Preskočiť na hlavný obsah

Pozreté v marci / Filmy

Chlapec v pásikavom pyžame

Dráma / Vojnový
Velká Británie / USA, 2008, 94 min
Zrejme by som si tento film nepozrela, nebyť knihy, ktorú som prečítala na jeden hlt. 
Čo sa týka filmu, pôsobil ako kniha pochmúrne, kvôli svojej téme. Spracovaný bol však veľmi dobre a vyskytovali sa v ňom aj úsmevné scény.
Asi je však potrebné byť pripravený na to, že film sa týka koncentračného tábora a ukazuje oba svety. Jeden na strane nacistov a druhý na strane Židov a ich väznenia. Čo sa však stane ak sa vďaka priateľstvu spoja tieto dva svety. Je to film plný smútku, straty, detského videnia a sile priateľstva, kedy nebezpečenstvo nič neznamená. 


Moje hodnotenie 5/5Alfa a Omega


Animovaný / Dobrodružný / Komédia / Rodinný / Romantický
USA / Indie, 2010, 88 min

Ďalším filmovým tipom je rozprávka, ktorá ma celkom milo prekvapila. Aj keď nemá na čsfd veľmi príjemné hodnotenie, mne sa páčila oveľa viac. Okrem čudného zavíjania vlkov, by som nemala, čo vytknúť. Pekne spravené postavičky a celkom jednoduchý dej, čo dokopy vytvára taký príjemný relax. 

Moje hodnotenie 4/5


Rituál


Dráma / Thriller / Horor
USA / Maďarsko / Taliansko, 2011, 109 min

Rituál bol film, na ktorý som sa tešila a bola som zvedavá, ako to bude vôbec spracované. Moje pocity po pozretí však boli zmiešané. Keby nečítam pritom knihu, určite by som film označila za veľmi dobrý, no na jeho smolu, vedela som v ňom nájsť chyby. Tiež som nepochopila, prečo, keď je to inšpirované knihou, 98% bolo zmenených. Na jednej strane, to síce pripelo k tomu, aby sledovateľ zažil akčnejší dej, no pre mňa to bolo skôr mínusom. Čo sa však týka hereckého obsadenia, nemám, čo vytknúť. Myslím si, že herci boli dobre vybratí a naozaj to bolo dobre herecky zvládnuté. 
Moje hodnotenie 3/5


Nezlomný

Vojnový / Životopisný / Dráma
USA, 2014, 137 min

Veľmi milé a veľké prekvapenie ma čakalo pri pozeraní tohto filmu. Je to tiež inšpirované knihou, no tú som nečítala. Ak je tak dobrá ako film, tak sa určite oplatí. Pri niektorých scénach mi behali po chrbte zimomriavky a veľký rešpekt k tomu, čo všetko musel hlavný predstaviteľ prežiť. Tiež sa mi veľmi zapáčilo, že na konci filmu bolo povedané, že všetkým, ktorí mu dajako ublížili odpustil. To o ňom mnohé hovorí, lebo vidno, že je to človek, ktorý má veľké srdce, pretože odpustiť je naozaj ťažké. Hlavne, keď sa jedná o niečo také, aké zažil on. Ak sa vám páčia filmy, ktoré sa týkajú vojen a skutočných udalostí, určite si tento film pozrite. 
Moje hodnotenie 4/5

Mongol - Džingischán


Dráma / Historický / Vojnový / Životopisný
Kazachstán / Nemecko / Mongolsko / Rusko, 2007, 120 min

Uff, tak toto bolo pre mňa obrovské sklamanie. Pri niečom taktomto som čakala veľa vojen, bitiek, premýšlanie nad vojnovými taktikami alebo rôzne tréningy vojakov. No toto o tom skoro ,až na pár výnimiek, nebolo!! Mne to prišlo, ako keby celý čas sa tam rieši jeho žena, od začiatku, kedy si ju vybral,až po koniec, kedy začína formovať armádu a podmaňovať si krajiny ( v hlave ) a odchádza od nej. Nedočkala som sa žiadnej väčšej akčnosti. akú som dúfala. 

Moje hodnotenie 1/5


Čo sme komu urobili 

Komédia
Francie, 2014, 97 min

Moja prvá francúzska komédia, ktorá síce na mňa neurobila až taký veľký dojem, no nebolo to ani zlé. Páčila sa mi téma, no čakala som niečo iné, možno aj viac vtipné. Miestami mi to pripadalo suché. Ale aspoň som vyskúšala aj film od niekoho iného ako zvyčajne. :)
Moje hodnotenie 3/5


(Ne)zadaní

Komédia / Romantický
USA, 2014, 94 min
Na moje prekvapenie sa mi táto komédia zapáčila, pričom som si ju dopredu zaradila a ani som ju veľmi nechcela vidieť. Možno to bolo spôsobené aj Efronom, ktorého som si zaškatulkovala. Tiež sa však nájdu aj takí, ktorím táto komédia nijako nevônia. Je to zas na každom ako si ju vezme k srdcu. Pre mňa prekvapenie v pozitívnom zmysle. 

Moje hodnotenie 4/5Komentáre

 1. Pěkně zpracovaný příspěvek, já jsem však ANI JEDEN film neviděla :( Což mě mrzí, protože nevypadají vůbec zle.
  http://milujemekihy.blogspot.cz/

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Tak ja sa stále vyhýbam filmu Chlapec v pásikavom pyžame, ani neviem prečo, a pritom filmy z čias 2.svetovej vojny vyhľadávam. Ale film Nezlomný si rada pozriem- ďakujem za tip :) Alfu a Omegu som videla dávnejšia a až po druhom pozretí tejto rozprávky sa mi začala páčiť- taká milá oddychovka. No a film (Ne)zadaní...hmmm...možno by som kukla- inak aj ja som mala Efrona zaškatuľkovaného, ale už som pochopila, že je dobrý herec :D...a tiež sa mi páči spracovanie tohto článku :)

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Ja len sa chcem vyjadriť k hereckému obsadeniu Rituálu, lebo hoci som ten film nevidela, úplne s tebou súhlasím (Colin O'Donoghue totálne úplne vôbec nie je na vrchole môjho zoznamu obľúbených hercov) :D Na pozretie nemám odvahu. V živote som horror nevidela a mám problém sa sprchovať v noci aj keď vidím len nejaký trailer, čiže nechcem riskovať :D

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. neviem či by som to radila medzi horory, ale samozrejme každý to vníma inak

   Odstrániť
 4. Já jsem viděla jen chlapec v pruhovaném pyžamu a moc se mi tento film líbil. A také jsem četla knihu a ta nemá ani jednu chybu. :)

  OdpovedaťOdstrániť

Zverejnenie komentára

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Milé listy pre ženy / Listy od tvojho Kráľa, Milovanej Princeznej

Keď mi táto drobná knižka prišla, chcela som si každý deň prečítať po jednom liste. Čo myslíte, ako to dopadlo? Za dva večery som ju mala celú zhltnutú. Okrem krásneho spracovania, ktoré sa ponúka čitateľovi, Sheri Shepher zapísala stránky, ktoré by sa páčili každej žene. Veď kto by sa nechcel cítiť ako princezná? Ale má to svoje ALE. 

Táto krásna mnohofarebná knižka otvorí oči ženám - pomôže im vidieť sa tak, ako ich vidí Boh. Mnohé dokonca ani nevedia, že sú dcérami Kráľa, že boli a sú vybrané aby boli jeho Princeznami. Niekde medzi detstvom a dospelosťou vyjednávajú so svojimi rozprávkovými snami, kde bývajú dotlačené do zmeny svojej identity - zmenu, ktorá bola navrhnutá vlastnými neistotami a pochybnými zlátaninami z médií. No tieto nežné, zamilované listy napísané z pohľadu samého Boha dokazujú, že každá žena je nádherná práve taká, aká je. Každá žena, ktorá kráča s dôverou za Božími zámermi, môže pomôcť a požehnať iných - dokonca aj budúce generácie. Je ťažké pozrieť sa na svoj…

Knihy časom zabúdané - Nebo nie je výmysel

Názov : Nebo nie je výmysel
Orig. názov: Heaven is for real
Autor : Todd Burpo
Preklad: Dominika Uhríková
Vydavateľstvo: Tatran
Rok vydania: 2011
Počet strán : 184
Väzba: tvrdá
Žáner: Skutočné príbehy

Keď sa malý Colton Burpo uzdravil zo zápalu slepého čreva, celá rodina jasala. Bol to priam zázrak. Nikto však ani len netušil, aký príbeh sa v najbližších mesiacoch začne vynárať v chlapcových spomienkach – príbeh krásny a nezvyčajný o ceste do neba a naspäť. Len trojročný Colton vyrozprával rodičom, ako počas operácie opustil svoje telo. Dokázal, že neklame, keď presne popísal, čo robili rodičia v inej časti nemocnice, kým on ležal na operačnom stole. Vylíčil, ako navštívil nebo, a opakoval slová ľudí, ktorých tam stretol, hoci predtým ich nikdy nevidel, ba dokonca spomenul udalosti, čo sa odohrali dávno predtým, než prišiel na svet. Navyše ohromil rodičov opismi a záhadnými podrobnosťami o nebesách presne podľa Biblie, hoci nevedel čítať. S dojemnou naivnosťou a detsky smelou úprimnosťou Colto…

Fitness tekvicový koláč

Ingrediencie  Cesto 1 šálka ovsených vločiek 2 lyžičky hnedého cukru pol šálky kokosu olivový olej
Plnka  pol kila maslovej tekvice pol šálky mandľového mlieka 3 lyžice medu 3 bielka 2 lyžičky škorice
Postup 1. Nakrájame tekvicu na malé kúsky a dáme variť do hrnca.  2. Medzitým ako sa varí tekvica si pripravíme základ.  Zmiešame dokopy ovsené vločky, kokos, trocha hnedého cukru a pár kvapiek oleja. Túto zmes natlačíme do formy na pečenie a dáme piecť na 10 minút na 200 stupňov. Pekáč si môžete vystlať papierom, ja som to však nerobila, pretože sa mi to vôbec neprilepovalo.  3. Na plnku požijeme už uvarenú tekvicu, ktorú rozmixujem najemno spolu s medom, škoricou, mandľovým mliekom ( ak nemáte mandľové, použite klasické ) a bielkami.  Rozmixovanú zmes vlejeme do pripravenej formy na pečenie.  4. Najprv dáme piecť na 20 minút po 210 stupňov a potom dopečieme na 170 stupňoch 30 minút.  Prajem dobrú chuť