Preskočiť na hlavný obsah

Hotel Srdiečko - recenzia

Je to zrejme na tomto blogu nezvyčajné, no rozhodla som sa zrecenzovať aj hotely, penzióny, kde som bola a mám tu možnosť ich ohodnotiť. Rozhodla som sa o tom po tom, čo som bola v Chorvátsku a mierne ( aj viac ) som bola nahnevaná na personál aj služby. 
Táto prvá recenzia je však na hotel, ktorý sa nachádza v Nízkych Tatrách a je známy svojou pohostinnosťou a skvelými službami. 
                                                            Základná charakteristika 
Len u nás vás čaká dovolenka v Tatrách v priateľskom prostredí za priateľskú cenu. Jedinečná horská atmosféra hotela a ochotný personál sa bude o vás starať počas vášho pobytu v Tatrách ako o vlastnú rodinu.
Náš hotel sa nachádza priamo pri nástupnej stanici lanovky, vďaka čomu sa môžete rovno z hotela vyviezť až na vrchol Chopku. Skvelá ski-in/ski-out poloha hotela vám dovolí vykročiť z izby priamo na lyžiarsky svah či turistický chodník. Nadštandardná starostlivosť s atmosférou horskej chaty je ako stvorená na vašu rodinnú dovolenku či pobyt pre dvoch.
Nedávna rekonštrukcia hotela, ako aj novučičké wellness vám dovoľujú užiť si u nás naplno nielen turistiku a lyžovačku, ale aj relaxačný wellness pobyt v Tatrách. Skvelá poloha, vysoký štandard a tradícia priateľskej a vrúcnej vysokohorskej starostlivosti je tou pravou voľbou pre vašu letnú dovolenku či lyžiarsky pobyt v Tatrách. odkaz

MOJA RECENZIA 


Hotel Srdiečko bola jedna z dvoch možností, kam ísť na tri dni. Preč od hluku, vysokých teplôt a skazeného výfukového vzduchu. Nakoniec vyhrala, lebo na druhom mieste už mali obsadené izby. No ľutovať to netreba. 
Hotel sa nachadzá pod Chopkom, na ktorý vedie lanovka. Medzi Chopkom a Srdiečkom je hotel Kosodrevina. Netreba to však brať tak, že je to len na skok, je tam predsalen väčší výškový rozdiel. 
PRVÝ DOJEM
Prvý dojem bol určite pozitívny. Po dlhej túre nás prijal veľmi milý personál, hneď nás zaviedli do izby a povedali, kde čo máme. V cene sme mali polpenziu aj welcome drink a wellness. Aj keď nie som veľmi na sauny a vírivky, bola som sa tam pozrieť hneď prvý večer. Bolo to tam veľmi pekne spravené, aj keď na toľko ľudí je podľa mňa jeden bazén málo. Čo sa týka sauny, to bolo na výber zo štyroch druhov. Myslím, že saunoví nadšenci by si mali z čoho vyberať.
Izba bola taká akurát, mala toaletu a sprchu. No mala aj mínus a to, že na oknách neboli žiadne sieťky na hmyz a nedalo sa tam chytiť wifi. Televízor mala taký starší, ktorý skôr vidieť u starších ľudí (krabicový).
Poďme na dosť dôležitú časť a to je jedlo. Počas dňa ste si mohli objednať jedlo alebo pitie priamo na terase alebo vo nútri hotela. (Treba však rátať s prirážkou) Ak si zaplatíte aj polpenziu, nemáte čo ľutovať. To, čo bolo na raňajky, to sa ani slovami nedá opísať. No možno dá, ale stačí povedať, že to bolo vynikajúce. Bol tam veľký výber druhov jedál, či už ste mali chuť na ovocie, jogurty, pečivo so šunkou a syrom, zeleninou alebo na koláčiky. A samozrejme k tomu nechýbala káva a čaj, poprípade džúsiky a voda. Na večeru bola polievka, ktorú mal každý rovnakú a druhé jedlo sa naberalo. Boli na výber tri druhy, dva mäsité a jedno vegetariánske. A to všetko sa zavŕšilo chutným dezertom. 
ZHRNUTIE
Okrem veciam, čo som napísala hneď pri začiatku, že chýbali sieťky a nebola tam wifi, nebol v tomto hoteli žiaden problém. Nachádza sa to v peknom prostredí, celý vnútrajšok hotela je útulne spravený a dá sa tam dobre oddýchnuť pri kávičke. Pre deti sa vonku nachádzajú preliezky a je to aj bližšie na turistické cesty. A aj tí labužníci si prídu na svoje

Komentáre

Zverejnenie komentára

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Milé listy pre ženy / Listy od tvojho Kráľa, Milovanej Princeznej

Keď mi táto drobná knižka prišla, chcela som si každý deň prečítať po jednom liste. Čo myslíte, ako to dopadlo? Za dva večery som ju mala celú zhltnutú. Okrem krásneho spracovania, ktoré sa ponúka čitateľovi, Sheri Shepher zapísala stránky, ktoré by sa páčili každej žene. Veď kto by sa nechcel cítiť ako princezná? Ale má to svoje ALE. 

Táto krásna mnohofarebná knižka otvorí oči ženám - pomôže im vidieť sa tak, ako ich vidí Boh. Mnohé dokonca ani nevedia, že sú dcérami Kráľa, že boli a sú vybrané aby boli jeho Princeznami. Niekde medzi detstvom a dospelosťou vyjednávajú so svojimi rozprávkovými snami, kde bývajú dotlačené do zmeny svojej identity - zmenu, ktorá bola navrhnutá vlastnými neistotami a pochybnými zlátaninami z médií. No tieto nežné, zamilované listy napísané z pohľadu samého Boha dokazujú, že každá žena je nádherná práve taká, aká je. Každá žena, ktorá kráča s dôverou za Božími zámermi, môže pomôcť a požehnať iných - dokonca aj budúce generácie. Je ťažké pozrieť sa na svoj…

Fitness tekvicový koláč

Ingrediencie  Cesto 1 šálka ovsených vločiek 2 lyžičky hnedého cukru pol šálky kokosu olivový olej
Plnka  pol kila maslovej tekvice pol šálky mandľového mlieka 3 lyžice medu 3 bielka 2 lyžičky škorice
Postup 1. Nakrájame tekvicu na malé kúsky a dáme variť do hrnca.  2. Medzitým ako sa varí tekvica si pripravíme základ.  Zmiešame dokopy ovsené vločky, kokos, trocha hnedého cukru a pár kvapiek oleja. Túto zmes natlačíme do formy na pečenie a dáme piecť na 10 minút na 200 stupňov. Pekáč si môžete vystlať papierom, ja som to však nerobila, pretože sa mi to vôbec neprilepovalo.  3. Na plnku požijeme už uvarenú tekvicu, ktorú rozmixujem najemno spolu s medom, škoricou, mandľovým mliekom ( ak nemáte mandľové, použite klasické ) a bielkami.  Rozmixovanú zmes vlejeme do pripravenej formy na pečenie.  4. Najprv dáme piecť na 20 minút po 210 stupňov a potom dopečieme na 170 stupňoch 30 minút.  Prajem dobrú chuť

Po veľmi dlhom čase... nákup kníh cez internet

Nepamätám si, kedy naposledy som si objednávala knihy..a to naozaj. Je to už veľmi dávno, lebo väčšinou som čítala z knižnice, alebo už z tých kníh, ktoré som mala doma a kupovala som len v kamenných kníhkupectvách. A aj tie nákupy sa niesli v duchu jedna maximálne dve knihy a dosť.

Teraz som bola donútená školou si niečo objednať, keďže sme si už vyberali témy bakalárskych prác. Ja som si zvolila literatúru ( logicky že... ) a téma sa viaže na autorku Margitu Kánikovú. Problém je však to, že jej knihy sa zháňajú už ťažšie. V kamenných kníhkupectvách ju vôbec nemali a na internete zväčša len 1. Jediný internetový obchod, ktorý mal AŽ dve jej knihy boli megaknihy.sk. Takže zo všetkej jej prózy som zohnala aspoň dve a zvyšné si budem môcť ísť zobrať do trnavskej knižnice. 

Kniha, ktorá sa ešte dá zohnať je V znamení púpavy, ktorú som naozaj videla vo viacerých internetových obchodoch. O piatej u Thalmeira je síce pokračovaním inej knihy, no aspoň niečo nech mám...Vždy je lepšie pracovať s…