Preskočiť na hlavný obsah

Proroctvo

Názov: Proroctvo, Origin. názov: Requiem, Autor: , Preklad:Michal Jedinák , Rok vydania: OR-2011/SR-2014, Počet strán: 320, Vydavateľstvo: Ikar/Yoli, Žáner: pre násťročných, Hodnotenie-Goodreads: 4.16 , Moje hodnotenie: 1Nina Greyová sa iba nedávno zotavila z nebezpečného konfliktu s peklom, a už je nútená deliť si čas medzi štúdium na Brownovej univerzite a spoločnosť Titan Shipping. Nastúpila do firmy ako praktikantka, aby v jej vedení neskôr nahradila zosnulého otca. O jeho násilnej smrti sa jej sníva každú noc, zároveň ju trápi pocit viny, že jej dobrý kamarát Ryan kvôli nej odišiel bojovať do Afganistanu, a Claire, sestra jej budúceho manžela Jareda, musela letieť za oceán, aby Ryana chránila. Nina nepovažuje nočné mory za svoj najväčší problém, lenže v tom sa veľmi mýli. 
Jared sa zo strachu o Ninin zhoršujúci sa zdravotný stav rozhodne Shaxovi ukradnúť pekelnú bibliu, aby v nej vyhľadal odpoveď, ako priateľke pomôcť. V boji s novým nepriateľom, ale po boku nových priateľov sa naplnia jeho najstrašnejšie obavy. Zúfalý mladík stojí pred ťažkou voľbou: buď na vlastnú päsť bojovať proti peklu, alebo rozpútať vojnu s nebom. 


zdrojSnažila som sa nájsť neromantickú časť :PProroctvo je druhý diel fantasy trilógie o poloanjeloch a ľuďoch. Nina a Jared sa snažia žiť normálny život, no okolnosti okolo nich to nedovoľujú. Stoja medzi nebol a peklom, no žiadna pomoc neprichádza. Na všetko sú sami. Zhoršenie situácie príde po tom, keď sa dozvedia, že Nina je spomenutá v "pekelnej biblii" v dajakom proroctve. Nikto však nevie, čo presne sa tam píše. Peklo je rozhodnuté zabiť Ninu i Jaredovu rodinu. Prichádza veľký boj. 

Veľký posun oproti jednotke som nespozorovala. Práveže sa to ešte zhoršilo. Nina mi bola veľmi, veľmi, veľmi nesympatická. Samozrejme, každý ju obskakoval, ona bola tá najlepšia a najdokonalejšia bez najmenšej chybičky. Rodina Jareda bola zas neprekonateľná a nezraniteľná (smrtelne). Mohol by ich ešte aj Marvel obsadiť a zločincov by hneď všetkých pochytali. Nastal však moment kedy som si myslela, že autorka z týchto otravne dokonalých "ľudí", "poloanjelov" spraví postavy stráviteľné čitateľom, no ona ich samozrejme všetkých oživila. Zrejme je hneď vidieť, ako mi to liezlo na nervy. Aspoň trochu inšpirácie by si mohla vziať od G.R.R. Martina, keď má tak otravné postavy. A samozrejme, že nemala dosť superúžasných postáv s nadprirodzenými schopnosťami, preto zneužila aj obyčajných ľudí. Z Kim, kamarátky Niny, spravila zrazu pancier proti démonom, Ryan sa dal do vojska a tam zachraňoval každého vojaka jedna radosť a vždy mu pritom išlo o život. A zomrel? Nie. Nina sa len začala učiť bojové umenia, ale samozrejme, že jej to išlo. Ale jedna dobrá správa je, že Beth zostala normálnou, aj keď tak trošku mimo hry. 

Narozdiel od jednotky sa dej skoro vôbec neodohráva na univerzite a čas ide oveľa rýchlejšie. Väčšinu času Nina strávila vo svojej zdedenej firme alebo s Jaredom. A znovu sa opakujú romantické výlevy medzi ňou a pánom dokonalým. Bez týchto sladkých scén, by to proste nebola kniha McGuireovej. 

Prechádzam však k najpodstatnejšej časti tejto knihy a to je samotné proroctvo. Chápem, že ľudská myseľ je schopná vymyslieť hocijakú kravinu, ale pre mňa toto bolo až moc. A v podstate je mi z toho na smiech. Niečo tak absurdné som ešte nečítala a fakt som mala dosť. Nemám nič proti tomu, keď vymyslia nejakých poloanjelov a rôzne nadprirodzené bytosti, keď k tomu spravia pekný príbeh. No toto my prišlo ako výsmech. Asi k tomu viac ani už nenapíšem. 

Ospravedlňujem sa všetkým fanúšikom tejto spisovateľky, no žiaľ pre mňa je to katastrofálna autorka a jej knihy mi nesedia. Úprimne ani neviem za čo, som jej dala ten jeden bod. Asi preto, že sa to celkom rýchlo čítalo, ale inak nič. Ja som žiaľ taký expert, že čo sa páči iným, mňa nenadchne. Komentáre

  1. Super recenzia. :D Ja som od autorky nič nečítala, ale ani neplánujem. (Asi dobre robím, že? :D)

    OdpovedaťOdstrániť
    Odpovede
    1. Hehe, podľa mňa dobré rozhodnutie. Ja len nechápem, lebo od viacerých ľudí som na to počula kritiku, že jak to môže mať také dobré hodnotenie na GR.

      Odstrániť

Zverejnenie komentára

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Milé listy pre ženy / Listy od tvojho Kráľa, Milovanej Princeznej

Keď mi táto drobná knižka prišla, chcela som si každý deň prečítať po jednom liste. Čo myslíte, ako to dopadlo? Za dva večery som ju mala celú zhltnutú. Okrem krásneho spracovania, ktoré sa ponúka čitateľovi, Sheri Shepher zapísala stránky, ktoré by sa páčili každej žene. Veď kto by sa nechcel cítiť ako princezná? Ale má to svoje ALE. 

Táto krásna mnohofarebná knižka otvorí oči ženám - pomôže im vidieť sa tak, ako ich vidí Boh. Mnohé dokonca ani nevedia, že sú dcérami Kráľa, že boli a sú vybrané aby boli jeho Princeznami. Niekde medzi detstvom a dospelosťou vyjednávajú so svojimi rozprávkovými snami, kde bývajú dotlačené do zmeny svojej identity - zmenu, ktorá bola navrhnutá vlastnými neistotami a pochybnými zlátaninami z médií. No tieto nežné, zamilované listy napísané z pohľadu samého Boha dokazujú, že každá žena je nádherná práve taká, aká je. Každá žena, ktorá kráča s dôverou za Božími zámermi, môže pomôcť a požehnať iných - dokonca aj budúce generácie. Je ťažké pozrieť sa na svoj…

Fitness tekvicový koláč

Ingrediencie  Cesto 1 šálka ovsených vločiek 2 lyžičky hnedého cukru pol šálky kokosu olivový olej
Plnka  pol kila maslovej tekvice pol šálky mandľového mlieka 3 lyžice medu 3 bielka 2 lyžičky škorice
Postup 1. Nakrájame tekvicu na malé kúsky a dáme variť do hrnca.  2. Medzitým ako sa varí tekvica si pripravíme základ.  Zmiešame dokopy ovsené vločky, kokos, trocha hnedého cukru a pár kvapiek oleja. Túto zmes natlačíme do formy na pečenie a dáme piecť na 10 minút na 200 stupňov. Pekáč si môžete vystlať papierom, ja som to však nerobila, pretože sa mi to vôbec neprilepovalo.  3. Na plnku požijeme už uvarenú tekvicu, ktorú rozmixujem najemno spolu s medom, škoricou, mandľovým mliekom ( ak nemáte mandľové, použite klasické ) a bielkami.  Rozmixovanú zmes vlejeme do pripravenej formy na pečenie.  4. Najprv dáme piecť na 20 minút po 210 stupňov a potom dopečieme na 170 stupňoch 30 minút.  Prajem dobrú chuť

MINIRECENZIE: Muž, který kradl rukopisy, Dokonalý pár, Ten dom je jedna veľká katastrofa

Po dlhom čase je tu opäť článok s minirecenziami. V tejto časti možno hovoriť o dvoch katastrofách a jednej celkom vtipnej vydarenej knihe. Veľmi ma teší, že zrovna tou vydarenou knihou, je kniha slovenského autora. Je celkom originálna a prekvapila už svojim názvom Ten dom je jedna veľká katastrofa. Čo sa však týka zvyšných dvoch kníh, nejde o žiadnu slávu. Kniha, ktorá sa hrá na detektívku - Muž, který kradl rukopisy a kniha, kde máte hneď po prvých stranách chuť zabiť najprv hlavnú hrdinku a potom aj samotnú autorku - Dokonalý pár. Poďme sa však na to pozrieť postupne. 

Ten pocit, keď si kupujete knihu,prečítate si dokonca anotáciu a pozdáva sa vám. Je to spojené s minulosťou, ide o dva príbehy v jednom, celkom to vyzerá na zaujímavú zápletku a môže to byť plné tajuplna, keďže je to aj detektívka. 
Ten pocit, keď knihu dočítate a nemáte to srdce ju hodiť do ohňa kvôli stromom, ktoré kvôli nej vyrúbali...
V tejto knižke máme hlavnú hrdinku, ktorá je neutrálna. Aspoň mne sa tak javila. …