Preskočiť na hlavný obsah

Čo je nového v knihách za február a marec

Ahojte, spravila som knižný súhrn dvoch mesiacov. Zaradila som do neho prečítané knihy a ich menšie hodnotenie a aj knihy, ktoré mi pribudli. 


Február - prečítané knihy
Ivana Gibová - Usadenina
Jean Giono - Muž, ktorý sadil stromy
Bodie a Brock Thoeneový - Keď Ježiš zaplakal
Kathy Reichs - Viróza
Amélie Nothomb - Zabiť otca
Patrik Süskind - Príbeh pána Letka
Josh McDowell a Bob Hostetler - Nenechávaj si mozog pred dverami
Jane Austenová - Pride and prejudice/Pýcha a predsudok
Fiona Paulová - JedVo februári sa mi podarilo prečítať dokopy 9 kníh. Svojimi témami boli rôznorodé, ale nebol to zrovna mesiac plný skvelých kníh. Medzi najväčšie sklamania som zaradila Príbeh pána Letka a Usadeninu. V priemerových knihách sa ocitli : Viróza, Nenechávaj si mozog pred dverami, Zabiť otca, Jed a Keď Ježiš zaplakala. Z toho vyplýva, že spokojná som bola s Mužom, ktorý sadil stromy a aj keď dosť skrátenou verziou Pýchy a predsudku. 

Marec - prečítané knihy
John Boyne - Chlapec v pásikavom pyžame
Bill O Reailly, Martin Dugard - Atentát na Ježiša
L. Marie Adeline - Spolok
Neil Gaiman - Oceán na konci ulice
Matt Baglio - Rituál
Neal Lozano - Návrat staršieho brata
Ivana Klein -  Chyť si svoje šťastie

Tento mesiac v porovnaní s predchádzajúcim dopadol lepšie. Jedinú katastrofu tvorila kniha Spolok...fakt príšerná kniha. Našťastie už nič strašné som nečítala. Návrat staršieho brata, Chyť si svoje šťastie a  Atentát na Ježiša zaraďujem ku knihám, ktoré nijako neublížili, no ani nespôsobili wau efekt. Ten sa vyskytol pri knihách Rituál, Chlapec v pásikavom pyžame a Oceán na konci ulice.

A teraz knihy, ktoré mi pribudli za tieto dva mesiace 

Bola som poslušná tak som dostala 3 knižky
-Vek zázrakov 

-Láska, kde si?
-Ranč na Červenom vrchu


Všetky som si sama vybrala, takže sa nekonalo žiadne prekvapenie. Ranč na Červenom vrchu som si vybrala aj kvôli bratovi, ktorému by sa to mohlo páčiť. Láska, kde si? a Vek zázrakov už mám aj prečítané. 
A druhú časť tvoria knihy, ktoré sa mi podarilo vyhrať
-Neotrasený
-Ukolébavka
-Návrat staršieho brata

Neotrasený som vyhrala v súťaži, ktorú mali v marci cesta+ a Kumran. Každý deň sa dala vyhrať jedna kniha a na mňa sa usmialo šťastie jedenkrát. Ukolébavku som vyhrala u Lenky, ešte som ju nečítala a v tomto čase sa do nej ani nepustím, ale možno cez leto. No a Návrat staršieho brata na fotkách nevidíte, lebo som ho darovala ďalej. Inak som tú knihu dostala na olympiáde. 
No a ešte spoločné foto ...

Čítali ste niečo z týchto kníh? Ako sa vám páčili? 

Komentáre

 1. Zaujímavý výbr knižiek. Čítala som z daných kníh len Pýchu a predsudok, ktorý bol úžasný! Potom Ranč na červenom vrchu a Chyť si svoje šťastie. Všetky ma bavili )

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Tak to si pekne toho prečítala...ja najviac 4 knihy za mesiac a to je fakt, že úspech :D Pekné knižky si dostala. Vek zázrakov ma celkom zaujal. A gratulujem k výhram. Aj ja som knihu Neotrasený vyhrala v súťaži od Kumranu :) Ale kedy si k nej sadnem, tak to fakt neviem :)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Vek zázrakov by som asi dala aj do májovej súťaže :P

   Odstrániť
  2. Tak to sú dobré a potešujúce správy :D

   Odstrániť
 3. Skoro žádnou neznám, ale Oceán na konci ulice bych si chtěla přečíst. :)

  OdpovedaťOdstrániť

Zverejnenie komentára

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Milé listy pre ženy / Listy od tvojho Kráľa, Milovanej Princeznej

Keď mi táto drobná knižka prišla, chcela som si každý deň prečítať po jednom liste. Čo myslíte, ako to dopadlo? Za dva večery som ju mala celú zhltnutú. Okrem krásneho spracovania, ktoré sa ponúka čitateľovi, Sheri Shepher zapísala stránky, ktoré by sa páčili každej žene. Veď kto by sa nechcel cítiť ako princezná? Ale má to svoje ALE. 

Táto krásna mnohofarebná knižka otvorí oči ženám - pomôže im vidieť sa tak, ako ich vidí Boh. Mnohé dokonca ani nevedia, že sú dcérami Kráľa, že boli a sú vybrané aby boli jeho Princeznami. Niekde medzi detstvom a dospelosťou vyjednávajú so svojimi rozprávkovými snami, kde bývajú dotlačené do zmeny svojej identity - zmenu, ktorá bola navrhnutá vlastnými neistotami a pochybnými zlátaninami z médií. No tieto nežné, zamilované listy napísané z pohľadu samého Boha dokazujú, že každá žena je nádherná práve taká, aká je. Každá žena, ktorá kráča s dôverou za Božími zámermi, môže pomôcť a požehnať iných - dokonca aj budúce generácie. Je ťažké pozrieť sa na svoj…

Knihy časom zabúdané - Nebo nie je výmysel

Názov : Nebo nie je výmysel
Orig. názov: Heaven is for real
Autor : Todd Burpo
Preklad: Dominika Uhríková
Vydavateľstvo: Tatran
Rok vydania: 2011
Počet strán : 184
Väzba: tvrdá
Žáner: Skutočné príbehy

Keď sa malý Colton Burpo uzdravil zo zápalu slepého čreva, celá rodina jasala. Bol to priam zázrak. Nikto však ani len netušil, aký príbeh sa v najbližších mesiacoch začne vynárať v chlapcových spomienkach – príbeh krásny a nezvyčajný o ceste do neba a naspäť. Len trojročný Colton vyrozprával rodičom, ako počas operácie opustil svoje telo. Dokázal, že neklame, keď presne popísal, čo robili rodičia v inej časti nemocnice, kým on ležal na operačnom stole. Vylíčil, ako navštívil nebo, a opakoval slová ľudí, ktorých tam stretol, hoci predtým ich nikdy nevidel, ba dokonca spomenul udalosti, čo sa odohrali dávno predtým, než prišiel na svet. Navyše ohromil rodičov opismi a záhadnými podrobnosťami o nebesách presne podľa Biblie, hoci nevedel čítať. S dojemnou naivnosťou a detsky smelou úprimnosťou Colto…

Môj vlastný vyrobený fotoalbum ( darček )

Zachvíľu sa začnem honba za nákupmi na Vianoce. Nepatrím k tým ľuďom, ktorí si spravia nekonečný zoznam a potom chodia po obchodoch a hľadajú to. Väčšinou sa riadim inštinktami, čo sa mi zapáči a myslím si, že by to potešilo obdarovaného, to kúpim. No už dlhší čas som mala vymyslený jeden darček, ktorý som však nechcela kupovať, ale vyrobiť.  Ide o fotoalbum, ktorý som však chcela spraviť na starý spôsob. 
Okrem fotiek, ktoré som dala vyvolať, som všetko kombinovala a vymýšľala sama. 
Teraz sa skôr fotky dávajú do tých jednoduchých fotoalbumov, kde sa len zastrčia a je to hotovo. Mne sa vždy páčili tie, ktoré majú ešte naše babky. Pre mňa je to také čarovné a nostalgické.
Keď som však pozerala také fotoalbumy na nete, prišli mi drahé. Možno som natrafila na zlú stránky, no väčšinou cena bola okolo 30e. To mi prišlo dosť...preto som vymyslela vlastný, na ktorý som potrebovala len dosky, papiere, tapetu, dosky a rošteky na lepenie fotiek. 
Čo sa týka ceny vyšlo ma to okolo 5 e, bez fotiek. …