Preskočiť na hlavný obsah

Šálku čaju a slovenskú knihu prosím...SÚŤAŽ


Juchú, dospeli sme do úspešného konca projektu Šálku čaju a slovenskú knihu prosím. Dúfam, že vás aspoň trošku zaujal a dozvedeli ste sa o našich autoroch aj nové informácie, či už týkajúce sa ich tvorby, ale aj osobného života. Preto týmto smerom ďakujem každému autorovi, ktorí súhlasil a šiel spolu somnou a Monikou dotoho. Bolo ich naozaj mnoho, ako u mňa, tak aj u Moniky, ste ich mohli vidieť neúrekom. A samozrejme, že ďakujem aj Monike, veď kto by stihol vyspovedať toľko spisovateľov sám a pritom spraviť také krásne záložky? Som nesmierne rada, že u niektorých z vás sa tieto záložky objavia v knihách a tým sa nezabudne ani na tento projekt. :)

Najkrajším ukončením projektu je určite súťaž. A tu to platí dvojnásobne, keďže môžete sa zúčastniť na dvoch blogoch. Preto sem hneď pridávam aj link so súťažou u Moniky. U nej súťažíte o tri knižky a sú traja výhercovia. Ja som sa rozhodla podarovať do súťaže 6 kníh zo svojich zásob a rozdelia sa medzi 4 výhercov plus samozrejme každý dostane aj záložky. 


Aké sú podmienky?
Rozhodla som sa, že dám možnosť súťažiť na blogu aj na facebooku. Vy, čo sa chcete zúčastniť na blogu, tak stačí ak do komentára napíšete:

1. meno
2. email
3. Čítaš slovenských autorov? Aká kniha sa ti páči od slovenských autorov?
Ak si nečítal/a napíš prečo sa slovenskej tvorbe vyhýbaš. Poprípade ktorý z rozhovorov z projektu ťa zaujal, a ktorý naopak nie..Píš čokoľvek :P 


Každý, kto odpovie na tieto 3 otázky je automaticky zaradený do hlasovania. 


Súťaž trvá od dnes 20.12.2015 do 31.12.2015 - výhercovia budú vyžrebovaní 1.1. 2016

O čo súťažíte : 

1. balíček - Nepobozkaná, Prísne tajný denník Miry Danesovej
2. balíček - Karambol, Racioláska
3. balíček - Džínsový denník s Lukášovými očami
4. balíček - Životom nekráčam sama 

juj a tie záložky sú krásne, nie? 

Súťaž platí pre Slovákov a Čechov!

Trochu iné podmienky budú na fb stránke, ale tam to ozrejmím až zajtra, keďže pôvodne tam nemala táto súťaž prebiehať, ale chcem dať možnosť každému. 

Veľa šťastia a teším sa na žrebovanie :) 

Komentáre

 1. 1. Foxy
  2. d.lesniakova@centrum.sk
  3. čítam, ak ma kniha zaujme a je dobre propagovaná, lebo inak si ju ani nevšimnem. Milujem Džínsový denník. To je najlepšia vec na svete. Čítam to už od detstva a milujem, že dospievam spolu s Paulou. Inak by som chcela dať šancu aj Varáčkovej, od ktorej som zatiaľ čítala len jednu knihu, ale nebola zlá. Inak som od slovenských autoriek čítala viac, keď som bola na základke a mali sme tam knižnicu.

  OdpovedaťOdstrániť
 2. 1. Smiley
  2. terezickaciganikova@gmail.com
  3. Spočiatku som sa im naozaj vyhýbala. Parkrát som sa veľmi sklamala a tak som ich vôbec nevnímala. Nič ma nedokázala zaujať a všetko pre mňa bolo nudné. No potom som sa ku slovenským knižkám vrátila, bola to tuším práve knižka od Mirky Varáčkovej, ktorá ma ku slovenským autorom opäť priviedla. Aj napriek tomu slovenskú tvorbu čítam len od veľmi osvedčených autorov. Napríklad aj taký Dominik Dán ma milo prekvapil, tiež aj Enja Rúčková. V mojej knižnici majú prevahu knihy zahraničných autorov, ale tým naším sa už nevyhýbam :)

  OdpovedaťOdstrániť
 3. 1. Julka
  2. julka.durcekova@gmail.com
  3. Slovenských autorov veľmi nečítam. Čítala som knihu Arnarove deti od slovenskej autorky Blanky Gondovej a tá kniha bola úžasná. Na meniny som dostala kihu od Jána Papugu - V krajine havranov a tá sa mi naopak veľmi nepáčila (aj keď som ju nedočítala a nedošla som skoro ani do polky). Takže zo slovenských autorov som trochu na vážkach. Chcela by som to však zmeniť, a váš projekt sa mi preto zdá úžasný.

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Natália
  nataliajavorkova9@gmail.com
  Mojim oblubenym slovenskym autorom je Dominik Dán. Zboznujem jeho detektivky a vrelo odporucam. Na knihu ktoru prave vydal som cakala velmi dlho. Paci sa mi aj to, ze je tajomny a to sukromie ma na prvom mieste. Mna by najviac potesil balicek c.1. Monika Varackovu mam velmi rada. Mila,sympaticka autorka. ❤️❤️

  OdpovedaťOdstrániť
 5. Jana
  jana333999g@gmail.com
  Pre mna je top slovenska autorka Monika Wurm. Velmi ma oslovila knihou Pakistanska Princezna. Je velmi mila spisovatelka. Najviac by ma potesil balik cislo 4. Velmi sa mi paci tato sutaz a bolo by super keby sa na mna aspon raz usmialo stastie. ❤️❤️❤️❤️

  OdpovedaťOdstrániť
 6. 1milan
  2 m.stefan.65@gmail.com
  Oblubenym autorom je Jožo Nižnánsky pre jeho putave historicke romany,hlavne Cachticka pani

  OdpovedaťOdstrániť
 7. 1. Lenka
  2. lenus.ka133@gmail.com
  3. občas si slovenskú knihu prečítam ale priznám sa že je to len zriedka. Neviem ani prečo, zatiaľ čo som čítala slovenské knihy tak boli také neutrálne, ani zlé ale zase som si s nich nesadla na zadok. Radšej si prečítam nejaký ten svetový bestselller :)

  OdpovedaťOdstrániť
 8. 1) Michaela
  2) m.odrobinakova@gmail.com
  3) slovenske knihy čítam no záleži od toho aku maju myšlienku a celkovo obsah knihy ma musi zaujať. Naposledy som čitala knihu od Katatiny Gillerovej- Miluj ma navždy, ktorá ma zaujala hlavne striedanim prítomnosti s minulosťou taktiez mala veľmi peknu myšlienku. Velmi rada však čítam knihy aj od Zuzky Šulajovej; pri jek knihach sa vždy dobre zasmejem a pri Džinsovych dennikoch sa vžijem do deja :) :) :)

  OdpovedaťOdstrániť
 9. 1.Kristy
  2.kristydrazovska@gmail.com
  3.Áno čítam :). Moje začiatky boli s Džínsovými denníkmi od Zuzky Šulajovej. Doteraz je to taká nestárnucá klasika, ktorú si zamiluje každé dievča. No priznávam, že mám čo doháňať, pretože som zatiaľ čítala iba po Denník Lukášovými očami. Od Zuzky som čítala aj jej ostatné knižky a tie sú rovnako skvelé. Dievča z minulosti je veľmi zaujímavá :).
  Dlho som sa chcela zoznámiť aj s tvorbou Mirky Varáčkovej a konečne sa mi to darí. Moja prvá knižka od nej bola Adaptácia a bola som naozaj milo prekvapená, pretože som nečakala, že Mirka píše až tak dobre. No absolútne si ma získala svojou najnovšou knižkou Len to nikomu nepovedz. Je to dokonalá kniha. Veľmi by som si od nej chcela teraz prečítať Nepobozkanú a tak by výhra moc moc potešila :) ❤.
  Slovenská tvorba, ktorú sa ešte hodí spomenúť sú knižky od Michala Škombára. Sú vynímočné a ak ste o tomto autorovi ešte nepočuli, tak odporúčam pozrieť. Obdivujem ho. Mnohí by sme si z neho mali brať príklad :).

  OdpovedaťOdstrániť
 10. 1. Christine
  2. kristina.polonova@gmailcom
  3. Slovenských autorov čítam rada a veľa. Aj keď čítam mnoho zahraničnej literatúry, vždy sa rada vrátim aj k tej domácej próze či poézii. Mojou obľúbenou slovenskou autorkou je Mirka Varáčková,a le obľúbujem aj iných autorov. V najbližšej dobe budem čítať Zákon krvi a Vtedy v Lošonci, na ktoré sa veľmi teším. Medzi moje obľúbené slovenské knihy patrí tvorba Tamary Tainovej, Enji Rúčkovej, Zuzky Šulajovej a mnohých ďalších. Na Džínsovom denníku som vyrástla a tiež aj Punková princezná, ktorú som svojho času čítala stále dookola. Tiež som čítala prvotinu Darinky Hamarovej Slzy muža, ktorá bola krásna.

  OdpovedaťOdstrániť
 11. 1)Nataša
  2)bozikovanatasa9@gmail.com
  3)Ja a slovenskí autori sme si málokedy sadli. Takže ich veľmi nevyhľadávam, ale Džínsový denník bol skvelý,síce som čítala len prvé dve knihy, ale nemienim pokračovať páčilo sa mi ako skončila dvojka :3 Kukučie mláďa sa mi tiež neskutočne páčilo. A ako si tak spätne spomínam tak Aprílové dievča a Očistec bláznov tiež neboli zlé, ale tieto knihy som čítala, keď som mala asi trinásť, nuż a odvtedy sa mi dostali do rúk knihy ako napr. Tiene vášne a to bol pre mňa masaker, a potom som to vzdala...Ale ak sa mi do rúk nejaká slovenská kniha dostane a znie zaujímavo, tak jej dám šancu, ale zvyčajne to skončí sklamaním....

  OdpovedaťOdstrániť
 12. 1. Lulu
  2. lily.duff7@gmail.com
  3. Čítam, pretože hoci aj ja patrím medzi ľudí, ktorí majú voči slovenskej tvorbe menšie predsudky kvôli tomu, koľko slovenských kníh ma už sklamalo, stále hľadám také, ktoré predsa len stoja za to. Najviac milujem sériu Džínsový denník od Zuzky Šulajovej, na tú nedám dopustiť a taktiež aj na Susedov na dovolenke od Andyho Krausa. Taktiež Ochrankyňa od Naty Sabovej patrí medzi moje obľúbené a vždy sa pri nej aj zasmejem. :)

  OdpovedaťOdstrániť
 13. 1. Natália Javorková
  2. natuska2369@gmail.com
  3. Som velkou fanusickou Dominika Dana a milujem kazdu jeho detektivku. Odporucam ho. Ku mne su vsetky knihy blizke z tejto sutaze, ale chcela by som knihu životom nekračam sama. Venovala by som ju mamine, ktore taktiez miluje knihy. Chcela by som jej ukazat ako si ju vazim a ako ju mam rada. Tak dufam, ze sa namna usmeje stastie a mozem ju urobit stastnou aspon takto. Ked ona mna robi kazdy den.

  OdpovedaťOdstrániť
 14. Eja
  emmiurbanova@gmail.com
  Samoška, čítam slov. autorov a veľa, momentálne pokračovanie Anči Pagáčovej- S láskou Anča Pagáčová.

  OdpovedaťOdstrániť
 15. ALENA ZÁCHENSKÁ
  zachenska.alena1@centrum.sk
  Najradšej čítam slovenskych autorov,v poslednej dobe je mojou favoritkov Darina Hamarova ajej pribehy ktore ma chytili za srdce...ak by som mala stastie vyhrat...tak rada si prečitam balicek č.2...

  OdpovedaťOdstrániť
 16. Natália Javorková
  nataliajavorkova9@gmail.com
  Mam velmi rada slovenskych autorov. Chcela by som vyhrat knihu Zivotom nekracam sama. Venovala by som ju mamine. Tiez velmi rada cita. Tak dufam, ze sa usmeje stastie.

  OdpovedaťOdstrániť
 17. Janka Javorková
  javorkovajana@azet.sk
  Mam velmi rada spisovatelku Moniku Wurm. Svojou knihou Pakistanska Princezna ma velmi zaujala. Najviac by ma potesil balik c.4 Tak teda dufam,ze stastie bude stat tentoraz na mojej strane.

  OdpovedaťOdstrániť
 18. 1. Ells
  2. skodovavera@seznam.cz
  3. Bohužel, zatím jsem četla jen jednu, a to Slzy muža. Byl to pro mě skvělý zážitek, ale ke slovenským knihám se nedostanu jednoduše protože při koupi dávám vždycky přednost těm v českém jazyce. :( Přitom bych moc ráda, ale rodný jazyk je prostě rodný jazyk. Nejvíc mě zaujal rozhovor s Miroslavou Varáčkovou a Darinou Hamarovou. :) Vím, že to bude asi úplně mimo, ale kdyby to aspoň trošičku šlo, přála bych si balíček s Nepobozkanou, protože Varáčková mě už hrozně dlouho zajímá a tohle by mě snad donutilo si od ní přečíst i něco dalšího. Kdyby nic, tak nevadí, všechny knihy vypadají nádherně a já si nechci vymrčovat. Děkujeme za soutěž! :)

  OdpovedaťOdstrániť
 19. 1. Dada
  2. dagmar.vanikova@gmail.com
  3. Slovenských autorov čítam :-) Začínala som čítaním Jozefa Žarnaya, pokračovala slovenskými autorkami ako Nataša Keleová-Vasilková, Petra Nagyová Ďžerengová a podobne. Neskôr som čítala množstvo slovenských autorov pre deti (keďže pracujem v detskej knižnici) a medzi mojich top autorov pre deti patrí Gabika Futová. A dnes si knihy vyberám, som už trošku náročnejšia. Posledný mesiac ma veľmi pozitívne prekvapila kniha Zákon krvi od Michaely Elly Hajdukovej, ktorú budem určite odporúčať aj naďalej a podľa mne dostupných informácií pracuje na 4 a 5 knihe v poradí, a 4 bude mať podobný dej aj miesto odohrávania knihy ako Zákon krvi, na čo sa veľmi teším.

  OdpovedaťOdstrániť

Zverejnenie komentára

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Milé listy pre ženy / Listy od tvojho Kráľa, Milovanej Princeznej

Keď mi táto drobná knižka prišla, chcela som si každý deň prečítať po jednom liste. Čo myslíte, ako to dopadlo? Za dva večery som ju mala celú zhltnutú. Okrem krásneho spracovania, ktoré sa ponúka čitateľovi, Sheri Shepher zapísala stránky, ktoré by sa páčili každej žene. Veď kto by sa nechcel cítiť ako princezná? Ale má to svoje ALE. 

Táto krásna mnohofarebná knižka otvorí oči ženám - pomôže im vidieť sa tak, ako ich vidí Boh. Mnohé dokonca ani nevedia, že sú dcérami Kráľa, že boli a sú vybrané aby boli jeho Princeznami. Niekde medzi detstvom a dospelosťou vyjednávajú so svojimi rozprávkovými snami, kde bývajú dotlačené do zmeny svojej identity - zmenu, ktorá bola navrhnutá vlastnými neistotami a pochybnými zlátaninami z médií. No tieto nežné, zamilované listy napísané z pohľadu samého Boha dokazujú, že každá žena je nádherná práve taká, aká je. Každá žena, ktorá kráča s dôverou za Božími zámermi, môže pomôcť a požehnať iných - dokonca aj budúce generácie. Je ťažké pozrieť sa na svoj…

Môj vlastný vyrobený fotoalbum ( darček )

Zachvíľu sa začnem honba za nákupmi na Vianoce. Nepatrím k tým ľuďom, ktorí si spravia nekonečný zoznam a potom chodia po obchodoch a hľadajú to. Väčšinou sa riadim inštinktami, čo sa mi zapáči a myslím si, že by to potešilo obdarovaného, to kúpim. No už dlhší čas som mala vymyslený jeden darček, ktorý som však nechcela kupovať, ale vyrobiť.  Ide o fotoalbum, ktorý som však chcela spraviť na starý spôsob. 
Okrem fotiek, ktoré som dala vyvolať, som všetko kombinovala a vymýšľala sama. 
Teraz sa skôr fotky dávajú do tých jednoduchých fotoalbumov, kde sa len zastrčia a je to hotovo. Mne sa vždy páčili tie, ktoré majú ešte naše babky. Pre mňa je to také čarovné a nostalgické.
Keď som však pozerala také fotoalbumy na nete, prišli mi drahé. Možno som natrafila na zlú stránky, no väčšinou cena bola okolo 30e. To mi prišlo dosť...preto som vymyslela vlastný, na ktorý som potrebovala len dosky, papiere, tapetu, dosky a rošteky na lepenie fotiek. 
Čo sa týka ceny vyšlo ma to okolo 5 e, bez fotiek. …

Jablkovo-maková štrúdla bez cukru

V tomto prípade by som mala napísať, že v jednoduchosti je krása, keďže na tento koláčik som použila minimum surovín. A možno prekvapí aj fakt, že v ňom nie je cukor a to, prečo som namiesto štrúdľového cesta použila lístkové..  Mne ako diabetičke tam cukor vôbec nechýbal....a komu by chýbal, môže si štrúdlu v konečnej fáze pocukriť. 
INGREDIENCIE:1 celozrnné lístkové cesto
mak - podľa oka
2 veľké jablká 1 vajíčko
Na rozvaľkané lístkové cesto nasypeme makovú zmes a poukladáme nadrobno nakrájané jablká. To dôkladne zabalíme. V mištičke si ručne vyšľaháme vajíčko a natrieme ním vrch štrúdli. Dáme do rozohriatej rúry na 180stupňov na 30 minút. 
V prípade ak potrebujete ten cukor, tak si ho môžete dať už spolu s makom, alebo poprípade ním posypať štrúdlu. Mne celkom stačila sladkosť jabĺk, v ktorých je prírodný cukor. 
A ak ste náhodou alergický na mak, pokojne ho môžete zameniť napríklad za vlašské orechy. Buď najemno nakrájané, alebo v sypkej forme. 
Už stačí povedať len DOBRÚ CHUŤ