Preskočiť na hlavný obsah

Hotel Srdiečko - recenzia

Je to zrejme na tomto blogu nezvyčajné, no rozhodla som sa zrecenzovať aj hotely, penzióny, kde som bola a mám tu možnosť ich ohodnotiť. Rozhodla som sa o tom po tom, čo som bola v Chorvátsku a mierne ( aj viac ) som bola nahnevaná na personál aj služby. 
Táto prvá recenzia je však na hotel, ktorý sa nachádza v Nízkych Tatrách a je známy svojou pohostinnosťou a skvelými službami. 
                                                            Základná charakteristika 
Len u nás vás čaká dovolenka v Tatrách v priateľskom prostredí za priateľskú cenu. Jedinečná horská atmosféra hotela a ochotný personál sa bude o vás starať počas vášho pobytu v Tatrách ako o vlastnú rodinu.
Náš hotel sa nachádza priamo pri nástupnej stanici lanovky, vďaka čomu sa môžete rovno z hotela vyviezť až na vrchol Chopku. Skvelá ski-in/ski-out poloha hotela vám dovolí vykročiť z izby priamo na lyžiarsky svah či turistický chodník. Nadštandardná starostlivosť s atmosférou horskej chaty je ako stvorená na vašu rodinnú dovolenku či pobyt pre dvoch.
Nedávna rekonštrukcia hotela, ako aj novučičké wellness vám dovoľujú užiť si u nás naplno nielen turistiku a lyžovačku, ale aj relaxačný wellness pobyt v Tatrách. Skvelá poloha, vysoký štandard a tradícia priateľskej a vrúcnej vysokohorskej starostlivosti je tou pravou voľbou pre vašu letnú dovolenku či lyžiarsky pobyt v Tatrách. odkaz

MOJA RECENZIA 


Hotel Srdiečko bola jedna z dvoch možností, kam ísť na tri dni. Preč od hluku, vysokých teplôt a skazeného výfukového vzduchu. Nakoniec vyhrala, lebo na druhom mieste už mali obsadené izby. No ľutovať to netreba. 
Hotel sa nachadzá pod Chopkom, na ktorý vedie lanovka. Medzi Chopkom a Srdiečkom je hotel Kosodrevina. Netreba to však brať tak, že je to len na skok, je tam predsalen väčší výškový rozdiel. 
PRVÝ DOJEM
Prvý dojem bol určite pozitívny. Po dlhej túre nás prijal veľmi milý personál, hneď nás zaviedli do izby a povedali, kde čo máme. V cene sme mali polpenziu aj welcome drink a wellness. Aj keď nie som veľmi na sauny a vírivky, bola som sa tam pozrieť hneď prvý večer. Bolo to tam veľmi pekne spravené, aj keď na toľko ľudí je podľa mňa jeden bazén málo. Čo sa týka sauny, to bolo na výber zo štyroch druhov. Myslím, že saunoví nadšenci by si mali z čoho vyberať.
Izba bola taká akurát, mala toaletu a sprchu. No mala aj mínus a to, že na oknách neboli žiadne sieťky na hmyz a nedalo sa tam chytiť wifi. Televízor mala taký starší, ktorý skôr vidieť u starších ľudí (krabicový).
Poďme na dosť dôležitú časť a to je jedlo. Počas dňa ste si mohli objednať jedlo alebo pitie priamo na terase alebo vo nútri hotela. (Treba však rátať s prirážkou) Ak si zaplatíte aj polpenziu, nemáte čo ľutovať. To, čo bolo na raňajky, to sa ani slovami nedá opísať. No možno dá, ale stačí povedať, že to bolo vynikajúce. Bol tam veľký výber druhov jedál, či už ste mali chuť na ovocie, jogurty, pečivo so šunkou a syrom, zeleninou alebo na koláčiky. A samozrejme k tomu nechýbala káva a čaj, poprípade džúsiky a voda. Na večeru bola polievka, ktorú mal každý rovnakú a druhé jedlo sa naberalo. Boli na výber tri druhy, dva mäsité a jedno vegetariánske. A to všetko sa zavŕšilo chutným dezertom. 
ZHRNUTIE
Okrem veciam, čo som napísala hneď pri začiatku, že chýbali sieťky a nebola tam wifi, nebol v tomto hoteli žiaden problém. Nachádza sa to v peknom prostredí, celý vnútrajšok hotela je útulne spravený a dá sa tam dobre oddýchnuť pri kávičke. Pre deti sa vonku nachádzajú preliezky a je to aj bližšie na turistické cesty. A aj tí labužníci si prídu na svoje

Komentáre

Zverejnenie komentára

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Milé listy pre ženy / Listy od tvojho Kráľa, Milovanej Princeznej

Keď mi táto drobná knižka prišla, chcela som si každý deň prečítať po jednom liste. Čo myslíte, ako to dopadlo? Za dva večery som ju mala celú zhltnutú. Okrem krásneho spracovania, ktoré sa ponúka čitateľovi, Sheri Shepher zapísala stránky, ktoré by sa páčili každej žene. Veď kto by sa nechcel cítiť ako princezná? Ale má to svoje ALE. 

Táto krásna mnohofarebná knižka otvorí oči ženám - pomôže im vidieť sa tak, ako ich vidí Boh. Mnohé dokonca ani nevedia, že sú dcérami Kráľa, že boli a sú vybrané aby boli jeho Princeznami. Niekde medzi detstvom a dospelosťou vyjednávajú so svojimi rozprávkovými snami, kde bývajú dotlačené do zmeny svojej identity - zmenu, ktorá bola navrhnutá vlastnými neistotami a pochybnými zlátaninami z médií. No tieto nežné, zamilované listy napísané z pohľadu samého Boha dokazujú, že každá žena je nádherná práve taká, aká je. Každá žena, ktorá kráča s dôverou za Božími zámermi, môže pomôcť a požehnať iných - dokonca aj budúce generácie. Je ťažké pozrieť sa na svoj…

Fitness tekvicový koláč

Ingrediencie  Cesto 1 šálka ovsených vločiek 2 lyžičky hnedého cukru pol šálky kokosu olivový olej
Plnka  pol kila maslovej tekvice pol šálky mandľového mlieka 3 lyžice medu 3 bielka 2 lyžičky škorice
Postup 1. Nakrájame tekvicu na malé kúsky a dáme variť do hrnca.  2. Medzitým ako sa varí tekvica si pripravíme základ.  Zmiešame dokopy ovsené vločky, kokos, trocha hnedého cukru a pár kvapiek oleja. Túto zmes natlačíme do formy na pečenie a dáme piecť na 10 minút na 200 stupňov. Pekáč si môžete vystlať papierom, ja som to však nerobila, pretože sa mi to vôbec neprilepovalo.  3. Na plnku požijeme už uvarenú tekvicu, ktorú rozmixujem najemno spolu s medom, škoricou, mandľovým mliekom ( ak nemáte mandľové, použite klasické ) a bielkami.  Rozmixovanú zmes vlejeme do pripravenej formy na pečenie.  4. Najprv dáme piecť na 20 minút po 210 stupňov a potom dopečieme na 170 stupňoch 30 minút.  Prajem dobrú chuť

Knihy časom zabúdané - Nebo nie je výmysel

Názov : Nebo nie je výmysel
Orig. názov: Heaven is for real
Autor : Todd Burpo
Preklad: Dominika Uhríková
Vydavateľstvo: Tatran
Rok vydania: 2011
Počet strán : 184
Väzba: tvrdá
Žáner: Skutočné príbehy

Keď sa malý Colton Burpo uzdravil zo zápalu slepého čreva, celá rodina jasala. Bol to priam zázrak. Nikto však ani len netušil, aký príbeh sa v najbližších mesiacoch začne vynárať v chlapcových spomienkach – príbeh krásny a nezvyčajný o ceste do neba a naspäť. Len trojročný Colton vyrozprával rodičom, ako počas operácie opustil svoje telo. Dokázal, že neklame, keď presne popísal, čo robili rodičia v inej časti nemocnice, kým on ležal na operačnom stole. Vylíčil, ako navštívil nebo, a opakoval slová ľudí, ktorých tam stretol, hoci predtým ich nikdy nevidel, ba dokonca spomenul udalosti, čo sa odohrali dávno predtým, než prišiel na svet. Navyše ohromil rodičov opismi a záhadnými podrobnosťami o nebesách presne podľa Biblie, hoci nevedel čítať. S dojemnou naivnosťou a detsky smelou úprimnosťou Colto…