Preskočiť na hlavný obsah

Šálku čaju a slovenskú knihu prosím... - Bibliotéka

2


Jednou akciou, ktorá sa na Slovensku koná každoročne je Bibliotéka. Dôvodom, prečo som sa rozhodla o nej písať je ten, že som dala v úlohe predavačky ako aj kupujúcej. 
zdroj
Minulý rok som v jeden deň predávala v stánku vydavateľstva MarenčinPT. Bola to zrovna sobota, preto tam bolo ľudí neúrekom. Napriek tomu v stánku bola vždy dobrá nálada a bavilo ma predávať knižky. :P Aj keď som stála celý deň a jediný čas kedy som nebola v stánku, bolo keď som si odbehla na WC, no aj napriek tomu, ma to veľmi bavilo. Narozdiel od toho keď stojím v Kauflande je to miliónkrát lepšie!!
Tento rok som tam opäť zavítala v sobotu, no už ako kupujúci. Zostala som však mierne obarená. Nevravím, že tam bolo málo vystavateľov a málo kníh, no chýbali tam zrovna knihy, na ktoré som sa chystala. Je to sčasti moja chyba, pretože som si nepozrela, aké vydavateľstvá tam budú a zrovna tie, čo som chcela tam neboli. No tie knihy sa predávajú aj v rámci PantaRhei, ktoré tam malo dva veľké stánky a ani tam neboli :(. Preto som z Bibliotéky ako kupujúci išla sklamaná. 

Biblitéka však nie je len o predaji kníh, ale aj o predstavovaní autorov a ich kníh. Priznávam, že som sa nezúčastnila žiadnej besedy. V tomto majú veľkú výhodu Bratislavčania, ktorí tam vedia ísť zrovna vtedy, keď pre nich zaujímavý autor vystupuje. Pre mňa keďže som dochádzala a ešte som bola aj po robote, nebola takáto možnosť. 

Z mojej skúsenosti môžem povedať, že som si Bibliotéku viac užila ako predavačka. Preto aj budúci rok budem musieť zvážiť a hlavne prejsť zoznam vystaviteľov, aby som vedela, kedy tam ísť. 

Nakoniec pridávam aspoň pár kúskov, ktoré som si kúpila.

Enja Rúčková - Karambol
Miroslava Varáčková - Nepobozkaná 


Tieto dve knihy som kupovala aj do súťaže, ktorá bude pred Vianocami . 

Judita - Cesta do Damasku - posledná časť trilógie 
Poslednú knihu napísal Vincent Šikula a ide o zbierku jeho diel určených pre deti. 

Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Milé listy pre ženy / Listy od tvojho Kráľa, Milovanej Princeznej

Keď mi táto drobná knižka prišla, chcela som si každý deň prečítať po jednom liste. Čo myslíte, ako to dopadlo? Za dva večery som ju mala celú zhltnutú. Okrem krásneho spracovania, ktoré sa ponúka čitateľovi, Sheri Shepher zapísala stránky, ktoré by sa páčili každej žene. Veď kto by sa nechcel cítiť ako princezná? Ale má to svoje ALE. 

Táto krásna mnohofarebná knižka otvorí oči ženám - pomôže im vidieť sa tak, ako ich vidí Boh. Mnohé dokonca ani nevedia, že sú dcérami Kráľa, že boli a sú vybrané aby boli jeho Princeznami. Niekde medzi detstvom a dospelosťou vyjednávajú so svojimi rozprávkovými snami, kde bývajú dotlačené do zmeny svojej identity - zmenu, ktorá bola navrhnutá vlastnými neistotami a pochybnými zlátaninami z médií. No tieto nežné, zamilované listy napísané z pohľadu samého Boha dokazujú, že každá žena je nádherná práve taká, aká je. Každá žena, ktorá kráča s dôverou za Božími zámermi, môže pomôcť a požehnať iných - dokonca aj budúce generácie. Je ťažké pozrieť sa na svoj…

Knihy časom zabúdané - Nebo nie je výmysel

Názov : Nebo nie je výmysel
Orig. názov: Heaven is for real
Autor : Todd Burpo
Preklad: Dominika Uhríková
Vydavateľstvo: Tatran
Rok vydania: 2011
Počet strán : 184
Väzba: tvrdá
Žáner: Skutočné príbehy

Keď sa malý Colton Burpo uzdravil zo zápalu slepého čreva, celá rodina jasala. Bol to priam zázrak. Nikto však ani len netušil, aký príbeh sa v najbližších mesiacoch začne vynárať v chlapcových spomienkach – príbeh krásny a nezvyčajný o ceste do neba a naspäť. Len trojročný Colton vyrozprával rodičom, ako počas operácie opustil svoje telo. Dokázal, že neklame, keď presne popísal, čo robili rodičia v inej časti nemocnice, kým on ležal na operačnom stole. Vylíčil, ako navštívil nebo, a opakoval slová ľudí, ktorých tam stretol, hoci predtým ich nikdy nevidel, ba dokonca spomenul udalosti, čo sa odohrali dávno predtým, než prišiel na svet. Navyše ohromil rodičov opismi a záhadnými podrobnosťami o nebesách presne podľa Biblie, hoci nevedel čítať. S dojemnou naivnosťou a detsky smelou úprimnosťou Colto…

Fitness tekvicový koláč

Ingrediencie  Cesto 1 šálka ovsených vločiek 2 lyžičky hnedého cukru pol šálky kokosu olivový olej
Plnka  pol kila maslovej tekvice pol šálky mandľového mlieka 3 lyžice medu 3 bielka 2 lyžičky škorice
Postup 1. Nakrájame tekvicu na malé kúsky a dáme variť do hrnca.  2. Medzitým ako sa varí tekvica si pripravíme základ.  Zmiešame dokopy ovsené vločky, kokos, trocha hnedého cukru a pár kvapiek oleja. Túto zmes natlačíme do formy na pečenie a dáme piecť na 10 minút na 200 stupňov. Pekáč si môžete vystlať papierom, ja som to však nerobila, pretože sa mi to vôbec neprilepovalo.  3. Na plnku požijeme už uvarenú tekvicu, ktorú rozmixujem najemno spolu s medom, škoricou, mandľovým mliekom ( ak nemáte mandľové, použite klasické ) a bielkami.  Rozmixovanú zmes vlejeme do pripravenej formy na pečenie.  4. Najprv dáme piecť na 20 minút po 210 stupňov a potom dopečieme na 170 stupňoch 30 minút.  Prajem dobrú chuť