Preskočiť na hlavný obsah

Šálku čaju a slovenskú knihu prosím...SÚŤAŽ


Juchú, dospeli sme do úspešného konca projektu Šálku čaju a slovenskú knihu prosím. Dúfam, že vás aspoň trošku zaujal a dozvedeli ste sa o našich autoroch aj nové informácie, či už týkajúce sa ich tvorby, ale aj osobného života. Preto týmto smerom ďakujem každému autorovi, ktorí súhlasil a šiel spolu somnou a Monikou dotoho. Bolo ich naozaj mnoho, ako u mňa, tak aj u Moniky, ste ich mohli vidieť neúrekom. A samozrejme, že ďakujem aj Monike, veď kto by stihol vyspovedať toľko spisovateľov sám a pritom spraviť také krásne záložky? Som nesmierne rada, že u niektorých z vás sa tieto záložky objavia v knihách a tým sa nezabudne ani na tento projekt. :)

Najkrajším ukončením projektu je určite súťaž. A tu to platí dvojnásobne, keďže môžete sa zúčastniť na dvoch blogoch. Preto sem hneď pridávam aj link so súťažou u Moniky. U nej súťažíte o tri knižky a sú traja výhercovia. Ja som sa rozhodla podarovať do súťaže 6 kníh zo svojich zásob a rozdelia sa medzi 4 výhercov plus samozrejme každý dostane aj záložky. 


Aké sú podmienky?
Rozhodla som sa, že dám možnosť súťažiť na blogu aj na facebooku. Vy, čo sa chcete zúčastniť na blogu, tak stačí ak do komentára napíšete:

1. meno
2. email
3. Čítaš slovenských autorov? Aká kniha sa ti páči od slovenských autorov?
Ak si nečítal/a napíš prečo sa slovenskej tvorbe vyhýbaš. Poprípade ktorý z rozhovorov z projektu ťa zaujal, a ktorý naopak nie..Píš čokoľvek :P 


Každý, kto odpovie na tieto 3 otázky je automaticky zaradený do hlasovania. 


Súťaž trvá od dnes 20.12.2015 do 31.12.2015 - výhercovia budú vyžrebovaní 1.1. 2016

O čo súťažíte : 

1. balíček - Nepobozkaná, Prísne tajný denník Miry Danesovej
2. balíček - Karambol, Racioláska
3. balíček - Džínsový denník s Lukášovými očami
4. balíček - Životom nekráčam sama 

juj a tie záložky sú krásne, nie? 

Súťaž platí pre Slovákov a Čechov!

Trochu iné podmienky budú na fb stránke, ale tam to ozrejmím až zajtra, keďže pôvodne tam nemala táto súťaž prebiehať, ale chcem dať možnosť každému. 

Veľa šťastia a teším sa na žrebovanie :) 

Komentáre

 1. 1. Foxy
  2. d.lesniakova@centrum.sk
  3. čítam, ak ma kniha zaujme a je dobre propagovaná, lebo inak si ju ani nevšimnem. Milujem Džínsový denník. To je najlepšia vec na svete. Čítam to už od detstva a milujem, že dospievam spolu s Paulou. Inak by som chcela dať šancu aj Varáčkovej, od ktorej som zatiaľ čítala len jednu knihu, ale nebola zlá. Inak som od slovenských autoriek čítala viac, keď som bola na základke a mali sme tam knižnicu.

  OdpovedaťOdstrániť
 2. 1. Smiley
  2. terezickaciganikova@gmail.com
  3. Spočiatku som sa im naozaj vyhýbala. Parkrát som sa veľmi sklamala a tak som ich vôbec nevnímala. Nič ma nedokázala zaujať a všetko pre mňa bolo nudné. No potom som sa ku slovenským knižkám vrátila, bola to tuším práve knižka od Mirky Varáčkovej, ktorá ma ku slovenským autorom opäť priviedla. Aj napriek tomu slovenskú tvorbu čítam len od veľmi osvedčených autorov. Napríklad aj taký Dominik Dán ma milo prekvapil, tiež aj Enja Rúčková. V mojej knižnici majú prevahu knihy zahraničných autorov, ale tým naším sa už nevyhýbam :)

  OdpovedaťOdstrániť
 3. 1. Julka
  2. julka.durcekova@gmail.com
  3. Slovenských autorov veľmi nečítam. Čítala som knihu Arnarove deti od slovenskej autorky Blanky Gondovej a tá kniha bola úžasná. Na meniny som dostala kihu od Jána Papugu - V krajine havranov a tá sa mi naopak veľmi nepáčila (aj keď som ju nedočítala a nedošla som skoro ani do polky). Takže zo slovenských autorov som trochu na vážkach. Chcela by som to však zmeniť, a váš projekt sa mi preto zdá úžasný.

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Natália
  nataliajavorkova9@gmail.com
  Mojim oblubenym slovenskym autorom je Dominik Dán. Zboznujem jeho detektivky a vrelo odporucam. Na knihu ktoru prave vydal som cakala velmi dlho. Paci sa mi aj to, ze je tajomny a to sukromie ma na prvom mieste. Mna by najviac potesil balicek c.1. Monika Varackovu mam velmi rada. Mila,sympaticka autorka. ❤️❤️

  OdpovedaťOdstrániť
 5. Jana
  jana333999g@gmail.com
  Pre mna je top slovenska autorka Monika Wurm. Velmi ma oslovila knihou Pakistanska Princezna. Je velmi mila spisovatelka. Najviac by ma potesil balik cislo 4. Velmi sa mi paci tato sutaz a bolo by super keby sa na mna aspon raz usmialo stastie. ❤️❤️❤️❤️

  OdpovedaťOdstrániť
 6. 1milan
  2 m.stefan.65@gmail.com
  Oblubenym autorom je Jožo Nižnánsky pre jeho putave historicke romany,hlavne Cachticka pani

  OdpovedaťOdstrániť
 7. 1. Lenka
  2. lenus.ka133@gmail.com
  3. občas si slovenskú knihu prečítam ale priznám sa že je to len zriedka. Neviem ani prečo, zatiaľ čo som čítala slovenské knihy tak boli také neutrálne, ani zlé ale zase som si s nich nesadla na zadok. Radšej si prečítam nejaký ten svetový bestselller :)

  OdpovedaťOdstrániť
 8. 1) Michaela
  2) m.odrobinakova@gmail.com
  3) slovenske knihy čítam no záleži od toho aku maju myšlienku a celkovo obsah knihy ma musi zaujať. Naposledy som čitala knihu od Katatiny Gillerovej- Miluj ma navždy, ktorá ma zaujala hlavne striedanim prítomnosti s minulosťou taktiez mala veľmi peknu myšlienku. Velmi rada však čítam knihy aj od Zuzky Šulajovej; pri jek knihach sa vždy dobre zasmejem a pri Džinsovych dennikoch sa vžijem do deja :) :) :)

  OdpovedaťOdstrániť
 9. 1.Kristy
  2.kristydrazovska@gmail.com
  3.Áno čítam :). Moje začiatky boli s Džínsovými denníkmi od Zuzky Šulajovej. Doteraz je to taká nestárnucá klasika, ktorú si zamiluje každé dievča. No priznávam, že mám čo doháňať, pretože som zatiaľ čítala iba po Denník Lukášovými očami. Od Zuzky som čítala aj jej ostatné knižky a tie sú rovnako skvelé. Dievča z minulosti je veľmi zaujímavá :).
  Dlho som sa chcela zoznámiť aj s tvorbou Mirky Varáčkovej a konečne sa mi to darí. Moja prvá knižka od nej bola Adaptácia a bola som naozaj milo prekvapená, pretože som nečakala, že Mirka píše až tak dobre. No absolútne si ma získala svojou najnovšou knižkou Len to nikomu nepovedz. Je to dokonalá kniha. Veľmi by som si od nej chcela teraz prečítať Nepobozkanú a tak by výhra moc moc potešila :) ❤.
  Slovenská tvorba, ktorú sa ešte hodí spomenúť sú knižky od Michala Škombára. Sú vynímočné a ak ste o tomto autorovi ešte nepočuli, tak odporúčam pozrieť. Obdivujem ho. Mnohí by sme si z neho mali brať príklad :).

  OdpovedaťOdstrániť
 10. 1. Christine
  2. kristina.polonova@gmailcom
  3. Slovenských autorov čítam rada a veľa. Aj keď čítam mnoho zahraničnej literatúry, vždy sa rada vrátim aj k tej domácej próze či poézii. Mojou obľúbenou slovenskou autorkou je Mirka Varáčková,a le obľúbujem aj iných autorov. V najbližšej dobe budem čítať Zákon krvi a Vtedy v Lošonci, na ktoré sa veľmi teším. Medzi moje obľúbené slovenské knihy patrí tvorba Tamary Tainovej, Enji Rúčkovej, Zuzky Šulajovej a mnohých ďalších. Na Džínsovom denníku som vyrástla a tiež aj Punková princezná, ktorú som svojho času čítala stále dookola. Tiež som čítala prvotinu Darinky Hamarovej Slzy muža, ktorá bola krásna.

  OdpovedaťOdstrániť
 11. 1)Nataša
  2)bozikovanatasa9@gmail.com
  3)Ja a slovenskí autori sme si málokedy sadli. Takže ich veľmi nevyhľadávam, ale Džínsový denník bol skvelý,síce som čítala len prvé dve knihy, ale nemienim pokračovať páčilo sa mi ako skončila dvojka :3 Kukučie mláďa sa mi tiež neskutočne páčilo. A ako si tak spätne spomínam tak Aprílové dievča a Očistec bláznov tiež neboli zlé, ale tieto knihy som čítala, keď som mala asi trinásť, nuż a odvtedy sa mi dostali do rúk knihy ako napr. Tiene vášne a to bol pre mňa masaker, a potom som to vzdala...Ale ak sa mi do rúk nejaká slovenská kniha dostane a znie zaujímavo, tak jej dám šancu, ale zvyčajne to skončí sklamaním....

  OdpovedaťOdstrániť
 12. 1. Lulu
  2. lily.duff7@gmail.com
  3. Čítam, pretože hoci aj ja patrím medzi ľudí, ktorí majú voči slovenskej tvorbe menšie predsudky kvôli tomu, koľko slovenských kníh ma už sklamalo, stále hľadám také, ktoré predsa len stoja za to. Najviac milujem sériu Džínsový denník od Zuzky Šulajovej, na tú nedám dopustiť a taktiež aj na Susedov na dovolenke od Andyho Krausa. Taktiež Ochrankyňa od Naty Sabovej patrí medzi moje obľúbené a vždy sa pri nej aj zasmejem. :)

  OdpovedaťOdstrániť
 13. 1. Natália Javorková
  2. natuska2369@gmail.com
  3. Som velkou fanusickou Dominika Dana a milujem kazdu jeho detektivku. Odporucam ho. Ku mne su vsetky knihy blizke z tejto sutaze, ale chcela by som knihu životom nekračam sama. Venovala by som ju mamine, ktore taktiez miluje knihy. Chcela by som jej ukazat ako si ju vazim a ako ju mam rada. Tak dufam, ze sa namna usmeje stastie a mozem ju urobit stastnou aspon takto. Ked ona mna robi kazdy den.

  OdpovedaťOdstrániť
 14. Eja
  emmiurbanova@gmail.com
  Samoška, čítam slov. autorov a veľa, momentálne pokračovanie Anči Pagáčovej- S láskou Anča Pagáčová.

  OdpovedaťOdstrániť
 15. ALENA ZÁCHENSKÁ
  zachenska.alena1@centrum.sk
  Najradšej čítam slovenskych autorov,v poslednej dobe je mojou favoritkov Darina Hamarova ajej pribehy ktore ma chytili za srdce...ak by som mala stastie vyhrat...tak rada si prečitam balicek č.2...

  OdpovedaťOdstrániť
 16. Natália Javorková
  nataliajavorkova9@gmail.com
  Mam velmi rada slovenskych autorov. Chcela by som vyhrat knihu Zivotom nekracam sama. Venovala by som ju mamine. Tiez velmi rada cita. Tak dufam, ze sa usmeje stastie.

  OdpovedaťOdstrániť
 17. Janka Javorková
  javorkovajana@azet.sk
  Mam velmi rada spisovatelku Moniku Wurm. Svojou knihou Pakistanska Princezna ma velmi zaujala. Najviac by ma potesil balik c.4 Tak teda dufam,ze stastie bude stat tentoraz na mojej strane.

  OdpovedaťOdstrániť
 18. 1. Ells
  2. skodovavera@seznam.cz
  3. Bohužel, zatím jsem četla jen jednu, a to Slzy muža. Byl to pro mě skvělý zážitek, ale ke slovenským knihám se nedostanu jednoduše protože při koupi dávám vždycky přednost těm v českém jazyce. :( Přitom bych moc ráda, ale rodný jazyk je prostě rodný jazyk. Nejvíc mě zaujal rozhovor s Miroslavou Varáčkovou a Darinou Hamarovou. :) Vím, že to bude asi úplně mimo, ale kdyby to aspoň trošičku šlo, přála bych si balíček s Nepobozkanou, protože Varáčková mě už hrozně dlouho zajímá a tohle by mě snad donutilo si od ní přečíst i něco dalšího. Kdyby nic, tak nevadí, všechny knihy vypadají nádherně a já si nechci vymrčovat. Děkujeme za soutěž! :)

  OdpovedaťOdstrániť
 19. 1. Dada
  2. dagmar.vanikova@gmail.com
  3. Slovenských autorov čítam :-) Začínala som čítaním Jozefa Žarnaya, pokračovala slovenskými autorkami ako Nataša Keleová-Vasilková, Petra Nagyová Ďžerengová a podobne. Neskôr som čítala množstvo slovenských autorov pre deti (keďže pracujem v detskej knižnici) a medzi mojich top autorov pre deti patrí Gabika Futová. A dnes si knihy vyberám, som už trošku náročnejšia. Posledný mesiac ma veľmi pozitívne prekvapila kniha Zákon krvi od Michaely Elly Hajdukovej, ktorú budem určite odporúčať aj naďalej a podľa mne dostupných informácií pracuje na 4 a 5 knihe v poradí, a 4 bude mať podobný dej aj miesto odohrávania knihy ako Zákon krvi, na čo sa veľmi teším.

  OdpovedaťOdstrániť

Zverejnenie komentára

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Milé listy pre ženy / Listy od tvojho Kráľa, Milovanej Princeznej

Keď mi táto drobná knižka prišla, chcela som si každý deň prečítať po jednom liste. Čo myslíte, ako to dopadlo? Za dva večery som ju mala celú zhltnutú. Okrem krásneho spracovania, ktoré sa ponúka čitateľovi, Sheri Shepher zapísala stránky, ktoré by sa páčili každej žene. Veď kto by sa nechcel cítiť ako princezná? Ale má to svoje ALE. 

Táto krásna mnohofarebná knižka otvorí oči ženám - pomôže im vidieť sa tak, ako ich vidí Boh. Mnohé dokonca ani nevedia, že sú dcérami Kráľa, že boli a sú vybrané aby boli jeho Princeznami. Niekde medzi detstvom a dospelosťou vyjednávajú so svojimi rozprávkovými snami, kde bývajú dotlačené do zmeny svojej identity - zmenu, ktorá bola navrhnutá vlastnými neistotami a pochybnými zlátaninami z médií. No tieto nežné, zamilované listy napísané z pohľadu samého Boha dokazujú, že každá žena je nádherná práve taká, aká je. Každá žena, ktorá kráča s dôverou za Božími zámermi, môže pomôcť a požehnať iných - dokonca aj budúce generácie. Je ťažké pozrieť sa na svoj…

Fitness tekvicový koláč

Ingrediencie  Cesto 1 šálka ovsených vločiek 2 lyžičky hnedého cukru pol šálky kokosu olivový olej
Plnka  pol kila maslovej tekvice pol šálky mandľového mlieka 3 lyžice medu 3 bielka 2 lyžičky škorice
Postup 1. Nakrájame tekvicu na malé kúsky a dáme variť do hrnca.  2. Medzitým ako sa varí tekvica si pripravíme základ.  Zmiešame dokopy ovsené vločky, kokos, trocha hnedého cukru a pár kvapiek oleja. Túto zmes natlačíme do formy na pečenie a dáme piecť na 10 minút na 200 stupňov. Pekáč si môžete vystlať papierom, ja som to však nerobila, pretože sa mi to vôbec neprilepovalo.  3. Na plnku požijeme už uvarenú tekvicu, ktorú rozmixujem najemno spolu s medom, škoricou, mandľovým mliekom ( ak nemáte mandľové, použite klasické ) a bielkami.  Rozmixovanú zmes vlejeme do pripravenej formy na pečenie.  4. Najprv dáme piecť na 20 minút po 210 stupňov a potom dopečieme na 170 stupňoch 30 minút.  Prajem dobrú chuť

Knihy časom zabúdané - Nebo nie je výmysel

Názov : Nebo nie je výmysel
Orig. názov: Heaven is for real
Autor : Todd Burpo
Preklad: Dominika Uhríková
Vydavateľstvo: Tatran
Rok vydania: 2011
Počet strán : 184
Väzba: tvrdá
Žáner: Skutočné príbehy

Keď sa malý Colton Burpo uzdravil zo zápalu slepého čreva, celá rodina jasala. Bol to priam zázrak. Nikto však ani len netušil, aký príbeh sa v najbližších mesiacoch začne vynárať v chlapcových spomienkach – príbeh krásny a nezvyčajný o ceste do neba a naspäť. Len trojročný Colton vyrozprával rodičom, ako počas operácie opustil svoje telo. Dokázal, že neklame, keď presne popísal, čo robili rodičia v inej časti nemocnice, kým on ležal na operačnom stole. Vylíčil, ako navštívil nebo, a opakoval slová ľudí, ktorých tam stretol, hoci predtým ich nikdy nevidel, ba dokonca spomenul udalosti, čo sa odohrali dávno predtým, než prišiel na svet. Navyše ohromil rodičov opismi a záhadnými podrobnosťami o nebesách presne podľa Biblie, hoci nevedel čítať. S dojemnou naivnosťou a detsky smelou úprimnosťou Colto…