Preskočiť na hlavný obsah

Cvičím/3.týždeň


Wau a som pri ďalšom týždni...a stále som to nevzdala!!!Tento týždeň sa cítim aj dosť namotivovaná, aj keď to možno podľa rozpisu, tak nebude vyzerať. Pretože mám jeden problém, pri ktorom sa mi horšie cvičí. A to je takýto: Ako brigádnička nerobievam často, no keď robím, tak mám poobedky. To znamená, že idem na pol3 (väčšinou) a končím o deviatej, desiatej večer. No a takto som ťahala 4 dni po sebe aj v minulom týždni. (utorok, streda, štvrtok, piatok) A môj problém spočíval v tom, že som stávala niečo pred obedom a to sa mi nechcelo trepať sa do fitka a odtiaľ sa ponáhľať domov a potom do roboty. Podľa tohto to vyzerá, že som strašne lenivý človek, ale na moju obhajobu som trocha cvičila aj doma. Lenže viem, že to nie je zrovna najkvalitnejšie cvičenie a preto dúfam, že už budem menej robiť aj keď to pôjde na úkor peňazí. 

PONDELOK 
V pondelok som začala naozaj dobre!! Bola som úplne zničená, zmorená, mŕtva a to som mala prsia. Zdolali ma činky a aj viem, že ktoré mi spôsobili takú ničiacu svalovku, ktorá však našťastie trvala len jeden deň. Uf ale aj keď som sa cítila ako vymačkaný citrón, aj tak to bol dobrý pocit.  


UTOROK
Pauza

STREDA


Áno doobeda som sa prinútila a naštartovala orbitrek. Väčšinou na ňom cvičím len pri hudbe, takže ma dosť serká, keď počas videoklipov dávajú milión reklám a ešte také pesničky, na ktoré sa dá ťažko hýbať. Ale nemôžem si toľko sťažovať, veď som sa prinútila aj doma cvičiť, no nie?. :) 

ŠTVRTOK
Štvrtok sa opakovalo domáce cvičenie na orbitreku, tentokrát už na hodinku. 

PIATOK

A znovu orbitrek! Aspoňže to bol už posledný deň v robote a ďalší deň som sa už tešila na fitko. Inak, kto by chcel takto doma cvičiť a rozhoduje sa nad nejakým takýmto strojom, tak orbitrek je veľmi vďačný. Kebyže nie som lemra lemravá a cvičím na ňom každý deň, vyzeralo by to trochu inak... Aj keď je pravda, že je to skôr na nohy a ostatné časti tela sa veľmi nezapoja. V tom vidím jedinú nevýhodu. 


SOBOTA
V sobotu to vyšlo, že opäť boli na rade prsia, tentokrát ma to už nepremohlo a nekonala sa žiadna svalovka. (Už som bola fyzicky aj psychicky pripravená) A samozrejme som si dobre zacvičila. 

NEDEĽA
Moje obľúbené cviky na nožičky, lýtka. Síce pri tom prepotím aj čo nemám na sebe, no vždy sa potom cítim perfektne a oddýchnuto. Čo síce nejde veľmi dokopy ale v mojom prípade je to možné :P. 


Ako vidíte, tento týždeň som síce necvičila pravidelne a ani úplne poriadne, no i napriek tomu som prepotila niekoľko tielok a šortiek. Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Milé listy pre ženy / Listy od tvojho Kráľa, Milovanej Princeznej

Keď mi táto drobná knižka prišla, chcela som si každý deň prečítať po jednom liste. Čo myslíte, ako to dopadlo? Za dva večery som ju mala celú zhltnutú. Okrem krásneho spracovania, ktoré sa ponúka čitateľovi, Sheri Shepher zapísala stránky, ktoré by sa páčili každej žene. Veď kto by sa nechcel cítiť ako princezná? Ale má to svoje ALE. 

Táto krásna mnohofarebná knižka otvorí oči ženám - pomôže im vidieť sa tak, ako ich vidí Boh. Mnohé dokonca ani nevedia, že sú dcérami Kráľa, že boli a sú vybrané aby boli jeho Princeznami. Niekde medzi detstvom a dospelosťou vyjednávajú so svojimi rozprávkovými snami, kde bývajú dotlačené do zmeny svojej identity - zmenu, ktorá bola navrhnutá vlastnými neistotami a pochybnými zlátaninami z médií. No tieto nežné, zamilované listy napísané z pohľadu samého Boha dokazujú, že každá žena je nádherná práve taká, aká je. Každá žena, ktorá kráča s dôverou za Božími zámermi, môže pomôcť a požehnať iných - dokonca aj budúce generácie. Je ťažké pozrieť sa na svoj…

Fitness tekvicový koláč

Ingrediencie  Cesto 1 šálka ovsených vločiek 2 lyžičky hnedého cukru pol šálky kokosu olivový olej
Plnka  pol kila maslovej tekvice pol šálky mandľového mlieka 3 lyžice medu 3 bielka 2 lyžičky škorice
Postup 1. Nakrájame tekvicu na malé kúsky a dáme variť do hrnca.  2. Medzitým ako sa varí tekvica si pripravíme základ.  Zmiešame dokopy ovsené vločky, kokos, trocha hnedého cukru a pár kvapiek oleja. Túto zmes natlačíme do formy na pečenie a dáme piecť na 10 minút na 200 stupňov. Pekáč si môžete vystlať papierom, ja som to však nerobila, pretože sa mi to vôbec neprilepovalo.  3. Na plnku požijeme už uvarenú tekvicu, ktorú rozmixujem najemno spolu s medom, škoricou, mandľovým mliekom ( ak nemáte mandľové, použite klasické ) a bielkami.  Rozmixovanú zmes vlejeme do pripravenej formy na pečenie.  4. Najprv dáme piecť na 20 minút po 210 stupňov a potom dopečieme na 170 stupňoch 30 minút.  Prajem dobrú chuť

Po veľmi dlhom čase... nákup kníh cez internet

Nepamätám si, kedy naposledy som si objednávala knihy..a to naozaj. Je to už veľmi dávno, lebo väčšinou som čítala z knižnice, alebo už z tých kníh, ktoré som mala doma a kupovala som len v kamenných kníhkupectvách. A aj tie nákupy sa niesli v duchu jedna maximálne dve knihy a dosť.

Teraz som bola donútená školou si niečo objednať, keďže sme si už vyberali témy bakalárskych prác. Ja som si zvolila literatúru ( logicky že... ) a téma sa viaže na autorku Margitu Kánikovú. Problém je však to, že jej knihy sa zháňajú už ťažšie. V kamenných kníhkupectvách ju vôbec nemali a na internete zväčša len 1. Jediný internetový obchod, ktorý mal AŽ dve jej knihy boli megaknihy.sk. Takže zo všetkej jej prózy som zohnala aspoň dve a zvyšné si budem môcť ísť zobrať do trnavskej knižnice. 

Kniha, ktorá sa ešte dá zohnať je V znamení púpavy, ktorú som naozaj videla vo viacerých internetových obchodoch. O piatej u Thalmeira je síce pokračovaním inej knihy, no aspoň niečo nech mám...Vždy je lepšie pracovať s…