Preskočiť na hlavný obsah

Yoga Girl


Názov: Yoga Girl, Moja cesta , Origin. názov: Yoga Girl , Rachel Brathen, Preklad: Zuzana Angeličová , Rok vydania: OR-2014/SR-2015, Počet strán: 168, Vydavateľstvo: Motýľ, Žáner: cvičenie, životný štýl ,  Hodnotenie-Goodreads: 4.35, Moje hodnotenie: 4

Za poskytnutie recenzného výtlačku ďakujem vydavateľstvu MOTÝĽ


Kniha z rebríčka bestsellerov NEW YORK TIMES od učiteľky jogy, ktorú každodenne na sociálnych sieťach sleduje viac ako milión fanúšikov po celom svete. Rachel Brathen sa preslávila svojím inšpiratívnym účtom na Instagrame s tematikou jogy (@Yoga_Girl), ktorý patrí medzi najsledovanejšie na svete.
Rachel Brathen sa rozhodla podeliť o svoje inšpiratívne príspevky s ľuďmi z celého sveta. V knihe Yoga Girl Moja cesta čitateľom po prvýkrát postupne odhaľuje svoj životný príbeh od nešťastného detstva a deštruktívneho dospievania v rodnom švédskom meste, cez dobrodružstvá v kostarickej džungli až po nádherný a bohémsky životný štýl, ktorý si pomocou jogy a meditácie vybudovala v Arube.
„Prekonané ťažkosti nás však tvarujú a naša duchovná cesta sa začína práve vo chvíli, keď sa s minulosťou rozhodneme zmieriť. Rozvod rodičov, smrť nevlastného otca a mamin pokus o samovraždu. Mal prísť čas, keď sa budem vedieť na toto obdobie obzrieť a byť za svoje detstvo vďačná.“
Dych vyrážajúce fotky Rachel v rôznych jogových polohách na tropickom pozadí, jogové zostavy krok za krokom a jednoduché recepty na zdravý a šťastný život bez strachu – to je kniha Yoga Girl Moja cesta.zdroj
Yoga Girl je ešte pomerne nová kniha, ktorú sa rozhodlo preložiť a vydať vydavateľstvo Motýľ. Vám, ktorí pravidelne sledujú instagram meno Rachel Brathen, nemusí byť neznáme a možno ste mali otvorenú nejednu jej fotku. Ide o svetovo úspešnú jogínku, ktorá dalo by sa povedať, že žije svoj sen. Vždy to tak však nebolo, čo sa všetko viete dozvedieť z jej knihy, ktorá je venovaná jej životu, cvičeniu jógy, filozofii jógy a jedlu. 
Hneď na úvod musím povedať, že ja necvičím jógu a už vôbec sa nestotožňujem s jej filozofiou. Ja som presne ten typ človeka, ktorý by zrejme jogíni nemuseli pretože, jógu by som  cvičila z fyzického hľadiska a nie duchovnému, ktoré sa prieči s filozofiou, ktorá je pre mňa prvoradá. Preto môže nastať otázka, prečo som vôbec túto knihu otvorila.... Určite prvým impulzom bola osoba Rachel Brathen a druhým zvedavosť. Žiadna kniha, ktorú mám doma sa nepodobá tomuto typu knihy. Keď som ju otvorila, tak na mňa vyskočila hŕba farieb a obrázkov. Je prekrásne spracovaná. Fotky, čo sú v nej uverejnené sú perfektné. ( ak sledujete Rachel, tak viete, že všetky fotky má perfektné!) je tam podrobný postup, ako cvičiť jednotlivé cviky jógy a ešte, čo ma celkom prekvapilo, tak aj kuchárske nápady. Tu môže nastať jedine problém s prísadami, ktoré by sa ťažšie zháňali. Okrem tohto všetkého je tam však aj Rachelina minulosť a jej život. V mnohých prípadoch to bolo až dojímavé a musím povedať, že sa mi táto časť knihy aj najviac páčila. Jediné, čo nebolo pre mňa a zrejme to aj tušíte, bola tá duchovná stránka jógy, inak musím povedať, že aj pre mňa mala táto kniha prínos. 

Prečo by ste si mali prečítať túto knihu? 

Nejde síce o klasický román, no i tak má určite svoje miesto na poličke. Svojim textom vás vie nabudiť a povzbudiť vo veciach, ktoré robíte vo svojom živote. Môže ísť o rôzne športy, ale taktiež o výtvarné, hudobné umenie. Ak ste však nadšenci jógy, tak vám určite prinesie nové rady v tejto oblasti. Možno radi experimentujete v kuchyni a vyskúšate niektorý zdravý recept od Rachel. 

Ale ste len fanúšikom Rachel Brathen a chcete sa dozvedieť viac o jej nielen súčasnom živote, ale aj v období, kedy žila vo Švédsku. Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Milé listy pre ženy / Listy od tvojho Kráľa, Milovanej Princeznej

Keď mi táto drobná knižka prišla, chcela som si každý deň prečítať po jednom liste. Čo myslíte, ako to dopadlo? Za dva večery som ju mala celú zhltnutú. Okrem krásneho spracovania, ktoré sa ponúka čitateľovi, Sheri Shepher zapísala stránky, ktoré by sa páčili každej žene. Veď kto by sa nechcel cítiť ako princezná? Ale má to svoje ALE. 

Táto krásna mnohofarebná knižka otvorí oči ženám - pomôže im vidieť sa tak, ako ich vidí Boh. Mnohé dokonca ani nevedia, že sú dcérami Kráľa, že boli a sú vybrané aby boli jeho Princeznami. Niekde medzi detstvom a dospelosťou vyjednávajú so svojimi rozprávkovými snami, kde bývajú dotlačené do zmeny svojej identity - zmenu, ktorá bola navrhnutá vlastnými neistotami a pochybnými zlátaninami z médií. No tieto nežné, zamilované listy napísané z pohľadu samého Boha dokazujú, že každá žena je nádherná práve taká, aká je. Každá žena, ktorá kráča s dôverou za Božími zámermi, môže pomôcť a požehnať iných - dokonca aj budúce generácie. Je ťažké pozrieť sa na svoj…

Môj vlastný vyrobený fotoalbum ( darček )

Zachvíľu sa začnem honba za nákupmi na Vianoce. Nepatrím k tým ľuďom, ktorí si spravia nekonečný zoznam a potom chodia po obchodoch a hľadajú to. Väčšinou sa riadim inštinktami, čo sa mi zapáči a myslím si, že by to potešilo obdarovaného, to kúpim. No už dlhší čas som mala vymyslený jeden darček, ktorý som však nechcela kupovať, ale vyrobiť.  Ide o fotoalbum, ktorý som však chcela spraviť na starý spôsob. 
Okrem fotiek, ktoré som dala vyvolať, som všetko kombinovala a vymýšľala sama. 
Teraz sa skôr fotky dávajú do tých jednoduchých fotoalbumov, kde sa len zastrčia a je to hotovo. Mne sa vždy páčili tie, ktoré majú ešte naše babky. Pre mňa je to také čarovné a nostalgické.
Keď som však pozerala také fotoalbumy na nete, prišli mi drahé. Možno som natrafila na zlú stránky, no väčšinou cena bola okolo 30e. To mi prišlo dosť...preto som vymyslela vlastný, na ktorý som potrebovala len dosky, papiere, tapetu, dosky a rošteky na lepenie fotiek. 
Čo sa týka ceny vyšlo ma to okolo 5 e, bez fotiek. …

Jablkovo-maková štrúdla bez cukru

V tomto prípade by som mala napísať, že v jednoduchosti je krása, keďže na tento koláčik som použila minimum surovín. A možno prekvapí aj fakt, že v ňom nie je cukor a to, prečo som namiesto štrúdľového cesta použila lístkové..  Mne ako diabetičke tam cukor vôbec nechýbal....a komu by chýbal, môže si štrúdlu v konečnej fáze pocukriť. 
INGREDIENCIE:1 celozrnné lístkové cesto
mak - podľa oka
2 veľké jablká 1 vajíčko
Na rozvaľkané lístkové cesto nasypeme makovú zmes a poukladáme nadrobno nakrájané jablká. To dôkladne zabalíme. V mištičke si ručne vyšľaháme vajíčko a natrieme ním vrch štrúdli. Dáme do rozohriatej rúry na 180stupňov na 30 minút. 
V prípade ak potrebujete ten cukor, tak si ho môžete dať už spolu s makom, alebo poprípade ním posypať štrúdlu. Mne celkom stačila sladkosť jabĺk, v ktorých je prírodný cukor. 
A ak ste náhodou alergický na mak, pokojne ho môžete zameniť napríklad za vlašské orechy. Buď najemno nakrájané, alebo v sypkej forme. 
Už stačí povedať len DOBRÚ CHUŤ