Preskočiť na hlavný obsah

Hotel Srdiečko - recenzia

Je to zrejme na tomto blogu nezvyčajné, no rozhodla som sa zrecenzovať aj hotely, penzióny, kde som bola a mám tu možnosť ich ohodnotiť. Rozhodla som sa o tom po tom, čo som bola v Chorvátsku a mierne ( aj viac ) som bola nahnevaná na personál aj služby. 
Táto prvá recenzia je však na hotel, ktorý sa nachádza v Nízkych Tatrách a je známy svojou pohostinnosťou a skvelými službami. 
                                                            Základná charakteristika 
Len u nás vás čaká dovolenka v Tatrách v priateľskom prostredí za priateľskú cenu. Jedinečná horská atmosféra hotela a ochotný personál sa bude o vás starať počas vášho pobytu v Tatrách ako o vlastnú rodinu.
Náš hotel sa nachádza priamo pri nástupnej stanici lanovky, vďaka čomu sa môžete rovno z hotela vyviezť až na vrchol Chopku. Skvelá ski-in/ski-out poloha hotela vám dovolí vykročiť z izby priamo na lyžiarsky svah či turistický chodník. Nadštandardná starostlivosť s atmosférou horskej chaty je ako stvorená na vašu rodinnú dovolenku či pobyt pre dvoch.
Nedávna rekonštrukcia hotela, ako aj novučičké wellness vám dovoľujú užiť si u nás naplno nielen turistiku a lyžovačku, ale aj relaxačný wellness pobyt v Tatrách. Skvelá poloha, vysoký štandard a tradícia priateľskej a vrúcnej vysokohorskej starostlivosti je tou pravou voľbou pre vašu letnú dovolenku či lyžiarsky pobyt v Tatrách. odkaz

MOJA RECENZIA 


Hotel Srdiečko bola jedna z dvoch možností, kam ísť na tri dni. Preč od hluku, vysokých teplôt a skazeného výfukového vzduchu. Nakoniec vyhrala, lebo na druhom mieste už mali obsadené izby. No ľutovať to netreba. 
Hotel sa nachadzá pod Chopkom, na ktorý vedie lanovka. Medzi Chopkom a Srdiečkom je hotel Kosodrevina. Netreba to však brať tak, že je to len na skok, je tam predsalen väčší výškový rozdiel. 
PRVÝ DOJEM
Prvý dojem bol určite pozitívny. Po dlhej túre nás prijal veľmi milý personál, hneď nás zaviedli do izby a povedali, kde čo máme. V cene sme mali polpenziu aj welcome drink a wellness. Aj keď nie som veľmi na sauny a vírivky, bola som sa tam pozrieť hneď prvý večer. Bolo to tam veľmi pekne spravené, aj keď na toľko ľudí je podľa mňa jeden bazén málo. Čo sa týka sauny, to bolo na výber zo štyroch druhov. Myslím, že saunoví nadšenci by si mali z čoho vyberať.
Izba bola taká akurát, mala toaletu a sprchu. No mala aj mínus a to, že na oknách neboli žiadne sieťky na hmyz a nedalo sa tam chytiť wifi. Televízor mala taký starší, ktorý skôr vidieť u starších ľudí (krabicový).
Poďme na dosť dôležitú časť a to je jedlo. Počas dňa ste si mohli objednať jedlo alebo pitie priamo na terase alebo vo nútri hotela. (Treba však rátať s prirážkou) Ak si zaplatíte aj polpenziu, nemáte čo ľutovať. To, čo bolo na raňajky, to sa ani slovami nedá opísať. No možno dá, ale stačí povedať, že to bolo vynikajúce. Bol tam veľký výber druhov jedál, či už ste mali chuť na ovocie, jogurty, pečivo so šunkou a syrom, zeleninou alebo na koláčiky. A samozrejme k tomu nechýbala káva a čaj, poprípade džúsiky a voda. Na večeru bola polievka, ktorú mal každý rovnakú a druhé jedlo sa naberalo. Boli na výber tri druhy, dva mäsité a jedno vegetariánske. A to všetko sa zavŕšilo chutným dezertom. 
ZHRNUTIE
Okrem veciam, čo som napísala hneď pri začiatku, že chýbali sieťky a nebola tam wifi, nebol v tomto hoteli žiaden problém. Nachádza sa to v peknom prostredí, celý vnútrajšok hotela je útulne spravený a dá sa tam dobre oddýchnuť pri kávičke. Pre deti sa vonku nachádzajú preliezky a je to aj bližšie na turistické cesty. A aj tí labužníci si prídu na svoje

Komentáre

Zverejnenie komentára

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Milé listy pre ženy / Listy od tvojho Kráľa, Milovanej Princeznej

Keď mi táto drobná knižka prišla, chcela som si každý deň prečítať po jednom liste. Čo myslíte, ako to dopadlo? Za dva večery som ju mala celú zhltnutú. Okrem krásneho spracovania, ktoré sa ponúka čitateľovi, Sheri Shepher zapísala stránky, ktoré by sa páčili každej žene. Veď kto by sa nechcel cítiť ako princezná? Ale má to svoje ALE. 

Táto krásna mnohofarebná knižka otvorí oči ženám - pomôže im vidieť sa tak, ako ich vidí Boh. Mnohé dokonca ani nevedia, že sú dcérami Kráľa, že boli a sú vybrané aby boli jeho Princeznami. Niekde medzi detstvom a dospelosťou vyjednávajú so svojimi rozprávkovými snami, kde bývajú dotlačené do zmeny svojej identity - zmenu, ktorá bola navrhnutá vlastnými neistotami a pochybnými zlátaninami z médií. No tieto nežné, zamilované listy napísané z pohľadu samého Boha dokazujú, že každá žena je nádherná práve taká, aká je. Každá žena, ktorá kráča s dôverou za Božími zámermi, môže pomôcť a požehnať iných - dokonca aj budúce generácie. Je ťažké pozrieť sa na svoj…

Fitness tekvicový koláč

Ingrediencie  Cesto 1 šálka ovsených vločiek 2 lyžičky hnedého cukru pol šálky kokosu olivový olej
Plnka  pol kila maslovej tekvice pol šálky mandľového mlieka 3 lyžice medu 3 bielka 2 lyžičky škorice
Postup 1. Nakrájame tekvicu na malé kúsky a dáme variť do hrnca.  2. Medzitým ako sa varí tekvica si pripravíme základ.  Zmiešame dokopy ovsené vločky, kokos, trocha hnedého cukru a pár kvapiek oleja. Túto zmes natlačíme do formy na pečenie a dáme piecť na 10 minút na 200 stupňov. Pekáč si môžete vystlať papierom, ja som to však nerobila, pretože sa mi to vôbec neprilepovalo.  3. Na plnku požijeme už uvarenú tekvicu, ktorú rozmixujem najemno spolu s medom, škoricou, mandľovým mliekom ( ak nemáte mandľové, použite klasické ) a bielkami.  Rozmixovanú zmes vlejeme do pripravenej formy na pečenie.  4. Najprv dáme piecť na 20 minút po 210 stupňov a potom dopečieme na 170 stupňoch 30 minút.  Prajem dobrú chuť

MINIRECENZIE: Muž, který kradl rukopisy, Dokonalý pár, Ten dom je jedna veľká katastrofa

Po dlhom čase je tu opäť článok s minirecenziami. V tejto časti možno hovoriť o dvoch katastrofách a jednej celkom vtipnej vydarenej knihe. Veľmi ma teší, že zrovna tou vydarenou knihou, je kniha slovenského autora. Je celkom originálna a prekvapila už svojim názvom Ten dom je jedna veľká katastrofa. Čo sa však týka zvyšných dvoch kníh, nejde o žiadnu slávu. Kniha, ktorá sa hrá na detektívku - Muž, který kradl rukopisy a kniha, kde máte hneď po prvých stranách chuť zabiť najprv hlavnú hrdinku a potom aj samotnú autorku - Dokonalý pár. Poďme sa však na to pozrieť postupne. 

Ten pocit, keď si kupujete knihu,prečítate si dokonca anotáciu a pozdáva sa vám. Je to spojené s minulosťou, ide o dva príbehy v jednom, celkom to vyzerá na zaujímavú zápletku a môže to byť plné tajuplna, keďže je to aj detektívka. 
Ten pocit, keď knihu dočítate a nemáte to srdce ju hodiť do ohňa kvôli stromom, ktoré kvôli nej vyrúbali...
V tejto knižke máme hlavnú hrdinku, ktorá je neutrálna. Aspoň mne sa tak javila. …