Preskočiť na hlavný obsah

Prozreteľnosť

Názov: Prozreteľnosť, Origin. názov: Providence, Autor: , Preklad:Michal Jedinák , Rok vydania: SR-2014, Počet strán: 424, Vydavateľstvo: Ikar/Yoli, Žáner: pre násťročných, Hodnotenie-Goodreads: 4.03, Moje hodnotenie: 2

Vysokoškoláčka Nina krátko po smrti milovaného otca spoznáva sympatického, trochu tajomného mladíka. Čoskoro sa ukáže, že ich stretnutie na autobusovej zastávke nebolo náhodné. Jared Ryel ju pozná lepšie než najbližší priatelia z internátu. Čoskoro medzi nimi preskočí iskra, lenže Jared akoby sa obával naplno prejaviť svoje city, pretože táto láska je z kategórie zakázaných... Jedného dňa Ninu na ulici osloví neznámy muž a dožaduje sa dokumentov o prevode časti otcovho rozsiahleho majetku. Po vyhrážkach od bývalých otcových spoločníkov sa Nina dozvedá, že otec v skutočnosti žil dvojakým životom. Hoci to znie neuveriteľne, zaplietol sa do nebezpečnej hry so samotným peklom. Temný vojvoda sa dožaduje niečoho, čo im vzal, a Nina spočiatku nemá ani potuchy, o čo ide. Ochrániť ju môže iba Jared, ktorý má neuveriteľné, priam nadľudské schopnosti a s ktorým ju spája viac než priateľstvo. zdroj
,,Už budem dobrá,“ sľúbila som.
Jared vyšiel z kúpeľne len v trenírkach. Zastal kúsok od postele, váhal, či si má ku mne ľahnúť. ,Možno by si si tiež mala dať studenú sprchu. Ťažko sa mi bude hovoriť, keď si...“
,,Nadržaná?“Stisla som pery, aby som nevyprskla.
Keď v šoku otvoril ústa, nevydržala som a rozosmiala sa.
Aj Jared sa usmial. Ľahol si na posteľ a rukou si podoprel hlavu. Oprela som sa o záhlavie postele a už vážne som sa opýtala:,,To si vymyslel, však? Že po mne ide polovica polície...“
Jared zvážnel. ,,Nedopustím, aby sa ti niečo stalo,“ prisľúbil a spojil si prsty s mojimi.

Prozreteľnosť napísala dosť známa spisovateľka vďaka Krásnej katastrofe. Mňa Krásna katastrofa úplne sklamala, no rozhodla som sa dať autorke opäť šancu. Môj názor sa na ňu nezmenil, čoho bude dôkazom aj táto recenzia.

Nina je mladá študentka dosť bohatého otca. On však umrie a niečo umiera aj v Nine. Vtedy spoznáva neznámeho chlapa Jareda, ktorý jej hneď očaroval. Jared však nie je vôbec obyčajný chlap. Je záhadný, tajomný a v Nine vzbudzuje rôzne pocity.

Podľa knihy a anotácie som očakáva naozaj niečo tajomné, no dočkala som sa len trápneho príbehu. Jared a Nina boli cukríková dvojica, ktorý počas celej knihy riešili svoj zaľúbený problém. Okrajovo som sa našťastie dozvedela, čo je v knihe tajomné, no neporaziteľný Jared a jeho sestra každého spacifikovali. Vpodstate to bolo veľmi podobné s Krásnou katastrofou, aj keď išlo o iný príbeh. Jared bol dokonalý chlap. Bol silný, no pritom aj veľmi citlivý a pozorný. Išlo mu len o bezpečnosť Niny a nech je každý spokojný, pritom on je trpiteľ. Nina mi liezla na nervy so svojim rozhodnutiami jak keby bola jediná žena na svete a ona má byť najkrajšou a najúžasnejšou.

Kto by mal chuť také niečo čítať? Nuž, na obhajobu knihy musím povedať, že ten text sa čítal veľmi rýchlo. Pomohli tomu aj väčšie písmenká a jednoduché (aj keď trápne) dialógy medzi postavami.

Pre tých, ktorí majú radi túto autorku a páčila sa im Krásna katastrofa alebo Ranč na Červenom vrchu, predpokladám, že ich táto kniha nesklame. Ja som sa však rozhodla, že Ranč na Červenom vrchu už napokon neprečítam. No pokračovanie Prozreteľnosti si prečítam lebo ju mám požičanú a som aj zvedavá, či to pokračovanie bude aspoň viac o tom fantasy ako o riešení nejaké vzťahu človeka s poločlovekom..

Komentáre

  1. Tak ono toto bola aj prvotina, dosť to na nej cítiť. Mne sa Prozreteľnosť tiež veľmi nepáčila. Proroctvo bolo o niečo lepšie, ale tiež nie dokonalé. A Ranč je niečo úplne iné :) To už sa čítalo lepšie.

    OdpovedaťOdstrániť

Zverejnenie komentára

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Milé listy pre ženy / Listy od tvojho Kráľa, Milovanej Princeznej

Keď mi táto drobná knižka prišla, chcela som si každý deň prečítať po jednom liste. Čo myslíte, ako to dopadlo? Za dva večery som ju mala celú zhltnutú. Okrem krásneho spracovania, ktoré sa ponúka čitateľovi, Sheri Shepher zapísala stránky, ktoré by sa páčili každej žene. Veď kto by sa nechcel cítiť ako princezná? Ale má to svoje ALE. 

Táto krásna mnohofarebná knižka otvorí oči ženám - pomôže im vidieť sa tak, ako ich vidí Boh. Mnohé dokonca ani nevedia, že sú dcérami Kráľa, že boli a sú vybrané aby boli jeho Princeznami. Niekde medzi detstvom a dospelosťou vyjednávajú so svojimi rozprávkovými snami, kde bývajú dotlačené do zmeny svojej identity - zmenu, ktorá bola navrhnutá vlastnými neistotami a pochybnými zlátaninami z médií. No tieto nežné, zamilované listy napísané z pohľadu samého Boha dokazujú, že každá žena je nádherná práve taká, aká je. Každá žena, ktorá kráča s dôverou za Božími zámermi, môže pomôcť a požehnať iných - dokonca aj budúce generácie. Je ťažké pozrieť sa na svoj…

Knihy časom zabúdané - Nebo nie je výmysel

Názov : Nebo nie je výmysel
Orig. názov: Heaven is for real
Autor : Todd Burpo
Preklad: Dominika Uhríková
Vydavateľstvo: Tatran
Rok vydania: 2011
Počet strán : 184
Väzba: tvrdá
Žáner: Skutočné príbehy

Keď sa malý Colton Burpo uzdravil zo zápalu slepého čreva, celá rodina jasala. Bol to priam zázrak. Nikto však ani len netušil, aký príbeh sa v najbližších mesiacoch začne vynárať v chlapcových spomienkach – príbeh krásny a nezvyčajný o ceste do neba a naspäť. Len trojročný Colton vyrozprával rodičom, ako počas operácie opustil svoje telo. Dokázal, že neklame, keď presne popísal, čo robili rodičia v inej časti nemocnice, kým on ležal na operačnom stole. Vylíčil, ako navštívil nebo, a opakoval slová ľudí, ktorých tam stretol, hoci predtým ich nikdy nevidel, ba dokonca spomenul udalosti, čo sa odohrali dávno predtým, než prišiel na svet. Navyše ohromil rodičov opismi a záhadnými podrobnosťami o nebesách presne podľa Biblie, hoci nevedel čítať. S dojemnou naivnosťou a detsky smelou úprimnosťou Colto…

Môj vlastný vyrobený fotoalbum ( darček )

Zachvíľu sa začnem honba za nákupmi na Vianoce. Nepatrím k tým ľuďom, ktorí si spravia nekonečný zoznam a potom chodia po obchodoch a hľadajú to. Väčšinou sa riadim inštinktami, čo sa mi zapáči a myslím si, že by to potešilo obdarovaného, to kúpim. No už dlhší čas som mala vymyslený jeden darček, ktorý som však nechcela kupovať, ale vyrobiť.  Ide o fotoalbum, ktorý som však chcela spraviť na starý spôsob. 
Okrem fotiek, ktoré som dala vyvolať, som všetko kombinovala a vymýšľala sama. 
Teraz sa skôr fotky dávajú do tých jednoduchých fotoalbumov, kde sa len zastrčia a je to hotovo. Mne sa vždy páčili tie, ktoré majú ešte naše babky. Pre mňa je to také čarovné a nostalgické.
Keď som však pozerala také fotoalbumy na nete, prišli mi drahé. Možno som natrafila na zlú stránky, no väčšinou cena bola okolo 30e. To mi prišlo dosť...preto som vymyslela vlastný, na ktorý som potrebovala len dosky, papiere, tapetu, dosky a rošteky na lepenie fotiek. 
Čo sa týka ceny vyšlo ma to okolo 5 e, bez fotiek. …