Preskočiť na hlavný obsah

Kam som písala články? Čo sa momentálne deje?

Je evidentné, že na blogu je momentálne dosť ticho. Nie je to nič, čo by som si priala. V momentálnej situácii však s tým neviem veľa urobiť. Som zahádzaná učením, lebo skúšky mi stále neskončili a popritom chodím aj brigádovať. Ani si neviete predstaviť, ako sa teším, kedy toto obdobie už skončí. Popritom mám však veľa nápadov, ktoré by som rada zrealizovala. Kedy? No dúfam, že čím skorej. V podstate by sa dalo povedať, že už toto je taký pilotný článok.

Okrem učenia, ktoré napĺňa moje dni a z čoho vôbec nie som nadšená....som celkom dosť písala aj na jednu stránku eskrina.sk Síce táto stránka momentálne končí, čo mi je aj ľúto, no žiaľ nedá sa to zrejme nijako ovplyvniť. Niektoré z článkov by som vám ajtak chcela prostredníctvom tohto blogu ukázať. Žiaľ je ich pomenej, lebo veľa článkov mi ,,rozhadzovali" aj na iné stránky, čo nemám ani potuchu, kde sa vyskytujú :D. Jedinú, ktorú si ešte pamätám je Milujem Decor.

Najprv by som začala článkami, ktoré mi urobili najväčšiu radosť, lebo sa týkali bývania. Aj keď nie som žiadnou špecialistkou na bývanie a bytové a domové drobnosti, robí mi veľkú radosť zaoberať sa tým. 


luster-spalnaA ďalšie články, ktoré majú všehochuť. 
Pestovanie vianočnej ruže v domácich podmienkach je náročné.
To je hŕstka článkov, ktoré som písala pomimo blogu, no rada by som niečo takéto niekedy zaviedla aj na blog. Budem rada, ak si niektorý aj pozriete. :P 

Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Milé listy pre ženy / Listy od tvojho Kráľa, Milovanej Princeznej

Keď mi táto drobná knižka prišla, chcela som si každý deň prečítať po jednom liste. Čo myslíte, ako to dopadlo? Za dva večery som ju mala celú zhltnutú. Okrem krásneho spracovania, ktoré sa ponúka čitateľovi, Sheri Shepher zapísala stránky, ktoré by sa páčili každej žene. Veď kto by sa nechcel cítiť ako princezná? Ale má to svoje ALE. 

Táto krásna mnohofarebná knižka otvorí oči ženám - pomôže im vidieť sa tak, ako ich vidí Boh. Mnohé dokonca ani nevedia, že sú dcérami Kráľa, že boli a sú vybrané aby boli jeho Princeznami. Niekde medzi detstvom a dospelosťou vyjednávajú so svojimi rozprávkovými snami, kde bývajú dotlačené do zmeny svojej identity - zmenu, ktorá bola navrhnutá vlastnými neistotami a pochybnými zlátaninami z médií. No tieto nežné, zamilované listy napísané z pohľadu samého Boha dokazujú, že každá žena je nádherná práve taká, aká je. Každá žena, ktorá kráča s dôverou za Božími zámermi, môže pomôcť a požehnať iných - dokonca aj budúce generácie. Je ťažké pozrieť sa na svoj…

Môj vlastný vyrobený fotoalbum ( darček )

Zachvíľu sa začnem honba za nákupmi na Vianoce. Nepatrím k tým ľuďom, ktorí si spravia nekonečný zoznam a potom chodia po obchodoch a hľadajú to. Väčšinou sa riadim inštinktami, čo sa mi zapáči a myslím si, že by to potešilo obdarovaného, to kúpim. No už dlhší čas som mala vymyslený jeden darček, ktorý som však nechcela kupovať, ale vyrobiť.  Ide o fotoalbum, ktorý som však chcela spraviť na starý spôsob. 
Okrem fotiek, ktoré som dala vyvolať, som všetko kombinovala a vymýšľala sama. 
Teraz sa skôr fotky dávajú do tých jednoduchých fotoalbumov, kde sa len zastrčia a je to hotovo. Mne sa vždy páčili tie, ktoré majú ešte naše babky. Pre mňa je to také čarovné a nostalgické.
Keď som však pozerala také fotoalbumy na nete, prišli mi drahé. Možno som natrafila na zlú stránky, no väčšinou cena bola okolo 30e. To mi prišlo dosť...preto som vymyslela vlastný, na ktorý som potrebovala len dosky, papiere, tapetu, dosky a rošteky na lepenie fotiek. 
Čo sa týka ceny vyšlo ma to okolo 5 e, bez fotiek. …

Jablkovo-maková štrúdla bez cukru

V tomto prípade by som mala napísať, že v jednoduchosti je krása, keďže na tento koláčik som použila minimum surovín. A možno prekvapí aj fakt, že v ňom nie je cukor a to, prečo som namiesto štrúdľového cesta použila lístkové..  Mne ako diabetičke tam cukor vôbec nechýbal....a komu by chýbal, môže si štrúdlu v konečnej fáze pocukriť. 
INGREDIENCIE:1 celozrnné lístkové cesto
mak - podľa oka
2 veľké jablká 1 vajíčko
Na rozvaľkané lístkové cesto nasypeme makovú zmes a poukladáme nadrobno nakrájané jablká. To dôkladne zabalíme. V mištičke si ručne vyšľaháme vajíčko a natrieme ním vrch štrúdli. Dáme do rozohriatej rúry na 180stupňov na 30 minút. 
V prípade ak potrebujete ten cukor, tak si ho môžete dať už spolu s makom, alebo poprípade ním posypať štrúdlu. Mne celkom stačila sladkosť jabĺk, v ktorých je prírodný cukor. 
A ak ste náhodou alergický na mak, pokojne ho môžete zameniť napríklad za vlašské orechy. Buď najemno nakrájané, alebo v sypkej forme. 
Už stačí povedať len DOBRÚ CHUŤ