Preskočiť na hlavný obsah

Pozrela som v apríli / FilmyFrozen Fever


Animovaný / Krátkometrážny / Dobrodružný / Komédia / Fantasy
USA, 2015, 7 min
Frozen Fever som videla v kine pred Popoluškou. Keďže som videla a mám rada klasické Frozen, bola som na to zvedavá a tešila som sa na to, čo nové tvorcovia vymysleli. Pre mňa osobne však Fever nebolo niečo extra prekvapujúce ale skôr to sklamalo. Samozrejme, postavičky boli zas dokonalé, zas boli pekné, no nejak ma nechytil za srdce ten kratučký príbeh. Pre mňa zostane klasické Frozen vždy naj a nič ho neprekoná. 

Moje hodnotenie: 3/5
Hodnotenie ČSFD: 73%

Astérix: Le domaine des dieux

Animovaný
Francúszko, 2014, 85 min

Kto by nepoznal Asterixa a Obelixa...Na týchto dvoch postavičkách a na Šmolkoch je postavené moje celé detstvo. Preto aj táto rozprávka je viac srdcová záležitosť. Sklamala? Vôbec. Bola veľmi pekná, pomohla jej aj nová grafika a nový vymyslený príbeh, no to staré dobré jej zostalo. Je to rozprávka tak pre malých ako pre veľkých. 
Moje hodnotenie: 4/5
Hodnotenie ČSFD: 75%Der 7bte Zwerg

Animovaný / Dobrodružný / Komédia / Rodinný / Fantasy
Nemecko, 2014, 88 min
Z týchto troch najhoršia rozprávka, no i napriek tomu celkom milá. Je to taká zmes klasických rozprávok, len prevedená inou formou. Pre odddych je to celkom fajn, no ľahko sa na ňu zabudne. 


Moje hodnotenie: 3/5
Hodnotenie ČSFD: 34%


Cinderella

Dobrodružný / Dráma / Rodinný / Romantický / Fantasy
USA, 2015, 114 min

Ďalšia Popoluška na svete. Pre niekoho to môže byť otrava, veď koľko ich už vyšlo?..Mne sa však táto verzia veľmi zapáčila. Klasický princeznovský príbeh, ktorý je už síce otrepaný, no aj vďaka hercom, mi prišiel rozdielny. Pre mňa jednoznačne najvydarenejšia podoba tejto klasiky. 
Moje hodnotenie: 5/5
Hodnotenie ČSFD: 79%


Fifty Shades of Grey

Dráma / Romantický
USA, 2015, 124 min


HAHA :D No, už pred prezretím som si bola istá, že to bude slabota, no to, čom som videla ma aj tak dostalo. Že bude toto zrovna film, pri ktorom budem zaspávať, som vážne nečakala. Nuda, nuda a ešte raz nuda. Bolo to slabé, o ničom, plytké  a úplný prepadák plus mne tam tí herci vôbec nesedeli. 
Moje hodnotenie: odpad
Hodnotenie ČSFD: 43%

Journey to the Center of the Earth 

Akčný / Dobrodružný / Fantasy 
USA, 2008, 93 min

Film, ktorý som si vôbec neplánovala pozrieť, ale neľutujem, že som napokon pri ňom zostala sedieť. Nezvyknem takéto filmy pozerať, no tento ma milo prekvapil. Zapáčila sa mi téma a herci to úžasne zahrali. Rozmýšľam, že by som na základe filmu, mohla niekedy siahnuť aj po knihe..Tak uvidí sa. Je to síce už staré, no ak ste to nevideli, určite vám to odporúčam. 


Moje hodnotenie: 4/5
Hodnotenie ČSFD: 57%


Horrible Bosses 2


Komédia
USA, 2014, 108 min

Začínam mať pocit, že mám smolu na komédie, alebo si vyberám zrovna také, ktoré mi nesadnú. Podobne je to aj v tomto prípade. Nemôžem povedať, že som sa pri tom vôbec nezasmiala, no prišlo mi to také priemerné. Bol to taký príbeh, že sa nad ním nemuselo ani veľmi dlho premýšľať a zvládol by to vymyslieť aj niekto na základke. Proste som očakávala niečo omnoho viac a dočkala som sa slabého priemeru. Šťastie som však mala, že aj keď som nevidela jednotku, dvojku sa dalo ľahko odvodiť aj bez toho. 

Moje hodnotenie: 3/5
Hodnotenie ČSFD: 61%Peter a Lucia


Dráma
Československo, 1968, 52 min

Nečakane, ale do pozretých filmov sa mi dostala aj klasika. Ide o československú verziu Petra a Lucie od známeho spisovateľa Rollanda. Pre mňa to bol trochu šok pozerať niečo čiernobiele a také staré. Treba však povedať, že to bolo veľmi totožné s knihou a preto sú odpustené iné nedostatky. No neviem si predstaviť, že by tak rozprávali ľudia v dnešnej dobe. 
Moje hodnotenie: 4/5
Hodnotenie ČSFD: 79%zdroje obrázkov 

Komentáre

 1. Rozprávku Frozen milujem a až teraz som zistila, že je také mini-pokračovanie, ako to bolo pri rozprávke Na vlásku. Takže ti ďakujem, veľmi rada si to pozriem. :) Tí mini-snehuliačikovia vyzerajú sladko. :)
  Popolušku by som si tiež rada pozrela, aj keď podľa traileru pôsobí až veľmi upravene na počítači. Ale herci vyzerajú byť takí zlatí. :)
  Cesta do stredu Zeme je úžasný film, odporúčam aj film Cesta na tajuplný ostrov, ak si ešte nevidela. :)

  OdpovedaťOdstrániť
 2. šéfovia 1 sa mi celkom páčili a na dvojku sa chystám riadne dlho, tak ako aj na frozen :)
  letná giveaway
  ľúbezná

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Jej, dá sa ešte niekde vidieť originál Frozen? Chcela by som si ju niekedy pozrieť s priateľmi, ale v kinách už asi nebeží... Škoda.

  OdpovedaťOdstrániť

Zverejnenie komentára

Obľúbené príspevky z tohto blogu

RECENZIA - Nemecké dievča neplače ( Michaela Ella Hajduková )

Názov: Nemecké dievča neplače,Autor: Michaela Ella Hajduková, Rok vydania: OR/SR- 2016Počet strán: 219Vydavateľstvo: Motýľ, Žáner: román pre ženy, vojnový román,Moje hodnotenie: 4/5

Ľudia sú ako domy. Majú veľa svetlých aj tmavých kútov, zatvorených dverí a svoju trinástu komnatu. Príbeh o tom, čo sa stane, keď sa rozhodneme niektoré dokorán otvoriť. Markus a Emma vyzerajú navonok ako úplne bežný zaľúbený pár. Pracujú však pre tajnú organizáciu, ktorá vznikla po vojne ako pocta súrodencom Schollovcom (Die Weiße Rose - Biela ruža). Organizácia odhaľuje vojnové zločiny a zločincov. Narazia na veľmi dôležitý objav, ale zároveň odhalia inú organizáciu, ktorá je nebezpečná a chce zostať utajená. Všetky stopy vedú k Lebensbornu - nacistami vytvorenému projektu, ktorého cieľom bolo, na základe nacistickej ideológie o rasovej hygiene, zvýšiť počet árijských detí vrátane detí pochádzajúcich z mimomanželských zväzkov. Lenže tam sa ciele nekončili. Svetlovlasé a modrooké deti v nacistami okupo…

RECENZIA - Zmŕtvychvstanie ( Michael Punke )

Názov: Zmŕtvychvstanie, Origin. názov: The Revenant, Autor: Michael Punke, Preklad: Slavomír Hrivnák , Rok vydania: OR-2002/SR- 2016Počet strán: 259Vydavateľstvo: Motýľ, Žáner: román podľa skutočných udalostí, dobrodružný román, Moje hodnotenie: 4.5/5


Román o obdivuhodnej ľudskej nezlomnosti SKUTOČNÝ PRÍBEH Z DRSNEJ DIVOČINY #1 New York Times Bestseller

Píše sa rok 1823 a Hugh Glass sa spolu s lovcami kožušín zúčastňuje výpravy v neprebádaných Skalnatých horách. Uprostred hlbokých lesov muži vzdorujú náročným podmienkam, ako aj útokom miestnych Indiánov. Keď odvážneho Hugha napadne obrovský grizly, podarí sa mu ho zabiť, ale utrpí vážne zranenia, ktoré mu zabránia pokračovať v ceste so zvyškom výpravy. Hugh je vydaný na milosť a nemilosť zradcovi Johnovi Fitzgeraldovi, ktorý sa má podľa dohody oňho postarať spolu s najmladším členom výpravy. Tento strhujúci skutočný príbeh je jasným dôkazom toho, aký nezlomný je ľudský duch a čo všetko dokáže v túžbe po živote prekonať - nezastaví h…

RECENZIA - V Pasci ( Dani Pettreyová )

Názov: V pasci, Origin. názov: Stranded, Autor: Dani Pettreyová, Preklad: Zuzana Venglíková , Rok vydania: OR-2013/SR- 2015Počet strán: 271Vydavateľstvo: i527.net, Žáner: detektívka,  dobrodružný román, kresťanská literatúra, romantika,Moje hodnotenie: 4.5/5Keď jej priateľka záhadne zmizne, ide o každú minútu!Darcy St. Jamesová sa vracia na Aljašku, aby pomohla svojej priateľke, investigatívnej novinárke, pri odhaľovaní veľkého prípadu. Keď však dorazí na miesto, zistí, že jej priateľka je nezvestná. Znepokojí ju ľahostajný prístup posádky lode, preto sa pustí do pátrania na vlastnú päsť.Posledná osoba, ktorú Gage McKenna očakáva na palube lode, na ktorej má pracovať ako vedúci zážitkových aktivít, je Darcy. Najradšej by na ňu zabudol, ale nedokáže. Keď sa ocitnú v odľahlých častiach Aljašky a napokon aj v cudzí vodách, neubráni sa pocitom strachu o jej bezpečnosť. Deje sa niečo čudné a čím hlbšie sa v pátraní dostávajú, tým viac si je istý, že odhalili iba vrchol ľadovca.zdroj Po …