Preskočiť na hlavný obsah

Hotel Srdiečko - recenzia

Je to zrejme na tomto blogu nezvyčajné, no rozhodla som sa zrecenzovať aj hotely, penzióny, kde som bola a mám tu možnosť ich ohodnotiť. Rozhodla som sa o tom po tom, čo som bola v Chorvátsku a mierne ( aj viac ) som bola nahnevaná na personál aj služby. 
Táto prvá recenzia je však na hotel, ktorý sa nachádza v Nízkych Tatrách a je známy svojou pohostinnosťou a skvelými službami. 
                                                            Základná charakteristika 
Len u nás vás čaká dovolenka v Tatrách v priateľskom prostredí za priateľskú cenu. Jedinečná horská atmosféra hotela a ochotný personál sa bude o vás starať počas vášho pobytu v Tatrách ako o vlastnú rodinu.
Náš hotel sa nachádza priamo pri nástupnej stanici lanovky, vďaka čomu sa môžete rovno z hotela vyviezť až na vrchol Chopku. Skvelá ski-in/ski-out poloha hotela vám dovolí vykročiť z izby priamo na lyžiarsky svah či turistický chodník. Nadštandardná starostlivosť s atmosférou horskej chaty je ako stvorená na vašu rodinnú dovolenku či pobyt pre dvoch.
Nedávna rekonštrukcia hotela, ako aj novučičké wellness vám dovoľujú užiť si u nás naplno nielen turistiku a lyžovačku, ale aj relaxačný wellness pobyt v Tatrách. Skvelá poloha, vysoký štandard a tradícia priateľskej a vrúcnej vysokohorskej starostlivosti je tou pravou voľbou pre vašu letnú dovolenku či lyžiarsky pobyt v Tatrách. odkaz

MOJA RECENZIA 


Hotel Srdiečko bola jedna z dvoch možností, kam ísť na tri dni. Preč od hluku, vysokých teplôt a skazeného výfukového vzduchu. Nakoniec vyhrala, lebo na druhom mieste už mali obsadené izby. No ľutovať to netreba. 
Hotel sa nachadzá pod Chopkom, na ktorý vedie lanovka. Medzi Chopkom a Srdiečkom je hotel Kosodrevina. Netreba to však brať tak, že je to len na skok, je tam predsalen väčší výškový rozdiel. 
PRVÝ DOJEM
Prvý dojem bol určite pozitívny. Po dlhej túre nás prijal veľmi milý personál, hneď nás zaviedli do izby a povedali, kde čo máme. V cene sme mali polpenziu aj welcome drink a wellness. Aj keď nie som veľmi na sauny a vírivky, bola som sa tam pozrieť hneď prvý večer. Bolo to tam veľmi pekne spravené, aj keď na toľko ľudí je podľa mňa jeden bazén málo. Čo sa týka sauny, to bolo na výber zo štyroch druhov. Myslím, že saunoví nadšenci by si mali z čoho vyberať.
Izba bola taká akurát, mala toaletu a sprchu. No mala aj mínus a to, že na oknách neboli žiadne sieťky na hmyz a nedalo sa tam chytiť wifi. Televízor mala taký starší, ktorý skôr vidieť u starších ľudí (krabicový).
Poďme na dosť dôležitú časť a to je jedlo. Počas dňa ste si mohli objednať jedlo alebo pitie priamo na terase alebo vo nútri hotela. (Treba však rátať s prirážkou) Ak si zaplatíte aj polpenziu, nemáte čo ľutovať. To, čo bolo na raňajky, to sa ani slovami nedá opísať. No možno dá, ale stačí povedať, že to bolo vynikajúce. Bol tam veľký výber druhov jedál, či už ste mali chuť na ovocie, jogurty, pečivo so šunkou a syrom, zeleninou alebo na koláčiky. A samozrejme k tomu nechýbala káva a čaj, poprípade džúsiky a voda. Na večeru bola polievka, ktorú mal každý rovnakú a druhé jedlo sa naberalo. Boli na výber tri druhy, dva mäsité a jedno vegetariánske. A to všetko sa zavŕšilo chutným dezertom. 
ZHRNUTIE
Okrem veciam, čo som napísala hneď pri začiatku, že chýbali sieťky a nebola tam wifi, nebol v tomto hoteli žiaden problém. Nachádza sa to v peknom prostredí, celý vnútrajšok hotela je útulne spravený a dá sa tam dobre oddýchnuť pri kávičke. Pre deti sa vonku nachádzajú preliezky a je to aj bližšie na turistické cesty. A aj tí labužníci si prídu na svoje

Komentáre

Zverejnenie komentára

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Milé listy pre ženy / Listy od tvojho Kráľa, Milovanej Princeznej

Keď mi táto drobná knižka prišla, chcela som si každý deň prečítať po jednom liste. Čo myslíte, ako to dopadlo? Za dva večery som ju mala celú zhltnutú. Okrem krásneho spracovania, ktoré sa ponúka čitateľovi, Sheri Shepher zapísala stránky, ktoré by sa páčili každej žene. Veď kto by sa nechcel cítiť ako princezná? Ale má to svoje ALE. 

Táto krásna mnohofarebná knižka otvorí oči ženám - pomôže im vidieť sa tak, ako ich vidí Boh. Mnohé dokonca ani nevedia, že sú dcérami Kráľa, že boli a sú vybrané aby boli jeho Princeznami. Niekde medzi detstvom a dospelosťou vyjednávajú so svojimi rozprávkovými snami, kde bývajú dotlačené do zmeny svojej identity - zmenu, ktorá bola navrhnutá vlastnými neistotami a pochybnými zlátaninami z médií. No tieto nežné, zamilované listy napísané z pohľadu samého Boha dokazujú, že každá žena je nádherná práve taká, aká je. Každá žena, ktorá kráča s dôverou za Božími zámermi, môže pomôcť a požehnať iných - dokonca aj budúce generácie. Je ťažké pozrieť sa na svoj…

Môj vlastný vyrobený fotoalbum ( darček )

Zachvíľu sa začnem honba za nákupmi na Vianoce. Nepatrím k tým ľuďom, ktorí si spravia nekonečný zoznam a potom chodia po obchodoch a hľadajú to. Väčšinou sa riadim inštinktami, čo sa mi zapáči a myslím si, že by to potešilo obdarovaného, to kúpim. No už dlhší čas som mala vymyslený jeden darček, ktorý som však nechcela kupovať, ale vyrobiť.  Ide o fotoalbum, ktorý som však chcela spraviť na starý spôsob. 
Okrem fotiek, ktoré som dala vyvolať, som všetko kombinovala a vymýšľala sama. 
Teraz sa skôr fotky dávajú do tých jednoduchých fotoalbumov, kde sa len zastrčia a je to hotovo. Mne sa vždy páčili tie, ktoré majú ešte naše babky. Pre mňa je to také čarovné a nostalgické.
Keď som však pozerala také fotoalbumy na nete, prišli mi drahé. Možno som natrafila na zlú stránky, no väčšinou cena bola okolo 30e. To mi prišlo dosť...preto som vymyslela vlastný, na ktorý som potrebovala len dosky, papiere, tapetu, dosky a rošteky na lepenie fotiek. 
Čo sa týka ceny vyšlo ma to okolo 5 e, bez fotiek. …

Jablkovo-maková štrúdla bez cukru

V tomto prípade by som mala napísať, že v jednoduchosti je krása, keďže na tento koláčik som použila minimum surovín. A možno prekvapí aj fakt, že v ňom nie je cukor a to, prečo som namiesto štrúdľového cesta použila lístkové..  Mne ako diabetičke tam cukor vôbec nechýbal....a komu by chýbal, môže si štrúdlu v konečnej fáze pocukriť. 
INGREDIENCIE:1 celozrnné lístkové cesto
mak - podľa oka
2 veľké jablká 1 vajíčko
Na rozvaľkané lístkové cesto nasypeme makovú zmes a poukladáme nadrobno nakrájané jablká. To dôkladne zabalíme. V mištičke si ručne vyšľaháme vajíčko a natrieme ním vrch štrúdli. Dáme do rozohriatej rúry na 180stupňov na 30 minút. 
V prípade ak potrebujete ten cukor, tak si ho môžete dať už spolu s makom, alebo poprípade ním posypať štrúdlu. Mne celkom stačila sladkosť jabĺk, v ktorých je prírodný cukor. 
A ak ste náhodou alergický na mak, pokojne ho môžete zameniť napríklad za vlašské orechy. Buď najemno nakrájané, alebo v sypkej forme. 
Už stačí povedať len DOBRÚ CHUŤ