Preskočiť na hlavný obsah

Kazateľnica život


 Origin. názov: Kazateľnica živo alebo v nebi nájdeš prostitúky, vrahov a zlodejov, Autor: Marián Kuffa , Rok vydania: OR-2015, Počet strán: 95, Vydavateľstvo: Kumran, Žáner: náboženstvo, Hodnotenie-Goodreads: - , Moje hodnotenie: 4

Príbehy, ktoré rozpráva farár Marián Kuffa, počúvajú všetci so zatajeným dychom. Netreba ich prikrášľovať ani vylepšovať. Sú zo života a sú pravdivé a reálne; také, aké sa stali. Často priame i tvrdé, no vždy láskavé. Naplnené mottom, ktoré si farár Kuffa napísal v roku 1992 a nájdete ho na žakovskej fare aj dnes:
„Milujte ľudí takých, akí sú; čím menej si to zaslúžia, tým viac ich milujte. Nemilujte ich podľa veľkosti ich zásluh, ale podľa veľkosti ich potrieb!“
Príbehy v knihe boli uverejnené na portáli www.cestaplus.sk. Tam nájdete aj ďalšie príbehy a zážitky farára Mariána Kuffu.
Témy sú v knihe rozdelené do štyroch častí: 
 O Cirkvi: 
My kresťania nežijeme tak, ako by sme mali
 O láske, manželstve a rodine:
Žiadostivosť hrabe k sebe a láska tlačí od seba
 O pokore a pýche:
Mýtnici a hriešnici nás predbehnú do Božieho kráľovstva
 O živote na fare v Žakovciach:
Za nesmrteľnú dušu sa oplatia všetky kopance  odkaz
Predstav si dve záhradky, v jednej zaseješ mrkvu, v druhej zaseješ mrkvu. Jednu polievaš, druhú polievaš. Jednu pleješ, druhú pleješ. V jednej trháš burinu, v druhej netrháš. Tam, kde trháš, obrovská mrkva. Tam, kde netrháš, maličká alebo žiadna mrkva. Toto je svätá spoveď. Viem, že zhreším, že burina narastie, ale preto nebudem plieť záhradku? Múdra gazdinka povie: ,,Synak, treba plieť!" Lenivá gazdinka: ,,Načo plieť? Burina aj tak narastie,"
Ak si lenivec v duchovnom zmysle slova, tak na svätú spoveď nejdeš. Svätá spoveď je jeden z najväčších prejavov pokory. 

Kazateľnica život..je krátka knižka, ktorú napísal farár Kuffa. Veľa ľudí pozná tohto človeka vďaka jeho prispievaniu na cestaplu.sk Kto však nesleduje túto stránku, má možnosť spoznať kňaza cez túto knihu. Tá totižto opisuje niekoľko zážitkov zo života Kuffu. 

Ako ste si už určite všimli, dĺžka tejto knihy je dosť krátka. Preto sa aj mne stalo, že som ju dlhšie zháňala ako mi trvalo ju celú prečítať. Dokopy som sa čítaniu venovala asi hodinku a pol. Nemôžem si však sťažovať na to, čo v nej bolo napísané. Boli tam krátke príbehy, ktoré celkom spríjemnili deň. Nejednalo sa o žiadne poúčanie a rozkazovanie. Skôr tam bolo všetko milo vysvetľované a s väčšou láskou. Napriek tomu mi to prišlo strašne málo. Samotné príbehy boli na dve-tri strany. Okrem nich sa v knihe vyskytli aj fotografie autora. Takže aj tých 95strán nebolo plno zapísaných, ale s veľa medzerami. To bolo niečo, čo ma zarazilo a aj zamrzelo. 

Ak vám stačí dosť kratučké čítanie, tak vás počet strán a písmen neprekvapí. Ak však vyhľadávate niečo, pri čom strávite aj niekoľko hodín, tak ste vedľa. 

Naozaj mi bolo ľúto, koľko málo dali do tejto knižky a tým mi pokazili aj celkový dojem z čítania. 

Komentáre

  1. Ja mám Kuffu veľmi rada, a rada ho i počúvam, takže škoda, že tých príbehov je málo a málinko sú aj rozvinuté...škoda. Ale i tak skúsim niekde kuknúť túto knihu, už ju mám v pláne dať ako darček...myslím, že pre tých, čo nečítajú často, to bude skvelá kniha :D

    OdpovedaťOdstrániť

Zverejnenie komentára

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Milé listy pre ženy / Listy od tvojho Kráľa, Milovanej Princeznej

Keď mi táto drobná knižka prišla, chcela som si každý deň prečítať po jednom liste. Čo myslíte, ako to dopadlo? Za dva večery som ju mala celú zhltnutú. Okrem krásneho spracovania, ktoré sa ponúka čitateľovi, Sheri Shepher zapísala stránky, ktoré by sa páčili každej žene. Veď kto by sa nechcel cítiť ako princezná? Ale má to svoje ALE. 

Táto krásna mnohofarebná knižka otvorí oči ženám - pomôže im vidieť sa tak, ako ich vidí Boh. Mnohé dokonca ani nevedia, že sú dcérami Kráľa, že boli a sú vybrané aby boli jeho Princeznami. Niekde medzi detstvom a dospelosťou vyjednávajú so svojimi rozprávkovými snami, kde bývajú dotlačené do zmeny svojej identity - zmenu, ktorá bola navrhnutá vlastnými neistotami a pochybnými zlátaninami z médií. No tieto nežné, zamilované listy napísané z pohľadu samého Boha dokazujú, že každá žena je nádherná práve taká, aká je. Každá žena, ktorá kráča s dôverou za Božími zámermi, môže pomôcť a požehnať iných - dokonca aj budúce generácie. Je ťažké pozrieť sa na svoj…

Fitness tekvicový koláč

Ingrediencie  Cesto 1 šálka ovsených vločiek 2 lyžičky hnedého cukru pol šálky kokosu olivový olej
Plnka  pol kila maslovej tekvice pol šálky mandľového mlieka 3 lyžice medu 3 bielka 2 lyžičky škorice
Postup 1. Nakrájame tekvicu na malé kúsky a dáme variť do hrnca.  2. Medzitým ako sa varí tekvica si pripravíme základ.  Zmiešame dokopy ovsené vločky, kokos, trocha hnedého cukru a pár kvapiek oleja. Túto zmes natlačíme do formy na pečenie a dáme piecť na 10 minút na 200 stupňov. Pekáč si môžete vystlať papierom, ja som to však nerobila, pretože sa mi to vôbec neprilepovalo.  3. Na plnku požijeme už uvarenú tekvicu, ktorú rozmixujem najemno spolu s medom, škoricou, mandľovým mliekom ( ak nemáte mandľové, použite klasické ) a bielkami.  Rozmixovanú zmes vlejeme do pripravenej formy na pečenie.  4. Najprv dáme piecť na 20 minút po 210 stupňov a potom dopečieme na 170 stupňoch 30 minút.  Prajem dobrú chuť

MINIRECENZIE: Muž, který kradl rukopisy, Dokonalý pár, Ten dom je jedna veľká katastrofa

Po dlhom čase je tu opäť článok s minirecenziami. V tejto časti možno hovoriť o dvoch katastrofách a jednej celkom vtipnej vydarenej knihe. Veľmi ma teší, že zrovna tou vydarenou knihou, je kniha slovenského autora. Je celkom originálna a prekvapila už svojim názvom Ten dom je jedna veľká katastrofa. Čo sa však týka zvyšných dvoch kníh, nejde o žiadnu slávu. Kniha, ktorá sa hrá na detektívku - Muž, který kradl rukopisy a kniha, kde máte hneď po prvých stranách chuť zabiť najprv hlavnú hrdinku a potom aj samotnú autorku - Dokonalý pár. Poďme sa však na to pozrieť postupne. 

Ten pocit, keď si kupujete knihu,prečítate si dokonca anotáciu a pozdáva sa vám. Je to spojené s minulosťou, ide o dva príbehy v jednom, celkom to vyzerá na zaujímavú zápletku a môže to byť plné tajuplna, keďže je to aj detektívka. 
Ten pocit, keď knihu dočítate a nemáte to srdce ju hodiť do ohňa kvôli stromom, ktoré kvôli nej vyrúbali...
V tejto knižke máme hlavnú hrdinku, ktorá je neutrálna. Aspoň mne sa tak javila. …