ranč na Červenom vrchu som si vybrala aj kvôli bratovi, ktorému by sa to mohlo páčiť. Láska, kde si? a Vek zázrakov už mám aj prečítané. 
A druhú časť tvoria knihy, ktoré sa mi podarilo vyhrať
-Neotrasený
-Ukolébavka
-Návrat staršieho brata

Neotrasený som vyhrala v súťaži, ktorú mali v marci cesta+ a Kumran. Každý deň sa dala vyhrať jedna kniha a na mňa sa usmialo šťastie jedenkrát. Ukolébavku som vyhrala u Lenky, ešte som ju nečítala a v tomto čase sa do nej ani nepustím, ale možno cez leto. No a Návrat staršieho brata na fotkách nevidíte, lebo som ho darovala ďalej. Inak som tú knihu dostala na olympiáde. 
No a ešte spoločné foto ...

Čítali ste niečo z týchto kníh? Ako sa vám páčili? 

Komentáre

 1. Zaujímavý výbr knižiek. Čítala som z daných kníh len Pýchu a predsudok, ktorý bol úžasný! Potom Ranč na červenom vrchu a Chyť si svoje šťastie. Všetky ma bavili )

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Tak to si pekne toho prečítala...ja najviac 4 knihy za mesiac a to je fakt, že úspech :D Pekné knižky si dostala. Vek zázrakov ma celkom zaujal. A gratulujem k výhram. Aj ja som knihu Neotrasený vyhrala v súťaži od Kumranu :) Ale kedy si k nej sadnem, tak to fakt neviem :)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Vek zázrakov by som asi dala aj do májovej súťaže :P

   Odstrániť
  2. Tak to sú dobré a potešujúce správy :D

   Odstrániť
 3. Skoro žádnou neznám, ale Oceán na konci ulice bych si chtěla přečíst. :)

  OdpovedaťOdstrániť

Zverejnenie komentára

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Milé listy pre ženy / Listy od tvojho Kráľa, Milovanej Princeznej

Keď mi táto drobná knižka prišla, chcela som si každý deň prečítať po jednom liste. Čo myslíte, ako to dopadlo? Za dva večery som ju mala celú zhltnutú. Okrem krásneho spracovania, ktoré sa ponúka čitateľovi, Sheri Shepher zapísala stránky, ktoré by sa páčili každej žene. Veď kto by sa nechcel cítiť ako princezná? Ale má to svoje ALE. 

Táto krásna mnohofarebná knižka otvorí oči ženám - pomôže im vidieť sa tak, ako ich vidí Boh. Mnohé dokonca ani nevedia, že sú dcérami Kráľa, že boli a sú vybrané aby boli jeho Princeznami. Niekde medzi detstvom a dospelosťou vyjednávajú so svojimi rozprávkovými snami, kde bývajú dotlačené do zmeny svojej identity - zmenu, ktorá bola navrhnutá vlastnými neistotami a pochybnými zlátaninami z médií. No tieto nežné, zamilované listy napísané z pohľadu samého Boha dokazujú, že každá žena je nádherná práve taká, aká je. Každá žena, ktorá kráča s dôverou za Božími zámermi, môže pomôcť a požehnať iných - dokonca aj budúce generácie. Je ťažké pozrieť sa na svoj…

Fitness tekvicový koláč

Ingrediencie  Cesto 1 šálka ovsených vločiek 2 lyžičky hnedého cukru pol šálky kokosu olivový olej
Plnka  pol kila maslovej tekvice pol šálky mandľového mlieka 3 lyžice medu 3 bielka 2 lyžičky škorice
Postup 1. Nakrájame tekvicu na malé kúsky a dáme variť do hrnca.  2. Medzitým ako sa varí tekvica si pripravíme základ.  Zmiešame dokopy ovsené vločky, kokos, trocha hnedého cukru a pár kvapiek oleja. Túto zmes natlačíme do formy na pečenie a dáme piecť na 10 minút na 200 stupňov. Pekáč si môžete vystlať papierom, ja som to však nerobila, pretože sa mi to vôbec neprilepovalo.  3. Na plnku požijeme už uvarenú tekvicu, ktorú rozmixujem najemno spolu s medom, škoricou, mandľovým mliekom ( ak nemáte mandľové, použite klasické ) a bielkami.  Rozmixovanú zmes vlejeme do pripravenej formy na pečenie.  4. Najprv dáme piecť na 20 minút po 210 stupňov a potom dopečieme na 170 stupňoch 30 minút.  Prajem dobrú chuť

Po veľmi dlhom čase... nákup kníh cez internet

Nepamätám si, kedy naposledy som si objednávala knihy..a to naozaj. Je to už veľmi dávno, lebo väčšinou som čítala z knižnice, alebo už z tých kníh, ktoré som mala doma a kupovala som len v kamenných kníhkupectvách. A aj tie nákupy sa niesli v duchu jedna maximálne dve knihy a dosť.

Teraz som bola donútená školou si niečo objednať, keďže sme si už vyberali témy bakalárskych prác. Ja som si zvolila literatúru ( logicky že... ) a téma sa viaže na autorku Margitu Kánikovú. Problém je však to, že jej knihy sa zháňajú už ťažšie. V kamenných kníhkupectvách ju vôbec nemali a na internete zväčša len 1. Jediný internetový obchod, ktorý mal AŽ dve jej knihy boli megaknihy.sk. Takže zo všetkej jej prózy som zohnala aspoň dve a zvyšné si budem môcť ísť zobrať do trnavskej knižnice. 

Kniha, ktorá sa ešte dá zohnať je V znamení púpavy, ktorú som naozaj videla vo viacerých internetových obchodoch. O piatej u Thalmeira je síce pokračovaním inej knihy, no aspoň niečo nech mám...Vždy je lepšie pracovať s…