Preskočiť na hlavný obsah

The Social Media Book Tag

Pridávam sa k tým, ktorí sa už pohrali s týmto Tagom. Ospravedlňujem sa osôbke, ktorá to celé vymyslela, ale neviem kto to je a preto jej meno sem neviem uverejniť. Ale ak niekto vie, pokojne ho môže hodiť dole do komentára a ja to pridám. Inak ja som naň natrafila na blogu, ktorý patrí Lenke :) 
a zrejme som ho čítala aj na iných, no tie mená mi už vyšumeli z hlavy. 

Tak ide sa na to...

Twitter – Tvoja najobľúbenejšia kniha pod 200 stránok.

Dosť ťažká úloha, lebo 200 strán je dosť málo, ale hádam niečo nájdem....


Puškin je spisovateľ, ktorého som čítala už dávnejšie. Tuším, že v prvom ročníku, no jeho Kapitánova dcéra sa mi veľmi páčila a preto som si potom aj kúpila knihu ( predtým som mala požičanú). Natrafila som na ňu úplne náhodou v Leviciach, čo som aj dávala nejaké fotky na blog a vyšla ma dosť lacno. Určite si toto krátke dielo ešte niekedy prečítam. Neviem, či je to najobľúbenejšia kniha, ktorú mám a má pod 200 strán, no túto som našla. :) Facebook – Kniha, do ktorej ťa všetci nútili.

V minulosti ma asi nikto do ničoho nenútil, skôr sa len vytváral tlak zo strany reklám a opakujúcich sa recenzií na rôznych blogoch. Je to také, že keď človek vidí, že danú knihu už čítali 5 blogeri, tak on si ju chce prečítať. :D :D 

Teraz ma skôr brat nabáda k tomu, aby som si prečítala Hru o tróny, na ktorú sa aj chystám, ale až cez prázdniny, aby som si na ňu vedela nájsť poriadne čas. A je to taká kniha, že aj keď si ju chcem prečítať, stále váham, lebo neviem, či to bude môj šálok kávy, alebo nie. 

Tumblr – Kniha, ktorú si čítal/a, keď ešte nebola populárna.

Rozmýšľam, rozmýšľam, ale k tomuto asi nič nenapíšem...

Youtube – Ktorú knihu si praješ vidieť sfilmovanú?
Každá dobrá kniha by mohla byť sfilmovaná. Ja si veľmi rada pozriem po knihe film, ak ho má. Vyberiem len také náhodné tri, lebo veľa kníh mám mimo izby a ťažko by sa mi po ne išlo...preto mám aj obmedzené množstvo kníh. Prvú som vybrala Učiteľa tanca, čo je na spôsob Jane Austenovej, druhú som vybrala v Lavíne, čo som síce ešte len začala čítať, no jednotka bola super a určite bude aj dvojka. A tretia taká milá komédia Láska, kde si? aby som sa mala na čom smiať. 

MySpace – Kniha, ktorá sa ti páčila, keď si bol/a mladší/ia, ale teraz by to už asi bolo inak.
Ja som ako malá frčala na komiksových časopisoch a najviac som čítala WITCH. Niekedy ľutujem, že som všetky časopisy vyhodila, lebo to bola poriadna zbierka a taká milá spomienka na časy dávno minulé. Čítala som však aj pár poriadnych kníh. Jednou z najlepších kníh, ktoré som vtedy čítala bola Princeta a kapitán, no to bola tak úžasná kniha, že aj teraz by sa mi páčila!!!  Mala som však aj nejaké Witch knihy a tie by ma už teraz zrejme nezaujali. 

Goodreads – Ktorú knihu odporúčaš všetkým?

Ja vlastne každému odporúčam knihy od Jane Austenovej. Mňa ešte na poličke čaká jej Rozum a cit, na ktorý sa veľmi teším. Tiež by som odporučila dve série. Tá prvá síce nesadla každému, ale mne sa páčila ( ešte trojku musím dočítať, ale viem od brata, že to bolo dobré ) a to je Universum. A druhou sériou je Anjelská séria, neviem či to má nejaký presný názov. A nakoniec mám aj tretiu :D :D Tá mi hneď nenapadla, lebo ju nevlastním :( a je ňou Hunger Games. 

Ask.fm – Na ktorú knihu sa ťa ľudia najviac pýtali?

Ach jo, ach jo, to bolo 50 odtieňov sivej... ale každému hovorím, nech to nečíta!! Aj ja sa po čase čudujem, že som tomu dala 2.5 hodnotenie..

We heart it – Ktorá kniha má pre teba citový význam?

JEDNOZNAČNE!!!

Na túto knihu v mojej blízkosti nemôže nikto nič zlé povedať. 

Ani neviem ako sa tento náš vzťah rozvinul a tak utvrdil, ale je to láska na celý život. 
Ku každej knihe si počas čítania spravím určitý vzťah ( napríklad dosť silný vzťah mám aj k Hunger Games ) , ale pri tejto knihe je to také inakšie. Je to kniha, ktorú každému odporúčam a určite si ju ešte v budúcnosti budem čítať. Spotify – Ktorú pieseň zo sfilmovanej knihy máš rád/rada?

kto nepozná je divný :P 


Snapchat – Kniha alebo séria, ktorá ťa bavila len chvíľu, ale napriek tomu si si myslel/a, že bude dobrá.
Keď ma niečo baví, tak sa mi to asi aj páčia je to dobré  ....nie? 

Komentáre

  1. Oh, už som aj zabudla, že som minulý rok čítala Kapitánovú dcéru. Jedna z tých lepších kníh na povinnom čítaní. Určite lepšia ako Dom v stráni :D Ale na moju lásku z povinného čítania, Hamleta, nemá O:)
    Hru o tróny by som si chcela aj ja prečítať. A potom pozrieť seriál. Už len sa nejak k tej knihe dostať :D Teda, knihám.
    Hunger Games som čítala, ale veľmi sa mi to nepáčilo. Asi som divná, súdiac podľa celého toho ohlasu, čo tie knihy majú. Ale nie až natoľko divná, aby som nepoznala pieseň, ehehe! :D Je síce pravda, že Drozdajku 1 som ešte nevidela a veľmi sa na ňu ani nechystám, ale pesnička je pekne spracovaná :)

    OdpovedaťOdstrániť

Zverejnenie komentára

Obľúbené príspevky z tohto blogu

RECENZIA - Nemecké dievča neplače ( Michaela Ella Hajduková )

Názov: Nemecké dievča neplače,Autor: Michaela Ella Hajduková, Rok vydania: OR/SR- 2016Počet strán: 219Vydavateľstvo: Motýľ, Žáner: román pre ženy, vojnový román,Moje hodnotenie: 4/5

Ľudia sú ako domy. Majú veľa svetlých aj tmavých kútov, zatvorených dverí a svoju trinástu komnatu. Príbeh o tom, čo sa stane, keď sa rozhodneme niektoré dokorán otvoriť. Markus a Emma vyzerajú navonok ako úplne bežný zaľúbený pár. Pracujú však pre tajnú organizáciu, ktorá vznikla po vojne ako pocta súrodencom Schollovcom (Die Weiße Rose - Biela ruža). Organizácia odhaľuje vojnové zločiny a zločincov. Narazia na veľmi dôležitý objav, ale zároveň odhalia inú organizáciu, ktorá je nebezpečná a chce zostať utajená. Všetky stopy vedú k Lebensbornu - nacistami vytvorenému projektu, ktorého cieľom bolo, na základe nacistickej ideológie o rasovej hygiene, zvýšiť počet árijských detí vrátane detí pochádzajúcich z mimomanželských zväzkov. Lenže tam sa ciele nekončili. Svetlovlasé a modrooké deti v nacistami okupo…

RECENZIA - Zmŕtvychvstanie ( Michael Punke )

Názov: Zmŕtvychvstanie, Origin. názov: The Revenant, Autor: Michael Punke, Preklad: Slavomír Hrivnák , Rok vydania: OR-2002/SR- 2016Počet strán: 259Vydavateľstvo: Motýľ, Žáner: román podľa skutočných udalostí, dobrodružný román, Moje hodnotenie: 4.5/5


Román o obdivuhodnej ľudskej nezlomnosti SKUTOČNÝ PRÍBEH Z DRSNEJ DIVOČINY #1 New York Times Bestseller

Píše sa rok 1823 a Hugh Glass sa spolu s lovcami kožušín zúčastňuje výpravy v neprebádaných Skalnatých horách. Uprostred hlbokých lesov muži vzdorujú náročným podmienkam, ako aj útokom miestnych Indiánov. Keď odvážneho Hugha napadne obrovský grizly, podarí sa mu ho zabiť, ale utrpí vážne zranenia, ktoré mu zabránia pokračovať v ceste so zvyškom výpravy. Hugh je vydaný na milosť a nemilosť zradcovi Johnovi Fitzgeraldovi, ktorý sa má podľa dohody oňho postarať spolu s najmladším členom výpravy. Tento strhujúci skutočný príbeh je jasným dôkazom toho, aký nezlomný je ľudský duch a čo všetko dokáže v túžbe po živote prekonať - nezastaví h…

RECENZIA - V Pasci ( Dani Pettreyová )

Názov: V pasci, Origin. názov: Stranded, Autor: Dani Pettreyová, Preklad: Zuzana Venglíková , Rok vydania: OR-2013/SR- 2015Počet strán: 271Vydavateľstvo: i527.net, Žáner: detektívka,  dobrodružný román, kresťanská literatúra, romantika,Moje hodnotenie: 4.5/5Keď jej priateľka záhadne zmizne, ide o každú minútu!Darcy St. Jamesová sa vracia na Aljašku, aby pomohla svojej priateľke, investigatívnej novinárke, pri odhaľovaní veľkého prípadu. Keď však dorazí na miesto, zistí, že jej priateľka je nezvestná. Znepokojí ju ľahostajný prístup posádky lode, preto sa pustí do pátrania na vlastnú päsť.Posledná osoba, ktorú Gage McKenna očakáva na palube lode, na ktorej má pracovať ako vedúci zážitkových aktivít, je Darcy. Najradšej by na ňu zabudol, ale nedokáže. Keď sa ocitnú v odľahlých častiach Aljašky a napokon aj v cudzí vodách, neubráni sa pocitom strachu o jej bezpečnosť. Deje sa niečo čudné a čím hlbšie sa v pátraní dostávajú, tým viac si je istý, že odhalili iba vrchol ľadovca.zdroj Po …