Preskočiť na hlavný obsah

Tajomný gén AtlantídyZa recenzný výtlačok ďakujem vydavateľstvu Motýľ!

Názov: Tajomný gén Atlantídy, Origin. názov: The Atlantis gene, Autor: A.G.Riddle, Preklad: Lenka Jalilah Hrušková , Rok vydania: OR-2013/SR-2015, Počet strán: 355, Vydavateľstvo: Motýľ, Žáner: triler, Hodnotenie-Goodreads: 3.67 , Moje hodnotenie: 4.5


TAJOMNÝ GÉN ATLANTÍDY je provokatívny technotriler o globálnych experimentoch a pradávnych sprisahaniach a mystériách ľudskej evolúcie. Výskumná loď objavila pri pobreží Antarktídy záhadnú štruktúru pochovanú hlboko v ľadovci. Bola tam celé tisícky rokov, a nie je ľudským výtvorom. Immari si myslia, že vedia, čo to je, ale nechcú nič riskovať. Nadišiel čas, aby zrealizovali svoj veľký plán: ľudstvo sa musí buď ďalej vyvíjať, alebo v krátkom čase Doktorka Kate Warnerová odišla pred štyrmi rokmi do Jakarty v Indonézii, kde sa jej podaril nečakaný objav: liek na autizmus. Alebo si to aspoň myslí. No netuší, že to, čo objavila, je v skutočnosti oveľa nebezpečnejšie. Jej výskum by mohol prepísať ľudské dejiny a naštartovať ďalšiu fázu ľudskej evolúcie. Kate a agent David sa pustili do pretekov s časom, aby odhalili globálne sprisahanie a zistili pravdu o tajomnom géne Atlantídy... a ľudského pôvodu. Dostanú sa do vzdialených kútov sveta a do tajov svojej vlastnej minulosti. Immari sú im v pätách a nezastavia sa doslova pred ničím. Záleží im len na jedinom: nájsť gén Atlantídy a aktivovať ďalšiu fázu ľudskej evolúcie. Aj za tú cenu, že by museli zabiť 99,9 % svetovej populácie. David a Kate ich môžu zastaviť... ak dokážu jeden druhému veriť. A zostať nažive. 
Toto sci-fi dobrodružstvo je prvou knihou z akčnej trilógie od A. G. Riddleho.


· medzinárodný bestseller
· predaných viac ako 1 000 000 výtlačkov
· kniha preložená do 18 jazykov
· prvý diel trilógie

Adresát:Immaru

Stal som sa služobníkom frakcie, ktorú poznáte ako Immari. Hanbím sa za všetko, čo som urobil, a mám obavy o svet, lebo sú mi známe veci, ktoré majú v pláne. V tejto chvíli, v roku 1938, sú nezastaviteľní. Kiež by som sa mýlil - modlím sa za to. Pre prípad, že sa nemýlim, posielam vám tento denník. Dúfam, že ho budete môcť použiť na odvrátenie armagedonu, ktorý Immari chystá.

Patrick Pierce
15.11.38 
Tajomný gén Atlantídy je svojím obsahom náročnejšia kniha. Je tam dosť veľa vecí, ktoré sa nemusia hneď na prvýkrát pochopiť a tiež sa tam prelína súčasnosť a viac rokov v minulosti. Pre nadšencov trilerov a náročnejších kníh - kniha ako stvorená. 
Hlavnými postavami sú doktorka Kate a "záchranca"David ktorí spolu vytvoria dvojicu, ktorá má ochrániť zvyšok planéty od katastrofy. Takto to vyznie dosť nerealisticky, no za ich chrbtami sú ďalší ľudia, ktorí im pomáhajú. Proti nim je však dosť veľká a nebezpečná organizácia ktorú vedie surový chlap. 
Vrátením sa do minulosti zisťujú, že to čo sa má stať, tu už raz bolo. Ale ako je možné, že tí ľudia z tej doby nezomreli? 

Tajomný gén Atlantídy je kniha, ktorú som dosť dlho čítala, no dôvodom nebolo, že by to bola zlá kniha. Svojou veľkosťou a hrúbkou mi však nedovolovala, aby som si ju brala na všetky dovolenky a výlety, kde som bola. Taktiež sa nezaraďujem medzi "turistických čitateľov", ktorí sú schopní prečítať na jednej dovolenke 5 kníh..ja som rada za jednu. 

Musím však povedať, že som aj rada, že som ju tak dlho čítala. Niekedy sa stáva, že ste aj smutní, keď máte nejakú knihu na poslednej strane. No a ani mne sa Tajomný gén nechcelo veľmi dočítať. Stále som bola s hlavnými hrdinami a zabárala som sa do tých tajomných vecí a žasla som nad fantáziou autora. Pre mňa to bola veľmi zaujímavá a napínavá kniha. Čo ma však pri nej brzdilo, boli listy, ktoré písal Pierce. Boli veľmi potrebné, aby to pospájalo všetky časti a dávalo zmysel, ale mne tam vadili úseky, kedy bola dosť opisovaná jeho láska ku žene a to ma brzdilo v čítaní. V tejto knihe som také časti nečakala. Ale to bola len taká maličkosť. Inak vo zvyšku knihy je láska spomenutá minimálne. Jedine ak by sa rátala láska, ktorú pociťovala Kate ku svojej práci doktorky, alebo láska ku chorým deťom, ktoré mala rada. To je však v tomto prípade sympatická láska. 

Preto si myslím, že táto kniha môže zaujať rovnako mužské aj ženské publikum. Ja sa teším na pokračovanie, pretože ako je vo zvyku koniec jednotlivých častí trilógií, vždy končí napínavo a pýta si to pokračovanie. 

Ak si chcete prečítať autorovu stránku - ODKAZ
Ďalšie časti sa budú volať:
Desivý mor Atlantídy
Zázračný svet Atlantídy

Komentáre

  1. Vyzerá, že je celkom dobrá :) Aj keď nemám moc rada tento Štýl, no možno skúsim :)
    www.aduliksun.blogspot.sk

    OdpovedaťOdstrániť

Zverejnenie komentára

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Milé listy pre ženy / Listy od tvojho Kráľa, Milovanej Princeznej

Keď mi táto drobná knižka prišla, chcela som si každý deň prečítať po jednom liste. Čo myslíte, ako to dopadlo? Za dva večery som ju mala celú zhltnutú. Okrem krásneho spracovania, ktoré sa ponúka čitateľovi, Sheri Shepher zapísala stránky, ktoré by sa páčili každej žene. Veď kto by sa nechcel cítiť ako princezná? Ale má to svoje ALE. 

Táto krásna mnohofarebná knižka otvorí oči ženám - pomôže im vidieť sa tak, ako ich vidí Boh. Mnohé dokonca ani nevedia, že sú dcérami Kráľa, že boli a sú vybrané aby boli jeho Princeznami. Niekde medzi detstvom a dospelosťou vyjednávajú so svojimi rozprávkovými snami, kde bývajú dotlačené do zmeny svojej identity - zmenu, ktorá bola navrhnutá vlastnými neistotami a pochybnými zlátaninami z médií. No tieto nežné, zamilované listy napísané z pohľadu samého Boha dokazujú, že každá žena je nádherná práve taká, aká je. Každá žena, ktorá kráča s dôverou za Božími zámermi, môže pomôcť a požehnať iných - dokonca aj budúce generácie. Je ťažké pozrieť sa na svoj…

Knihy časom zabúdané - Nebo nie je výmysel

Názov : Nebo nie je výmysel
Orig. názov: Heaven is for real
Autor : Todd Burpo
Preklad: Dominika Uhríková
Vydavateľstvo: Tatran
Rok vydania: 2011
Počet strán : 184
Väzba: tvrdá
Žáner: Skutočné príbehy

Keď sa malý Colton Burpo uzdravil zo zápalu slepého čreva, celá rodina jasala. Bol to priam zázrak. Nikto však ani len netušil, aký príbeh sa v najbližších mesiacoch začne vynárať v chlapcových spomienkach – príbeh krásny a nezvyčajný o ceste do neba a naspäť. Len trojročný Colton vyrozprával rodičom, ako počas operácie opustil svoje telo. Dokázal, že neklame, keď presne popísal, čo robili rodičia v inej časti nemocnice, kým on ležal na operačnom stole. Vylíčil, ako navštívil nebo, a opakoval slová ľudí, ktorých tam stretol, hoci predtým ich nikdy nevidel, ba dokonca spomenul udalosti, čo sa odohrali dávno predtým, než prišiel na svet. Navyše ohromil rodičov opismi a záhadnými podrobnosťami o nebesách presne podľa Biblie, hoci nevedel čítať. S dojemnou naivnosťou a detsky smelou úprimnosťou Colto…

Fitness tekvicový koláč

Ingrediencie  Cesto 1 šálka ovsených vločiek 2 lyžičky hnedého cukru pol šálky kokosu olivový olej
Plnka  pol kila maslovej tekvice pol šálky mandľového mlieka 3 lyžice medu 3 bielka 2 lyžičky škorice
Postup 1. Nakrájame tekvicu na malé kúsky a dáme variť do hrnca.  2. Medzitým ako sa varí tekvica si pripravíme základ.  Zmiešame dokopy ovsené vločky, kokos, trocha hnedého cukru a pár kvapiek oleja. Túto zmes natlačíme do formy na pečenie a dáme piecť na 10 minút na 200 stupňov. Pekáč si môžete vystlať papierom, ja som to však nerobila, pretože sa mi to vôbec neprilepovalo.  3. Na plnku požijeme už uvarenú tekvicu, ktorú rozmixujem najemno spolu s medom, škoricou, mandľovým mliekom ( ak nemáte mandľové, použite klasické ) a bielkami.  Rozmixovanú zmes vlejeme do pripravenej formy na pečenie.  4. Najprv dáme piecť na 20 minút po 210 stupňov a potom dopečieme na 170 stupňoch 30 minút.  Prajem dobrú chuť