Preskočiť na hlavný obsah

Moje ( nie celkom ) vydarené mesiace - apríl, máj

Viem, že s chvastačkami pravidelne meškávam, asi sa to stalo už mojím zvykom. Teraz mám na to však dobré oddôvodnenie!! Skončila som strednú školu a namiesto toho, aby som po ránach vylihovala, tak som šla do jednej firmy robiť finančnú poradkyňu a každý deň som mala školenia, čo mi zabralo strašne veľa času. Ešte aj zopárkrát chodím strážiť susedke syna a prihodila som si k tomu brigádu v obchode, takže toho mám fakt dosť. Teraz  to všetko chcem dať nejako dokopy, nech mám na všetko vyhradený čas a samozrejme aj na blog. Pomaly sa dostávam do pravidelného čítania z čoho som bola vyhodená, lebo som nemala čas. A tiež už musím nejaké recenzie napísať, lebo sa normálne za seba hanbím, že takto pomaly píšem články. No ale teraz vám aspoň ukážem moje posledné dva mesiace a všetky knihy, ktoré som prečítala a získala. Apríl - prečítané knihy

Albert Marenčin - Básnici a rebeli
Karen Thompsonová Walkerová - Vek zázrakov 
Robert Goolrick - Spoľahlivá manželka
John Green - Kam zmizla Aljaška
Dan Wolley - Neotrasený
Lisa Wingateová - Listy do neba 
Egor Indiani - Rauš
Michal Hvorecký - Naum

Apríl bol celkom fajn, čo sa týka prečítaných kníh. Básnici a rebeli bol ešte recenzný výtlačok od vydavateľstva MarenčinPT. Táto kniha bola zaujímavým čítaním, no na druhej strane by asi nebavila každého. Svojimi informáciami o slávnych spisovateľoch, je však prospešná pre každého čitateľa.
 Do priemeru z týchto kníh zaraďujem Naum a Listy do neba. Naum je zbierka poviedok od Hvoreckého. Niektoré sa mi páčili a niektoré menej, niekedy som trochu s autorom súhlasila, inokedy vôbec. Zas je to len vec vkusu a či sadne monológ autora. Listy do neba bol recenzný výtlačok od vydavateľstva i527.net. Bola to kniha, od ktorej som očakávala oveľa viac a niektoré veci mi na nej vadila. Na druhej strane, boli tam i myšlienky, ktoré vedia upriamiť pozornosť na túto knihu. Teraz začnem so svojimi sklamaniami,  kam jednoznačne patrí kniha Spoľahlivá manželka. Recenziu na túto knihu som písala pre Plutonium.sk a je to jedna z najviac negatívnych recenzií. Určite ju nikomu neodporúčam a radšej siahnite po inej knihe. V tomto zozname budem pokračovať s  knihou Kam zmizla Aljaška. Možno ste fanúšikmi Johna Greena, mňa však nijako nezaujal a neprekvapil. Na druhej strane pre mňa bola veľkým prekvapením kniha Vek zázrakov, ktorá je zaujímavá témou a spracovaním. Samozrejme, že sa tam dalo ešte niečo doladiť , ale autorka má veľmi pekne našliapnuté. Ďalším milým prekvapením bola kniha Neotrasený, ktorá je skutočným príbehom a je to veľmi silno prežívaný príbeh doplnený aj fotografiami. Poslednou knihou za mesiac Apríl je Rauš. Pri tejto knihe mám také zmiešané pocity a aj preto ešte nebola napísaná recenzia. Tak uvidím ako sa nakoniec rozhodnem. 


Máj - prečítané knihy

Nick Spalding - Láska a bezsenné noci
Federica Bosco - Anjelská láska
Stacey Kade - Medzi nebom a zemou 1
Karel Čapek - Poviedky z jedného i druhého vrecka

V máji som mala maturitu a tak aj vyzerá ten počet knižiek. Nevravím, že som sa toľko učila, to určite nie. Jediný čas, ktorý som trávila učením bol počas akademického týždňa, ale namiesto kníh som sa viac venovala sledovaniu videí. Preto je aj počet nízky a zahŕňajú ho 4 knihy. Anjelská láska je posledná časť trilógie od Federici Bosco. Mne sa prvé dve časti veľmi páčili, ale táto mi prišla strašne predvídateľná a veľmi sa mi vlieklo aj čítanie knihy. Skôr táto kniha zaujme mladšie čitateľky a také väčšie romantičky. 
Poviedky z jedného i druhého vrecka je taká nečakaná knižka. Je malinká a tenká a obsahuje pomerne krátke poviedky. Ja pri poviedkach mám vždy problém, lebo nájdu sa tam dobré poviedky , ale ja musím nájsť aj tie horšie...to by som inak nebola ja. V tomto prípade som si aj vydýchla, lebo ma to bavilo a tie poviedky boli často aj zábavné. Takže plus pre knihu. 
Ďalšou vtipnejšou knihou je Láska a bezsenné noci, ktorú som musela mať!! Mne sa veľmi páčila jednotka, z tej som bola úplne namäkko a to isté som čakala aj od dvojky. No sklamalo ma to. Ja som čakala viac vtipných situácií a prišlo mi ich práveže málo. Na túto knihu budem robiť aj recenziu, tak tam to opíšem lepšie a obšírnejšie. Posledná kniha je Medzi nebom a zemou, prvá časť a táto kniha bola jedna z najväčších prekvapení, lebo som o tom ani nesnívala, že by sa mi mohla páčiť. Ja som si ju požičala len tak, že však uvidím. No a nakoniec som uvidela a hovorím si, že wau. Super knižka, aj keď za niektoré drobnosti som jej strhla hodnotenie, ale odporúčam. 

Čo sa týka nových kníh, tých nebude až tak veľa. Lebo keď nie sú peniaze, nie sú knižky a momentálne len začínam robiť...ale zas nebude tu prázdno, lebo predsalen mi nejaké pribudli. :) 

Recenzné výtlačky - vydavateľstvo Motýľ
Vydavateľstvo Motýľ mi poskytlo dve knižky a to Tajomstvo bábik a Tajomný gén Atlantídy. Tajomstvo bábik mám rozčítané a aj keď je to tenká kniha, číta sa veľmi náročne, pretože tá téma knihy je veľmi citlivá a psychicky ťažká. A na Tajomné gén Atlantídy sa veľmi teším. :D :D 


Druhú časť nových kníh tvoria také, ktoré som si požičala z verejnej knižnice. Ja som tam dala asi 3 knihy a Karla Čapka aj Robina Wooda chcem vrátiť, ale tretiu si chcem nechať, lebo s tou knihou mám už dajaké spomienky, hlavne tie keď som sa z nej učila na súťaž. A myslím si, že je celkom fajn mať nejakú knihu o svojom meste. ( aj keď je taká staršia) No a to je za tieto dva mesiace všetko. Nabudúce už spravím len za jeden mesiac, lebo takto písať dva je celkom aj náročné. Dúfam, že sa článok páčil a pochváľte sa s vašimi novými knihami. 


Komentáre

 1. Já jsem za květen přečetla pouze dvě knihy a to Hledání Aljašky a Bezpečný přístav. Obě se mi ale velice líbili. A rozečetla jsem V šedých tónech. :)
  http://readingwithlu.blogspot.cz/

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. V šedých tónech by som si niekedy rada prečítala :) A máš pekný blog, kukla som si ho a určite sa naň vrátim :)

   Odstrániť
 2. Ja som v máji neprečítala nič a som z toho neuveriteľne nešťastná. Teraz sa to snažím dobiehať, ale aj mám toho stále akosi veľa, takže si aj ja musím ešte poriadne rozplánovať čas. :) Z kníh, ktoré si prečítala ty, som čítala iba Aljašku a Medzi nebom a zemou, z ktorej som aj ja bola tak veľmi prekvapená. Celá séria ma bavila a myslím, že je to najlepšia séria od Fragmentu. :) A aj ja som čítala Láska, kde si? a mimoriadne som sa na nej zabávala, a tak som teraz trochu sklamaná z toho, že druhá časť už nie je taká dobrá.

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ja teraz musím ešte zohnať tretiu časť Medzi nebom a zemou, lebo tá mi už len chýba k prečítaniu celej série.
   Tak možno tebe zas tá druhá časť sadne lepšie..ktovie...mne to prišlo menej vtipné, ale to chovanie postáv sa nijako nezmenilo, stále sú to proste oni :D :D. A čo vravíš na Aljašku?

   Odstrániť

Zverejnenie komentára

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Milé listy pre ženy / Listy od tvojho Kráľa, Milovanej Princeznej

Keď mi táto drobná knižka prišla, chcela som si každý deň prečítať po jednom liste. Čo myslíte, ako to dopadlo? Za dva večery som ju mala celú zhltnutú. Okrem krásneho spracovania, ktoré sa ponúka čitateľovi, Sheri Shepher zapísala stránky, ktoré by sa páčili každej žene. Veď kto by sa nechcel cítiť ako princezná? Ale má to svoje ALE. 

Táto krásna mnohofarebná knižka otvorí oči ženám - pomôže im vidieť sa tak, ako ich vidí Boh. Mnohé dokonca ani nevedia, že sú dcérami Kráľa, že boli a sú vybrané aby boli jeho Princeznami. Niekde medzi detstvom a dospelosťou vyjednávajú so svojimi rozprávkovými snami, kde bývajú dotlačené do zmeny svojej identity - zmenu, ktorá bola navrhnutá vlastnými neistotami a pochybnými zlátaninami z médií. No tieto nežné, zamilované listy napísané z pohľadu samého Boha dokazujú, že každá žena je nádherná práve taká, aká je. Každá žena, ktorá kráča s dôverou za Božími zámermi, môže pomôcť a požehnať iných - dokonca aj budúce generácie. Je ťažké pozrieť sa na svoj…

Môj vlastný vyrobený fotoalbum ( darček )

Zachvíľu sa začnem honba za nákupmi na Vianoce. Nepatrím k tým ľuďom, ktorí si spravia nekonečný zoznam a potom chodia po obchodoch a hľadajú to. Väčšinou sa riadim inštinktami, čo sa mi zapáči a myslím si, že by to potešilo obdarovaného, to kúpim. No už dlhší čas som mala vymyslený jeden darček, ktorý som však nechcela kupovať, ale vyrobiť.  Ide o fotoalbum, ktorý som však chcela spraviť na starý spôsob. 
Okrem fotiek, ktoré som dala vyvolať, som všetko kombinovala a vymýšľala sama. 
Teraz sa skôr fotky dávajú do tých jednoduchých fotoalbumov, kde sa len zastrčia a je to hotovo. Mne sa vždy páčili tie, ktoré majú ešte naše babky. Pre mňa je to také čarovné a nostalgické.
Keď som však pozerala také fotoalbumy na nete, prišli mi drahé. Možno som natrafila na zlú stránky, no väčšinou cena bola okolo 30e. To mi prišlo dosť...preto som vymyslela vlastný, na ktorý som potrebovala len dosky, papiere, tapetu, dosky a rošteky na lepenie fotiek. 
Čo sa týka ceny vyšlo ma to okolo 5 e, bez fotiek. …

Jablkovo-maková štrúdla bez cukru

V tomto prípade by som mala napísať, že v jednoduchosti je krása, keďže na tento koláčik som použila minimum surovín. A možno prekvapí aj fakt, že v ňom nie je cukor a to, prečo som namiesto štrúdľového cesta použila lístkové..  Mne ako diabetičke tam cukor vôbec nechýbal....a komu by chýbal, môže si štrúdlu v konečnej fáze pocukriť. 
INGREDIENCIE:1 celozrnné lístkové cesto
mak - podľa oka
2 veľké jablká 1 vajíčko
Na rozvaľkané lístkové cesto nasypeme makovú zmes a poukladáme nadrobno nakrájané jablká. To dôkladne zabalíme. V mištičke si ručne vyšľaháme vajíčko a natrieme ním vrch štrúdli. Dáme do rozohriatej rúry na 180stupňov na 30 minút. 
V prípade ak potrebujete ten cukor, tak si ho môžete dať už spolu s makom, alebo poprípade ním posypať štrúdlu. Mne celkom stačila sladkosť jabĺk, v ktorých je prírodný cukor. 
A ak ste náhodou alergický na mak, pokojne ho môžete zameniť napríklad za vlašské orechy. Buď najemno nakrájané, alebo v sypkej forme. 
Už stačí povedať len DOBRÚ CHUŤ