Preskočiť na hlavný obsah

Konaj ako dáma, mysli ako muž


Názov: Konaj ako dáma, mysli ako muž, Origin. názov: Act like a lady, think like a man, Autor: Steve Harvey, Preklad: Jana Kantorová-Báiková , Rok vydania: OR-2009/SR-2009.2013, Počet strán: 164, Vydavateľstvo: Tatran, Žáner: rozvoj osobnosti , Hodnotenie-Goodreads: 3.82 , Moje hodnotenie: 2.5
Steve Harvey stretol počas svojej dlhoročnej práce nespočetné množstvo žien, či už prostredníctvom rubriky svojho programu nazvanej "Jahodové listy", alebo v priebehu ciest so svojimi komediálnymi programami. Mnohé z nich samostatne podnikajú, udržujú v dokonalom stave domácnosť s troma deťmi a zároveň zvládajú mnohé spoločenské aktivity. No keď ide o vzťahy, nevedia si predstaviť, čo motivuje mužov. Prostredníctvom tejto knižky sa autor snaží zoznámiť ženy s mužským pohľadom a ponúknuť im tak odpovede na mnohé im nejasné otázky.

zdroj
Ak vás muž ľúbi, chce každému a všetkým povedať: ,,Človeče, pozri toto je moja žena", alebo ,,toto je moje dievča, ,,mama môjho bábätka", alebo ,, moja polovička". Inými slovami budete mať titul - oficiálny, ktorý značne presahuje vyjadrenie ,,toto je moja kamarátka", alebo ,, toto je ------------ (vložte svoje meno)". Je to tak preto, že muž, ktorý vám vyhradil mimoriadne miesto v svojom srdci - muž, ktorý k vám skutočne niečo cíti - vám dá titul. Kniha Konaj ako dáma, mysli ako muž je pre mňa nevšednou knihou, pretože takýto žáner nijako špeciálne nevyhľadávam. Neviem, čo sa presne vo mne ozvalo, keď som knihu zbadala a rozhodla som sa, že si ju prečítam. Možno to bolo spôsobené zrovna tým, že som chcela niečo iné skúsiť. Treba však hneď vopred povedať, že som nemala nejaké vysoké očakávania. 

Steve Harvey je v Amerike dosť známy zabávač a moderátor. Má svoju vlastnú šou, kde sa snaží pomáhať ženám vo vzťahoch s mužmi. A z toho vznikla aj táto kniha. Tým pádom je kniha určená hlavne ženskému publiku, ktoré hľadá rady od "odborníka". 


Je na každom čitateľovi, čo si o knihe pomyslí. Úprimne si neviem predstaviť, že kto by takéto niečo vyhľadával na Slovensku. Amíci sú však schopní kúpiť hocičo. Nemyslím si, že všetko, čo je v knihe popísané je aj pravdou. Napríklad som dala svojmu priateľovi otázku, ktorá bola opisovaná v knihe. Bola formovaná v tomto duchu: Čo je pre chlapa najdôležitejšie na žene? Asi je už aj jasné, že odpovedal úplne inak ako pán spisovateľ. Preto napísať knihu o chlapoch a hodiť ich do jedného vreca je KRAVINA. Pretože aj keď je to iné pohľavie, každý z nic môže byť iný. Tak isto ako ženy. Tie sú často prezentované ako posadnuté nakupovaním, no koľko je takých žien, že sa im hnusí nakupovať? Alebo, že musíme vždy vyzerať úžasne, celé domaľované. A koľko žien sa ani nemaľuje? 


Napriek tomu sa kniha čítala celkom dobre a našli sa tam aj užitočné veci, napríklad to, že ako sa má žena zachovať pri mužovi a nespraviť zo seba "chuderu". Tým myslím, aby ona určila to, čo si môže chlap k nej dovoliť. 


No i tak si nemyslím, že táto kniha je niečím extra prospešná.  Musí to človeka naozaj zaujímať a musí tomu veriť. Ale ako sa vraví, sto ľudí-sto chutí. Preto sa zrejme nájde niekto, kto po tejto knihe siahne a povie, že aká bola super. Ja to však nebudem. :) 

Komentáre

  1. Takovéhle knihy jsou podle mě docela blbost... Protože přesně jak píšeš - každý to má jinak. :) Občas ale čtu podobné články na internetu, přijde mi z psychologického hlediska docela zajímavý ten rozdíl mezi uvažováním žen a mužů... protože ačkoli se to spousta lidí snaží zapřít sebevíc, ten rozdíl tu rzhodně je :D
    Výborný článek! :)

    OdpovedaťOdstrániť

Zverejnenie komentára

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Milé listy pre ženy / Listy od tvojho Kráľa, Milovanej Princeznej

Keď mi táto drobná knižka prišla, chcela som si každý deň prečítať po jednom liste. Čo myslíte, ako to dopadlo? Za dva večery som ju mala celú zhltnutú. Okrem krásneho spracovania, ktoré sa ponúka čitateľovi, Sheri Shepher zapísala stránky, ktoré by sa páčili každej žene. Veď kto by sa nechcel cítiť ako princezná? Ale má to svoje ALE. 

Táto krásna mnohofarebná knižka otvorí oči ženám - pomôže im vidieť sa tak, ako ich vidí Boh. Mnohé dokonca ani nevedia, že sú dcérami Kráľa, že boli a sú vybrané aby boli jeho Princeznami. Niekde medzi detstvom a dospelosťou vyjednávajú so svojimi rozprávkovými snami, kde bývajú dotlačené do zmeny svojej identity - zmenu, ktorá bola navrhnutá vlastnými neistotami a pochybnými zlátaninami z médií. No tieto nežné, zamilované listy napísané z pohľadu samého Boha dokazujú, že každá žena je nádherná práve taká, aká je. Každá žena, ktorá kráča s dôverou za Božími zámermi, môže pomôcť a požehnať iných - dokonca aj budúce generácie. Je ťažké pozrieť sa na svoj…

Knihy časom zabúdané - Nebo nie je výmysel

Názov : Nebo nie je výmysel
Orig. názov: Heaven is for real
Autor : Todd Burpo
Preklad: Dominika Uhríková
Vydavateľstvo: Tatran
Rok vydania: 2011
Počet strán : 184
Väzba: tvrdá
Žáner: Skutočné príbehy

Keď sa malý Colton Burpo uzdravil zo zápalu slepého čreva, celá rodina jasala. Bol to priam zázrak. Nikto však ani len netušil, aký príbeh sa v najbližších mesiacoch začne vynárať v chlapcových spomienkach – príbeh krásny a nezvyčajný o ceste do neba a naspäť. Len trojročný Colton vyrozprával rodičom, ako počas operácie opustil svoje telo. Dokázal, že neklame, keď presne popísal, čo robili rodičia v inej časti nemocnice, kým on ležal na operačnom stole. Vylíčil, ako navštívil nebo, a opakoval slová ľudí, ktorých tam stretol, hoci predtým ich nikdy nevidel, ba dokonca spomenul udalosti, čo sa odohrali dávno predtým, než prišiel na svet. Navyše ohromil rodičov opismi a záhadnými podrobnosťami o nebesách presne podľa Biblie, hoci nevedel čítať. S dojemnou naivnosťou a detsky smelou úprimnosťou Colto…

Jablkovo-maková štrúdla bez cukru

V tomto prípade by som mala napísať, že v jednoduchosti je krása, keďže na tento koláčik som použila minimum surovín. A možno prekvapí aj fakt, že v ňom nie je cukor a to, prečo som namiesto štrúdľového cesta použila lístkové..  Mne ako diabetičke tam cukor vôbec nechýbal....a komu by chýbal, môže si štrúdlu v konečnej fáze pocukriť. 
INGREDIENCIE:1 celozrnné lístkové cesto
mak - podľa oka
2 veľké jablká 1 vajíčko
Na rozvaľkané lístkové cesto nasypeme makovú zmes a poukladáme nadrobno nakrájané jablká. To dôkladne zabalíme. V mištičke si ručne vyšľaháme vajíčko a natrieme ním vrch štrúdli. Dáme do rozohriatej rúry na 180stupňov na 30 minút. 
V prípade ak potrebujete ten cukor, tak si ho môžete dať už spolu s makom, alebo poprípade ním posypať štrúdlu. Mne celkom stačila sladkosť jabĺk, v ktorých je prírodný cukor. 
A ak ste náhodou alergický na mak, pokojne ho môžete zameniť napríklad za vlašské orechy. Buď najemno nakrájané, alebo v sypkej forme. 
Už stačí povedať len DOBRÚ CHUŤ