Preskočiť na hlavný obsah

Yoga Girl


Názov: Yoga Girl, Moja cesta , Origin. názov: Yoga Girl , Rachel Brathen, Preklad: Zuzana Angeličová , Rok vydania: OR-2014/SR-2015, Počet strán: 168, Vydavateľstvo: Motýľ, Žáner: cvičenie, životný štýl ,  Hodnotenie-Goodreads: 4.35, Moje hodnotenie: 4

Za poskytnutie recenzného výtlačku ďakujem vydavateľstvu MOTÝĽ


Kniha z rebríčka bestsellerov NEW YORK TIMES od učiteľky jogy, ktorú každodenne na sociálnych sieťach sleduje viac ako milión fanúšikov po celom svete. Rachel Brathen sa preslávila svojím inšpiratívnym účtom na Instagrame s tematikou jogy (@Yoga_Girl), ktorý patrí medzi najsledovanejšie na svete.
Rachel Brathen sa rozhodla podeliť o svoje inšpiratívne príspevky s ľuďmi z celého sveta. V knihe Yoga Girl Moja cesta čitateľom po prvýkrát postupne odhaľuje svoj životný príbeh od nešťastného detstva a deštruktívneho dospievania v rodnom švédskom meste, cez dobrodružstvá v kostarickej džungli až po nádherný a bohémsky životný štýl, ktorý si pomocou jogy a meditácie vybudovala v Arube.
„Prekonané ťažkosti nás však tvarujú a naša duchovná cesta sa začína práve vo chvíli, keď sa s minulosťou rozhodneme zmieriť. Rozvod rodičov, smrť nevlastného otca a mamin pokus o samovraždu. Mal prísť čas, keď sa budem vedieť na toto obdobie obzrieť a byť za svoje detstvo vďačná.“
Dych vyrážajúce fotky Rachel v rôznych jogových polohách na tropickom pozadí, jogové zostavy krok za krokom a jednoduché recepty na zdravý a šťastný život bez strachu – to je kniha Yoga Girl Moja cesta.zdroj
Yoga Girl je ešte pomerne nová kniha, ktorú sa rozhodlo preložiť a vydať vydavateľstvo Motýľ. Vám, ktorí pravidelne sledujú instagram meno Rachel Brathen, nemusí byť neznáme a možno ste mali otvorenú nejednu jej fotku. Ide o svetovo úspešnú jogínku, ktorá dalo by sa povedať, že žije svoj sen. Vždy to tak však nebolo, čo sa všetko viete dozvedieť z jej knihy, ktorá je venovaná jej životu, cvičeniu jógy, filozofii jógy a jedlu. 
Hneď na úvod musím povedať, že ja necvičím jógu a už vôbec sa nestotožňujem s jej filozofiou. Ja som presne ten typ človeka, ktorý by zrejme jogíni nemuseli pretože, jógu by som  cvičila z fyzického hľadiska a nie duchovnému, ktoré sa prieči s filozofiou, ktorá je pre mňa prvoradá. Preto môže nastať otázka, prečo som vôbec túto knihu otvorila.... Určite prvým impulzom bola osoba Rachel Brathen a druhým zvedavosť. Žiadna kniha, ktorú mám doma sa nepodobá tomuto typu knihy. Keď som ju otvorila, tak na mňa vyskočila hŕba farieb a obrázkov. Je prekrásne spracovaná. Fotky, čo sú v nej uverejnené sú perfektné. ( ak sledujete Rachel, tak viete, že všetky fotky má perfektné!) je tam podrobný postup, ako cvičiť jednotlivé cviky jógy a ešte, čo ma celkom prekvapilo, tak aj kuchárske nápady. Tu môže nastať jedine problém s prísadami, ktoré by sa ťažšie zháňali. Okrem tohto všetkého je tam však aj Rachelina minulosť a jej život. V mnohých prípadoch to bolo až dojímavé a musím povedať, že sa mi táto časť knihy aj najviac páčila. Jediné, čo nebolo pre mňa a zrejme to aj tušíte, bola tá duchovná stránka jógy, inak musím povedať, že aj pre mňa mala táto kniha prínos. 

Prečo by ste si mali prečítať túto knihu? 

Nejde síce o klasický román, no i tak má určite svoje miesto na poličke. Svojim textom vás vie nabudiť a povzbudiť vo veciach, ktoré robíte vo svojom živote. Môže ísť o rôzne športy, ale taktiež o výtvarné, hudobné umenie. Ak ste však nadšenci jógy, tak vám určite prinesie nové rady v tejto oblasti. Možno radi experimentujete v kuchyni a vyskúšate niektorý zdravý recept od Rachel. 

Ale ste len fanúšikom Rachel Brathen a chcete sa dozvedieť viac o jej nielen súčasnom živote, ale aj v období, kedy žila vo Švédsku. Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Milé listy pre ženy / Listy od tvojho Kráľa, Milovanej Princeznej

Keď mi táto drobná knižka prišla, chcela som si každý deň prečítať po jednom liste. Čo myslíte, ako to dopadlo? Za dva večery som ju mala celú zhltnutú. Okrem krásneho spracovania, ktoré sa ponúka čitateľovi, Sheri Shepher zapísala stránky, ktoré by sa páčili každej žene. Veď kto by sa nechcel cítiť ako princezná? Ale má to svoje ALE. 

Táto krásna mnohofarebná knižka otvorí oči ženám - pomôže im vidieť sa tak, ako ich vidí Boh. Mnohé dokonca ani nevedia, že sú dcérami Kráľa, že boli a sú vybrané aby boli jeho Princeznami. Niekde medzi detstvom a dospelosťou vyjednávajú so svojimi rozprávkovými snami, kde bývajú dotlačené do zmeny svojej identity - zmenu, ktorá bola navrhnutá vlastnými neistotami a pochybnými zlátaninami z médií. No tieto nežné, zamilované listy napísané z pohľadu samého Boha dokazujú, že každá žena je nádherná práve taká, aká je. Každá žena, ktorá kráča s dôverou za Božími zámermi, môže pomôcť a požehnať iných - dokonca aj budúce generácie. Je ťažké pozrieť sa na svoj…

Knihy časom zabúdané - Nebo nie je výmysel

Názov : Nebo nie je výmysel
Orig. názov: Heaven is for real
Autor : Todd Burpo
Preklad: Dominika Uhríková
Vydavateľstvo: Tatran
Rok vydania: 2011
Počet strán : 184
Väzba: tvrdá
Žáner: Skutočné príbehy

Keď sa malý Colton Burpo uzdravil zo zápalu slepého čreva, celá rodina jasala. Bol to priam zázrak. Nikto však ani len netušil, aký príbeh sa v najbližších mesiacoch začne vynárať v chlapcových spomienkach – príbeh krásny a nezvyčajný o ceste do neba a naspäť. Len trojročný Colton vyrozprával rodičom, ako počas operácie opustil svoje telo. Dokázal, že neklame, keď presne popísal, čo robili rodičia v inej časti nemocnice, kým on ležal na operačnom stole. Vylíčil, ako navštívil nebo, a opakoval slová ľudí, ktorých tam stretol, hoci predtým ich nikdy nevidel, ba dokonca spomenul udalosti, čo sa odohrali dávno predtým, než prišiel na svet. Navyše ohromil rodičov opismi a záhadnými podrobnosťami o nebesách presne podľa Biblie, hoci nevedel čítať. S dojemnou naivnosťou a detsky smelou úprimnosťou Colto…

Môj vlastný vyrobený fotoalbum ( darček )

Zachvíľu sa začnem honba za nákupmi na Vianoce. Nepatrím k tým ľuďom, ktorí si spravia nekonečný zoznam a potom chodia po obchodoch a hľadajú to. Väčšinou sa riadim inštinktami, čo sa mi zapáči a myslím si, že by to potešilo obdarovaného, to kúpim. No už dlhší čas som mala vymyslený jeden darček, ktorý som však nechcela kupovať, ale vyrobiť.  Ide o fotoalbum, ktorý som však chcela spraviť na starý spôsob. 
Okrem fotiek, ktoré som dala vyvolať, som všetko kombinovala a vymýšľala sama. 
Teraz sa skôr fotky dávajú do tých jednoduchých fotoalbumov, kde sa len zastrčia a je to hotovo. Mne sa vždy páčili tie, ktoré majú ešte naše babky. Pre mňa je to také čarovné a nostalgické.
Keď som však pozerala také fotoalbumy na nete, prišli mi drahé. Možno som natrafila na zlú stránky, no väčšinou cena bola okolo 30e. To mi prišlo dosť...preto som vymyslela vlastný, na ktorý som potrebovala len dosky, papiere, tapetu, dosky a rošteky na lepenie fotiek. 
Čo sa týka ceny vyšlo ma to okolo 5 e, bez fotiek. …